Piątek, 14 sierpnia 2020 r.

Miasto zawarło z Wisłą nowe umowy dotyczące dzierżawy stadionu

W piątek, 14 sierpnia, w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisane zostały dokumenty dotyczące udostępniania Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na mecze Wisły Kraków SA oraz dzierżawy przestrzeni biurowych na potrzeby klubu.

Pomiędzy Gminą Miejską Kraków, reprezentowaną przez Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala, a Wisłą Kraków SA, reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Dawida Błaszczykowskiego oraz Wiceprezesa Zarządu Macieja Bałazińskiego, podpisane zostały dwie umowy. Pierwsza z nich określa zasady dzierżawy Stadiony Miejskiego im. Henryka Reymana na mecze Wisły Kraków. Dokument przewiduje czynsz dzierżawny w wysokości 102 300,00 zł netto.

Strony wypracowały zapis, który umożliwia zmniejszenie tej kwoty w przypadku zaistnienia siły wyższej (np. ze względu na konieczność rozgrywania meczów z udziałem ograniczonej liczby kibiców lub bez ich udziału, w związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa).

Druga z umów dotyczy dzierżawy przestrzeni biurowych na potrzeby Spółki.

Dokumenty zostały zawarte na czas nieokreślony.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~Ttt
Stadion
To dobrze

19            -6
~~~Bingobang o
Stadion
To jeszcze drozej niz bylo...dramat

28            -25
~~~Dziki
hm
nie pisza czy to kwota za miesiac czy za jeden mecz. Zgduje ze to drugie..

13            -3
~~~Kibol z Reymonta
Jak rozumię to tą kwotę....
bedziemy płacić jak minie pandemia.Pandemia cały czas jest a Wisła w czasie pandemii płaciła 33 tys. plus VAT za mecz.

15            -3
~~~Wiślak z NH
Drożej?
Do ~~~Bingobang o Jeśli 102300 zł to według Ciebie więcej niż 123 tysiące jakie Wisła płaciła przed pandemia to gratuluję edukacji matematycznej...

22            -20
~~~Torus98
do wislak z NH
Jak 123k brutto = 100k netto <102300. Gratuluje edukacji ekonomicznej

28            -8
~~~Bingobang o
Wislak z nh
Usmialem sie?

18            0
~~~kazek
@Wislak z NH
Ale w artykule jest mowa o kwocie netto, czyli BEZ podatku. Poprzednia to była kwota całkowita. Niestety, ale jeśli nie ma jakiegoś dodatkowego zapisu, to w "normalnych" czasach będziemy płacić jeszcze więcej niż do teraz

17            -6
JLuc
JLuc
Widać Pan Prezydent Majchrowski nadal pokazuje, że kibicuje Craxie. My będziemy płacić za najem stadionu około 3,5 miliona rocznie, sąsiadka około 550 tysięcy. 7egia rocznie płaci 4,6 miliona. Ale...... i Craxa i 7egia mają do dyspozycji wykończone obiekty. Ktoś powie, że na ich głowie jest utrzymanie obiektu, owszem, ale tu kolejne ALE. Oba te kluby podnajmują powierzchnię innym podmiotom gospodarczym, każdy kto przejeżdż koło Tesco na Kałuży, to widzi ile tam jest sklepów czy innych punktów. Miesięczny koszt najmu w tej okolicy, to minimum 35 zł za m2 + koszty utrzymania. W stolycy pewnie dużo więcej. My mamy niewykończony stadion, gdzie kilka lat temu zdemontowano część dachu i tak już zostało. Lwia części pomieszczeń pod trybunami jest niezagospodarowana. Koszt budowy naszego stadionu to okolo 600 milionów, a potrzeba kolejnych 70 milionów, żeby obiekt był w pełni funkcjonalny, podobnej wielkości obiekt w Wawie 7egii, to koszt około 350 milionów. Tesco kosztowało chyba 150 milionów. Jak to możliwe Panie Majchrowski?

12            0