Środa, 28 października 2020 r.

Dawid Abramowicz: - Nie udało się sprostać zadaniu

- Uczulaliśmy się na stałe fragmenty Lechii, bo wiedzieliśmy, że są w tym elemencie gry bardzo groźni. Niestety dziś nie udało się sprostać zadaniu - powiedział po przegranym 1-3 meczu z gdańską Lechią, obrońca krakowskiej Wisły, Dawid Abramowicz.

Wiślacki defensor został zapytany o pechowego w tym spotkaniu Macieja Sadloka, który nie tylko zaliczył gola samobójczego, ale też to po jego zagraniu Lechia miała rzut karny.

- Winę za stratę bramek ponosi cały zespół i nie można się skupić tylko na Maćku, bo jest on jednym z jedenastu zawodników na boisku. Każdemu zdarza się popełnić błąd, a rola pozostałej dziesiątki jest w tym, żeby koledze z zespołu pomóc, aby nie dopuścić do straty bramki - powiedział obrońca.

Na zakończenie Abramowicza zapytano o to, czemu Wisła zagrała bardziej defensywnie po tym jak strzeliła gola na 1-0.

- Chcieliśmy iść za ciosem, tak jak w poprzednich meczach, ale spotkanie niekiedy układa się tak, że zespół jest w fazie ataku, bądź w fazie obrony. Po strzelonej bramce to Lechia miała piłkę i chwilowo byliśmy ustawieni ciut niżej, ale nie da się ukryć, że Lechia coraz bardziej dochodziła do głosu, zwłaszcza po stałych fragmentach gry, czego skutkiem był gol na 1-1 - zakończył.


Źródło: Canal+ Sport

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~Maxel
Dwie bramki Twoje
Na spółkę z El capitano

33            -6
therone
Pod ocenami meczowymi część osób się ze mną nie zgadza
Z oceną Sadloka. Ale to Abramowicz nie upilnował Nalepy przy 1. bramce, a przy 3. gdyby się nie poślizgnął, to Sadlok nie sprokurowałby karnego. Mam wrażenie, że gdyby na miejscu Dawida był Maciek, to byłby oceniany dużo surowiej.

17            -6
~~~janobokto inny
najsłabszy
byłeś dziś tragiczny Dawid i tyle w temacie...

34            -5
~~~Szogun
Grasz "na raz"
Zbyt ryzykownie przy co drugim zagraniu. Zdaje sobie sprawę, że zostałeś rzucony na głębszą wodę i trzymam kciuki za Ciebie, bo potencjał jest. Szkoda, że nie ma Sobola, bo podszkoliłby Cie szybciutko.

26            0
~~~R
Sadlok
Sadlok przy pierwszej i drugiej "zawalonej" bramce ratował sytuację po bocznych (np. wślizg Ambramowicza na raz - nie pierwszy zresztą w tym meczu), natomiast mimo tego, żeFrydrych zwracał mu już uwage na ten element : po raz kolejny zasłania twarz ręka (rękoma)

11            -1
~~~Steven
Abramowicz+Sadlok
To już nie Radomiak i spotkania z Chojniczanką. Tu zrobiłeś wślizg i jechałeś 2 metry na murawie, a Haydary wkręcił Cie w ziemię. Przy rzucie wolnym po którym padł gol przegrałeś z Nalepą. Ok, kawał chłopa, ale Ty na szczypiora też nie wyglądasz. Musisz podciągnąć poziom. A co do Maćka, to widać różnice między nim a Frydrychem. Maciek zgubił formę 4 lata temu i teraz kopie to co umie. Niestety. Klemenz/janicki są i tak klasę niżej, więc Maciek gra.

8            -1