Piątek, 24 lipca 2020 r.

Nowe zasady udziału publiczności w meczach piłki nożnej

Rada Ministrów wydała rozporządzenie, które zmienia zasady udziału publiczności w meczach piłki nożnej w Polsce. Według nowych spotkania ligowe będą mogły odbywać się z udziałem publiczności, przy wypełnieniu maksymalnie 50 procent stadionu, a nie 25 procent jak dotychczas.

Oto kluczowy fragment rozporządzenia:

"Na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym organizacja współzawodnictwa sportowego odbywała się tak, aby udostępniono publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 50 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności".


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~0skila
15 543 karnety!
15 543 karnety!

29            -3
~~~Maxiu
Stadion
link » O co chodzi czyżby Wisła będzie płacić więcej ?

16            -3
GrzegorzS
No to fajnie
ędzie kilka kompletów.

4            -7
AN
No wreszcie
Już jakoś od 2 miesięcy jest 50% na halach, gdzie ryzyko kontaktu jest większe niż na stadionach. I być może będą bilety wyprzedawane co mecz :)

3            -3