Czwartek, 24 września 2020 r.

Artur Skowronek przed meczem z Górnikiem: - Praca zawsze się obroni

- Wyniki nie są dobre, bo nie funkcjonujemy jako cała drużyna, tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Nie szukałbym tutaj pojedynczych piłkarzy. W treningu robiliśmy rzeczy, które miały poprawić funkcjonowanie tej drużyny. Oczywiście niektórzy piłkarze popełniają błędy indywidualne, które są wkalkulowane w piłkę. Jako sztab analizujemy to, wyciągamy wnioski i być może będą roszady w składzie - powiedział na konferencji prasowej, przed meczem z Górnikiem Zabrze, trener krakowskiej Wisły, Artur Skowronek.

- Górnik to jest rozpędzona maszyna, która jest mobilna. Dobrze funkcjonuje w fazach przejściowych, są bardzo agresywni. Tego biegania jest dużo, bo bardzo dobrze skracają pole gry, a do tego dochodzą wahadłowi, którzy pracują na całej długości boiska, ale my skupiliśmy się na tym, żeby to nasza drużyna lepiej funkcjonowała, myśląc też o Górniku. Pewne przestrzenie są pootwierane przez przeciwnika, które chcemy wykorzystać - mówił Skowronek.

Nie może więc dziwić, że szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" został poproszony o przedstawienie jakiejkolwiek optymistycznej opcji dla kibiców, przed meczem ze świetnie spisującym się w tym sezonie Górnikiem.

- Trening pokazuje jak ci piłkarze razem z trenerami chcą bardzo się zrewanżować. Tutaj jest bardzo duże niezadowolenie, że tak wystartowaliśmy i dostajemy kolejną szansę - tym razem na terenie Górnika, gdzie w ostatnim czasie nieźle się czuliśmy. Argumenty trzeba oczywiście wyrzucić na boisku i mamy na to szansę. Bardzo mocno popracowaliśmy, przygotowując się taktycznie do tego meczu. Każdy z piłkarzy wie jak chcielibyśmy, by się zachowywał i przez to dobrze wykonywał swoją robotę indywidualnie i wtedy możemy myśleć o tym, żeby cały zespół dobrze funkcjonował. Ten trening pokazuje, że można przy tak agresywnej grze Górnika dużo zrobić. Ważne jest też to, że piłkarze dochodzą fizycznie do takiego poziomu, który należy prezentować w Ekstraklasie i myślę tutaj głównie o piłkarzach, którzy do nas dołączyli. Niektórzy pokazują impuls, gdy wchodzą na boisku, ale robią to też kolejni w treningu. Widzimy w tygodniu, że to nas napędza. Mam nadzieję, że napędzi to też kibiców, bo zobaczą to jutro w Zabrzu - przyznał trener.

Kolejne pytanie dotyczyło relacji piłkarzy i trenera, który został zapytany wprost o to, czy zawodnicy wskoczyliby za nim "w ogień".

- Cały czas tak samo ze sobą rozmawiamy. Na pewno chcę być uczciwym trenerem i chcę być trenerem, który jest wiarygodny. Dlatego niektóre rozmowy nie są łatwe, ale są na pewno bardzo uczciwe i ja takich rozmów się nie boję. Jeśli popełniam błąd, to też nie wstydzę się go pokazać i o nim rozmawiać. Te relacje w sporcie zespołowym są podstawą do tego, żeby później funkcjonować jako całość. Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego tak bardzo mi na tym zależy. Ci piłkarze wraz z całym sztabem wiedzą w jakiej jesteśmy sytuacji. To jak pracujemy w tym mikrocyklu treningowym i to jakie są emocje przy tych rozmowach pokazują, że chcemy stworzyć drużynę z tym sztabem szkoleniowym i chcemy naprawić tę sytuację. A już nie raz pokazaliśmy, że potrafimy wyjść z trudnej sytuacji - uważa Skowronek.

- Człowiek musi się cały czas rozwijać. Nie może stać w miejscu. Ten rozwój personalny i osobisty każdy z trenerów chce wrzucić na wyższy poziom w naszej drużynie i nad tym też pracujemy, myślę że w ogóle od tego zaczynamy, bo jest duża empatia do całej sytuacji. Czuję to, że ci piłkarze chcą spłacić to, co robimy na co dzień. W ostatnich meczach popełnialiśmy błędy indywidualne i nie nakręcaliśmy się pozytywnie i to też jest coś, co można naprawić poprzez wspólną pracę i tak właśnie to w ostatnim czasie wyglądało - dodał.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć pytania o statystyki biegowe, które w drużynie Górnika są na najwyższym poziomie w całej lidze.

- Wiemy jak chcemy przeciwstawić się temu intensywnemu bieganiu. Poza tym my też wchodzimy na coraz wyższy poziom biegania. Intensywność sprintów jest coraz większa, co pokazuje, że ci piłkarze wchodzą na wyższy poziom. Te mecze dużo im dają, a intensywność treningów także jest układana względem tego, jak mamy wyglądać w meczu. Najważniejsze jest to, że nowi piłkarze dochodzą do poziomu, który oczekujemy, a pozostali starają się tym treningiem to jeszcze podnieść - mówił Skowronek.

Ostatnio szkoleniowiec nie ma najlepszej passy, więc został też zapytany o to, czy jest w stanie odciąć się od obecnej atmosfery.

- Wiadomo, że to nie jest łatwa sytuacja, ale jest to zawodowy futbol i już nie raz powiedziałem, że na takie zasady się piszę. Przy zdecydowanie większych oczekiwaniach, niż my mamy teraz w tabeli, presja rośnie. Musimy sobie z tym radzić, musimy się od tego wyłączyć i tak właśnie dzieje się w treningu i zrobimy wszystko, żeby tak się działo też w meczu - powiedział szkoleniowiec.

- Jedziemy tam po to, żeby wygrać. Górnik jest faworytem, jest w formie, ma komplet punktów i solidnie na to zapracował, ale w piłce wierzę, że praca zawsze się obroni i tak do tego wraz z piłkarzami podchodzę - dodał dobitnie Skowronek.

- Wprowadziliśmy pewne korekty w treningu. Znów mamy trening formacyjny, żeby piłkarze lepiej zrozumieli gdzie chcemy dokonać zmian w naszej grze, a potem połączyliśmy to w całość. Więcej było też rozmów indywidualnych, żeby jeszcze bardziej zobrazować to, co chcemy zrobić w treningu, aby pojawiło się to w meczu. Więcej było rozmów z podziałem na Polaków i na obcokrajowców i myślę, że dzięki temu komunikacja będzie lepsza i przerodzi się to na lepsze funkcjonowanie tej drużyny - przyznał.

Na zakończenie Skowronek został zapytany o to, czy włodarze klubu przedstawili mu jakiekolwiek ultimatum.

- Jesteśmy cały czas w kontakcie z właścicielami. Ja z tymi ludźmi rozmawiam wtedy kiedy jest dobrze, ale też przede wszystkim wtedy, kiedy jest też źle. Chcę pomóc i cały czas przedstawiam to, jak chcę pracować z drużyną. Mam nadzieję, że efekty będą widoczne w Zabrzu - zakończył.


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


34    Komentarze:

~~~Janek
Trener
Chłopie, co Ty tu jeszcze robisz?

80            -28
~~~Steven
Złotousty Skowronek
Wystarczy przeczytać jeden fragment: "Ci piłkarze wchodzą na wyższy poziom". Tyle wystarczy, dziękuję. Kurtyna. Poziom żenady i kompromitacji.

100            -25
~~~kotmp
No i gitara
I do Zabrza po punkty.

68            -24
~~~Trzeba jasno powiedziec
Wywiady
W wtorkowym PS Kamil Kosowski powiedział o grze Wisły "Tego się nie da ogladac" dzisiejszy wywiad z Skowronkiem "Tego się nie da sluchac".

110            -18
~~~mun
Jutro
oby się odbili, czego życzę kibicom, właścicielom, piłkarzom i trenerom. Jazda jazda jazda !!!

77            -10
Cichyk85
Jedziemy po dymisję!
"Jedziemy po zwycięstwo"... OK a teraz poważnie, jedziemy po Twoja dymisję!

60            -31
~~~Chrut
Piątka
Piątka nie wyjęta-niestety Górnik jest w Gazie

30            -33
~~~nołnejm
Miał polecieć jak ptak
a odpłynął jak po dragach

48            -16
~~~Dziadziul ek
Wywiad do poprawki
Nie padło ani razu, że patrzymy pozytywnie. Skandal.

36            -10
~~~Janek
Wisla
Jak jest syf w szatni na lini zawodnik -trener,nie ma takiej siły aby drużyna funkcjonowała nawazyl piwa i musi odejść ptaszek

35            -13
~~~Ole
Trener Skowronek
No to panie Skowronku jutro wylot z klubu . Po tych paru meczach wiem jedno , cokolwiek nie zrobisz to zespołu nie ma i z panem u steru nie będzie.

34            -12
~~~arex
Mecz z Górnikiem.
Już przestałem wierzyć w jego gadkę. Zobaczymy na Górniku. Nie liczę na wygraną, ale chciałbym żeby zespół pokazał chociaż 30% tego co naopowiadał nam trener. Jeżeli będzie taka bryja jak z Płockiem, to dla mnie Skowronek jest skończony. Przy okazji z innej beczki : gratuluję Lechowi zwycięstwa ,ale przede wszystkim pięknej i mądrej gry. Każdy punkt pucharowy jest dla naszej piłki potrzebny.

48            -9
~~~Kibic20
Przed meczem
Moze juz dosyc docinkow do trenera.Jak go pytaja na konferencji prasowej,to musi odpowiedziec.Przeciez nie bedzie plul na swoja druzyne,nawet jak nie bedzie bardzo postepowac praca, to powie ze jest dobrze. Jak ma powiedziec,waszym zdaniem,ze sie boja przeciwnika,czy jak?Ze nie wierza w swoje umiejetnosci?Moze jeden z drugim mu podpowiecie,co ma powiedziec!!!!

20            -12
~~~OLD KIBIC
Panie trenerze
" Górnik to jest rozpędzona maszyna.......którzy pracują na całej długości boiska". Chciałbym aby podobnie grała Wisła. Dlaczego tak nie gra ? Twierdzi pan, że popełniamy błędy. Każdy je popełnia tylko dlaczego my te same, zwłaszcza w obronie ? Dlaczego nie gramy agresywnie na całym boisku ? Brakuje sił ? Mimo wszystko życzę powodzenia i jako stary kibic liczę na walkę do ostatniej minuty bo za darmo nikt punków nie da !

57            -3
~~~miniu
Hej ho kolejkę nalej...
Wytrawny polityk by się nię powstydził takiego pustosłowia.

51            -10
~~~aaaa
Ehhh
Czuję się jak przed meczem z Legią w Warszawie, jak on się skończył chyba każdy pamięta. A najgorsze jest to że czy jutro dostaniemy piątke, czy czwórke to i tak wuefista zostanie. Z taką obroną i trenerem to kto by nie grał w pomocy i ataku nic nie zdziałamy. Wszyscy wiedzą że drużynę zaczyna się budować od trenera i obrony, tylko nie nasz zarząd... Dlaczego oni nie zatrudnią jakiegoś fachowca, skoro dało radę ściągnąć Savica, Frydrycha, Yeboaha to nie wierzę że nie stać nas na trenera! Ja wiem że opłacamy teraz kilku innych, ale cóż, za błędy się płaci, a trzymanie w klubie takich asów jak Skowronek, czy Janicki to droga do nikąd. Trener (nie wuefista) i dyrektor sportowy potrzebny na JUŻ (no chyba że kolejny sezon walczymy o spadek)

20            -16
~~~alakman
Wypowiedzi trenera
Mam wrażenie, że redakcja mogłaby kopiuj-wklej zrobić i sens wypowiedzi trenera byłby podobny: "drużyna się rozwija, pracujemy dalej, na treningu wszystko idzie gładko." Trzeba jednak oddać, że "narzędzia" do pracy to nie ma najlepszych...

21            -5
~~~Mruk
Trener który chce "pomóc"
"Chcę pomóc i cały czas przedstawiam to jak chcę pracować z drużyną". -jak Pan chce "pomóc" to zostaw tych piłkarzy bo trudno tu mówić o drużynie - to na ten czas zlepek przypadkowych zawodników (wielu wśród nich o nie małych możliwościach i umiejętnościach) których trzeba ogarnąć i zrobić z nich drużynę ale to na pewno zadanie nie dla wuefisty. Dziwię się decydentom że po meczu w Ostrowcu nie postawili sprawy twardo. Z całym szacunkiem do Kuby Błaszczykowskiego za dokonania zawodnicze, charytatywne, i za uratowanie Wisły kiedy tonęła i za to jakim jest człowiekiem, ale teraz kiedy wszedł w buty właściciela musi musi być inny: twardy i konsekwentny tu nie ma miejsca na rodzinne koligacje bo to mimo innych dobrych chęci obróci się przeciw niemu (o ile już nie zaczęło się obracać)..... Kuba póki czas zacznij reagować bardzo stanowczo !!! - bo dobre rzeczy ludzie znacznie krócej pamiętają niż te w których się potykasz.

23            -3
~~~Yugoslav
Czcza gadanina
Nas nie interesuje co on opowiada na kolejnych konferencjach, tydzien w tydzien, a interesuje nas GRA i wyniki. Nie pustoslowie. Oba natomiast sa obecnie dramatyczne. Ps. On sie bedzie rewanzowal? Znowu? Zreszta czy on rozumie w ogole slowo rewanzowac? Po KSZO mial byc "rewanz" w lidze. I po 1.5msca nadal nie bylismy w stanie wygrac meczu. Gosc leje wode, naiwni to lykaja, a my znow zaczynamy walke o byt.

17            -4
~~~Stachu
Dużo słów
Mało konkretów. Niestety u mas leży wszystko i nadal zakładam naszą porażkę i to wyrażną. Obym się mylił.

20            -4
~~~Kondor
Już jutro
Czuję że już jutro po meczu będziemy mogli odetchnąć i powiedzieć "... i po ptoku..."

28            -9
~~~do
skład
Widzę, że znowu będzie rozpierdol w składzie.

15            -3
~~~Kibic z Polski
Skowronek
.he,he ,he Trenerze ale ma Pan odloty......jedziemy tam wygrać i że praca się obroni.....he he,he co wy tam bierzecie? Pana praca się obroni ? To parodia pilki ! Wisła gra piach to obrażanie legii która gra piach he,he,he,he Wisła gra futbol na poziomie III ligi . Panie Skowronek wstyd ! Przestań Pan bajki opowiadać że Wisła się rozwija, że idziemy do przodu.

10            -3
~~~Paweł
Przygotowanie fizyczne
Zwolnił Pan jednego z najlepszych specjalistów od przygotowania fizycznego i drużyna nie ma siły na 45 minut A co dopiero na cały mecz. Jak fizycznie będą słabi to nic się nie poprawi...

9            -5
~~~WisłaNaZa wsze
Skowronek
Jeszcze wpier*** od Górnika i wakacje. A tak na poważnie, wygrajmy coś do ku*** nę***.

17            -3
~~~Pireos
Beda zmiany w skladzie?
Przeciez zmiany sa co tydzien Panie Arturze. Kuriozalne. W efekcie ZERO zgrania, zero funkcjonujacych schematow, nie mowiac o mozliwosci gry na pamiec. Do tego takie jaja jak np. najwolniejszy pomocnik w zespole grajacy na szpicy :) ps. Widze, ze Mak, ktory dziwnym trafem nie gral, choc nakrywa czapka skrzydlowych w tej lidze, teraz jest "kontuzjowany" czyli on jest jednym ze skonfliktowanych. Ale mu sie nie dziwie przy tym trenerze. Buksa patrzac na popisy Silvy na szpicy pewnie tez juz zaczyna zalowac, ze przedluzal kontrakt.Podobne Beqiraj i pewnie polowa skladu. A mielsimy jeszcze pol roku temu najlepszy klimat w klubie.

13            -14
~~~Misiu
Można czytać między słowami
Stawiajcie u buków zakłady szykuje się wynik hokejowy. A co do meczu, logika nie masz ludzi w formie to cwicz obronę. Ja bym na czołg z ułańską fantazją połączoną z szabelką się nie rzucał.

5            -3
~~~SMOK
Masz nadzieję?
My kibice tez

9            -1
~~~Człeniu
Nie jestem optymistą
Spodziewam się porażki, boję się kolejnej kompromitacji. Remis przyjmę ze szczerym zadowoleniem.

12            -4
~~~Kibic z Polski
Do Steven
Ci piłkarze wchodzą na wyższy poziom .......nie dodał Skowronek ze na wyższy poziom kompromitacji.

12            -4
~~~Kibic z Polski
Mecz
Mam takie wrażenie że my na" koniu "Skowronku z szabelką w ręku idziemy na Górnik czolg Abrams. Szansę marne......no chyba że Górnik kompletnie nas z lekceważy. U nas kazda formacja leży, piłkarze mają braki kondycyjne i nie wiedzą co grać. Tak to jest ,jak co chwila zmiany są personalne.

7            -5
~~~Nik
Jak można się zastanawiać...
Czemu nie gramy jak Górnik? Tylko dzieciak który obejrzał dwa mecze eklasy może o to pytać. Górnik ma tego samego trenera od kilku lat.... a różnie im się wiodło, raczej daleko od top 3. I w końcu po paru latach zaufania do trenera powstaje fajna drużyna..... Tylko raczej na sezon bo później wszystkich lepszych sprzedadzą i znowu będzie kartoflanka. Tak już było: Żurkowski, kurzawa itd

10            -9
~~~Złoty
Przygotowania
Do sezonu spiepszone, a tyle było gadki jak to jest fantastycznie

2            -1
~~~567
i pomyśleć że Płoc pyknąl nas 3-0
A dzisiaj Warta pyknęła Wisłę Płock w Płocku , co się dzieje ? w tej lidze dziadowskiej .

0            0