Czwartek, 28 maja 2020 r.

Wisła wykupiła Nikolę Kuveljicia!

Krakowska Wisła skorzystała z opcji wykupu serbskiego pomocnika, Nikoli Kuveljicia, a także zawarła z nim nowy kontrakt. Na jego mocy Serb reprezentował będzie barwy naszego klubu przez najbliższe trzy lata. Umowa zawiera ponadto opcję jej przedłużenia.

Pochodzący z Belgradu piłkarz dołączył do zespołu "Białej Gwiazdy" w styczniu bieżącego roku, tuż przed wyjazdem drużyny na zimowy obóz przygotowawczy.

Pierwotnie był do naszego klubu wypożyczony do końca maja 2020 roku, jednak w umowie zawarta była klauzula wykupu, z której skorzystano.

Dotychczas zagrał dla Wisły w trzech spotkaniach.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


19    Komentarze:

~~~FilipfanW isełki
Nikola Kuveljić
dobry zawodnik na przyszłość . A co z Bashą oby nie odszedł

56            -7
Luczki
Nikola
Brawo! Super wiadomość. Będzie z niego drugi Brlek jak nie lepszy. Jazda jazda jazda!

54            -9
~~~Tswstachu
Super
Super wiadomość, szkoda że otworzyło mi na tej wstrętnej niwej stronie

56            -33
~~~tsss
do Luczki
Oby był znacznie lepszy niż Brlek - ten tak naprawde miał jeden znakomity sezon u nas. Gdzie jest teraz?

37            -4
~~~Bumtarara
Tak budować drużynę
Wisła w końcu obrała dobry kierunek kontrakty z młodymi utalentowanymi graczami doświadczeni gracze wybuchową mieszanka

39            -4
kibic z daleka
Bardzo dobrze.
Ale to oznacza, że Basha odchodzi...

13            -44
Kosmaty
I super.
Dotychczas zmiany robił zadaniowo, na wzmocnienie gry defensywnej i z tych zadań wywiązywał się poprawnie. Mam nadzieję, że teraz pokaże więcej ze swoich możliwości, ale wierzę że stać go na to. Choć drogi do składu łatwej nie ma, bo musiałby wygryźć kogoś z najlepszej w tym roku pary środkowych pomocników (Żukowa lub Bashę). Z drugiej strony to zawodnik o zupełnie innym profilu niż dwóch wymienionych (Kuveljić wysoki i silny idealny do walki na pięści, jednocześnie w wywiadach sztab i zawodnicy podkreślają, że ma przy tym dobrą technikę, a do tego ma dobre uderzenie z dystansu. Dla odmiany Żukow jest bardzo mobilny i zawzięty, też ma świetną technikę, z kolei Basha jest bardzo przewidujący, dzięki czemu świetnie się ustawia i tak przejmuje piłkę). Swoją drogą fakt wykupienia go wystawi mu kolejną dobrą recenzję. Przecież przez ostatnie pół roku był przecież pod ręką i można było mu się przyjrzeć dokładniej niż pozwolą na to nawet najlepsze raporty skautów, choć osobiście chciałbym by było nieco więcej "materiału meczowego" do analizy, ale jako widać zdecydowano, że w tym wypadku nie jest to niezbędnik. To znaczy dotychczas grał mało (po części dla tego, że przyszedł dość późno, po części dla tego, że aż żal było kombinować w tak działającym środku pola), a mimo to Wisła zdecydowała się go wykupić. Sztab musi w nim widzieć bardzo duże perspektywy na przyszłość.

28            -4
~~~WisłaNaZa wsze
Dla mnie bomba!!
Oby tak dalej, ten chłopak mało grał ale z opinii starszyzny wynika, że gość będzie kozakiem.

26            -7
~~~Dziki
Hmm
Wydaje sie ze sztab (albo zarzad) sa pewni co do umiejetnosci Kuveljicia skoro chlopak glownie grzal lawke przez te kilka meczy wiosennych. W obecnej sytuacji zawsze mogli starac sie o przedluzenie wypozyczenia do konca rundy lub nawet roku. Oby gral tak jak wspomniany Brelek a nie jak Jirsak, ktory rowniez sporo kosztowal niestety sie nie sprawdzil.. Powodzenia Niko!

14            -6
szczebelek
Normalność....
W końcu wypożyczamy zawodnika, którego potem wykupujemy i tego mi brakowało od wielu lat... Bardzo możliwe, że ktoś z grupy Savicević, Basha, Chuca lub Żukow odejdzie za gotówkę, bo nie wierzę, że będziemy trzymać ich w składzie skoro Pawłowski będzie miał status młodzieżowca, a Kuveljić został wykupiony. Obstawiam, że w sprawie Heberta też są czynione jakieś kroki by go zatrzymać.

16            -7
~~~Szczypior
Coś się dzieje
Goś ma niezłe papiery na grę dla Wisły, powodzenia.

13            -5
pawlozm
Zagra z Piastem?
Możliwe, że jeśli uraz kostki Bashy nie jest w 100 % wyleczony to Kuveljic wskoczy w jego miejsce do podstawy na Piasta

8            -2
GrzegorzS
No i fajnie teraz czekam
na przedłużenie kilku innych kontraktów bo Wisła potrzebuje stabilizacji na wielu frontach. Pewnie, że kliku zawodników odejdzie i potrzebne będą wzmocnienia, ale utrzymanie tego piłkarza w klubie pokazuje, że mamy na to potrzebne pewnie nie miliardowe, ale wystarczające środki.

8            -5
~~~M-ce
cena wykupu ?
Ciekawe jak była cena wykupu ? wie ktoś

10            -3
~~~Cycuś
Super wiadomość i zła.
To genialna wiadomość ! Szkoda, ze nowa strona dalej istnieje.

15            -4
~~~Wiślak z Wawy
Transfery
Fajnie, ale co z resztą, którym kończą kontrakty/wypożyczenia ?

9            -2
~~~TSWfaan
Strona
Był już post na ten temat, stary layout strony jest w menu: Główna --> Klasyczna albo pod adresem wislaportal.pl/old

7            -3
~~~zza bramki
Brawo ?
A jednak gena Polaka nie wydłubiesz. Na mercedesa - pod blokiem - jest nas stać. I wyjazdy do kościoła dwie ulice dalej, żeby SOMSIAD widział (zakup Nikoli) . Na paliwo i przegląd ( rezerwy, młodzi zawodnicy ) - już nie. Rachunek całościowo będzie wysoki. O ile się utrzymamy. Jeśli spadniemy - bankructwo i spadek do czwartej ligi - więc może faktycznie rezerwy to fanaberia.

5            -16
nales
zza bramki
Bredzisz .... uważam , że bardzo dobry moment by tak właśnie wyglądała polityka transferowa klubu ..... trzeba odważnie stawiać na młodych , perspektywicznych graczy wychowankowie . Taka mieszanka młodości z rutyną zaowocuje - jestem tego pewien .

9            -1