Piątek, 31 lipca 2020 r.

Warta Poznań w Ekstraklasie

Trzecim beniaminkiem w sezonie 2020/2021 w Ekstraklasie będzie zespół poznańskiej Warty. W finałowym meczu barażowym klub z Poznania pokonał 2-0 Radomiak Radom. Dla "zielonych" jest to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce po 25-letniej przerwie. Po raz ostatni Warta grała w Ekstraklasie w sezonie 1994/1995.

Warta Poznań - Radomiak Radom 2-0 (0-0)

1-0 Mateusz Kupczak (67. k.)
2-0 Mateusz Kupczak (83. k.)

Po zasadniczej części sezonu Warta Poznań zajęła trzecie miejsce i wg nowego regulaminu zagrała w barażach o awans do Ekstraklasy. W półfinale okazała się lepsza od szóstego w tabeli Bruk-Betu Termaliki Nieciecza (1-0), a dziś pokonała czwarty - Radomiak Radom.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


19    Komentarze:

~~~Malutki
Baraże
Co na to pan Sławek? Sędziowie nie pomogli?

49            -2
~~~zbyszek93
No i dobrze
rezerwy legii nie powinny grać w tej samej lidze co pierwszy zespół. A Grodzisk będzie mi przypominał stare, lepsze i piękniejsze czasy - czasy dzieciństwa i czasy hegemonii Wisły w polskiej piłce.

55            -4
~~~Anty Krolewski
I bardzo dobrze - brawo dla Warty
Warta to utytulowany klub podobnie jak i Stal Mielec. Fajnym akcentem będą też derby Poznania. Bardzo dobrze, że kolejna zgoda Legii nie weszła do Ekstraklasy.

60            -10
~~~Jarek
Gratulacje
Nie Amica, nie sąsiadka, tylko Green White Power Aleez Warta Poznań, Gratulacje i do zobaczenia na R 22

47            -7
Riven97PL
Fajnie
W sumie trochę temu Poznaniowi zazdroszczę. Dwa kluby w jednym mieście i Lech gratuluje awansu Warcie. Nie ma żadnej nienawiści, napadów, bluzgów... Kraków ma dwa najstarsze kluby w Polsce a jak jest wiadomo- największa nienawiść w Polsce.

80            -9
~~~goal
Riven97PL
Na pewno masz rację. Jednak myślę, że gdyby Warta przestała być tylko ubogim krewnym i zaczęła więcej znaczyć sportowo w Wielkopolsce, to sytuacja szybko zaczęła by przypominać tę z Krakowa.

30            -9
Riven97PL
~~~goal
Może masz i rację. Niestety Polak zawsze musi mieć jakiegoś wroga. Kiedy Ruscy i Szkopy dają nam spokój to zaczynamy się bić między sobą i tak największym wrogiem staje się nagle wyborca PiS albo PO, kibic Wisły albo Cracovii lub sąsiad. Nie trzeba przypominać jak Polska wyszła na tych wojaczkach domowych,jednak co zrobić już taka natura...

48            -7
Kosiarz
od dzisiaj to chyba
VARta ;-)

8            -12
~~~stary wiślak
Kolejny klub ekstraklasowy bez stadionu.
Chyba,ze jest to Warta Grodzisk.

13            -13
~~~Jarek
Beniaminek
Warta w porównaniu z licencyjnym stworem Bełchatowskim Rakowem( takie po dwóch latach fakty) , tak wiem nie zabierajcie nam marzeń starcia z TSW czy z Poznaniem. Warta ma podgrzewaną murawę, ma oświetlenie , brakuje tylko i aż kilkaset krzesełek czyli przenośnej trybuny jak na Hutniku ma być przez miasto w szybkim tempie zbudowane.

9            -1
~~~dfd
Amica
trzyma wartę w szachu. Nie pozwolą im się rozrosnąć. To robił niegdyś Śląsk z Polarem we Wrocławiu. Pamiętam czasy jak takie kluby jak Widzew Łódź czy GKS Katowice nie miały kibiców, były takimi satelitami (jak niegdyś dla nas Hutnik Nowa Huta) odpowiednio dla ŁKSu Łódź i Ruchu Chorzów. Chwila nieuwagi, rozrośli się i teraz są wrogami. Jeśli chodzi o Wartę... no cóż, dla ciekawszym wyjazdem byłby na pewno Radomiak, ale trzeba się cieszyć, że to my utrzymaliśmy ekstraklasę!

13            -4
~~~Jarek
Beniaminek
Sędzia Frankowski ( z Grodu Kopernika) dwa karniaki gwiżdże ( przy użyciu Var-u) i Radom zostaje w drugiej lidze?

4            -5
Maxi
Szczerze dobrze że awansowała Warta i cieszę się z tego
I to nie chodzi tylko o to że Warta to Historia i tradycja a nie jakiś dziwny twór jak Bruk - Bet. Zabrzmi brutalnie ale Warta wydaje się najsłabsza z tej czwórki co grała w barażach i organizacyjnie i finansowo tak że . B-B czy Miedź w ekstraklasie była by trudniejszym rywalem tam mają kasę .

6            -2
~~~1906 SA
~~~stary wiślak
Nie martw się o Wartę. Martw się o Wisłę i swoje zdrowie, bo tam gdzie mieszkasz, to pandemia szaleje.

12            -4
~~~Tw Bolek
Riven 97PL
Też masz częściowo rację ale przykład fatalny. Na całym świecie jest niestety tyle takich przypadków w miastach że pisanie o tym jako polskim zjawisku jest nie na miejscu.

12            0
~~~Janko Buszewski
No i Pani prezes
Łykawska-Pukalska będzie na trybunach... Tylko niech męża nie wpuszcza na stadion,bo on widząc piłkarzy obcego zespołu zaraz doznaje podniecenia seksualnego.Wiedzą coś o tym grajki Garbarnii..!!

14            0
~~~stary wiślak
~~~1906SA!
Nie martwię o Wartę,bo mi kompletnie zwisa ten klub.A mieszkam w Krakowie,gdzie pandemia jest bo jest,a o rekordowosci pandemii,akurat w Krakowie nic mi nie wiadomo.

4            -10
mackub
I fajnie!
Poznań w końcu duże miasto więc dobrze, że wreszcie ma klub w ekstraklapie. Taka amica z Wronek jest od lat a w Poznaniu była pustka. Gratulacje!

6            -2
~~~WisłaNaZa wsze
beniaminki
Wydaje się, że kwestie spadku w przyszłym sezonie rozstrzygną między sobą. W każdym razie jeśli chodzi o nas, czeka nas bezpieczny sezon.

0            -1