Piątek, 17 lipca 2020 r.

Piotr Ćwik i Wiktor Szywacz z profesjonalnymi kontraktami

Dwaj juniorzy z zespołu U-18, podpisało dziś z Wisłą Kraków profesjonalne roczne kontrakty. Są to Wiktor Szywacz, a także Piotr Ćwik, którego "Biała Gwiazda" zdecydowała się wykupić z Motoru Lublin, bo dotychczas był on naszym piłkarzem na zasadzie wypożyczenia.

Wiktor Szywacz urodził się 6 czerwca 2002 roku. Do Wisły trafił w 2008 roku podczas zajęć naborowych. W następnych latach przechodził przez kolejne szczeble, występując w młodzieżowych zespołach "Białej Gwiazdy". W sezonie 2014/2015 był wyróżniającym się zawodnikiem drużyny prowadzonej przez trenera Michała Janię, dzięki czemu otrzymał nagrodę Piłkarza Sezonu Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2019/2020 w szeregach zespołu CLJ U-18 wystąpił w 15 spotkaniach, notując w nich 3 bramki i zaliczając 2 asysty.

Z kolei Piotr Ćwik, który urodził się 25 października 2002 roku, trafił na Reymonta przed startem poprzedniego sezonu w ramach wypożyczenia z Motoru Lublin. "Białą Gwiazdę" miał możliwość reprezentować w zespole U-18 na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów, występując w 12 spotkaniach i strzelając jedną bramkę. W tym czasie 17-letni zawodnik zdołał przekonać do siebie sztab szkoleniowy, dzięki czemu w kolejnym sezonie będzie mógł ponownie przywdziewać koszulkę z białą gwiazdą na piersi.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

Gawelmaster
roczne kontrakty..?
mam nadzieje ze z opcjami..

5            0
~~~Juan
Polityka klubu
Brawo dla zarządu. Mam nadzieję że chłopaki dostaną prawdziwą szansę na grę choćby po 20 minut w meczu. Na pewno ich kontrakty są niższe, niż podstarzalych obcokrajowców, których w polskiej lidze nie brakuje, a którzy w większości nie podnoszą jej poziomu. Bardzo dobry pomysł, żeby zamiast szrotu z zagranicy postawić na młodych Polaków. Jeśli któryś z nich okaże się talentem na miarę choćby Buksy (liczę że w następnym sezonie będzie grał regularnie i dobrze się wypromuje), możemy porządnie zarobić i już nie długo być na plus. Madembo, Gruszkowski, ten bramkarz, Hoyo - Kowalski to same młode chłopaki, których nie trzeba będzie specjalnie motywować do zaangażowania na boisku. Też jestem ciekaw czy jest jakaś opcja przedłużenia kontraktu tych zawodników.

1            0