Czwartek, 25 czerwca 2020 r.

Jakub Błaszczykowski najlepszym piłkarzem Wisły Kraków w meczu z Wisłą Płock

Po raz trzeci w ostatnich czterech spotkaniach najlepszym piłkarzem Wisły Kraków był Waszym zdaniem Jakub Błaszczykowski. Po występie przeciwko Wiśle Płock strzelec zwycięskiej dla nas w tym meczu bramki otrzymał od Was średnią notę równą 7.07 punktów i wyprzedził kolejnych w tym zestawieniu zawodników - Rafała Janickiego, Vullneta Bashę, Mateusza Lisa i Alona Turgemana. Wymieniamy ich wszystkich, bo każdy otrzymał notę rozpoczynającą się od "szóstki". A w takiej liczbie wiślacy dawno nie zostali tak dobrze przez Was ocenieni.

Spotkanie z "Nafciarzami" było potyczką o ogromnym ciężarze gatunkowym i choć na pewno druga jego połowa była dla wiślaków ciężką przeprawą, bo zwłaszcza w końcówce nie ustrzegliśmy się błędów, które przynosiły naszemu rywalowi zdecydowanie zbyt dużo groźnych stałych fragmentów gry, to tym razem udało się najpoważniejszej broni ekipy z Płocka przeciwstawić. Bez wątpienia spora w tym zasługa m.in. wspomnianego już powyżej Mateusza Lisa, który z powodzeniem zastąpił w bramce Michała Buchalika.

I choć mecz z Wisłą Płock nie był w naszym wykonaniu "wybitnym" widowiskiem, to podopiecznym trenera Artura Skowronka udało się osiągnąć cel najważniejszy, a więc wywalczyć szalenie ważne trzy punkty.

Jeśli zaś choć o noty, to jedyna, do której można się ewentualnie "przyczepić" to ta należąca do Davida Niepsuja, bo być może i on zasłużył na "szóstkę"? Powrót prawego obrońcy do wyjściowego składu był bowiem naszym zdaniem ze wszech miar udany. Może bowiem warto przypomnieć, że to właśnie po jego dośrodkowaniu Alon Turgeman wywalczył dla nas "jedenastkę", a i w samej końcówce I połowy także posłał kapitalne podanie do naszego napastnika i można tylko żałować, że Alonowi nie udało się z tego dogrania nie skorzystać lepiej. Takich dograń w pole karne rywali w naszych poprzednich meczach zdecydowanie brakowało.

A oto komplet wyników

Jakub Błaszczykowski 7.07
Rafał Janicki 6.74
Vullnet Basha 6.49
Mateusz Lis 6.23
Alon Turgeman 6.07
Nikola Kuveljić 5.83
David Niepsuj 5.70
Maciej Sadlok 5.69
Hebert Silva Santos 5.59
Aleksander Buksa 5.03
Gieorgij Żukow 4.87
Víctor Moya Martínez 4.71
Mateusz Hołownia 3.93
Pozostałe oceny:
Oceń atmosferę na trybunach 6.59
Gra Wisły w defensywie 6.02
Gra zespołu: WISŁA KRAKÓW 5.56
Praca trenera: - Artur Skowronek 5.23
Gra Wisły w ofensywie 5.07
Praca sędziego: Bartosz Frankowski 4.05
Gra zespołu: Wisła Płock 3.92
Rafał Boguski grał zbyt krótko i nie był oceniany w tym spotkaniu.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

Jazz
.
Tak z obserwacji to 33% noty to jest za nazwisko, 33% za wynik meczu, 33% za faktyczną grę w meczu. Jedyny wyjątek to Boguski, gdzie większość osób z urzędu daje 1 albo 10.

40            -23
GrzegorzS
Kto i z jakiego powodu
wyceniał prace Pana Frankowskiego powyżej 4, że temu b.... i wyszło az 4.05. Napisać, ze ten gośc kręcił lody to napisac nieprawdę, ale że on sedziowac nie potrafi to juz fakt oczywisty, to co gwizdał wystarczyło by sie zawodnik rywala wydarł wywrócił z braku laku i był dziwaczny gwizdek nie mówiąc juz o kilku decyzjach gdy źle ślepsiec skazywał kto ma wrzucać auty. Naprawdę dziwne zachowanie sędziego w kilku spornych momentach a pseudo pady Furmana to już standard w jego wykonaniu. Gdyby nie VAR to nie było by tez karnego bo on go nie widział mimo, ze widział to cały stadion. Co więcej cały mecz potem po odgwizdaniu oczywistego karnego, takie odniosłem wrażenie, że sędzia chciał wyrównać ten mecz. Nasi zawodnicy bynajmniej nie grali az tak faul by 22 razy przerwać gre z tego powodu, zaś kilka fauli rywala ewidentnie uznano za zachowania dozwolone. Żenująco prowadzone zawody.

66            -7
~~~Radekrrr
Atmosfera
Pomimo, że było nas 4x mniej niż zwykle to doping się niósł całkiem dobrze, tylko nowy gniazdowy w 2 połowie nie bardzo wiedział co robić. Skup się na dopingu Wiśle a nie na sraxie, szkoda strzępić na nich gardło

73            -4
~~~Marcin
Hołownia
Cały mecz w jego wykonaniu tragiczny, zwracałem na niego uwagę oglądając powtórkę i naliczyłem całe DWA (!) dobre zagrania. Mnóstwo strat, niedokładnych podań i nietrafionych wyborów. Najgorsze, że wcale nie wynika to z braku zgrania, ale braku umiejętności lub stresu. Dawno nie widziałem tak złego występu pojedynczego zawodnika. To był sabotaż i nie można wystawiać go kosztem naszych młodzieżowców. Gorzej zagrać nie można, a chłopaki jak Buksa, Szot czy Pawłowski przynajmniej z nami zostają, a nie wracają do Legii za miesiąc.

42            -3
Kosmaty
@~~~Marcin Paru innych, co zagrali w ostatnim czasie równie źle było. Generalnie na przestrzeni tego
sezonu naliczyłbym przynajmniej kilka nazwisk. Tylko w tym sezonie równie kiepskie, a nawet gorsze spotkania zaliczali Janicki, Sadlok, Boguski, Silva, Chuca, Savicević, a nawet Basha (i to wcale nie tak dawno, bo z Piastem), Tupta (też daleko nie trzeba sięgać pamięcią). Zresztą taka wyliczanka może być dłuższa. Ale prawdą jest, że Hołownia zagrał bardzo źle i lewe skrzydło w ostatnim meczu było najgorzej funkcjonującą strefą w grze Wisły głównie ze względu na niego. Wychodzi na to, że grał on tylko ze względu na wymóg młodzieżowca, bo na chwilę obecną w wyjściowym składzie Turgeman daje więcej od Buksy (nie ze względu na brak umiejętności 16-latka, bo ten potrafi grać, ale gdy wychodzi od początku gra słabiej niż gdy wchodzi na zmiany. Na chwilę obecną to chyba optymalny układ w ataku, by Alon męczył rywala i robił podwaliny pod zmianę naszego wychowanka), z kolei Wojtkowski jest kontuzjowany.

14            -5
~~~zenon12
Bez Kuby
Bylibyśmy w dupie dziś

4            -2