Poniedziałek, 27 lipca 2020 r.

Komunikat Komisji Dyscyplinarnej PZPN w sprawie Cracovii

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej po rozpoznaniu sprawy klubu MKS Cracovia S.S.A., obwinionego o przewinienie dyscyplinarne korupcji w piłce nożnej w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004, postanowiła uwzględnić wniosek MKS Cracovia S.S.A. o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności dyscyplinarnej i ukarać klub karą pieniężną w wysokości 1.000.000 zł oraz karą pozbawienia 5 punktów w rozgrywkach Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie.

Przypomnijmy, że we wspomnianym sezonie 2003/2004 Cracovia awansowała do Ekstraklasy po dwudziestoletniej przerwie. Ciekawostką może być fakt, że promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej nie byłoby, gdyby nie aż dziesięciopunktowa kara dla Szczakowianki Jaworzno za przekupstwo piłkarzy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w meczu barażowym. To sprawiło, że klub z Jaworzna miał na koniec sezonu 2003/2004 ówczesnej II ligi pięć punktów mniej od "Pasów". Z kolei we wspomnianym sezonie osobom związanym z Cracovią zarzucono wpływy korupcyjne na aż dziewiętnaście spotkań!

To właśnie za takie działania "Pasy" rozpoczną najbliższą rywalizację ligową z w/w napomnieniem.

Źródło: PZPN, własne


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


45    Komentarze:

~~~zbyszek93
To jest [...] skandal
jw.

194            -5
~~~Jazda
kara
ooo, karę też można sobie kupić w pZPN

174            -4
~~~Eco
To nie kara to kpina
Za ustawienie sobie 20 meczów tylko 5 ujemnych punktów. To jest dla mnie jakaś sprawiedliwości inaczej.

175            -3
Riven97PL
....
Państwo absurdu. Oskarżony negocjuje sobie z sędzia jaką karę ma dostać...Boniek to lepiej niech przestanie się zajmować wyborami prezydenckimi a w szczególności wyborcami Dudy, tylko niech zainteresuje się swoim bandżajem. Boniek tyle samo zrobił dla PZPN co jego poprzednicy. Tylko oczywiście Zibi ma znajomości, umie języki, dobry piłkarz był. To go tylko różni od poprzedników. Stare pryki komuchy zasiadły się tam na stołkach że nic ich stamtąd nie wyciągnie.

157            -18
~~~grzeh
Kara
To jest k..... śmiech na sali!!

144            -8
~~~palec 1906
Panowie, nie marudzić!
Wszystkie siły na puchar. Konkretny pieniądz, nie do pogardzenia. Chcę widzieć ambicję. Co do terminarza... Gramy żenująco rzadko przy 16 drużynach, więc czasu na odpoczynek mnóstwo. Czterech ulubionych rywali z rzędu znów? To wygrać wszystkie inne mecze, te zagrać na luzie. I nie marudzić proszę Bracia.

57            -20
Kosiarz
Jasne przesłanie
Kupujcie i tak się opłaci za gratyfikacje z tytułu gry w eklapie.... ta kara nawet nie jet śmieszna...

100            -4
~~~Kibic
cracovia
korupcji c.d., tyle że pod płaszczem prawa. Szok

109            -3
~~~tss
Ciekawe ile rudy przytulił pod stołem
Śmiech na sali. Te punkty byłyby może wystarczające przy kwocie pieniężnej 5 razy wyższej. Albo bez kary pieniężnej i - 15 punktów.

90            -6
~~~Kibol z Reymonta
Skandal i kompromitacja....
całego PZPN-u.Kilkanaście lat temu Pejsaci płacili klubom za oddanie punktow w Lidze,ustawili wyniki 19-tu meczy a teraz płacą za punkty minusowe PZPN-owi.To chyba oczywiste ze gdyby nie ten 1mln zł . to punktow minusowych było by znacznie więcej. Zalegalizowana odmiana korupcji.

111            -3
~~~sss
PZPZ
Pie$&$^lone szmaty z PZPN z Bonkiem na czele wzieli w lape drugi milion i kara jest jaka jest. Zlodzieje!

96            -4
ddd
Na każdym meczu
Nie tylko na R22, mam nadzieję,że będzie słychać głośne J*BAĆ PZPN przez dłuuugi czas. Ciekawe,czy dodatkowe punkty tez sobie kupią. A co: jak zabawa to na całego. W polskiej piłce nic się nie zmienia, niby XXI w leśne dziady i beton wciąż mocne. :-/

83            -5
~~~robin100
Boniek!!
Właśnie pokazałeś, kim jesteś, choć w twoim przypadku to wielkich złudzeń nie miałem!

97            -9
~~~Misioł
kupmy sobie mistrzostwo
a później zaproponujmy pzpnowi milion i dostańmy 5pkt kary...

91            -4
~~~ts_maciek
Czyli można sobie kupić mecze w pierwszej lidze za 2 mln...
..., prowizja za współudział dla PZPNu 1 mln PLN i awansujemy do ekstraklasy, za grę w której można dostać 8 baniek. Super wychowawcze podejście. No tak to jest jak się jedna pani ze słabą moralnością spotka się z drugą z bardzo giętkim kręgosłupem moralnym...

75            -1
~~~robin100
PZPN
"Pogoń Siedlce za zastrzyki witaminowe dla 7 piłkarzy dostaje -6 punktów. Cracovia za korupcję w sezonie zakończonym awansem dostaje -5 punktów. Co tu się wydarzyło? O co tu chodzi?" - źródło: Weszło.pl

113            -2
~~~Azyl
PzPN
Skandal. PZPN.. A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści ABG

34            -4
~~~mcmc
ale po co my sie tym interesujemy...?
ale po co my się tym interesujemy...?

12            -32
~~~Lalalalal alalalalalal alalalala
To nie jest śmieszne
To ponury żart. Za 1 mln awans . Gdzie jest duch fair play? Każdy beknął by za to grubiej

47            -1
~~~woytek197 4
Żart
Śmiać się czy płakać?

41            0
~~~jp53
Dobrze
że im punktów dodatnich nie przyznali.A mogli.Kto im zabroni?A tak na poważnie to co wyprawia PZPN Z RUDYM NA CZELE TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI.Boniek i kilku panów na czele z tym od sędziów Przesmyckim zrobili sobie prywatny folwark.PZPN to Boniek.Wszystkie jego pomysły są bez większego sprzeciwu forsowane.Jak ktoś o coś pyta mając jakieś wątpliwości to Boniek go publicznie zwyzywa i stara się go ośmieszyć.Jest ,,nieomylny'' i bezkarny.

43            -1
~~~Jasnowidz
Kibice cracovii
Teraz cracovia będzie je*ana przez kibiców wszystkich innych drużyn w PL (oczywiście oprócz przydupasów z amici i arki), a te prymitywy będą myśleć/wmawiać sobie że to przez zazdrość innych kibiców że w końcu stają się poważnym klubem (którym nigdy nie będą z taką liczbą kibiców i ich ilorazem inteligencji :D). Nam pozostaje życzyć temu klubowi wszystkiego co najgorsze, bo zasługuje na to jak żaden inny.

60            -4
~~~Gamber
Kto?
Kto bogatemu zabroni? Jakieś 10 pkt kupili sobie od PZPN za milion, stawka za punkty w sezonie 2020/21 więc już jest ustalona. Obstawiam,że Cracovia mistrzem będzie już w tym sezonie. No chyba że ktoś sypnie też kasą,ale się na to nie zanosi. Nikt się nie wzmocnił za bardzo,więc z kasą wszędzie cienko.

26            -6
~~~Jarek
Kara
Każdy kibic sąsiadki powinien się wstydzić za ten wymiar kary.

40            -5
~~~Pireos
filipiak bezKARNY
Na szczescie ten klubik okryl sie wieczna hanba. Natomiast relegacja powinna byc jedyna sluszna kara. 5pkt to jest smiech na sali. PUPILKI PZPNU!!

42            -4
wilkrobert13 2
boniek górą!i jedo lgbt!!
Moze Ziobro powinien go zastapic bo komuchy jego pokroju dalej urządzają Nasz świat.Chociażby tomek f....Kiedyś piłkarz dzisiaj ch....dziękuję

35            -27
~~~mad orc
Hahahaha
Napiszę tylko tyle: Co za kulestvo!!

27            -2
~~~Guruli76
To sa jakies kpiny!!
Kara owszem -15 pkt i 2 banki kary do tego jeszcze klub ktory otrzymuje kare za korupcje powimien byc na jeden sezon wyeliminowany z udzialu w europejskich pucharach!!

23            -5
~~~stary wiślak
Riven87PL!
Przecież to nie jest kara, nałożona na przez sąd powszechny,tylko przez piłkarską federację,więc co ma do tego państwo?Co do Bońka to kończy już kadencję,a jako obywatel ma prawo się wypowiadać publicznie na każdy temat,polityczny też. Księdzu wolno a jemu nie? Co do prezesury,to czy była taka najgorsza? Nie był gorszy od swych poprzedników. Parę pozytywnych dokonań ma. A co do jego klasy,jako piłkarza,to jego poprzednik Lato,też był piłkarzem wybitnym,ale dużo gorszym prezesem.

16            -31
~~~kazek
A ja mam wrażenie, że i PZPN-owi na rękę jest zamknięcie sprawy
Bo co mogłoby wyjść jeszcze, gdyby się ona ciągnęła? Logicznym jest: ktoś kupuje, to znaczy, że ktoś sprzedaje. Piłkarze? Działacze? Sędziowie? Tych pierwszych to jeszcze może by i nie żałowali. Ale działaczy i sędziów - możliwe. A może też ktoś wiedział lub słyszał pogłoski, a je zlekceważył, albo świadomie pominął? Tam mogło być szambo

16            -1
~~~OldTS
Widać że w twoim sercu towarzyszu stary wiślaku
Lenin wiecznie żywy. To tak w przenośni ale myślę że starego komucha żadna siła, żadne draństwo nie jest w stanie zmienić. Takie stare komunistyczne nawyki. Każdy widzi tą jawną pogardę dla przyzwoitości tylko ty jako jeden uważasz po staremu. Wstyd mi za takich kibiców Wisły. Bliżej ci Do standardów pejsatych.

24            -12
GrzegorzS
Parę lat temu Filipiak i jego ludzie zakupili sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej
teraz od tego awansu odpalili działkę PZPN-owi. 1 milion złotych kupili wówczas 19 meczy na 30 rozegranych. Zaliczyli wówczas 17 wygranych i 6 remisów przy 57 punktach. Bo jak rozumiem nie kupowali porażek. Pytanie czy wówczas Srakovia wygrała chociaż jeden mecz uczciwe. Bo jest prawdopodobne, że kupili wszystkie zwycięstwa i dwa remisy a cztery remisy wyszarpali na nurawie. Tylko 7 zespołów nie dało się kupić. A to jest sezon kiedy złapano ich za rękę w czasach obowiązywania nowego prawa. Bo i ile pamientam to wcześniej kupowali awansy z III ligi do drugiej dymając "uczciwie" ponoć grającą wówczas Koronę, co dało Wdowczykowi do myśłenia i kupił następny sezon za co beknął on i Korona. Tak czy inaczej zakładając, że Sraksy zdobyły z 57 punktów 4 uczciwie to 1 milion złotych dzielone przez 57 to wychodzi na to, że obecnie połacili PZPN-owi średnio połatę w wysokości 17543,85 zł za punkt. Może zatem zamiast inwestowac miliony w zawodników w przygotowania wnieść za cały szeon do PZPN-u opłate rzędu 18.000 złotych za punkt plus opłacić rywali. w sun=mie to opłacalne, bo tak do tyułu wystarczy kupić w nowym sezonie ok. 70 punktów dorzucic 10 wyszarpanych na boisku. Opłata będzie wynosić 12600000 zł. Nie wiem na ile punkty wycenili by rywale, ale jeśli załozymy, że będzie to 100.000 za punkt to poeracja zamknie się kwotą 7 milionów złotych. plus koszy utrzymania zawodników działaczy zawodników np. rzędu 10 milionów, plus inne koszty operacyjne to wkładamy w mistrzostwo 10/12 milionów złotych. No pojedzmy grubo przepłaćmy i zainwestujmy 15 baniek. Biorąc pod uwagę, że Legi przelano 31 milionów to wychodzimy 16 baniek do przodu. Na kolejny tyuł starczy nawet gdyby trzeba było kupić tych punktów 5 więcej w następnym sezonie.

23            -4
~~~goal
13 meczów kupionych = 39 punktów.
Rachunek PZPN: 13 x 3 = 5 ! Oto cała hipokryzja.

17            -1
~~~EUR
ło rany
Ten kupiony wyrok, pokazuje, jak skorumpowana jest polska piłka.

20            -1
~~~OLDKIBIC WISEŁKI
W takich sprawach trudno o dowody,
ale według wielu osób, nie tylko Wiślaków, sprawa jest śmierdząca i jest głośna w całym kraju. Innych za podobne przestępstwa ukarano surowiej !

24            -2
~~~stary wiślak
old TS! głupiutki jesteś!
Co w moim tekście wyczytałeś,co by wskazywało na mnie,jako komucha? Do cholery,co ma Boniek do tego i moja wypowiedż,że ma prawo do poglądów? To ty masz więcej w sobie komuszej mentalności by politycznie rozliczać PZPN i klasyfikować ludzi wedle kryteriów politycznych. Nic,absolutnie nic,w moim tekście nie wskazuje na moją sympatię do komuny. Człowieku! Opamiętaj się i nie szukaj komuchów w lodówce. Każdy ma prawo do poglądów,Boniek też. Ty każdego z odmienym politycznie poglądem do twojego, komuchem zwiesz? Głupi jesteś, czy tak schematycznie myślisz?

11            -23
~~~Jarek
Kara
Dzisiaj profesor bezprawia będzie gościem w Radiu 13.30 a Pani Justyna zapyta czy to prawda że w tym słynnym sezonie 44 punkty wywalczyli na boisku a potem poszło jak z płatka w barażach, kabaret trzeba posłuchać . . .

20            -3
Kosmaty
KPINA!!!
Jeśli mamy karać, to niech to będzie kara, a nie symboliczna kartka o wartości papieru toaletowego. Z przymrużeniem oka (niestety tylko odrobinę w tym śmiechu) można już dziś określić sąsiadkę królem polowania w okienku transferowym, dokonali najlepszego transferu, najlepszej transakcji między sezonami. W końcu trudno sprowadzić zawodnika za koszt miliona złotych (wszelkie prowizje, kwoty za podpis, kwoty odstępnego, rok kontraktu), który zagwarantuje 5 czy 10 punktów w sezonie w pojedynkę.

16            -2
~~~Mecenas19 06
Boniek out NATYCHMIAST
Co do odjecia pkt to skandal to mało napisane i nie dlatego że nie lubimy cracovii tylko jak można za tyle przekrętów dostać - 5 pkt!! niewyobrażalne ...Pogoń Siedlce za jakies zastrzyki witaminowe - 6 a ci cały sezon skręcili i - 5 pkt a boniek uchachany Co to jest?? A to ze jest komuchem to rzecz oczywista. Panowie i Panie rok 1982 remis z czerwonym okupantem zsrr 0-0 na MŚ w Hiszpanii - a On przychodzi na konferencję w ich koszulce z sierpem i młotem a w kraju czołgi stan wojenny zabici pod okupacją sowietów a ten paraduje w takiej koszulce...Wstyd żenada odejdź człowieku wyjeżdżaj z kraju jak Ci źle. Stary wiślak przestań już te brednie pisać. Pozdrawiam prawdziwych Wiślaków -TYLKO BIAŁA GWIAZDA od zawsze na ZAWSZE!!

21            -2
~~~jp53
Ten wyrok
To nic innego jak dalszy ciąg korupcji.Za milion złotych kupili sobie spokój,bo w sezonie w którym spada jedna drużyna to -5 punktów to jest pikuś.Co najwyżej dokupią sobie parę punkcików i po problemie.

24            -2
~~~Jasnowidz
Jeszcze kilka słów ode mnie.
Filipiak wiecznie żyć nie będzie, a czy przyszły właściciel Comarchu będzie chciał żeby jego firma była kojarzona z klubem po uszy umoczonym w korupcje? My jeszcze przez długi czas będziemy kojarzeni z gangsterką, ale jest masa ludzi z głową na karku, zakochanych w Wiśle, którzy nie pozwolą żeby ten klub upadł. A oni kogo mają? FortArta i paru innych krzykarzy z twittera? chorego psychicznie farciarza1 z ichniejszego forum? :D Do Korony i Arki karma już zapukała za śmiechy gdy my jedną nogą byliśmy w trumnie, na nich też przyjdzie czas prędzej czy później.

24            -3
~~~Jarek
Wywiad o karze i pucharze
Profesor w radiu stwierdził że negocjacje były trudne ale skończyły się powodzeniem, kara jest niesprawiedliwa ale trzeba przejść do porządku dziennego, oskarżono Nas ponad 600 razy i My się z tym nie zgadzamy. Najciekawszy jest wątek Davida Jablonskego , profesor stwierdził że sprawa jest nie do uratowana bo nie mamy wpływu na wydział dyscypliny w Czechach! Najlepszy tekst o pucharze , po czerwonej kartce dla Pietrzaka! ( Malocy) wygrana stała się prostsza! Z kolei Probierz z Wdowiaka zrobił gracza europejskiego formatu! Tak jak Frankowskiego( Przemysława) , ciekawe bo nikt Go nie chciał przeciętnej lidze w Europie i odfrunał do MLS ( w tym sezonie sezon skończył na fazie grupowej , bo tak sformotyzowano rozgrywki)!

10            -5
~~~Pp89
druzyna
dobra olać to patrzmy na siebie bo za 3 dni nie będzie nawet 11 chlopa do wyjściowego składu zeby utworzyć jak się skoncza kontrakty a o przedłużeniach ani nowych gościach cisza całkowita.... wiec dobrze byc niestwty nie może z jednym nowym gościem.

2            -8
~~~Maga1918
Handel meczami!!
Grać...kupować...sprzeda wać...w razie co? casus sraxsa.....banda ponad wszelkie zasady....szok....dajcie im jeszcze z 20 za puchar aby nie byli pokrzywdzenii..no NIE to nie może być prawdą....ludzie !! Błagam! Do kogo się żalić....naser....

12            -1
~~~Realista
Kpina
Kpina i ściema a poza tym banda [...]ów od wielkiego przemądrzałka Zbysia.. Dwóch facetów kupiło sezon - bo ludeczkowie - nie kupowali mecze ale kupili cały sezon a cracovia mówi, że nie miała z tym nic wspólnego. Można mieć za większych [...] ludzi? Państwo kłamstw, bzdur i obłudy. Każdy im wyżej tym więcej kłamie bo liczy i wie że zawsze znajdzie tych, którzy mają interes aby udwać i że w te kłamstwa wierzą dla własnej korzyści. To powinno być minimum 19 minus a i to nie wynagrodzi draństwa tym zespołom, które wtedy oszukali. Powiedzmy sobie wprost Cracovia skorzystała z tych przewałów na dziesiątki miliony złotych, stadion i mega marketing dla sponsora a płaci za to milion i minus 5. Rzygać się chce panie Boniek

15            -1