Czwartek, 13 sierpnia 2020 r.

System i terminarz rozgrywek koszykarskiej I ligi kobiet

Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz podaje system i terminarz rozgrywek 1 Ligi Kobiet w sezonie 2020/2021. Przypomnijmy, że po wycofaniu naszych koszykarek z rywalizacji w Energa Basket Lidze Kobiet - wiślaczki zagrają w nadchodzących rozgrywkach poza najwyższą klasą rozgrywkową i grać będą w grupie B pierwszoligowych parkietów. Inaugurację rywalizacji zaplanowano na pierwszy weekend października, kiedy to nasze koszykarki zagrają w meczu wyjazdowym z drużyną Contimax MOSiR Bochnia.

W rozgrywkach 1 Ligi Kobiet biorą udział:

Grupa A
MPKK (Sokołów Podlaski) - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski
KKS (Olsztyn) - KKS Olsztyn
SKK Polonia Warszawa Sp z o.o. (Warszawa) - SKK Polonia Warszawa
Mon-Pol (Płock) - Mon-Pol Płock
KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego (Warszawa) - AZS Uniwersytet Warszawski
MKS (Pruszków) - MKS Pruszków
NLO nr 71 SMS PZKosz (Łomianki) - SMS PZKosz Łomianki
SKF Uniwersytetu Gdańskiego (Gdańsk) - AZS UG II Gdańsk
Sportowa Politechnika (Gdańsk) - Politechnika Gdańska II
UKS Basket (Aleksandrów Łódzki) - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

Grupa B
KS AZS AJP (Gorzów Wielkopolski) - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp.
MUKS (Poznań) - MUKS Poznań
TS Wisła (Kraków) - Wisła CanPack Kraków
MKS Tęcza (Leszno) - Pompax Tęcza Leszno
KS Korona (Kraków) - GoodLood AZS PK Kraków
TS MOSiR (Bochnia) - Contimax MOSiR Bochnia
PTK w Pabianicach - Grot TomiQ Pabianice
UKS Lider (Swarzędz) - Lider Swarzędz
SKF KKK Maximus (Kąty Wrocławskie) - Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie
MUKS Widzew (Łódź) - Widzew Łódź

SYSTEM ROZGRYWEK:
W rozgrywkach bierze udział 20 zespołów w dwóch grupach. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A i B.
Z grupy A w Etapie 2 - play-off - uczestniczyć będą drużyny, które zajmą miejsca 1-8.
Z grupy B w Etapie 2 - play-off - uczestniczyć będą drużyny, które zajmą miejsca 1-8.
Drużyny, które zajmą miejsca 9 w swoich grupach zakończą rywalizację w sezonie po Etapie 1.
Drużyny, które zajmą miejsca 10 w swoich grupach, zakończą rywalizację w sezonie po Etapie 1 i tracą prawo gry w 1 Lidze Kobiet w sezonie 2021/2022.

ETAP 2 - PLAY-OFF

I runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
w parach A1-A8, A2-A7, A3-A6, A4-A5 oraz B1-B8, B2-B7, B3-B6, B4-B5
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.

II runda - ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - B4/B5
para 2: B1/B8 - A4/A5
para 3: A2/A7 - B3/B6
para 4: B2/B7 - A3/A6
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.

III runda - półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 4
zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 3
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w IV rundzie - finał, pokonani uzyskują prawo gry w IV rundzie - o trzecie miejsce

IV runda - o trzecie miejsce - mecz i rewanż (1-1)
grają pokonani w półfinałach

IV runda - finał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają zwycięzcy półfinałów
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Kobiet (Energa Basket Liga Kobiet)
Zasady rozstawienia i przyznania miejsc

O rozstawieniu w rywalizacji play-off (przewaga własnego boiska) oraz o kolejności końcowej po odpadnięciu w określonej rundzie, decydują kolejno:
1. Wyższe miejsce w tabeli końcowej Etapu 1
2. Większa liczba punktów meczowych w tabeli końcowej Etapu 1
3. Jeśli w grupach będzie nierówna liczba drużyn, wówczas decyduje stosunek zwycięstw do liczby meczów.
4. Lepsza różnica punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
5. Większa liczba zdobytych punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
6. Losowanie.

Oto terminarz meczów koszykarek Wisły CanPack Kraków:

03.10: Contimax MOSiR Bochnia - Wisła CanPack Kraków
10.10: Wisła CanPack Kraków - MUKS Poznań
17.10: GoodLood AZS PK Kraków - Wisła CanPack Kraków
24.10: Wisła CanPack Kraków - Widzew Łódź
31.10: Pompax Tęcza Leszno - Wisła CanPack Kraków
07.11: Wisła CanPack Kraków - Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie
21.11: Lider Swarzędz - Wisła CanPack Kraków
28.11: Grot TomiQ Pabianice - Wisła CanPack Kraków
05.12: Wisła CanPack Kraków - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp.

12.12: Wisła CanPack Kraków - Contimax MOSiR Bochnia
19.12: MUKS Poznań - Wisła CanPack Kraków
02.01: Wisła CanPack Kraków - GoodLood AZS PK Kraków
09.01: Widzew Łódź - Wisła CanPack Kraków
16.01: Wisła CanPack Kraków - Pompax Tęcza Leszno
23.01: Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie - Wisła CanPack Kraków
30.01: Wisła CanPack Kraków - Lider Swarzędz
13.02: Wisła CanPack Kraków - Grot TomiQ Pabianice
21.02: Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - Wisła CanPack Kraków

Źródło: PZKosz


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~Jarek
System rozgrywkowy
System rozgrywkowy wyższa matematyka , Play- off maks.

1            -2
~~~č
.
Buuu ale szkoda

4            -2
~~~Edek.....
??
Wisła Can Pack ??

1            -2
~~~Bball
Aż się łezka w oku kreci
Zamiast z Gorzowem, Gdynia czy Polkowicami przyjdzie nam podziwiać pojedynki z Korona Krakow, Liderem Szwarzedz czy tez z Grotem :/

5            0