Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.

Zatwierdzono budżet Ekstraklasy na sezon 2020/2021

Akcjonariusze Ekstraklasy, do których należy 16 klubów i PZPN, utrzymali kompetencje do ustalania sposobu podziału wpływów ze scentralizowanych praw mediowych i marketingowych po stronie rady nadzorczej. Rada ligowej spółki z kolei podjęła decyzję, że w sezonie 2020/2021 model podziału pozostaje bez zmian.

Oprócz tego rada nadzorcza zatwierdziła budżet na najbliższy sezon. Po raz kolejny do podziału między akcjonariuszy ma być 225 mln zł. Ustalono też, że Ekstraklasa dofinansuje testy na obecność koronawirusa, przekazując klubom na ten cel 1,6 mln zł, tj. po 100 tys. zł na klub. Jednocześnie zarząd Ekstraklasy otrzymał zgodę akcjonariuszy na finalizowanie porozumienia z nadawcami dotyczącego praw mediowych.

Zgodnie z decyzją klubów i PZPN w sezonie 2020/2021 zastosowane zostaną zasady podziału wpływów Ekstraklasy, obowiązujące od ubiegłego sezonu. W rezultacie blisko połowa, tj. 44%, wypłacanych środków, będzie dystrybuowana między kluby solidarnie, po równo. Pozostałe zostaną podzielone wg zasady: 20% za miejsce w rankingu historycznym, 18% za zajęte miejsce w tabeli na koniec sezonu, 14% dla czterech drużyn występujących w rozgrywkach UEFA, zaś 0,5% (czyli 750 tys. PLN) przypadnie klubowi z dolnej ósemki z opłaty solidarnościowej. Ponadto wypłacone zostanie także wsparcie o wartości 750 tysięcy PLN dla drużyny, która spada z Ekstraklasy do 1. Ligi i dodatkowo 1,6 mln na testy dla wszystkich klubów na COVID-19. W nadchodzącym sezonie Ekstraklasa zamierza też przekazać 17 mln zł na szkolenie młodych piłkarskich talentów (2,5% dzielonych środków), z czego ok. 5,6 mln zł trafi do klubów w ramach programu Pro Junior System.

Źródło: Ekstraklasa SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

~~~Hahaha
A dla drużyny która spada te ćwierć miliona to niby za co????
Śmiech na sali

8            -26
~~~Prawdziwa Wisła
Czyli bez zmian
Dawać tu tego Turgemana i 2 skrzydła i jazda po dobry wynik

53            -4
~~~ja
po Naszym proteście..
coś czuje że po Naszym wecie(odrzuconym-niestety) w sprawie transmisji TV- każdy możliwy mecz będziemy grać w poniedziałek albo w innym najgorszym terminie

34            -10
Maxi
~~~Hahaha
A co w tym śmiesznego . Kluby spadające są tak poobijane nie tylko finansowo że ja osobiście jestem za tym by dostały wsparcie tak zresztą jest np w Anglii. Problemem nie jest te 500 czy 750 tys dla spadkowicza a to że Mistrz Polski zarabia za sezon ponad 31 milionów np. taki Raków ponad 8 milionów a my coś ponad 10 milionów . Dla mnie to nie do przyjęcia . Rozumiem należy promować najlepszych ale te różnice w podziale kasy są za duże dużo za duże .

21            -11
Maxi
Mistrz ponad 31 milionów
Już nie patrzę na nas bo ok ok zajęliśmy 13 miejsce i ktoś powie że i tak zarobiliśmy nie źle chociaż tak nie uważam . Ale teraz sobie tak patrzę na internecie taki piąty Śląsk zarobił ponad 11 milionów Legia ponad 31 . Dla mnie to patologia ten nowy podział kasy .

32            -3
~~~Rozpierdu cha2020
Puchar Lata
Mili Panstwo. niezmiernie milo mi podziekowac za tegoroczne wystepy naszym eksportowym druzynom Craxie i Piastowi za tegoroczne osiagniecia w Pucharze Lata i odpadniecie w 1 rundzie przedwstepnej do eliminacji o wejscie do grup wstepnych Pucharu Uefa ? Malmö! Co? 5 zero ?

14            -6
~~~zbyszek93
Skoro tak
to mamy motywację do grania o jak najwyższe miejsce. Wierzę, że 5-6 miejsce jest dla nas jak najbardziej realne.

19            -1
~~~nołnejm
@Maxi
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdybyśmy mieli rok 2011 to pewnie broniłbyś tego, aby zwycięzca ligi miał aż taką przewagę w finansowaniu nad innymi miejscami.

8            -2
GrzegorzS
No to napisze tak najlepsza formą udowodnienia Legii, że nie tedy droga w zarządzaniu
nasza piłką, było by zdobycie pod rząd 3/4 tytułów Mistrzowskich przez Wisłę. Myślę, że szybko zaczęli by główkowac jak zmienic regulanim znowu pod siebie.

4            -2
~~~Jarek
Podział finansowy
Legioniści zawsze mają kreatywny budżet , dwie równorzędne jedenastki a jak trzeba to do sąsiadki to przyjechały rezerwa rezerw, to nie była Legia to byli przebierańcy, teraz w pucharach w eliminacjach do eliminacji z Kosowianami szanse 55-45 dla Legii a Irlandczykami 60-40 dla Legii a w drugiej rundzie z Omonia Nikozja 50/50 a Ormianami 52/48 dla Legii. Reszta ekip w pucharach szansę mają Ci z okolic Poznania a Gliwiczanie mają dobrego Trenera to szanse są 50/50 a sąsiadka w Szwecjii bez komentarza bo Pan Michał Probierz ostatni poważny mecz w pucharach to rozegrał dawno , dawno , temu w Salonikach .

3            -1