Wtorek, 4 sierpnia 2020 r.

Socios Wisła Kraków pozostaje sponsorem Białej Gwiazdy!

Dotychczasowa współpraca Wisły Kraków i Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków będzie kontynuowana także w sezonie 2020/2021. Oznacza to, że logo Stowarzyszenia w dalszym ciągu będzie widnieć na froncie koszulek meczowych zawodników "Białej Gwiazdy", na strojach młodych adeptów futbolu szkolących się pod skrzydłami Akademii, a także na materiałach marketingowych klubu.

Na mocy zawartej umowy przez najbliższy rok Stowarzyszenie przekaże Wiśle Kraków 1 120 000 zł. Środki zostaną przeznaczone m.in. na wsparcie Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków - od najmłodszych roczników, aż po CLJ - oraz modernizację i utrzymanie infrastruktury klubowej.

- Jesteśmy wdzięczni Stowarzyszeniu Socios Wisła Kraków za okazywane wsparcie, które odgrywa bardzo ważną rolę w trwającym procesie odbudowy klubu. Cieszymy się, że zawarliśmy kolejną umową, która obowiązywać będzie także w kampanii 2020/2021. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem, które reprezentuje kibiców Białej Gwiazdy będących ważną częścią klubu, znacznie łatwiej jest nam realizować postawione cele - sportowe i organizacyjne - powiedział Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły Kraków SA.

Od początku istnienia Socios Wisła przekazało "Białej Gwieździe" ponad 2 miliony złotych, a dodatkowo zarezerwowane jest ok. 450 tys. zł. na budowę boiska dla Akademii Piłkarskiej. Średnie miesięczne wpływy ze składek członkowskich w Socios w 2020 roku wynoszą 117 tysięcy złotych - jest to wynik o 18% lepszy niż w ubiegłych dwunastu miesiącach. Stowarzyszenie wspiera również 17 firm partnerskich, które finansują głównie wydatki administracyjne organizacji.

Socios Wisła Kraków wspiera klub na wielu płaszczyznach, także za pomocą okazjonalnych wydarzeń, które przybierają rozmaitą formę. Zaliczają się do nich:

- Wielkie Sprzątanie R22 - w sprzątaniu stadionu wzięło udział ponad 100 wolontariuszy;
- Wisła dla Klubów - turniej sportowy dla drużyn młodzieżowych klubów, które wsparły Wisłę w akcji "Kluby dla Klubu";
- Gwiazdy dla Białej Gwiazdy - koncerty charytatywne, z których zebrane środki zostały przeznaczone na budowę boiska dla Akademii Piłkarskiej;
- #SociosDlaBF - Wspieraj Wiślacki Blind Football - na pomoc drużynie niewidomych i słabowidzących piłkarzy zebrane zostało ponad 15 tysięcy złotych;
- Odzyskanie historycznych zdjęć - na Reymonta powrócił zbiór ponad 120 historycznych fotografii Wisły z lat 1945-1980. Zdjęcia stanowiły część wielkiej kolekcji odnalezionej i nabytej przez kibiców Ruchu Chorzów i zostały odkupione przez Socios.

Socios Wisła Kraków systematycznie podejmuje również dodatkowe inicjatywy, z których dochód przeznaczany jest na realizację kolejnych zaplanowanych projektów. Jeden z nich to budowa pomnika legendarnego napastnika "Białej Gwiazdy" - Henryka Reymana. Więcej dowiesz się tutaj ».

Socios Wisła zrzesza ponad 2 tysiące osób związanych z Wisłą Kraków. Do Stowarzyszenia należą fani "Białej Gwiazdy", ale również jej byli zawodnicy, trenerzy i inne osoby związane z klubem - m.in. Zdeněk Ondrášek, Marcelo Guedes, Marko Kolar, Petar Brlek, czy Jarosław Królewski.

Do dyspozycji członków Stowarzyszenia przez cały okres trwania umowy pozostanie Skybox oraz zaproszenia na Lożę VIP.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


14    Komentarze:

~~~eRyK
Kto nie w Socios?
Wpisujcie kto z was nie jest w Socios i dlaczego. Bez hejtu, merytorycznie.

25            -35
~~~FanatykWi sły
...
Jestem wielkim fanem socios i uważam, że to najlepszy ruch na Wiśle od dawna, ale nie rozumiem po co nazwa jest wkładana na koszulkę przez co ta koszulka wygląda beznadziejnie, nie dość, że macron zrobił mega brzydotę to jeszcze jest nawalone na tej koszulce jak na banerze reklamowym. Po co socios to miejsce? Bez hejtu po prostu mimo tego, że socios to genialna rzecz to nie kumam tego po co jest to na koszulce.

30            -52
~~~Wisła 1906
Transfery
Wisło! Siedzę w temacie skautingu i powiem tak: oto kilka nazwisk, którymi powinna się zainteresować Wisła: Stefan Savic, Asmir Suljic, Domen Crnigoj, Kozulj (tak z Pogoni, nadal bez klubu jakby ktoś nie wiedział) czy Emrah Bassan. Moze ktos to czyta z Wisły i się zainteresuje w końcu bo jutro jest sparing, kadra mała, brak jakości, a każdy czeka na transfery, które będą miały sens i rywalizację.

28            -29
~~~Gnom
Sponsor.
A ja sie spytam kiedy trojca zainwestuje swoje pieniazki w Wisle?!

21            -72
Maxi
Żałosne jest to narzekanie co niektórych
A to na Socios a to na koszulki na właścicieli . Co ci b..nie jeden Socios na koszulce przeszkadza przekazało już klubowi ponad 2 miliony zł i ma fajne pomysły i ciekawe inicjatywy jak część kasy z Piwa Wiślackiego przeznaczone na Pomnik Reymana. A co do obecnych właścicieli to widzę że co niektórzy mają krótką pamieć po pierwsze uratowali klub pożyczając nam 4 miliony a może i więcej Cupiał przecież też pożyczał Wiśle . Po drugie akcja z akcjami to ich pomysł i dodatkowe kilka milionów poza tym mądrze gospodarują i jakoś pozyskują kasę dla klubu bo klub zmniejsza w bardzo szybkim tempie zadłużenie . Piłkarze kasę mają na czas jest może biednie i stabilnie . Przypomnijcie sobie poprzednią panią Prezes i zarządzanie Wisłą a docenicie to co jest teraz .

60            -14
Maxi
Ps...
Ja nie mówię że wszystko robią dobrze obecni właściciele Wisły ale ludzie zejdźcie na ziemię czego wy oczekujecie Króla Kambodży w Wiśle a może Szejka z petrodolarami a może Niemca z wagonami eurasów . Takie historie trafiają się czasem ale przeważnie w Polsce kończą się źle . Gość pobawi się klubem po roku , dwóch mu się znudzi i zwinie manatki i wyjedzie do tych swoich Niemiec na przykład . Obecni właściciele tak nie zrobią bo są związani z miastem i z Klubem emocjonalnie tak że cieszmy się na razie tym co mamy . Marzy mi się MP ale nie jestem kibicem sukcesu i mogę poczekać . A od szejka czy Niemca wolę Polaka najlepiej związanego z Krakowem z Małopolską i może do tej trójcy kiedyś taki dołączy albo nawet przejmie klub .

46            -7
~~~FanatykWi sły
...
Wszystko fajnie, ale teraz trochę faktów. Zakontraktowalismy Beciraja. Pożegnaliśmy Brozia, Wasyla, Tuptę, Savicevica, Herberta, Hołownię, Wojtkowskiego, Drzazgę, Chorążkę. Czyli jest 7 zawodników mniej niż w poprzednim sezonie. Z tego praktycznie odeszła od nas trójka zawodników z pierwszego składu. Ile jeszcze trzeba dać wam przykładów, że jest źle? W poprzednim sezonie ledwo udało się utrzymać, a na kilkanaście dni przed nowym sezonem mamy gorszy skład zdecydowanie niż w poprzednim sezonie. Ludzie kolejny sezon będziemy walczyć o utrzymanie. Wszyscy robią transfery, a u nas? Chyba nikt nie wierzy, że przyjdzie do nas ten hiszpan czy też Savic. Zamiast skupić się na młodych zawodniksvh5z niższych lig to my na polu sportowym stoimy w miejscu. Jest źle, a znając to jakie mamy szklanki w zespole, to będzie jeszcze gorzej.

25            -39
~~~goal
To są konkretne pieniądze.
Tak bardzo dziś klubowi potrzebne.

28            -4
MISIEK_BIS
Wisła, Socios, Pieniądze
Nie mówię, że wpłacając od 5 kwartałów składkę na Socios - która wspomogła w krytycznych czasach i wspomaga dalej Wisełkę - mam większe prawo wypowiadać się na temat tego co robi Socios i na temat Klubu, ale źle się czuję z tym, że niektórzy piszący tutaj "bracia po szalu" usiłują ironizować na temat Socios Wisła i naszej działalności. Nie wycenimy miłości do Wisły i nie zrobimy rankingu, ale przynajmniej miejmy do siebie szacunek.

25            -7
GrzegorzS
Drogi fanatyku, chcesz się bać i się straszyć to się strasz
i rozpaczaj. Napisze tak - mylisz się. Wisła ma na ten moment mocniejszy zespół niż miała początkiem tego roku. Bo nowi zawodnicy jak Zukov, Kuveljić sie sprawdzili, starzy trzymają poziom (Basha, Błaszczykowski, Boguski, Sadlok, Burliga, itd). Zaskoczeniem jest dobra postawa Janickiego, Klemenza, Niepsuja czy Lisa, a młodzi jak Pawłoski, Szot, Buksa, Hoyo-Kowalski) pokazują jakość. Jak się to przełoży na rozgrywki czas i zdrowie pokaże. Z tych którzy odeszli żałować nalezy Heberta. Co do Savicevica to zarobiliśmy na nim duże pieniądze a jego czas w Wiśle co było widać od roku dobiegał końca. Okienko transferowe jest długie a liga będzie w tym roku spokojniejsza i inna. Do utrzymania wystarczy mniej niż 30 punktów do walki o puchary 20 więcej. Podstawa to utrzymać poziom punktowania ekipy Skowronka z tego roku. I nie będzie problemów a będzie walka o puchary. Jak się boisz że spadniesz to przyjmij do wiadomości, że 10 zwycięstw wystarczy by się utrzymać. Patrząc na plon awansu d ligi i potencjał zespołów awansujących i ich mozliwości ekonomiczne i organizacyjne to któryś z nich spadnie. Wisła sobie da spokojnie radę. Trzeba budowac drużyne na kolejny sezon a nie się bać.

14            -10
GrzegorzS
Na fejsie jest
relacja z meczu sparingowego. Skład wyjściowy: Lis - Sadlok, Janicki, Hoyo-Kowlski Burliga - Zukov Pawłowski - Mak Chuka, Buksa, - Beqiraj

9            -5
~~~Moldowar
Na testach medycznych
l ink »

7            -5
~~~Szogun
Adi Mehremic
28 letni obrońca ponoć na testach medycznych. Może ktoś coś więcej wie o nim?

9            -4
~~~bodzio
Adi Mehremic
Oby to była plotka.

7            -7