Piątek, 14 sierpnia 2020 r.

Artur Skowronek przed meczem z KSZO: - Jesteśmy gotowi!

- Sytuacja zdrowotna w zespole jest bardzo dobra. Wszyscy są do dyspozycji na jutrzejsze spotkanie. Basha i Kuba mają jeszcze dodatkowe zajęcia, bo mieli dłuższą przerwę niż piłkarze, którzy skończyli sezon 18 lipca, ale zdrowotnie jest wszystko w porządku - mówił na konferencji prasowej, przed meczem rozgrywek Pucharu Polski z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, trener piłkarzy Wisły Kraków, Artur Skowronek, który dodał jednocześnie, że w kadrze na to spotkanie znajdzie się miejsce dla Stefana Savicia, a zabraknie jeszcze dla Yawa Yeboaha.

- Wiemy jak wyglądała sytuacja z Pucharem Polski w poprzednim sezonie, ale bez względu na to zawsze będzie duży szacunek do przeciwnika i duża determinacja żeby wygrywać. Nie inaczej będzie teraz, bo bardzo nam zależy na tym, żeby daleko zajść w Pucharze Polski. Jest pozytywne nastawienie z dużą dozą motywacji i determinacji przed jutrzejszym meczem - przyznał ponadto Skowronek, który jednocześnie nie chciał zdradzić, czy w pucharowych rozgrywkach rotować będzie obsadą bramki. - Zostawię to dla siebie, bo najpierw piłkarze muszą dowiedzieć się o tej decyzji. Jutro wystawiając skład będzie znana koncepcja.

- Wyjeżdżamy w dniu meczu i tak mamy ten dzień zorganizowany, że będziemy optymalnie przygotowani. Wyjedziemy rano po śniadaniu, przyjeżdżamy do hotelu i tam mamy posiłek, odpoczywamy - potem odprawa i jedziemy na stadion - mówił trener.

Opiekun wiślaków został też zapytany o ocenę dotychczasowych wzmocnień zespołu.

- Na pewno na ocenę jest to za krótki czas. Wszystko musi zaczekać do ligi, bo ona wiele spraw weryfikuje, ale jestem zadowolony z tego jak pracuje nasz zarząd oraz dział skautingu, żeby w Wiśle Kraków znaleźli się bardzo dobrzy piłkarze. Uważam że idzie to w bardzo dobrą stronę, że się wzmacniamy, że podnosimy jakość drużyny i mam nadzieję, że dzięki temu bardzo dobrze wystartujemy od początku sezonu. Już jutro w Pucharze Polski i to po prostu potwierdzimy - mówił Skowronek.

Kolejne pytanie dotyczyło obserwacji KSZO, które przed paroma dniami zagrało w Krakowie mecz ligowy z rezerwami Cracovii, wygrywając 2-1, a spotkanie to można było zobaczyć w serwisie Youtube.

- Nie oglądaliśmy na żywo tego meczu, ale to było celowe, z myślą o naszej izolacji. Nie oglądaliśmy jednak tylko meczu z Cracovią, bo oglądaliśmy też ostatni ich mecz u siebie, czy też spotkanie z Hutnikiem Kraków i mamy duży materiał poglądowy. Piłkarze dziś i wczoraj dostali wskazówki jak mamy funkcjonować, żeby płynność meczu była dobra. Jutro chcemy wyeliminować ich atut w postaci stałych fragmentów gry, bo jest to bardzo wysoki zespół. Jesteśmy gotowi i mam nadzieję, że nie tylko w teorii - powiedział Skowronek.

Trener zespołu "Białej Gwiazdy" został też zapytany o postępy w negocjacjach w sprawie nowego kontraktu Olka Buksy.

- To nie jest pytanie do mnie, ale jestem przekonany, że wszystko idzie w dobrą stronę, a rozmowy się toczą - przyznał.

Szkoleniowiec został też poproszony o jeszcze jeden komentarz odnośnie transferów, a dokładniej tego, czy spodziewa się kolejnych wzmocnień tego lata.

- Jestem zadowolony z bardzo dobrej pracy ludzi, którzy robią wszystko, żeby była u nas jakość piłkarska. Jestem zadowolony z tego co jest. Oczywiście to jeszcze nie wszystko, jeszcze praca przed nami i tak się dzieje. To okienko jest specyficznie długo otwarte, więc do 5 października może się dużo wydarzyć - powiedział Skowronek.

Na zakończenie padło pytanie o odgórne decyzje, które spowodowały, że kibiców Wisły zabraknie na meczu z KSZO.

- Bardzo chcemy z powrotem współpracować z naszymi kibicami i dawać im same dobre emocje. Nie będzie tak, ale zrobimy na boisku wszystko, żeby wynik był dobry, a przy tym wszystkim dobra gra, aby było dużo optymizmu przed startem nowego sezonu - zakończył.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

~~~DawidNB
NAPRZÓD WISŁO...
Tylko zwycięstwo WISEŁKO tylko zwycięstwo...

62            -1
~~~Nei
Turgenman
Wiadomo coś komuś odnośnie Izraelczyka? Będzie grał u nas? Jest kontuzjowany? Dajcie znać jeśli coś wiecie. Pozdrawiam.

20            -3
~~~Robert
Mecz
Naprzód Wislo Naprzód TS Naprzód Wislo wygraj ten mecz Naprzód po Puchar

30            -3
~~~rafalowsk i
termin
Czy zauważyliście ze mecz zaczyna się o godzinie 19:29? Nie o 19:30 tylko o 19:29..Czy może wiecie o co tu chodzi? Chyba robią sobie z nas żarty

3            -31
~~~T24
Wisla
Mecz rozpoczyna się 19:29 z uwagi na datę powstania KSO 1929

18            -3
~~~pablo
Gdzie obejrzeć ?
Witam. Czy ktoś wie na jakim kanale tv można to obejrzeć, bo szukam i nic?

7            -2
hobiz
Przygotowani ?
Na chwilę obecną to cosik cienko z KSZO . I co wy na to ?

2            0
~~~Robert
Mecz
Pokazali szkoda słów

0            0
~~~Tomi
Masakra
Czas szukać nowego trenera...

0            0
~~~Krzysiek8 6
Transfer-wymiana trenera!
Panie Skowronek, najlepszym transferem będzie Pana wymiana po kompromitacji z KSZO!

1            0