Wtorek, 2 czerwca 2020 r.

Cracovia zagrożona karą ujemnych punktów

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski, przedstawił klubowi piłkarskiemu Cracovia zarzut korupcji w piłce nożnej dotyczący kilkunastu meczów piłkarskich w sezonie 2003/2004.

Zebrany w toku postępowania wyjaśniającego materiał dowodowy, uzupełniony otrzymanym w dniu 14 maja 2020 r. z Sądu Rejonowego dla Krakowa - Krowodrzy w Krakowie, pisemnym uzasadnieniem wyroku karnego z dnia 30 stycznia 2020 r., zapadłego wobec Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Cracovia) oraz Jacka P. (byłego sędziego piłkarskiego i kibica Cracovii) wskazują - w opinii Rzecznika Dyscyplinarnego - na odpowiedzialność Klubu za czyny korupcyjne sprzed ponad 15 lat. Klubowi Cracovia grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz kara finansowa.

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN oczekuje na stanowisko Klubu w przedmiotowej sprawie i zapowiada złożenie wniosku dyscyplinarnego do Komisji Dyscyplinarnej PZPN w terminie do 15 czerwca 2020 r.

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


19    Komentarze:

GrzegorzS
Zabrać im w nowym sezonie tyle punktów ile kupili.
Nakazac zapłacenie tytułem odszkodowania 1 milion złotych, 50% sumy przekazać klubówi wówczas poszkodowanemu a resztę przeznaczyć na rozwój piłkarstwa młodzieżowego. Relegować z ewentualnych pucharów europejskich na np. 5 lat. Była by przykładna nauczka dla każdego który by próbował.

69            -4
~~~Ludojad
Kara powinna być sroga
oby odczuli ją na lata

49            -5
~~~floro flores
wspaniale
ale kogo to obchodzi na wiślackim portalu?

66            -10
~~~goal
Cracovia kupiła niemal awans o klasę wyżej.
A teraz dostanie pewnie -10 lub -15 punktów, co będzie absolutnie symboliczną karą.

52            -1
~~~WISŁA 5
:)
To widzimy się w grupie spadkowej

28            -3
~~~OLDKIBIC WISEŁKI
Tak pasy reprezentują nasze miasto !
Co na to Magistrat i Prezydent ? Dalej niczego nie widzą i nie wiedza, a sprawę sztucznie wyciszano. Dalej walcie im dotacje, niech za cudze kupują punkty i awanse ! Jak weszli do ekstraklasy, tak powinni z niej wylecieć płacąc także wysokie kary. Sądy pozbawiają winnych na zakaz wykonywania zawodu, gry itp. na 10 lat, za korupcje. Co na to PZPN ?

42            -2
~~~1906r.
Kara
Pewnie dostaną -6/-10 punktów i 500 tys. zł kary, niestety...

32            -1
GrzegorzS
Ich działacz i zarazem sedzia ustawił na ich korzyść 19 meczy
on im kupił praktycznie całą rundę + Maksymalnie mogą im zabrać tylko 30 punków i tak skurwi..... będą do przodu bo powinni im zabrać 57 punktów.

38            -2
~~~Janko Buszewski
No nareszcie
bo już sądziłem,że pandemia odebrała pamięć włodarzom z PZPN-u? Nie od dziś wiadomo, jak przebiegał w tym klubie proces awansów do kolejnych klas rozgrywkowych.Już Wdowczyk parę lat temu opowiadał ,jak to sie Korona "scigała" z nimi w załatwianiu awansu, jeszcze w 3 lidze.Koronę zdążono ukarać,Wdowczyk odpokutował swoje a na Kałuży....spokój,cisza.Pomijam to,jaka antypatią darzę ten klub,ale sprawiedliwość musi mieć miejsce,żeby zniechęcić innych ewentualnych chętnych do podobnych praktyk.Tak na marginesie,to po niedzielnym laniu od Jagi, Probierz publicznie stwierdził,że wątpi czy on swoich piłkarzy jeszcze czegoś nauczy.Zaraz mi się przypomniał śp Wujo i historyczny tekst "...tu już nie ma co trenować,tu trzeba dzwonić..."

23            -1
~~~Adi
Ujemne punkty dla cracowi
Zadziwia opieszałość wszystkich organów na czele z PZPN. Wszyscy już dostali kary, zdążyli je odbyć a za nimi dalej się to ciągnie. Pamiętam dziennikarza z Wrocławia, chyba nazywał się Artur Brzozowski,zajmował się korupcją w naszej piłce i zdaje się prowadził bloga piłkarską mafią. Otóż on już kupę lat temu powtarzał że wszystkie awanse Cracovii zostały kupione i wszędzie gdzie się nie grzebnie wychodzi nazwa Cracovia. Natomiast minęło już tyle lat i do tej pory była cisza. Wydaje mi się że dalej chodzi o jakieś układy i znajomości mam na myśli to że Boniek i Filipiak są z Bydgoszczy i był nad nimi rozpięty parasol ochronny.

25            -2
~~~Janko Buszewski
Dodać zapomniałem
że mam nadzieję,że PZPN nie kupi tych bredni o tym,że w klubie nic nie wiedziano i była to prywatna inicjatywa oskarżonych o to dwóch osób..??Takie tłumaczenia juz gdzies z ulicy Kałuży miały wychodzić. Jesli nikt w klubie nie ogarniał,że mieli oni takich "dobrych wujków" co to sami od siebie załatwiają mecze i awanse,to juz trzeba za samo to ich ukarać,bo to oznacza brak profesjonalizmu i podstaw jakiejkolwiek organizacji.Choć oczywiscie nikt w takie bajki z mchu i paproci chyba nie uwierzy!?

22            -1
~~~glonek
milicja=cracovia
Jacek P. to były milicjant ...

23            -1
~~~gruby lis
dopiero zagrozona?
Mam nadzieje ze nikt sie nad nimi nie zlituje i zaczna nowy sezon z -30pkt. A co z kara za rzucenie flaszka w Kube podczas derbow? Rozmylo sie? Przedawnilo? Gdzie ta wielka komisja ligi?

28            -1
~~~Janko Buszewski
Idę o zakład gruby lisie
że nie będzie to 30 pkt.Bedzie mniej a i tak będą się odwoływać,mataczyć,kombinować,uspraiwedliwiać.Garbata dola...wiadomo.

20            -1
~~~Arczi2020
nie wierzę w sprawiedliwość
Kupili 19(!) meczy - znaczy tyle im udowodniono bo być może kupili więcej. Dzięki temu awansowali kosztem innych drużyn. I niby zrobiło to dwóch ludzi? Efekt masowy ale praca dwóch ludzi. Kpina z inteligencji! To tak jakby wierzyć, że w fabryce Opla na Śląsku pracują też dwie ososby. Dla osób uczciwych sprawa jest prosta. Kara powinna być adekwatna do uzyskanej korzyści. Proste więc - degradacja. Tylko kto wierzy w naszym kraju w sprawiedliwość? Dostaną - 9 punktów i 250 tysięcy. Takie realia

12            -1
~~~Rumcajs
Jak w tym kraju ma być normalnie, skoro...
Przez 15 lat nie rozliczono ludzi i klubów z korupcji?! Wymiar (nie)sprawiedliwości w Polsce to kpina, tak to wygląda w większości spraw, piękny obrazek jak to u nas działa, a raczej nie działa! Kowalskiego ścigają za alimenty, s ci co kradli, mataczyli, oszukiwali na grube miliony... złapać i skazać nie potrafią. Jakby to była jakaś misja z gatunku niemożliwych

7            -4
~~~Bebetto
Delikatne potraktowanie Cracovii, będzie dużym skandalem
O ile mnie pamięć nie myli, to za działania korupcyjne nawet został zdegradowany słynny Juventus, co potem wyszło mu na dobre. Pobłażanie korupcji, wcale nie odstrasza innych, dlatego uważam, że kara powinna być surowa na którą wiele osób i klubów czekało od dawna. Pasów surowa kara nie dotyczy ? Co do sędziego i ich działacza, wyrok jest śmieszny !!! Milicjant i sędzia, nie wiedział co robi, a członek zarządu dawał mu kasę na frytki. Mam nadzieje,że PZPN się nie ośmieszy !

8            -1
~~~BaCa
Kupili
Arczi2020 ....masz rację kupili 19 meczy ale najśmieszniejsze jest to że wygrali tylko 18 , raz chyba przelew się spóźnił :) :) Nieudacznicy po całości

6            -1
~~~~the real thomas
karać
karać z pełną surowością!

5            -1