Piątek, 11 września 2020 r.

Kosta Runjaić przed meczem z Wisłą: - Zrealizować swój plan

- Na początku każdego sezonu każdy zespół chce się pokazać z jak najlepszej strony. Wisła zdobyła dotychczas jeden punkt, ale w ostatnim meczu - w porównaniu do tego pierwszego - nastąpił u nich progres i na pewno przyjadą do nas po to, żeby zabrać ze sobą jakiś punkt, ale my także mamy taki plan - powiedział na konferencji prasowej, przed meczem z Wisłą Kraków, trener szczecińskiej Pogoni, Kosta Runjaić.

- Pamiętam nasz ostatni mecz, który przegraliśmy 0-1. Pamiętam, że bramkę straciliśmy po rzucie rożnym, który był rozstrzygający. Uważam jednak, że byliśmy wtedy lepszą drużyną. Mieliśmy dużo szans na zdobycie bramki, ale mieliśmy pecha. To była nasza niemoc. Gdybyśmy wtedy wygrali - pozostalibyśmy na szczycie tabeli i może poprzedni sezon potoczyłby się inaczej. Wisła ma teraz swój plan, ale my chcemy w tym pierwszym meczu u siebie, na tej nowej murawie - zejść z niej jako zwycięzcy. Taką mamy ambicję, taki mamy plan i komunikat, który przekazaliśmy naszym zawodnikom jest jasny. Mecz z pewnością nie będzie jednak należał do łatwych. Wisła Kraków gra mocno do przodu, wysokim pressingiem, potrafi zdobywać bramki, a do tego Jakub Błaszczykowski jest w dobrej formie. Jeśli nie dojdziemy do granic naszych możliwości oraz wytrzymałości i pokażemy taką jakość, jak w dwóch pierwszych meczach, to nie wystarczy, aby osiągnąć zwycięstwo - uważa opiekun "Portowców".

- Niebezpiecznym w sytuacjach bramkowych zawodnikiem Wisły jest z pewnością Błaszczykowski, który jest kreatywnym piłkarzem. Jego wyłączyć się nie da, ale najważniejsze jest to, żebyśmy zagrali jako drużyna i zrealizowali swój plan. Takie mamy podejście i to jest dla nas ważne. Chcemy również poprawić styl gry. Chcemy również pokazać się jako zgrany zespół - tak w defensywie, jak i w ofensywie. Zakładam, że pokażemy się lepiej, niż podczas ostatnich meczów - powiedział ponadto Runjaić.

Całą przedmeczową konferencję Pogoni Szczecin obejrzeć możesz poniżej.


Źródło: Pogoń Szczecin

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~Czesław Mroczek
Bez obae
Pogoń przegra jak nie będzie chciała grać. Zresztą nie ma się co martwić, skowronowcy nie przyjadą by wygrać

23            -20
~~~Szogun
Czesiu daj spokój
Jedziemy po 3 punkciory, Pogoń będzie grała na remis i wiadomo jak to się dla nich skończy.

15            -13
~~~Czesław Mroczek
Odpowiedź dla szoguna
Jesteś wielkim optymistą. Lecz twój optymizm, mój optymizmu nie na wiele się przyda. W tym klubie dzieje się coś nie dobrego o czym my nie wiemy i nie mamy bladego pojęcia. Jednego mogę być pewny, układ grający właściciel dodatkowo kapitan nie może wnosić nic dobrego. Na całym świecie takiego układu się nie praktykuje. Trener Skowronek może trochę słaby w trenerce jest pod pręgierzem i będzie robił wszystko by podobać się swemu pracodawcy. Na meczu z Jagiellonią kamery pokazały bardzo wyraźnie kto rządzi drużyną i wydaje dyspozycje. Pan trener pokornie słuchał właściciela i tylko kiwa głową. Jest to tragiczne i żałosne i nie wróży na przyszłość nic dobrego. Zawodnicy doskonale to widzą, a to nie pomaga.

31            -25
~~~Bebetto
Pogoń - Wsiła
My marzymy o remisie lub zwycięstwie i taka jest dola kibica. Podobnie myślą kibice Pogoni, bo do Szczecina nie przyjeżdża drużyna z górnej półki i jak mi się wydaje tylko z własnymi wewnętrznymi problemami. Dla obu drużyn będzie mecz trudny o ile się do niego przyłożą. Pogoń będzie chciała zadowolić swoich kibiców, a my chyba coś udowodnić, a szczególnie trener. Po tym meczu będziemy o coś mądrzejsi. To będzie trudny mecz dla Wisły i jej trenera, ale remis biorę w ciemno, jak każdy na wyjezdzie i zwycięstwo u siebie. Dolą kibica jest wierzyć we własny klub, nawet z problemami. Mam nadzieje, że nie wrócimy bez punktów. Mocno w to wierzę i naszej drużynie życzę powodzenia.

25            -4
stary wiślak
~~Czesław Mroczek!
Absolutnie nadinterpretujesz relacje trenera z Kubą Błaszczykowskim. Kuba to klasowy piłkarz i na tyle inteligentny człowiek,ze nigdy by nie zdecydował się na bycie ponad trenerem. Wymiana uwag z kapitanem,nie jest żadnym dowodem,że trener jest,w kwestii decyzji trenerskich jego podwładnym. Nie sądzę też,by Artur Skowronek,który jest młodym i ambitnym trenerem na dorobku,godził się na taki układ jaki sugerujesz. Żeby to oceniać ,nie wystarczy coś widzieć w telewizorze,czy na meczu.

27            -20
~~~Prezes
Apel do drużyny...
Ktoś się chce tutaj zadowolić remisem. Czyli będą 2 punkty na 9 do zdobycia z 3 meczów. Proszę policzyć, gdzie będziemy na końcu sezonu. Śmieszne - nie -ŻAŁOSNE. Do piłkarzy - gracie o nas - KIBICÓW !! Nawet bez trenera...

2            -3