Niedziela, 27 września 2020 r.

30 osób zarażonych koronawirusem w Pogoni Szczecin

Jak poinformowała Pogoń Szczecin - przeprowadzone w tym klubie testy wykazały zarażenie wirusem SARS-CoV-2 u aż 30 osób.

Zakażenie stwierdzono u 21 piłkarzy, dwóch trenerów, czterech członków sztabu szkoleniowego oraz trzech pracowników administracyjnych.

Przypomnijmy, że w bieżącej kolejce ligowej mecz szczecińskiego klubu został przełożony, ale powód zmiany terminu spotkania związany był z awansem rywala "Portowców" - a więc poznańskiego Lecha, do IV rundy kwalifikacji Ligi Europy.


Źródło: Pogoń Szczecin

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


25    Komentarze:

~~~Kitu
Znowu !!
Ojeju zakażeni każdy już myśli Z nas że umrą nic bardziej mylnego wykonali im testy i wykryli wirusa bezobjawowego i będą mieli Tera 2 tyg urlopu bezobjawowy wirus i testy które nie wykrywaja go jak powiedział sam wynalazca i wykonawca tego testu...kiedy skończy się już to pandemia strachu medialna mieliście bezobjawowa grypę,? Heh ciekawe teraz moda koronawirus na kluby ekstraklasy będzie jeden po drugim byli górnicy a kiedy będą marketu lidle biedronki gdzie dziennie setki ludzi tam się kręci dotykają rękami warzyw owoców potem inni to jedzą słyszeliście o wirusie w marketach?

78            -110
branko16
Nowa rzeczywistość.
No nic, chyba musimy przywyknąć do takich sytuacji w najbliższym czasie. Pozostaje tylko życzyć dużo zdrowia wszystkim zakażonym. Tak poza tematem, to trochę mnie ciekawi jaki sens ma przeprowadzanie takich akcji jak we wtorek gdy w całej Polsce była darmowa komunikacja masowa w samym środku pandemii, gdy wskaźniki rosną. Oczywiście wiadomo, że w komunikacji trzeba mieć maseczki, no ale rozsądek nakazywałby jednak ograniczanie zgromadzeń ludzi. Gdzie tu sens? Gdzie tu logika?

46            -17
~~~palec1906
Ściema...
A ja do znudzenia... Nie ma żadnej epidemii, tylko wirus podobny do grypy, który był, jest i będzie. Zupełnie niegroźny dla znakomitej większości ludzi. A my dla promili zagrożenia dajemy wmówić sobie już wszystko... To walka z Kościołem katolickim, walka z Chrystusem. Odarcie nas z człowieczeństwa, wolności i przygotowanie nas do bycia bezwolnymi, bezrozumnymi "maszynami", dającymi sobą sterować. Nie dajmy się. Wszystkiego dobrego dla wszystkich.

52            -160
~~~goal
O, mamy na forum doktora ~~~Kitu.
Już wie, że w oddalonym o 600 kilometrów Szczecinie, 30 przebadanych osób w klubie Pogoń ma wirusa bezobjawowego.

86            -34
~~~Ona
Covid jest
I pewnie wiekszos z nas doswiadczy bo tego nie da sie uniknac tym bardziej ze jestesmy tepakami i pojawiaja sie wpisy ze to sciema i i takie tam. Noe nosza zatem matoly masek i efekt jest. No ale jak ma byc dobrze jak niby minister szumowina mowi ze maski nie chronia a niby premier ze covid w odwrocie. Ech co za kraj. Covid jest ale reakcja tez przesadzona. On dotyka przede wszystkim starszych i schorowanych i ichbtrzeba przede wszystkim chronic.

78            -57
~~~Pireos
Ktokolwiek z objawami?
Zawsze brakuje mi tej statystyki, bo 99% ma bezobjawowo lub niskobjawowo. Ciekaw jestem czy ktos w Pogoni ma chocby katarek. Zdrowia dla zawsze godnego rywala ze Szczecina.

27            -51
~~~Prawda jest naga
~~~Kitu
Uważasz, że pandemia u nas w kraju to kit? A prawie we wszystkich krajach świata, to także kit ? Czy uważasz, noszenie maseczek, przyłbic, mycie rąk i dbanie o higienę to jest zbędne ? Czy masz pojęcie ile ludzi na to umiera w USA, Brazylii i innych krajach a przestrzegają przed wirusem ? Wolę żyć i przestrzegać higieny. Tobie życzę zdrowia bez zarażenia !

57            -43
~~~Kibic20
Do Ona
Że covit w odwrocie, myślały wszystkie Kraje w Europie. Niestety, tak się nie stało. W prawie każdym kraju potężnie wzrosła liczba zachorowań. Co tu da politykowanie, lepiej jeden z drugim przestrzegajcie higieny, to być może nie dopadnie was wirus, oby! Gwarancji tak czy tak niema.

23            -19
~~~bodzio
wirus
prof. Ryszarda Chazan z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego: "Spójrzmy jak wygląda pandemia koronawirusa w Polsce wg danych Ministerstwa Zdrowia na dzień 25 września. Od początku pandemii z powodu COVID-19 zmarło 311 osób średnia wieku 75 lat. Dodatnie testy potwierdzające materiał genetyczny wirusa w wymazach z nosogardła prawdopodobnie byłyby tak samo częste w ubiegłych lat, gdyby wykonywano testy z powodu podejrzenia infekcji wirusowych ale nigdy takich testów nie wykonywano" . "Wiadomo że koronawirusy zawsze odpowiadały za 10 -15 procent infekcji górnych dróg oddechowych zawsze zdarzały się też powikłania, ale nigdy nikt z tego powodu nie zamykał szkół, uczelni, a urzędy nie przechodziły na pracę zdalną. Obecna sytuacja nie powinna powodować zamykania szkół i ograniczania normalnego funkcjonowania".

40            -68
~~~Prawda jest nana
~~~Kitu.
Szanowny kolego. Czy możesz odpisać na mój post i napisać dlaczego tak gwałtownie wzrasta ilość zarażonych i wypadków śmiertelnych. Przecież nie umierają chyba z powodu kataru, lub ptasiej grypy.

27            -24
~~~Prawda jest naga
~~~bodzio
Szanuję opinie prof. Chazana, ale ona niczego nie zmienia. Wielu profesorów w Europie i USA ma odmienne zdanie. Ufam więc lekarzom, gdzie medycyna stoi na wyższym poziomie. Nasz rodak pod tym względem jako autorytet jest trochę osamotniony, Jestem ciekawy opinii tego prof. dlaczego jest znaczny wzrost zakażeń i wypadków śmiertelnych. Może się kiedyś dowiemy.

29            -21
~~~Zatroskan y kibic
~~~prawda jest nana
Kolego , przestań siać panikę. Gdzie masz ten" wzrost śmiertelności"? 2432 zgonów od marca nazywasz wzrostem śmiertelności ? Opanuj się i zacznij może pisać o..... ogrodnictwie, czy no nie wiem, może wędkarstwo. Miałeś do czynienia z tym virusem? A ja miałem . To znaczy mój syn , dorosły,był chory, pierwszy tydzień z łóżka prawie nie wstawał ale bal się szpitala, wiec leczyła Go żona lekami na silna grypę. Dodam Ci panikarzu, ze oboje z żona mamy już ,,6 ,, z przodu i do tego miałem już kilka lat temu duże problemy z sercem. Wyzdrowiał syn, zachorowała u drugiego syna wnuczka. Juz wyzdrowiała - zaliczyła szpital. Powiedz mi, jeśli ten virus tak strasznie" morduje ludzi" to dlaczego nikt nie" padł w mojej rodzinie"? Wnuczka ma dwie starsze siostry, mieszkają razem oczywiście rodzice. Nie było dezynfekcji mieszkania, nie było żadnej paniki. Pracuje na budowach. NIKT nie nosi masek, a ludzie są z różnych stron kraju. Często rozmawiamy o tym virusie i NIKT JAK DOTĄD nie ma ani zmarłego w rodzinie na covida, ani nie słyszał w swoim otoczeniu o takim fakcie. Daj wiec sobie kolego ,, na wstrzymanie" i chociaż na sportowym forum nie siej paniki. Dodam Ci, ze mimo już podeszłego wieku i uszczerbku na zdrowiu, nigdy nie zakładałem maski na twarz. Jeżeli już tak bardzo tego chcesz to w Agencji Mienia Wojskowego kup sobie maske ,, Pe-Gaz". Choć przez chwile poczujesz się jak...... żołnierz podczas chemicznego alarmu.

30            -56
~~~palec1906
Brawo Zatroskan y kibic!
Więcej takich świadectw. Do Prawda jest naga: nie ma wzrostu śmiertelności jako takiej. W 2016 roku umierało ogólnie więcej osób i nikt nie siał paniki. Statystyki dostępne. Wielu wirusologów myśli i mówi tak jak prof. Chazan. Lecz są ignorowani przez media płynące covidowym nurtem, wręcz wyśmiewani. Poszukaj w necie. Nazywanie epidemią liczby zachorowań, której w Polsce nikt by nie zauważył (gdyby nie media) na średnim osiedlu w dużym mieście, jest skandalem. Znam opinie lekarzy i nawet Ci, którzy bali się covidu, teraz widzą, że to ściema...Choroby współistniejące, fałszowanie aktów zgonu przez wpisywanie jako przyczyny covid, "chorzy", którzy nigdy nie mieli robionych testów i same testy wykrywające nie wiadomo co...Dużo by pisać, ale to forum sportowe. Niech Biała Gwiazda zawsze zwycięża! Pozdrawiam wszystkich.

18            -30
~~~bodzio
~~~Prawda jest naga
Piszesz "Szanuję opinie prof. Chazana, ale ona niczego nie zmienia. Wielu profesorów w Europie i USA ma odmienne zdanie". No cóż, pewnie nie wiesz że wielu profesorów w Europie i USA ma również podobne zdanie. Pragnę podkreślić, że w cytowanej wypowiedzi nie jest negowany fakt występowanie koronawirusa lecz podejmowane w związku z nim działania.

12            -18
~~~Prawda jest naga
~~~palec1906
Ok. Może częściowo masz rację. Ja jednak w celu ostrożności zostaje przy swoim. Napisz mi dlaczego taka jest panika w sporcie, w marketach, oraz innych miejscach zbiorowych ? Dlaczego Izrael i inne kraje zaostrzyły dyscyplinę ochronną ? Tyle ludzi już dawno nie umierało i nie pisze to tylko o naszym kraju. Coś chyba jest na rzeczy.

10            -15
~~~Prawda jest naga
~~~bodzio
Ok, rozumiem. To może napisz jak z tą pandemia walczyć i jak przestrzegać się dalszych zakażen i co robić i jakimi metodami, aby ilość zakażeń zmniejszyć. Szanuję każde zdanie ale w tej sprawie jest wyjątkowy chaos.

9            -9
JLuc
Bankowe, prawda jest naga
Statystki z 2017 roku, zgony w PL: wypadki samochodowe- 30 osób dziennie Zawały serca - 60 osób dziennie Na choroby nowotworowe - 130 osób dziennie "Główny Urząd Statystyczny oraz Ministerstwo Cyfryzacji posiadają dane dotyczące liczby zgonów w Polsce w poszczególnych latach. Wynika z nich, że tylko w kwietniu 2020 roku w Polsce zmarły 30 534 osoby, z czego 615 to ofiary koronawirusa. Jeśli porównamy to do kwietnia 2019 roku, to będziemy zaskoczeni, bo w rubryce zgony znajdziemy liczbę 33 613, czyli o 3079 większą niż rok później. To jeszcze nic, bo w 2018 roku zgonów było o 4105 więcej niż w 2020 roku (34 639), podobnie zresztą jak w kwietniu 2017 roku (o 1,5 tys. więcej), 2016 (o 1,3 tys.) i 2015 (o 4 tys.). Ale żeby nie bazować tylko na jednym miesiącu, bo może on po prostu odstawać od normy, można porównać początkowe cztery miesiące w statystykach. Te także są zaskakujące. Od 1.01.2020 do 29.04.2020 w Polsce zmarło 139 tys. osób. Tymczasem w latach ubiegłych w tych samych okresach czasowych statystyki prezentowały się następująco: Zgony w Polsce w okresie styczeń-kwiecień 2015 - 143,6 tys. 2016 - 135,8 tys. 2017 - 148 tys. 2018 - 151,3 tys. 2019 - 145,1 tys. 2020 - 139 tys. Jak widać, jedynie początek 2016 roku przyniósł mniej zgonów niż w tym roku. W pozostałych latach, wolnych od pandemii, zgonów było znacznie więcej. Na przykład, w porównaniu z 2018 rokiem o przeszło 12 tys.

14            -53
~~~Prawda jest naga
JLuc
Nie śledzę przyczyny chorób, czy zgonów, więc trudno mi dyskutować, bo wszëdzie ludzie umierają. Problem w tym, aby tych zgonów na drodze, w szpitalach, czy przez lekkomyślność było jak najmniej. A wcale tak nie jest. Po co nam dodatkowe zgony, przez lekkomyślność. W ten sposób straciłem miesiąc temu przyjaciela od dziecka, a jestem w poważnym wieku. Nikomu tego nie życzę . Pozdr.

16            -10
~~~SMOK
Prawda jest naga-Zatroskan y kibic
Włączcie umysły. Ludzie maja się bać ..................... i boja się. Globaliści wiedza, co robią.

10            -32
~~~bodzio
~~~Prawda jest naga
Niemal 400 lekarzy, ponad 1300 pracowników służby zdrowia podpisało się pod listem skierowanym do belgijskich władz ws. koronawirusa. Belgowie przekonują, że nie należy ulegać panice i apelują o wycofanie się z restrykcji. Jednocześnie uderzają we władze państwa, zarzucając im stosowanie cenzury. Zdaniem autorów listu strategia obrana przez władze jest nieadekwatna i powoduje coraz więcej szkód. "Prosimy o natychmiastowe przywrócenie naszego normalnego demokratycznego zarządzania i struktur prawnych oraz wszystkich naszych swobód obywatelskich" - apelują. Sygnatariusze listu przekonują, że śmiertelność wirusa okazała się wielokrotnie niższa niż zakładano i zbliżona do zwykłej grypy sezonowej (0,2%), a liczba zarejestrowanych zgonów spowodowanych koronawirusem "wydaje się przeszacowana". Biorąc to wszystko pod uwagę, belgijscy lekarze przekonują, że obecna polityka jest po prostu nieproporcjonalna i przypomina "użycie młota do zmiażdżenia orzecha". "To dla nas szokujące, że rząd powołuje się na zdrowie jako powód wprowadzenia stanu wyjątkowego. Jako lekarze i pracownicy służby zdrowia, w obliczu wirusa, który pod względem szkodliwości, śmiertelności i zarażalności zbliża się do grypy sezonowej, możemy jedynie odrzucić te niezwykle nieproporcjonalne środki" - czytamy. Lekarze podpisani pod listem domagają się natychmiastowej zmiany polityki, natychmiastowego wstrzymania restrykcji oraz uderzają w ekspertów, którzy odpowiadają za "koronapanikę" i unikają otwartej debaty, dyskutując za zamkniętymi drzwiami.

10            -4
~~~Prawda jest naga.
~~~bodzio - dzięki.
Rozumiem problem i jestem neutralny, ale przed nim się bronie. Zagwaranujesz mi , że koronki nie złapie? Dlaczego umierają lekarze, pielęgniarki, sanitariusze? Przecież na grypę nie było tyle zgonów i problemów. Chyba nie napiszesz, że to normalne. Jestem w podeszłym wieku, wiele widziałem i przeszedłem i mam swoje zdanie. Problemów lepiej się wystrzegać i żyć spokojnie. Nie jestem fanem koranawirusa i wole być od niego z daleka, bo nikt nie wie kiedy go dopadnie. Życzę zdrówka.

6            -5
~~~Wihajster
Widze, ze zeszlo na COVID
Jak widac na COVIDZIE wszyscy sie znaja.... Globalna sciema i o zgrozo walka z kosciolem katolickim... Rany jakby COVID mial w wykonczyc KK to ma moje blogoslawaniensto, niestety nie jestem az takim optymistom (pisze o KK jakby co nie o sprawach wiary w Boga...) Ja widzialem umierajach na COVID, lezacych pod intubatorami, widzialem placz pielegniarek, ktore nie mogly sobie poradzic z tym ze codziennie umieraja im pacjeci a one nic z tym nie moga zrobic. Widzialem rozpacz chorych i rodzin, ktore sie nie mogly z tymi chorymi spotkac... Fakt nie bylo to w Polsce gdzie wyglada na to, ze jest inna charakterystyka zarazen, ale nie bylbym taki pewny czy jeszcze sie nie odwroci. Wiec wszscy apologeci teori spiskowych, nie jestescie wbrew pozorom i jak sie wam samym wydaje w awangardzie inteligencji. Co do walki z pandemia sam mam wiele zatrzezen, ale powiedzmy sobie szczerze , ze rzady nie maja latwo, i choc niekompetencja niektorych (wlacznie z Polaskim) jest porazajaca to nie jest takie proste jak sie wszytkim wydaje. Pozdrawiam

0            -5
~~~Wihajster
@ Bodzio
Odnosnie ostatniego Twojego postu o lekarzach w Belgii. Tu sie zgadzam i z nimi i z Toba, srodki, ktore wprowadzaja rzady roznych krajow sa niewspolnierne do zagrozenia szczegolnie obecnie, kiedy juz wiecej wiadomo niz na poczatku. Nie powinno byc mozna wprowadzac dekretow ograniczajacych wolnosc obywatelska, niszczac biznasy etc, nie wprowadzajac stanu wyjatkowego. Nie mozna potem w sejmie sobie probowac przeglosowac , ze wszelkie dzialanie "w obronie przed pandemia" byly legalne a ludzie popelniajacy jawne przestepsta nie beda za nie odpowiadac...

1            0
~~~Herti
Panie Wihajster
Dobra rada.Zamiast opowiadać tutaj czego to nie widziales w snach albo filmach,dobrze by bylo abyś najpierw zobaczył się ze słownikiem języka polskiego. To naprawdę nie zaszkodzi.

3            -1
~~~Wihajster
@Herti
Panie Herti... Ma Pan 100% racji, słownik potrzebny. Niestety miałem tylko parę minut przerwy jak pisałem poprzednie posty i nie sprawdziłem. W pracy nie mam możliwości używania polskich znaków. Postaram się poprawić w tym zakresie. Co do meritum: 1. W szpitalu, w którym pracuję, przez mniej więcej 3 tygodnie na przełomie marca i kwietnia około 100 łóżek (z przygotowanych 300) zajętych było przez pacjętów z COVIDEM. 2. Z tych pacjentów część była pod podpięta do respiratorów i zaintubowana. 3. Pomiędzy 5 - 10 pacjentów dziennie umierało (około 2/3 mężczyźni, większość ludzie starsi, chociaż nie wyłącznie, a z młodszych pacjentów większość raczej z tzw współistniejącymi dolegliwościami - głównie otyłość) 4. Nie zmienia to faktu, że zawsze można się zastanawiać nad sensownością różnych rozwiązań i zastosowanych środków szczególnie, że trzeba patrzeć również w dalszej perspektywie - ponieważ: 5. Przez 3 miesiące szpital drastycznie ograniczył do abslutnego minimum jakąkolwiek inną działalność poza COVIDową a przez następne kilka dalej działał z dużymi ograniczeniami. Dalej zresztą nie wrócił do normalnego funkcjonowania sprzed epidemii 6. Reperkusje dla pacjentów nie COVIDOWYCH już widać, a do tego lista oczekujących na różne opracje i zabiegi wzrosła kilkunastrokrotnie, a nie ma mocy przerobowych żeby to nadganiać Także jak pisałem epidemia nie jest wymysłem, jak tu niektórzy przedstawiają, natomiat czy środki jakie są stosowane przez władze są współmierne do zagrożenia to już inna sprawa. W mojej prywatnej opini nie są, a duża część nie ma żadnych podstaw naukowych, do tego są po prostu niespójne i nielogiczne (dajmy przykład zamykania lasów). Pozdrawiam

0            -1