Niedziela, 6 września 2020 r.

Gieorgij Żukow na dłużej w Wiśle Kraków

Gieorgij Żukow podpisał dziś nową umowę z Wisłą Kraków. Aktualna obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku.

Żukow trafił do Wisły na początku 2020 roku, przenosząc się do naszego klubu z Kajratu Ałmaty - na zasadzie wolnego transferu.

Dotychczas w wiślackich barwach zagrał w 16 meczach, w tym w 15 w Ekstraklasie.

Przypomnijmy, że pierwsza umowa Kazacha z "Białą Gwiazdą" obowiązywała do końca 2020 roku i zawierała opcję przedłużenia, co jak widać doszło do skutku.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


15    Komentarze:

~~~zbyszek93
Gdyby był w swojej
optymalnej formie to napisałbym - kapitalna informacja. Niestety jednak obecnie jest kompletnie zajechany "wspaniałymi" przygotowaniami nauczyciela wf-u.

106            -67
~~~szczebele k
To raczej nowa umowa niż przedłużenie poprzedniej.
Czy przypadkiem to nie jest nowa umowa? Pierwsza była do końca grudnia 2020 z opcją przedłużenia o rok dłużej , więc mi coś w stykach nie styka :P Mimo wszystko to lepsze rozwiązanie niż koniec kontraktu w środku sezonu.

38            -35
~~~WisłaNaZa wsze
Fantastyczna wiadomość!!!
Krok po kroku budujemy drużynę. Mamy kozacki środek pola. Przyjdzie jeszcze czas na stoperów, nie od razu Kraków zbudowano. Jestem mega szczęśliwy.

102            -17
~~~Kibic20
Do Zbyszek93
Zapomniałeś, po jakiej długiej przerwie wrócił? Teraz może być tylko lepiej. Ty chyba masz coś przeciwko nauczycielom wuefu, bo ciągle powołujesz się na nich, chociaż parę innych kibiców też!!

76            -30
~~~zelaznymi ke
Dobry ruch
Bardzo dobra informacja. Tylko musi wejsc na swoje optymalne obroty.

87            -5
~~~zen
zukow
Dobra wiadomość... Może pora kilku porzegnań np Silva Plewka Buchalik???

45            -28
~~~Dziadziul ek
Żarty żartami
Teraz prowadź Towarzyszu Marszałku do boju.

35            -6
Maxi
To dobra wiadomość ale.....
.....chciałbym by wrócił do swojej optymalnej formy. Bo dzisiejszy Żukow to nie ten sam Żukow co do nas przychodził .

35            -3
Kosmaty
Super informacja.
Żukow prędzej czy później wróci do optymalnej formy, a wtedy stanie się najlepszym pomocnikiem w lidze. Pytanie tylko kiedy to nastąpi, oby jaka najprędzej. Problem polega ana tym, że obecnie cała drużyna jest zdecydowanie pod formą i zawodnicy zamiast wzajemnie ciągnąć się w górę, to ściągają się w dół. Mam jednak nadzieję, że przerwa na kadrę da wystarczająco dużo czasu na podciągnięcie tego, co ewidentnie zostało niedopracowane nawet po zakończeniu okresu przygotowawczego. Być może zważywszy na to, jak krótki był czas między sezonami, to świadomie "wydłużono" przygotowania aż na pierwsze kolejki ligowe, z góry poświęcając te dwie kolejki teraz, by wciąż "mieć parę" na cały grudzień. Osobiście widziałbym sens w takim posunięciu, choć wiem że to mocno naciągane tłumaczenie, obliczone raczej na poprawę humoru kibica i nabranie optymizmu niż mające jakiekolwiek realne podstawy. Tak czy siak, co do Żukowa, to bardzo dobra wiadomość, teraz należy tylko trzymać kciuki, by jak najszybciej wrócił do formy z początku roku, a nawet przebił się na jeszcze wyższy poziom.

37            -6
GrzegorzS
Na marginesie tego przedłużenia kontraktu napisze tak
dawno nie było tak, by na dziś można było powiedzieć, że Wisła ma w składzie poza Błaszczykowskim 11 zawodników (Buchalik, Gruszkowski, Szot, Abramowicz, Zukov, Yeboach, Chuca, Kuveljić Savić, Beqiraj, Buksa) których jeśli nie wytransferuje to będa u nas nie tylko w tym, ale też w kolejnym sezonie i to z możliwością automatycznego przedłużenia kontraktów. Z pozostałymi zawodnikami (w większości) Wisła może przedłużyć z automatu umowy do końca czerwca 2022 roku. Czterech i to młodych obiecujących jest zaś z Wisła związanych kontraktem do końca czerwca 2023 roku (Buksa, Szot, Kuveljić, Yeboach). Wreszcie podpisujemy kontrakty obowiązujące dłużej niż rok z opcją przedłużenia o rok. Ten zespół ma więc wreszcie perspektywę rozwoju a nie jest montowany pod kąten jednego sezonu. To wreszcie normalność. Czekam na pierwsze kontrakty 5-letnie z odstępnym rzędu ponad 2 milionów euro..

28            -12
Maxi
GrzegorzS
Kto czeka na 5 letnie kontrakty to czeka bo ja nie no chyba że jest to młody zawodnik głodny sukcesu przed którym dopiero kariera . Starszym zawodnikom może się chcieć dobrze grać do czasu szczególnie tym z zagranicy ale ma kontrakt na 5 lat i trzeba płacić gdzie tu logika ?? Ile takich było przypadków za Cupiała a no sporo ale kontrakt jest i trzeba było płacić . Nie jestem fachowcem od kontraktów ale można chyba tak skonstruować kontrakt że podpisuje się go na 3 lata z opcją automatycznego przedłużenia o 2 lata jak np zawodnik rozegra określoną ilość spotkań albo jak klub mu podniesie pensję i to dla nas lepsze rozwiązanie

26            -6
GrzegorzS
Widzisz kiedyś Cupiał zrobił interes życia i podpisał pięcioletni kontrakt z Kosowskim,
i Wisła zarobiła na nim więcej niż na Zurawskim, dlatego, że był to kontrakt pięcioletni. Jak chcesz zarobić duże pieniądze i dać sobie i piłkarzowi pewność i perspektywę to właśnie takie kontrakty podpisujesz, ale na to trzeba mieć pieniądze i mocna pozycję na rynku. Klub w Polsce może zapłacić dobremu piłkarzowi kilkaset tysięcy rocznie bo miliona nie może, ale gdyby tak ktoś miał perspektywę finansową i chciał robić drużynę na konkretny cel sportowy a nie na szybka sprzedaż to właśnie tak powinien postąpić. Dać już teraz np. takiemu Buksie, Szotowi (podjąć ryzyko) kontrakt np. wysokości całkowitej 1 milion na pięć lat (po 200 tysięcy rocznie) w celu motywacyjnym dać zależne od ilości występów i progresji w karierze opcję (zależną od ilości występów strzelonych goli asyst występów w reprezentacji)) co rocznego podnoszenia zarobku o 50 tysięcy i wpisać w kontrakt kwotę odstępnego rzędu np. 5 milionów euro. Ale na taka politykę to trzeba mieć pomysł i kaskę na wejście. A nie jak np. Legia stale budować cuś. Zamiast od razu jak kiedyś zrobił Cupiał włożyć 50 milionów na start a potem dorzucać po 10 baniek rocznie.

10            -18
Maxi
GrzegorzS
Kamil podpisując z nami kontrakt miał 21 czy 22 lata ja nie o takich zawodnikach mówię a o zawodnikach o te 6 , 7 lat starszych taki gość jest praktycznie nie sprzedawalny ( chociaż bywają wyjątki ) i takiemu gościowi czasem już się nie chce dostanie 5 letni kontrakt i co mu można zrobić nawet jak będzie grał piach a no nic trzeba by mu było płacić gruby hajs przez 5 lat jak by się uparł . Dlatego kontrakt 3 lata z możliwością automatycznego przedłużenia o 2 lata ( musiał by np rozegrać określoną ilość meczów w sezonie czy inny zapis) to moim zdaniem bezpieczniejsza opcja niż 5 letni kontrakt . I podkreślam nie chodzi mi o młodych zawodników nawet do tych 22, 23 lat można dać kontrakt na 5 lat bo taki zawodnik będzie się chciał pokazać i wyjechać a 28, 29 latek nie koniecznie i tyle w temacie

16            -4
~~~KIBIC_911 1
DO ZBYSZEK
Zbyszek raczej omijał nauczycieli wuefu... momentu fani nie są mile widziani... obstawiam że jeśli trafi się seria wygranch to nagle "wuefista" będzie zbawcą? mylę się czy nie? ale serio to patrzmy obiektywnie... nasza sytuacja sprowadza nas do gry o utrzymanie... 8 sukcesem? wierzę i chce odkopać ten komentarz na koniec wiosny... ;) łapa

5            -3
~~~wojtek222
Transfery
Czekam na wzmocnienia w obronie, może warto chociaż wypożyczyć jakiegoś dzika do obrony, przykład wypożyczeń Heberta i Turgemana się sprawdził. Co roku poza zwykłymi transferami wypożyczać kogoś na kogo w normalnych warunkach byłoby nas nie stać jest ciekawą filozofią, piłkarzy na rynku jest mnóstwo i nie ma przynajmniej na tym poziomie piłkarzy niezastąpionych. Pamiętam że swego czasu Latal w Piaście Gliwice zrobił wicemistrza mając kluczowych piłkarzy wypożyczonych między innymi Neszpora.

8            -1