Czwartek, 13 sierpnia 2020 r.

Znamy system i terminarz koszykarskiej I ligi mężczyzn

Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz opublikował system i terminarz rozgrywek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn w sezonie 2020/2021. Sezon rozpocznie się w ostatni weekend września. "Wawelskie Smoki" swój pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe, mierząc się z zespołem Dziki Warszawa.

W rozgrywkach biorą udział:

WKK (Wrocław) - WKK Wrocław
MKS Znicz Basket (Pruszków) - Elektrobud-Investment ZB Pruszków
TS Wisła (Kraków) - TS Wisła Kraków
AZS KU PO (Opole) - Weegree AZS Politechnika Opolska
MKS Nysa Kłodzko (Kłodzko) - Zetkama Doral Nysa Kłodzko
KS Pogoń (Prudnik) - Pogoń Prudnik
PTG Sokół (Łańcut) - Rawlplug Sokół Łańcut
MUKS Kotwica 50 (Kołobrzeg) - Energa Kotwica Kołobrzeg
Tyski Sport SA (Tychy) - GKS Tychy
KKK SA (Krosno) - Miasto Szkła Krosno
KS Jedynka (Pelplin) - Decka Pelplin
Fundacja Warszawskie Dziki (Warszawa) - Dziki Warszawa
Śląsk Wrocław Basketball SA (Wrocław) - WKS Śląsk II Wrocław
Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 2010 (Wałbrzych) - Górnik Trans.eu Wałbrzych
STK Czarni (Słupsk) - STK Czarni Słupsk
KS Księżak (Łowicz) - KS Księżak Łowicz

SYSTEM ROZGRYWEK:

W rozgrywkach bierze udział 16 drużyn. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-13, zakończą rywalizację w sezonie po Etapie 1.
Drużyny, które zajmą miejsca 14-16 po Etapie 1, tracą prawo gry w Suzuki 1 Liga Mężczyzn w sezonie 2021/2022.

ETAP 2 - PLAY-OFF

I runda - ćwierćfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy zagrają w II rundzie o miejsca 1-4. Pokonani kończą rywalizację w sezonie i są sklasyfikowani na
miejscach 5-8 w kolejności miejsc zajętych w Etapie 1.

II runda - półfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1/8 - 4/5 oraz 2/7 - 3/6
zwycięzcy zagrają w III rundzie - finał, pokonani grają w III rundzie - o trzecie miejsce

III runda - o trzecie miejsce - mecz i rewanż (1-1)
grają pokonani w półfinałach

III runda - finał - do trzech zwycięstw (2-2-1)
grają zwycięzcy półfinałów
Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Energa Basket Lidze.

Oto terminarz meczów Wisły Kraków:

26.09: Dziki Warszawa - TS Wisła Kraków
03.10: TS Wisła Kraków - Energa Kotwica Kołobrzeg
10.10: Górnik Trans.eu Wałbrzych - TS Wisła Kraków
14.10: Weegree AZS Politechnika Opolska - TS Wisła Kraków
17.10: TS Wisła Kraków - WKK Wrocław
24.10: STK Czarni Słupsk - TS Wisła Kraków
31.10: TS Wisła Kraków - Elektrobud-Investment ZB Pruszków ZB
07.11: KS Księżak Łowicz - TS Wisła Kraków
11.11: TS Wisła Kraków - Rawlplug Sokół Łańcut
14.11: GKS Tychy - TS Wisła Kraków
21.11: TS Wisła Kraków - Zetkama Doral Nysa Kłodzko
28.11: WKS Śląsk II Wrocław - TS Wisła Kraków
05.12: TS Wisła Kraków - Pogoń Prudnik
12.12: Miasto Szkła Krosno - TS Wisła Kraków
19.12: TS Wisła Kraków - Decka Pelplin

02.01: TS Wisła Kraków - Dziki Warszawa
09.01: Energa Kotwica Kołobrzeg - TS Wisła Kraków
16.01: TS Wisła Kraków - Górnik Trans.eu Wałbrzych
20.01: TS Wisła Kraków - Weegree AZS Politechnika Opolska
23.01: WKK Wrocław - TS Wisła Kraków
30.01: TS Wisła Kraków - STK Czarni Słupsk
06.02: Elektrobud-Investment ZB Pruszków ZB - TS Wisła Kraków
13.02: TS Wisła Kraków - KS Księżak Łowicz
20.02: Rawlplug Sokół Łańcut - TS Wisła Kraków
27.02: TS Wisła Kraków - GKS Tychy
06.03: Zetkama Doral Nysa Kłodzko - TS Wisła Kraków
13.03: TS Wisła Kraków - WKS Śląsk II Wrocław
20.03: Pogoń Prudnik - TS Wisła Kraków
27.03: TS Wisła Kraków - Miasto Szkła Krosno
31.03: Decka Pelplin - TS Wisła Kraków

Źródło: PZKosz


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

~~~Bball
Wracajcie do zdrowia!
Oby to już nas omijało i oby ten sezon wystartował.

4            0