Piątek, 3 lipca 2020 r.

Wisła w sporze z Bruk-Betem Termaliką

Jak w wywiadzie udzielonym TVP Sport powiedział wiceprezes naszego klubu - Maciej Bałaziński - sprawa wypożyczenia obrońcy Marcina Grabowskiego do I-ligowego Bruk-Betu Termaliki Nieciecza trafiła do Piłkarskiego Sądu Polubownego. - Mamy rozbieżne stanowiska co do jego sytuacji kontraktowej. Teraz czekamy, aż Piłkarski Sąd Polubowny rozstrzygnie ten spór - powiedział dla TVP Sport Bałaziński.

Przypomnijmy, że Grabowski został wypożyczony do klubu z Niecieczy w styczniu bieżącego roku i pierwotnie przebywać miał w nim do końca czerwca, przy czym w umowie zawarta została opcja pierwokupu.

W dniu 1 lipca nasz klub poinformował o powrocie 20-latka na Reymonta i jakież było zdziwienie kibiców, gdy okazało się, że tego samego dnia Grabowski... rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu ligowym Bruk-Betu Termaliki z GKS-em Tychy (0-1). Zawodnik, który wrócić miał do Krakowa - wystąpił w kolejnym meczu I-ligowca, wg Wisły niezgodnie z zapisami kontraktowymi.

Nie pozostaje nam więc teraz nic innego, jak poczekać na rozstrzygnięcie Piłkarskiego Sądu Polubownego, a my dodać możemy tylko, że w klubie z Niecieczy, który walczy aktualnie o zajęcie miejsca premiowanego grą w barażach o awans do Ekstraklasy, Grabowski wystąpił dotychczas w ośmiu meczach - we wszystkich w pełnym wymiarze czasu gry.

Dla Wisły obrońca zagrał łącznie w dwunastu meczach, debiutując 25 sierpnia 2018 roku w spotkaniu z Górnikiem Zabrze (3-0). Regularnie występował natomiast w naszej drużynie CLJ, będąc tam zdecydowanie wyróżniającym się zawodnikiem.

Aktualna umowa tego etatowego reprezentanta Polski w kadrze U-19 z Wisłą obowiązuje jeszcze przez najbliższy rok.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

szczebelek
Styl życia w Niecieczy xd
Jaki nowy zgrzyt? Jest tak samo jak w przypadku Heberta... Zawodnik mógłby grać w lipcu gdyby klub wypożyczający się na to zgodził z resztą Legia też mogła nas zmusić do tego by Hołownia wrócił, ale podpisali stosowny aneks, więc jeśli takiego nie ma, to Grabowski wraca...

30            -4
~~~Mek
-
... Grabowski wraca o ile nasz klub przedłużył z nim kontrakt bo mi się wydaje że Marcinowi 30 czerwca kończył się z nami kontrakt który mieliśmy prawo przedłużyć o rok.. I może tego nie zrobiliśmy albo Marcin tak uważa...

16            -9