Sobota, 15 sierpnia 2020 r.

Nowe numery wiślaków

Oficjalna strona naszego klubu podała informację o numerach na koszulkach, z jakimi w sezonie 2020/2021 występować będą m.in. nasi nowi piłkarze.

W przypadku Adiego Mehremicia wybór padł na "3", Fatosowi Bećirajowi towarzyszyć będzie "11", a Yaw Yeboah "40". Stefan Savić zagra z numerem "77", a najnowszy nabytek klubu z R22 - Dawid Abramowicz - z "33".

Dwaj młodzieżowcy, którzy wrócili pod Wawel z wypożyczeń - Konrad Gruszkowski i Patryk Plewka - prezentować będą na placach kolejno "20" i "80".

Doszło także do zmian u zawodników, którzy pozostali w kadrze pierwszego zespołu. Najbardziej istotna to Vullnet Basha, który grać będzie z "6", a jego "10" przejmie Gieorgij Żukow. Ponadto Daniel Hoyo-Kowalski grać będzie z "14".

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~Kibic
Fajnie
Super pomysł z tymi zamianami. Szkoda, że Buksa nie otrzymał 9 :)

17            -10
~~~Rzeszowia k
A co z "Głową"?
Jeszcze parę lat temu mówiło się, że numery "6" i "23" będą zarezerwowane, przez szacunek dla zasłużonych dla klubu piłkarzy, Arkadiusza Głowackiego i Pawła Brożka, którzy je nosili przez lata gry dla Wisełki. Kiedyś zabrano Pawłowi "23" na rzecz ówczesnego protegowanego trenera - wtedy Paweł po powrocie do klubu musiał przez jakiś czas grać z "11", co było uznawane jako nietakt ze strony owego protegowanego. "Głowa" do gry już nie wróci, oczywiście, ale "szlachectwo zobowiązuje" - skoro klub naobiecywał zalegendować tę "szóstkę", to nie powinien już po paru latach zmieniać zdania - no, chyba że na życzenie samego "Głowy". Basha solidnym graczem jest, nie przeczę, ale w znaczeniu i zasługach dla Wisełki jeszcze nie sięga "Głowie" do kolan, moim zdaniem.

11            -24
~~~Daniel Widłak
Vullnet
Ciekawe skąd wynika zmiana numeru u Vullneta...

14            -3
~~~Rzeszowia k
Jeszcze jedno -
- kto gra z numerem 17? Alon Turgeman, czy już ktoś inny?

10            -4