Wtorek, 16 czerwca 2020 r.

Dni Otwarte Akademii

Wisła Kraków zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się w dniach 24-25 czerwca. Nabory dotyczą chłopców urodzonych w latach 2008-2013, którzy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności pod okiem trenerów młodzieżowych grup "Białej Gwiazdy".

Wszyscy kandydaci będą mogli pokazać swoje aspekty piłkarskie i zapisać się do Wisły podczas zajęć próbnych. Wystarczy jedynie wypełnić formularz. Szczegółowe informacje podane zostaną po jego uzupełnieniu.

Wisła Kraków to ponad 114 lat historii, pasji i sukcesów, które tworzyły całe pokolenia ludzi związanych z "Białą Gwiazdą". Klub starannie kultywuje swoje tradycje, jednocześnie nieustannie patrząc w przyszłość. Jednym z elementów tej przyszłości jest szkolenie i wychowanie młodych piłkarzy z poczuciem przynależności do klubowych barw.

Od 1 lipca szkolenie młodzieży w Wiśle Kraków wejdzie w nowy etap. Opiekę nad tym segmentem funkcjonowania klubu objął Jakub Błaszczykowski i z jego ramienia powołał Dyrektora Akademii Krzysztofa Kołaczyka, który ma za zadanie stworzyć w najbliższych latach jeden z najlepszych ośrodków szkoleniowych w Polsce.

Już teraz Wisła ma solidne podstawy w postaci fachowców pracujących z młodzieżą, którzy z kolei osiągają sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej - w meczach drużyn klubowych oraz narodowych. W pierwszej drużynie szlaki przetarł 17-letni Aleksander Buksa, a w wieku 15 lat debiutował Daniel Hoyo-Kowalski.

Klub z ulicy Reymonta posiada trzy zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych Centralnej Ligi Juniorów (U-18, U-17, U-15), które z powodzeniem radzą sobie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Za szkolenie młodzieży w Akademii Wisły odpowiada wykwalifikowana kadra szkoleniowa. Oprócz trenerów prowadzących, którzy posiadają licencje UEFA A oraz UEFA Elite Youth, w podnoszeniu umiejętności młodych zawodników biorą udział koordynatorzy, psychologowie, trenerzy bramkarzy, trenerzy motoryki oraz fizjoterapeuci. Każdy z nich zapewnia młodym zawodnikom odpowiedni rozwój sportowy, jak również kładą spory nacisk na wartości moralne i edukacyjne. Właśnie dlatego Reymonta 22 jest idealnym miejscem do tego, by w przyszłości stać się profesjonalnym piłkarzem!

Szczegółowy harmonogram:

24 czerwca
16.00 - roczniki 2008 i 2009
18.00 - rocznik 2013

25 czerwca
16.00 - roczniki 2010 i 2011
18.00 - rocznik 2012

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~Obsrwator
Dni Zamknięte
Jaka młodzież w Akademii ? Po co ? Pierwsza drużyna nie ma rezerw. Co po dojściu do poziomu 17 latka ? Wybijający się młodzieżowcy będą grać w ... Wieczystej, Garbarni ...? Kto poważnie myślący o zawodowym uprawianiu piłki nożnej ( a zakładam że poziom opłat w Akademi nie spadnie :) ) wyśle dziecko do bezprzyszłościowego grania ? Nawet jak Serce wygra z rozumem, (jak Sprite z Pragnieniem) to gdy trzeba będzie podpisać kontrakt za 500 pln na lata wiążący z Klubem - niejedna ręka się cofnie. Bo logika wygra.

11            -13
~~~obserwato r2
Nie ma takiej opcji
Jak już nowe osoby w Wiśle stworzą akademię będącą jedną z najlepszych w Polsce to wtedy jak najbardziej. A teraz? Skasowali drużynę rezerw, gdzie zdolni chłopcy mogliby się ogrywać z seniorami, ruch bardzo pro szkoleniowy! Kolejny temat, jak od 1 lipca zmieni się baza treningowa, że niby ma być lepiej? Obecnie Wisła nie szkoli tylko selekcjonuje, z obecnego naboru do poziomu CLJ to dojdzie może 1-2 lub nikt, bo tzw. nabory są co roku, a jak wiadomo żeby ktoś mógł przyjść to ktoś musi odejść :) No i jeszcze jakim cudem wychwycą z przykładowych 50 dzieciaków na naborze tych najlepszych, ale nie na teraz tylko z potencjałem na prawdziwe granie za 10 lat?

6            -4
~~~tss
tak średnio
Dawać młodych chłopców do gry w rozgrywkach rezerw gdzie pewno nietrudno trafic na jakiegoś sfrustowanego rzeźnika który, po jednym nieprzemyślanym wejściu w nogi może zatrzymać albo nawet zakończyć ich karierę- no nie wiem. Tak się zastanawiam dlaczego PZPN nie stworzy ligi rezerw każdej drużyny ekstraklasy. Nie żeby się poniewierać po 3- ich czy 4- ych ligach. Wtedy młodych by można sprawdzać na tle zawodników którzy nie mieszczą sie w pierwszej drużynie ale prezentują większe umiejętności. PZPN ma kasę z tego co Boniek mówił. Żeby zmotywować grajków to dawać jakąś kasę każdemu piłkarzowi w wygranym meczu- za remis i porażkę nic. Dodatkowo z zajęcie odpowiednio wysokiego miejsca i heja ;)

4            -4
~~~Zainteres owany
Formularz
Wypełniłem formualrz i nie pojawia się żadne info.

4            -2