Środa, 8 lipca 2020 r.

Portugalski obrońca w Wiśle?

Według doniesień portugalskich mediów - Wisła Kraków zainteresowana miałaby być transferem 23-letniego Portugalczyka Luísa Maty. Jest on wychowankiem szkółki FC Porto, w którego to rezerwach jest kapitanem.

W sezonie 2019/2020 zagrał w 23. meczach zaplecza portugalskiej ekstraklasy, a w przeszłości wypożyczany był z FC Porto do Portimonense SC oraz do hiszpańskiego klubu FC Cartagena.

Nominalną pozycją Luísa Carlosa Machado Maty jest lewa obrona. Warto jednocześnie nadmienić, że ma on jeszcze przez rok ważną umowę z FC Porto. Według portugalskich mediów - zawodnikiem, poza Wisłą, interesować ma się również Pogoń Szczecin oraz Lech Poznań.


 KK, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


17    Komentarze:

Kosmaty
No, to sezon "transferowy" w pełni, drugi dzień, drugie nazwisko na świeczniku.
W sumie okienko jeszcze się nie zaczęło, mało tego, jeszcze nie zakończył się sezon, ale już pojawiają się nazwiska i to w ilości hurtowej. Ciężko powiedzieć jakie będą, czy nawet jakie powinny być priorytety transferowe, bo jeszcze nie wiadomo, kogo Wisła będzie chciała i zdoła zatrzymać na kolejny sezon z obecnej kadry. Na chwilę obecną widać potrzebę sprowadzenia stopera, lewego obrońcy i skrzydłowego. Jeszcze nie tak dawno widziałbym jeszcze potrzebę sprowadzenia bramkarza, ale dwa ostatnie mecze Lisa pokazały, że bardzo się poprawił i były nieporównywalnie lepsze od jego poprzednich występów. Nie wiemy jednak, czy uda się zatrzymać Turgemana, a jego utrata oznaczałaby przestawienie priorytetów na napastnika. Co więcej trudno też powiedzieć, jak trener widzi w przyszłym sezonie kwestię młodzieżowca. Z obecnie posiadanej kadry ciężko znaleźć takiego murowanego kandydata, który mógłby rozegrać cały sezon (a przynajmniej próbować). Buksa jest bardzo młody i fizycznie by nie wytrzymał, a próba wystawiania go na siłę mogłaby mu bardziej zaszkodzić niż pomóc. Wojtkowski o ile nawet zostanie, to po sezonie traci status młodzieżowca (szkoda, w tym sezonie poczynił niesamowity postęp). Hoyo-Kowalski ma ten sam problem co Buksa, czyli wiek i niewielkie doświadczenie. Szot i Pawłowski mają problem w postaci konkurencji, bardzo dużej w środku pola, przecież już mamy 4 bardzo mocnych kandydatów do 3 miejsc: Żukowa, Bashę, Kuveljicia i Savicevicia... jeśli są w formie to aż żal któregokolwiek z nich sadzać na ławce, a i tak któregoś to dotknie. Na Grabowskiego chyba nie ma co liczyć, bo nie dość, że są o niego przepychanki, to już przewijają się nazwiska na jego pozycję, czyli raczej nie jest z nim wiązana przyszłość już w najbliższym sezonie (o ile w ogóle). Swoją drogą z plotek transferowych cieszą te łączce Wisłę z powrotem Imaza. Nie wiem na ile jest to możliwe (czy Jagiellonia rzeczywiście bez oporów wypuściłaby go z klubu i czy zdołalibyśmy spełnić jego wymagania finansowe), ale osobiście bardzo bym się ucieszył z jego powrotu.

70            -12
~~~sezon ogórkowy
zapraszamy ogorkó z zagranicy
zapewniamy wysokie wynagrodzenie w zamian nie oczekujemy żadnego zaanagazowania i umiejetnosci

19            -74
szczebelek
Trochę świeżej krwi się przyda...
Na chwilę obecną ze skrzydłowych pewny do pozostania jest tylko Kuba i chciałbym zostawić kogoś z dwójki Mak/Wojtkowski by nie szukać aż trzech skrzydłowych. W ataku jest Buksa , Turgeman jest za drogi, Brożek kończy karierę, a Drzazga strzelił 6 goli w cztery sezony obowiązującego kontraktu z Wisłą na poziomie ekstraklasy natomiast Tupta wraca do Włoch. Do tego dochodzi środek obrony i najlepiej ze dwóch oraz lewa obrona. Mimo wszystko 2-3 nowych młodzieżowców na pozycje w ofensywie by się przydało, ale takich jak Pawłowski czy Buksa, a nie poziomie Balickiego czy Zdybowicza. Do tego chodzą plotki by wprowadzić dwóch młodzieżowców do jedenastki... A temu zapisowi tylko Lech mógłby sprostać. Mimo wszystko w ataku wolałbym trzech napastników do grania minimum 2/3 sezonu zamiast pięciu, którzy w większości nie mają 15-stu spotkań nabitych.

8            -21
~~~WladekWis la
Kosmaty
Nie ma co czekać na zakończenie sezonu bo można się obudzić z ręką w nocniku. Przecież już trzeba działać a nie czekać na ostatnią chwilę.

58            -3
Kosmaty
@~~~WladekWis la To wiem, i jestem pewien, że w klubie decyzje względem piłkarzy obecnej kadry
już zapadły i wiadomo kto z obecnych piłkarzy będzie dla nas grał dalej, a kto odejdzie. I na podstawie tych ustaleń klub z pewnością działa już w celu skompletowania odpowiedniej kadry. Piszę natomiast z perspektywy kibica, a zdecydowana większość z nas nie ma wglądu w wewnętrzne ustalenia miedzy klubem i zawodnikami. Możemy opierać się tu tylko na doniesieniach prasowych (równie często trafionych co zupełnie wyssanych z palca) i plotek, a dla mnie plotki to za mało by ustalać priorytety transferowe. Jak napisałem mogę powiedzieć czego brakowało w tym sezonie, względnie czego z pewnością będzie brakowało w związku z już oficjalnymi informacjami (Hebert i przepychanka o Grabowskiego) lub na podstawie dotychczasowych wypowiedzi w klubie (pewne powroty z wypożyczeń Hołowni i Tupty).

17            -6
GrzegorzS
Więcej spokoju
okienko transferowe będzie otwarte do 20 Października i do tego momentu będa robione wzmocnienia. Wisła musi zbudowac zespół na kolejne sezony i potrzeba rozwagi a nie biegania za sensacjami jak to czynią media. Jak pokazują działania z ubiegłego sezonu drużyna będzie wzmocniona na odpowiednim poziomie. Nie ma co juz teraz robic napinki. Najpierw trzeba ogarnąc sprawy administracyjno organizacyjne dokończyc proces wychodzenia na prosta i przeżyc kolejny rok z ograniczeniami pandemicznymi. Dobrze by było aby klub mógl wykorzystac chociaż połowę obiektu i przyjmowac na meczach z 15.000 widzów i oby powtórzono wynik sprzedaży karnetów z sezonu 2019/2020. To są sprawy istotne dla przyszłości klubu. Zaś czy będzie ten czy inny nowy grajek, którego nikt nie zna poza jego menagerem i naszymi skautami i dopiero może się objawi jako "półbóg" lśniący w naszej lidze to już sprawa na kolejne półrocze mniej istotna. Klub musi określic jakie ma cele w nowym sezonie i dopiero potem budowac drużynę, która będzie zdolna określony cel zrealizować.

12            -59
~~~Britney
Tranasfery
Ja bym w tej fazie nie przykładał uwagi do tego typu doniesień. To jest gra, a prawdziwe wzmocnienia dzieja sie w ciszy...też zalezy z kim przesluzą umowy

35            -2
~~~Tw Bolek
Kosmaty
Bramkarz potrzebny od zaraz jeśli nie chcemy obudzić się znów z ręką w nocniku. Ocenę bramkarzowi nie wydaje się gdy mu idzie ale po zwykłych szarych występach.

26            -12
~~~Tw Bolek
Grzegorz S
Akurat przed poprzednim sezonem pokazno dokładnie co innego niż twierdzisz ? chyba że chodzi ci o zimę

16            -5
~~~guru22
Ciekawe jakie beda ruchy tektoniczne w Wisle latem;
Niestety jak co pol roku

12            -2
~~~ss
sss
Ten gosc jest beznadziejny, wolny jak mucha w smole co dyskwalifikuje go z gry na boku boiska, do tego chodza sluchy ze len. Oby to byla tylko plotka

8            -6
Kosmaty
~~~Tw Bolek
Jeśli chcemy walczyć o coś więcej, o wysokie cele to tak, bramkarz potrzebny... ale zakładając ambitne cele (np walka miejsca blisko podium) poza środkiem pomocy wszystkie inne pozycje powinny być wzmocnione i to do wyjściowego składu. Jednocześnie biorąc pod uwagę nasz budżet i skalę zmian w szatni nie stać nas na to. Zatrudnienie nowego zawodnika to nie tylko kwestia dania mu pensji tego, który odszedł, ale też prowizje agenta, kwoty za podpis itp., a zmian w tym okienku może być całkiem sporo. Zatem, skoro trzeba selekcjonować które pozycje są bardziej i mniej pilne do wzmocnienia, to stoper, boki pomocy, lewa obrona i atak są zdecydowanie wyżej na liście niż bramkarz. Zwłaszcza, że bramkarzy choć przeciętnych, to jednak mamy takich, że można z nimi rozegrać w miarę spokojnie sezon ekstraklasy (choć na walkę w górnych rejonach tabeli trzeba byłoby lepszych). Za to z drugiej strony wobec tego, że na bank odchodzi Tupta, prawdopodobnie Brożek, raczej nie ma sensu przedłużać współpracy z Drzazgą i nie wiadomo, czy uda się dogadać z Austrią w sprawie Turgemana i zostajemy tylko z Buksą. Nawet jeśli uda się załatwić pozostanie Alona, to i tak trzeba będzie koniecznie sprowadzić jeszcze jednego snajpera (z trzema napastnikami da się rozegrać sezon, choć to trudne i bardzo ryzykowne, z dwoma to nie jest możliwe). I to samo jest na lewej obronie, gdzie odchodzi Hołownia, nie wiadomo co z Grabowskim (nawet gdyby obaj zostali, to nie są żadną konkurencją w walce o wyjściowy skład) i zostajemy tylko z Sadlokiem. Jeśli wierzyć plotkom o rozstaniu z Wojtkowskim i Makiem to podobnie wygląda to na skrzydłach. Plotki głoszą, że Boguski, nasz "Uniwersalny żołnierz" (w Wiśle nie grał chyba tylko na stoperze i bramce) też odchodzi. Wobec tak dużych braków na innych pozycjach bramka wydaje się najmniejszym naszym problemem i jest daleko na liście priorytetów. Zamiast sprowadzać kolejnego bramkarza, lepiej te pieniądze dołożyć do pensji dla brakującego zawodnika z pola. O ile nagle nasz budżet się cudownie nie rozrośnie, to widzę tylko jeden argument na sprowadzenie bramkarza: gdyby miałby to być ktoś mający pełnić rolę młodzieżowca. Ale znowu pojawia się pytanie: jakie są szanse, że znajdziemy bramkarza spełniającego warunki młodzieżowca lepszego niż Lis i Buchalik i jeszcze w naszym zasięgu finansowym? Grabara i Bułka raczej nie są osiągalni, trzeba byłoby wyłowić jakąś nieoczywistą perełkę, a co do takich to tak naprawdę nigdy nie wiadomo czy się sprawdzą. Podsumowując: Wobec ogólnej sytuacji kadrowej bramkarz jest najniżej na liście, a jeśli wydanie pieniędzy na bramkarza miałoby przeszkodzić w sprowadzeniu znacznie bardziej potrzebnych zawodników, to kwestia bramkarza powinna zupełnie wylecieć z listy... choć zgadzam się, że na Wiślackiej bramce są braki jakościowe i jeśli środki na to pozwolą, to warto pomyśleć także o tej pozycji.

13            -2
Kosmaty
~~~ss
Nigdy nie widziałem jak gra, ciężko więc jest mi powiedzieć cokolwiek na jego temat poza suchymi faktami... jednak nawet jeśli to tylko rezerwy, to myślisz, że ktokolwiek pozwoliłby mu zagrać 23 z 24 spotkań w tym sezonie i jeszcze uczyniłby kapitanem drużyny gdyby był tragicznie słaby i przede wszystkim leniwy? Nawet jeśli mowa tylko o wychowanku w rezerwach, to mowa także o Porto, w którym utalentowanych wychowanków nie brakuje, więc bez trudu wśród nich można znaleźć niezłych kandydatów na kapitana. Z pewnością nie jest najjaśniejszą gwiazdą wśród wychowanków Porto, gdyby był supertalentem to w wieku 23 lat już dawno grałby przynajmniej w pierwszym zespole Porto. Jednak z pewnością nie może być leniem, bo taka cecha dyskwalifikowałaby go z bycia kapitanem i to bez względu czy z nadania trenera, czy wyboru drużyny. Na boisku też coś jednak musi pokazywać skoro zagrał prawie wszystkie mecze od deski do deski (jedyne opuszczone minuty to: 1. 73 w jednym spotkaniu, kiedy po 17 minutach zszedł z czerwoną kartką, 2. cały mecz następnej kolejki, gdy odbywał karencję za wspomnianą kartkę, ale taka ilość minut na boisku także zaprzecza by miał być leniem), ale czy ma na tyle jakości by przebić się w Wiśle, to nie mam pojęcia. Na szczęście od takiej oceny mamy Głowackiego, Skowronka i resztę ludzi odpowiedzialnych za wyszukiwanie graczy do Wisły.

12            -3
~~~AaroTsW
GrzegorzS
Człowieku liga za niedługo się kończy i za miesiąc rusza nowy sezon a Ty chcesz transfery w październiku robić ? tu trzeba już działać żeby na zgrupowaniu przed sezonem mieć nowych zawodników by normalnie przygotowali się z drużyną a nie dołączali do niej po dwóch msc grania w lidze. Co to za logika.

13            -3
GrzegorzS
Tu nie ma sie co spieszyć trzeba jakości
pomysłu a nie ilości, ci którzy dumają, że Wisła teraz wymieni pół zespołu i wyda na transfery wielkie pieniądze się po prostu zawiodą. Przez nami spokojny sezon w którym bedziemu budować zespół a nie trwonić kasę na wagony piłkarzy. Nie ma sensu iść drogą Korony czy sraksów. Z zahranicy tylko zawodnicy lepsi niz obecnie będacy w kadrze i szukac młodych zdolnych Polaków, dawac szansę ludziom, którzy się z Wisła beda identyfikować.

5            -4
~~~Gothic
Nieaktualne
Nieaktualna informacja Pogoń Szczecin wyprzedziła wszystkich.

3            -1
~~~ANDYANDY
Temat nieaktualny.
W/w piłkarz podpisał umowę w Szczecinie.

5            -1