Piątek, 19 czerwca 2020 r.

Komunikat dotyczący zasad uczestnictwa w meczach ligowych Wisły Kraków

Wisła Kraków SA opublikowała komunikat dotyczący powrotu kibiców na stadion przy ulicy Reymonta na trzy ostatnie mecze ligowe sezonu 2019/2020. Przypomnijmy, że zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, w związku z wciąż obowiązującymi przepisami epidemicznymi, spotkania ligowe oglądać będzie można z zapełnieniem maksymalnie 25 procent pojemności stadionu.

Oto pełna treść komunikatu:

Wiemy, jak wielką siłę Białej Gwiazdy stanowicie Wy, Kibice. Ostatnie miesiące dla całej wiślackiej społeczności były czasem próby, gdyż nie mogliśmy wspólnie przeżywać piłkarskich emocji przy R22. Właśnie dlatego, w związku z otrzymanymi wytycznymi, czynimy starania, by fani mogli maksymalnie w 25 procentach, zapełnić trybuny Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie.

Krakowski Klub podjął odpowiednie kroki, aby już od najbliższego meczu przeciwko Wiśle Płock fani Białej Gwiazdy mogli w 25 procentach zapełnić sektory stadionu, co niewątpliwie pomoże Wiślakom w osiągnięciu zamierzonego celu, jakim są zwycięstwa w nadchodzących spotkaniach. Wisła Kraków złożyła dokumenty do odpowiednich instytucji, które odpowiedzialne są za wydanie pozwoleń na organizację meczów z udziałem publiczności. PZPN wydał stosowną decyzję uprawniającą do rozgrywania spotkań, trwa proces weryfikacji pozostałych wniosków.

Licząc na pozytywną decyzję pozostałych władz, uprawniającą kibiców do udziału w meczu, już teraz przygotowaliśmy procedurę uczestnictwa fanów w spotkaniach w ramach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Ze względu na liczne obostrzenia i przyjęte środki bezpieczeństwa, do wejścia na stadion w pierwszej kolejności uprawnieni zostaną kibice, którzy posiadają abonamenty na sezon 2019/2020, a także na rundę wiosenną obecnego sezonu.

W związku z zaistniałą sytuacją, która zmniejsza liczbę uczestników meczu piłkarskiego, a także kierując się bezpieczeństwem i zdrowiem naszych fanów, zmuszeni jesteśmy do zmiany dotychczasowych miejsc dedykowanych karnetowiczom. Każdemu posiadaczowi abonamentu przypiszemy jednak nowe rozlokowanie na trybunach. Miejsca te będą jakościowo zbliżone do tych pierwotnych, zapewniając jednocześnie środki ostrożności oraz odpowiedni komfort przeżywania piłkarskich emocji.

"Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii i przyjęte środki ostrożności, niestety nie możemy zapewnić wszystkim kibicom możliwości uczestnictwa w meczach Białej Gwiazdy na żywo, co nas bardzo smuci, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną częścią Wisły Kraków są jej kibice. Wielokrotnie zapełniali oni stadion przy R22, wspierając piłkarzy w walce o ligowe punkty" - mówił Dawid Błaszczykowski, Prezes Wisły Kraków SA. "Wytyczne, które obowiązują poszczególne kluby i troska o zdrowie naszych fanów, pozwalają na wpuszczenie na stadion publiczności, z ograniczeniem do 25 procent pojemności obiektu. Wisła Kraków zdecydowała się oddać pierwszeństwo posiadaczom karnetów sezon 2019/2020 oraz wiosna 2020, którzy otrzymają od nas stosowne maile uwzględniające procedury postępowania. Osoby niemogące wziąć udziału w spotkaniu, będą miały możliwość zwolnienia swojego miejsca przed każdą rywalizacją w rundzie finałowej. Dlatego tak ważne jest dla nas otrzymanie informacji zwrotnej, co pozwoli na lepsze usytuowanie pozostałych karnetowiczów" - dodał.

Karnetowicze, którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w poszczególnych spotkaniach i podczas zakupu abonamentu podali swój adres e-mail, proszeni są o udzielenie odpowiedzi na wiadomość otrzymaną od Klubu, wykorzystując link do dedykowanej platformy. W przypadku potwierdzenia udziału w konkretnym spotkaniu PKO Bank Polski Ekstraklasy w rundzie finałowej, każdy kibic dostanie informację zwrotną z przypisanym nowym miejscem na stadionie. Jeśli jednak karnetowicz nie będzie mógł zjawić się na stadionie, proszony jest o niezwłoczne powiadomienie o tym fakcie Klubu, co umożliwi zagospodarowanie zwolnionego miejsca i określenie liczby osób chętnych do wspierania drużyny Białej Gwiazdy podczas poszczególnych spotkań rozgrywanych przy R22.

Wszyscy ci fani, którzy nie podali adresu e-mail przy nabyciu karnetu, proszeni są o kontakt na adres bilety@wisla.krakow.pl wyłącznie wtedy, kiedy nie będą mogli wziąć udziału w danych meczach. W odpowiedzi otrzymają stosowny dostęp do dedykowanej witryny, za pomocą której w kilka minut będą mogli zrezygnować z dotychczasowego krzesełka.

Działania te usprawnią proces dystrybucji miejsc innym kibicom Białej Gwiazdy, którzy będą mieć możliwość śledzenia rywalizacji na żywo.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

~~~nołnejm
Sprawne działanie
Podziwiam, jak szybko potrafi klub działać. Dedykowana platforma, jasne procedury, pierwszeństwo dla karnetowiczów (bardzo fair rozwiązanie, choć finansowo niekorzystne). Wyjdziemy na prostą! Jazda jazda jazda!

40            -5
GrzegorzS
Kurcze jak zwykle jak u nas
zamiast wybrac prosta droge i dac możliwośc potwierdzenia że się będzie meil tak jest prezentowany, że pytaja kto nie będzie na spotkaniu i nie ma potem możliwości odgwizdania tego. Więc jak wchodzicie do meila z klubu to uważajcie chce cie byc na meczu nie zaznaczajcie w kwadracikach nic bo jak sie pomylicie to będziecie mieć problem. Zamiast podac w że wchodząc i zanczając potwiedzacie że będziecie to wchodząc na stronę deklarujecie, ze nie będziecie. Kto to wymyślił to miał dziwne intencje albo ma z natury przewrotny charakter. I tyle w temacie

9            -55
~~~nołnejm
@GrzegorzS
Tylko w ten sposób można uwalniać bilety, bo jak wszyscy mieliby się deklarować, to sprzedaż/odstąpienie kolejnym karnetowiczom trwałoby najwyżej jeden dzień.

17            -4
~~~Wojtek
Info dla osób bez maila.
A skąd dowiem się jakie miejsce ma mój syn którego maila nie podałem bo niema żadnej informacji.

12            -27
GrzegorzS
Ale mnie tez chodzi o uwalnianie biletów, tylko, tyle
ż w meilu wchodzimy w opcje potwierdz swój udział w meczu. Potem mamy wersję że jak zaznaczysz kwadraciki to okazuje się, ze nie tyle potwierdzasz udział w meczach co rezygnujesz z udziału w nich. i dopiero potem masz info gwiazdkowane że jak nic nie zrobisz to ok. Sporo ludzi po prostu pomyli sie nie przeczyta w pośpiechu i straca miejscówki. Po co takie zamieszanie. Było wysłac meila z info rezygnujesz z meczu to wchodzisz i rezygnujesz obok druga opcja nie rezygnujesz i idziesz na mecz. Dalej sporo karnetowiczów starszych nie ma dostępu do meila i po proatu przyjdą na stadion lub nie przyjdą. I tych miejsc już nie zwolnisz. Coś tu ktoś nie przemyslał a to odbije sie na ilości widzów i sporo osób nie skorzysta choc by mogło a jakaś część niepotrzebie sobie zamknie mozliwośc zobaczenia meczy. Po co kwasy. Było wystosować komunikat do karnetowiczów w mediach i to nie społecznościowych, że trzeba wejśc na stronę klubu i zdeklarowac chęć bycia lub rezygnację zrobić to bardzo uproszczoną metodą dla tych z mailem i dla tych bez niego. Moim zdaniem ktoś się na czyms zafiksował i nie przemyślał sprawy do końca. Jest jeszcze czas na weryfikację bo mecz gramy dopiero we wtorek a celem powinno byc maksymalne w miarę możliwości bezpieczne zapełnienie stadionu.

7            -12
Kosmaty
@~~~nołnejm
Pierwszeństwo karnetowiczów to kwestia oczywista i chyba nikt nie ma co do tego zastrzeżeń (także ja, który karnetu nie posiadam, w związku z czym nie mam już szansy na obejrzenie na żywo meczu Wisły w tym sezonie). Także klub nie miał tu wyboru, bo karnety już opłacone... Owszem korzystnie byłoby zwrócić kasę i sprzedawać bilety pojedynczo (więcej pieniędzy za każde krzesełko), ale byłoby to zagranie zdecydowanie nie fair i wizerunkowe samobójstwo. Czysta przyzwoitość nie pozwala klubowi na taki manewr, a natychmiastowe korzyści finansowe nie byłyby żadną przeciwwagą dla długoterminowych strat takiego postępowania. Zapewne takiego scenariusza nikt w klubie nawet nie próbował rozpatrywać. To poprostu uczciwe, w dłuższej perspektywie korzystne (buduje się zaufanie kibiców zamiast go tracić) no i narzuca się w sposób naturalny (co zapłacone, musi być dostarczone). To także swoisty rewanż ze strony klubu, wobec kibiców, którzy mimo opłacenia karnetów i tak nie mogli obejrzeć 2 spotkań na Reymonta, a mimo to nawet nie zająknęli się na temat jakiejkolwiek rekompensaty z tego tytułu... co więcej wielu z nich jeszcze dokupiło wirtualne bilety. W tej nietypowej sytuacji w sprawie konsekwencji koronawirusa kibice poszli na rękę klubowi, teraz klub się im odwdzięcza. Natomiast co do uznania za jasne procedury i dedykowaną platformę, to pełna zgoda. Chapeau bas dla klubu za sprawne i przejrzyste ogarnięcie tematu z uwzględnieniem optymalnego (czyli pełnego) wykorzystania dozwolonej frekwencji. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dzięki temu stadion zawsze będzie miał blisko 100% dozwolonej frekwencji (zawsze znajdzie się ktoś kto odpadnie dosłownie w ostatniej chwili i miejsce przepadnie, ale będą to tylko pojedyncze krzesełka).

10            -3
~~~PZKO
Kiedy otrzymam zwrot pieniędzy?
Mam karnet na cały sezon (kupuję karnety - wcześniej na rundę, a gdy zaistniała taka możliwość od razu na cały sezon - od 15 lat) i inwestuję w mój ukochany Klub kupę kasy (karnety, bilety czy pamiątki), lecz nie ma mojej zgody na takie fatalne zarządzanie Wisłą, jak w ostatnich miesiącach, kiedy dochodzi do samych klęsk i walki o utrzymanie. Przepadły dwa mecze, do obejrzenia których jako karnetowicz miałem prawo (z Legią i Rakowem). Oczekuję zwrotu choć części środków z tego tytułu. Kiedy Klub wyda w związku z tym jakiś komunikat?

10            -34
~~~Anty Królewski
Królewski Won!
Wisła Kraków wolna od Królewskiego i jego kliki! Klub pod wodzą tego dyletanta nie rozwija się, a Binarny (czyli Królewski) robi jedynie propagandę i dzbana na internecie. A sportowo nasi kopacze hańbią ten klub. Juz nawet ligowym średniakiem nie jesteśmy. Takie są skutki rzadów Królewskiego. Domagam się zwrotu pieniędzy za mecze z Legią i Rakowem, który obejmował mój karnet! Sharksi&Królewski JEDNO ZŁO! W pełni zgadzam się z PZKO, a wy się dalej oszukujcie, że rzekomo nasza Wisła się rozwija!

9            -18