Niedziela, 8 listopada 2020 r.

Marek Papszun: - Czujemy się pokrzywdzeni

- Bardzo chcieliśmy ten mecz, przed przerwą na reprezentacje, wygrać. I obronić pozycję lidera, aby w komforcie przygotowywać się do kolejnego meczu w Poznaniu. Nie wygraliśmy, remis 0-0 i mecz bardzo emocjonujący. Znowu sporo kontrowersji. Jeśli chodzi o sędziowanie, to w 53. minucie ewidentnie bramka, którą zdobyliśmy czysto i odgwizdany nie wiadomo dlaczego faul - powiedział po spotkaniu z Wisłą Kraków, trener Rakowa Częstochowa, Marek Papszun.

- Kolejny mecz pana Lasyka, po którym czujemy się pokrzywdzeni, bo w Krakowie też on nam sędziował. I z tego te emocje, które gdzieś tam buzowały pomiędzy ławkami. I z tego miejsca chciałbym przeprosić trenera Skowronka, bo doszło do niepotrzebnej wymiany zdań. To uczyniłem też już indywidualnie. Mam duży szacunek do trenera i to nie powinno się zdarzyć. Emocje wzięły górę. Trochę problemy sędziowskie te emocje potęgowały, choć oczywiście trzeba je kontrolować i następnym razem zachować się lepiej. W pierwszej połowie spotkania nie mogliśmy złapać płynności i trzeba to też oddać Wiśle, że była dobrze przygotowana i dobrze zorganizowana. Zamykała przestrzenie, pokrywała je, dobrze je odbudowywali i było trudno, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy w dobrej formie i w dłuższej perspektywie jesteśmy w stanie zdominować ten mecz. I tak się stało w drugiej połowie. Strzeliliśmy dwie bramki, niestety nieuznane i z ciekawością chcę zobaczyć jak te linie będą wyrysowane przez Canal+, bo w tej drugiej akcji też była taka "stykówa". Kilka akcji powinniśmy też lepiej skończyć i to zamknąć. Wisła też miała swoje dwie sytuacje i stąd takie emocje były do końca. Nie wygraliśmy, ale też nie przegraliśmy i ten punkt dopisujemy. Teraz przerwa na reprezentację i szykujemy się po chwili odpoczynku do kolejnego spotkania - dodał Papszun.


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


16    Komentarze:

~~~Cezary
Papszun odleciał
A gdzie karny dla nas za zagranie ręka po strzale Beqiraja i faul na Frydrychu w polu karnym w 1 połowe? Bilans strat po błędnych decyzjach sędziego nagle by wyszedł na naszą niekorzyść. Papszun do tego kwestionuje ewidentny spalony Piątkowskiego... Czasem lepiej nic nie mówić

184            -11
~~~Piotrek
Co do kontrowersji
Wg mnie obydwie bramki dla Rakowa słusznie nieznane, faul i spalony. Za to w pierwszej połowie ewidentny faul dla nas (pchnięcie lokciem bodaj Fredrycha) w polu karnym, potem też w drugiej połowie kolejny karny dla nas - ręką Rakowa. Z drugiej strony mozna by gwizdnac 11tke dla Rakowa po faulu Abramowicza. Ogólnie jednak mecz na remis.

86            -24
~~~Jarek
Po meczu
W canal+ niejakiego Marciniaka nie da się słuchać naliczył 8 sytuacji dla Rakowa , ja się pytam jakich ? To jest tak jak nigdy w piłkę nie grał i i nie rozróżnia uderzenia za szesnastki od sytuacji stuprocentowej. Lis obronił jedną sytuację Kuna a strzały Gutkovsisa niecelne , powtarzam niecelne , wysoko ponad bramką . To nie były setki.

79            -5
~~~Dziki
Do @cezary
Jaki strzal Bequiraja? :) Gdyby strzelil to by bramka byla a tak to tylko "kontrowersje" mamy...

24            -21
Tss
Nie róbcie sobie jaj
Po faulu na Fredrychu to 100 procentowy karny, natomiast ręka przy strzale Beqiraja nie żartujmy, tego się nie gwiżdże. Jak dla mnie to mieliśmy dużo szczęścia więcej niż Raków więc punkt biorę z radością. Co Do Marciniaka z C+. On jest Legionistą- do tego żyjącym przeszłością. A dokładnie latami gdy Wisła deklasowała Legię na każdym polu niemiłosiernie. On ma uraz psychiczny do nas. To można zdiagnozować , ale nie da się tego leczyć.

111            -4
~~~OLD KUBIC
Czy canal + jest obiektywny !
Z Marciniakiem nigdy nie będzie, a to dlatego, że programy sportowe prowadzą nieobiektywne osoby i patrzą stronniczo. Dlatego C+ nikt nie kupuje i kupować nie będzie.

52            -8
~~~Bebetoo
Mam Canal + od bardzo dawna i poziom tej stacji przez prowadzących wyraznie się obniża ....
jest stronniczy przez prowadzących i ich wiedza ma wiele do życzenia. Opinie sędziowskie z kosmosu ! Jeżeli Canal + ma być ogólnopolski, to niech nad tym pracują, bo obecnie najczęściej mówi się o Legii Warszawa, a Polska to zadupie ? Dość narcyzmu w C+. W najbliższym czasie dołącze do tych, co rezygnują z tej stacji. Upadek jej jest widzoczny, niech ktoś inny ekstraklasa sprawiedliwie się zajmie.

78            -1
olszaI
Napiszę w innym tonie...
Szanowny Panie Marku mówi Pan o stratach...w 53 min był faul i myslę ze już Pan powtórki oglądał i nie ma mowy o prawidłowej bramce. Natomiast niech Pan odpowie obiektywnie tak po męsku był faul na Frydrychu czy nie? Mam Pana za za człowieka z klasą więc Panie Marku po męsku jak chłop chłopu prosze odpowiedzieć i sobie i nam. I jeszcze mamy jedną sytuację z drugiej połowy Panie Marku mianowicie interwencja ręką....dla mnie personalnie to nie był karny ale wiele takich karnych juz widzieliśmy. Więc tak na zimno Panie Marku kto tu może czuć sie pokrzywdzony....?

42            -4
~~~TSW
...
Troszkę pokory panie Papszun by się przydało bo sędzia był nieuczciwy w obie strony. Do tego to chamstwo pod koniec meczu.. taki z niego wiejski buraczana trochę.

37            -2
~~~Sss
Faul abramowicza
Jednak wydaje mi się ze jesli coś to abramowicz pchał gościa tuż za polem karnym wiec karnego by z tego nie było, chłop do dopiero zrobił jeszcze z 2 metry wrzucił i się wylozyl

29            -1
Jazz
.
Najbardziej oczywisty karny to chyba powinien być ten po faulu na Frydrychu. Gośc chce wyskoczyć do główki, obrońca go przewraca. Ręka przy podaniu Beciraja do bramki? Po zagmatwanych tłumaczeniach pana Sławka z C+ co tydzień inaczej to sam nie wiem, chyba takie 50/50. Pewnie gdyby nie te dwie nieuznane bramki to sędzia by to gwizdnął, a tak to się przestraszył, że go w Częstochowie zajadą. Z kontrowersji dla Rakowa to jak dla mnie najbardziej karnym pachniało jak Abramowicz walnął gościa w twarz przy swoim agresywnym, spóźnionym wejściu. Druga bramka ewidentny spalony. Pierwsza bramka? Hm... najpierw mi się wydawało, że był faul, potem być może sugerując się komentarzem w C+ (obaj się niby trzymali) już nie byłem taki pewien. No i ostatnia kontrowersyjna sytuacja, Silva wchodzi w rywala przy lini pola karnego. Dyskutować można czy był faul, pewnie decydują jakieś niuanse, ale ewidentnie to było przed polem karnym, czego oczywiście ci z C+ nie raczyli zauważyć. Nie wiem, co o tym wszystkim mówiono w kontrowersjach C+, nie oglądałem, bo jestem pewien że po "wielkim zwycięstwie Legii" wczoraj tego programu nie dało się oglądać.

33            -2
~~~Mark
Narcyz Marciniak
Z C+ to dno dziennikarstwa zero obiektywizmu piewca gry Legii.Zenad

36            -1
~~~Mark
Po odejściu Smokowskiego
Poziom C+ z udziałem "narcyza"z durnym usmiechem Marciniaka leci w przepaść nie da się oglądać!

40            -1
~~~Realista
O co chodzi?
O co chodziz Saviciem i Bequirajem? Zero siły, zero atletyzmu i zero strzału. Savić nie może się odbijać od każdego jak chuchro bo tego już się nie da oglądać. Bequiraj na strzał jak 11 letni chłopiec. Nie da się tego poprawić? Nie da się wysłać Słoweńca na siłownię? Szymkowiak też był szczupły, Franek też ale byli jak zadziory a ten daje się popychać jak nie przymierzając kibic sąsiadki zza Błoń

8            -6
~~~Bartek
Brak obiektywizmu
Widać odrazu że sami kibice Wisły. Jestem kibicem Rakowa to zero obiektywizmu z waszej strony. Wisła była trochę słabsza w tym meczu i szukanie karnych i nie wiadomo czego był remis koniec kropka.

3            -18
~~~TYLKO WISŁA
Papuszun
Panie Papuszyn czy jak tam, niedługo będzie wiecej POKRZYWDZEŃ.Kazy sen kiedys sie kończy.

12            -1