Poniedziałek, 29 czerwca 2020 r.

Rafał Boguski najlepszym wiślakiem w meczu z Górnikiem Zabrze

Najlepszym piłkarzem krakowskiej Wisły w spotkaniu z Górnikiem Zabrze był Waszym zdaniem Rafał Boguski, który otrzymał od Was średnią notę równą aż 7.71 punktów! Warto w tym miejscu podkreślić, że jest to najwyższa indywidualna ocena dla wiślaka, od momentu ligowego restartu.

Popularny "Boguś" pojawił się na murawie w meczu z Górnikiem w bardzo trudnym momencie, bo zastąpić musiał niemalże z marszu kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego. Wskoczenie w "buty" naszego kapitana nie jest łatwe, tym bardziej, że w pierwszej połowie to zabrzanie byli zdecydowanie stroną przeważającą. Z drugiej zaś strony można się zastanowić, czy fakt absencji Błaszczykowskiego nie okazał się w pewnym sensie dla Wisły... handicapem. Nie - nie upadliśmy na głowę - ale czy aby na drugą część meczu zabrzanie nie wyszli jakby zbyt pewni siebie?! Kto wie, czy nie właśnie dlatego, że mieli świadomość, iż "Biała Gwiazda" radzić będzie musiała sobie bez swojego "asa atutowego". I choć grać nam przyszło bez niego, to właśnie zastępujący go Boguski kapitalnie dograł do Alona Turgemana, a zaraz potem Wisła wyszła na prowadzenie! I tak naprawdę - poza nerwową końcówką - kontrolowała to co działo się na murawie w Zabrzu.

Oczywiście po tak dobrym występie Boguskiego rozgorzała dyskusja, czy powinien on zostać w Wiśle na kolejny sezon? "Boguś" - nie oszukujmy się - ma liczne grono "antyfanów" i czasami oceniany jest, także na naszych łamach, zbyt surowo. Ale też czasami niestety na to zasługuje. Gdy zaś zasługuje na pochwały - to jak widać - potraficie to docenić. A wracając do zadanego przed chwilą pytania - to wiele wskazuje na to, że będzie on miał być może okazję, aby wykazać swoją przydatność dla zespołu w kolejnych meczach. Spodziewać się można bowiem niestety dalszej absencji kontuzjowanego Błaszczykowskiego, więc "Boguś" zapewne otrzyma szansę na to, aby ponownie się wykazać. I zapracować na boisku na nowy kontrakt. Jeśli nie w Wiśle, gdzie jego umowa wygasa, to może w innym klubie?

Na dziś najważniejsze jest jednak to, że to właśnie Rafał Boguski solidnie przyczynił się do naszego ważnego zwycięstwa w Zabrzu, które przybliża nas do utrzymania w Ekstraklasie. A to jest nasz cel nadrzędny.

Oto komplet wyników:

Rafał Boguski 7.71
Alon Turgeman 7.26
Vullnet Basha 6.89
Lukas Klemenz 6.70
Rafał Janicki 6.50
Nikola Kuveljić 6.45
Mateusz Lis 6.43
Hebert Silva Santos 6.25
Gieorgij Żukow 5.62
Maciej Sadlok 5.50
Jakub Błaszczykowski 5.44
Víctor Moya Martínez 5.41
Mateusz Hołownia 5.13
Pozostałe oceny:
Gra Wisły w defensywie 6.61
Praca trenera: - Artur Skowronek 6.39
Gra zespołu: WISŁA KRAKÓW 6.32
Gra Wisły w ofensywie 6.06
Praca sędziego: Krzysztof Jakubik 5.78
Gra zespołu: Górnik Zabrze 5.07
Oceń atmosferę na trybunach 4.60
Marcin Wasilewski grał zbyt krótko i nie był oceniany w tym spotkaniu.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~Dziki
badania
A co z Kuba? Mial miec badania wczoraj czy tam dzisiaj..

17            -5
~~~Maark
Chyba i Holownia
Ludzie od czarnej roboty wg.mnie za nisko ocenieni.

19            -5
~~~Dziki
Kuba
jest oficjalny komunikat link » Pewnie juz nie zobaczymy go w tym sezonie. Wracaj szybko do zdrowia kapitanie!

9            -4
~~~Paw
Boguś
Najlepszy mecz od hat-tricka ?? z Łęczną ?

12            -10