Wtorek, 17 listopada 2020 r.

Komunikat klubu w sprawie kontraktu Aleksandra Buksy

W odpowiedzi na doniesienia medialne Wisła Kraków SA przedstawiła stanowisko dotyczące ważności kontraktu Aleksandra Buksy.

Oto jego treść:

Porozumienie z Aleksandrem Buksą i z jego ojcem Adamem obowiązuje do czerwca 2023 roku. Uzgodnione zostały wszystkie szczegóły i obydwie strony zgodziły się poinformować publicznie o ustaleniach w sierpniu 2020 roku. Kontrakt na umówiony okres zostanie przez Aleksandra Buksę podpisany ze względów formalnych w styczniu 2021 roku, kiedy zawodnik osiągnie pełnoletność.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


47    Komentarze:

~~~maRcin
Grabowski
Dobrze dobrze, a co z Grabowskim ? Ktoś coś tam wie czy on dalej nasz czy jednak piłkarz miał rację?

62            -10
~~~maik
ze co
jaja

58            -6
~~~Johny Walker
Dziękuję za błyskawiczną informacje.
Kibice, którzy wspierają klub, moim zdaniem, takie info powinni posiadać.

76            -10
kibic z daleka
Nie wierzę...
Ale co to jest za 'porozumienie'? I na jakiej zasadzie ono obowiązuje? Wygląda na to, że na Buksie zarobi tylko i wyłącznie Zahavi...Inna sprawa jest taka, że Olek jest pod formą.

75            -17
~~~daster
CHYBA
Chyba tego (znów) nie spieprzyliśmy!?

69            -13
~~~Ryan
Pan Aleksander
cała nadzieja w tym iż Olek dotrzyma rzeczonego słowa, będzie to jego pierwszy test dorosłości, wierze że Pan Aleksander ma Wisłę w sercu.

58            -11
~~~Oświecony
Farsa
Co za farsa. Czyli Buksa może uciec za darmo/za grosze w styczniu ,bo przecież po co ma podpisywać nowy kontrakt i grzać ławe jako trzeci napastnik. Tym bardziej jak chce go pół Europy. Cyrk. I my chcemy, żeby traktowano nas jako poważny klub.

63            -39
~~~Oświecony
Kłamstwo
I jeszcze zapomniałem dodać, jak można tak bezczelnie kłamać kibiców? Jaki 2023?!

61            -36
~~~zxc.
Słaba zagrywka.
Czyli okłamali kibiców, żeby uspokoić nastroje i zaplusować PR-owo. Żenująca zagrywka. Na gębę to można 2 grosze pani w kiosku być dłużnym, a nie hucznie ogłaszać przedłużenie kontraktu do 2023 skoro nic takiego nie zostało podpisane.

74            -27
~~~morgan R22
Kłamstwo z premedytacją....
Klub a konkretnie Błaszczykowscy oszukali kibiców i wszystkich akcjonariuszy informacją o podpisaniu kontraktu z Olkiem Buksą do 2023 roku. W imieniu większosci akcjonariuszy domagam się potwierdzenia przez Olka Buksę treści oświadczenia które zostało zawarte w dzisiejszym oficjalnym komunikacie klubu. W tem sposób Panowie Błaszczykowscy daleko nie zajedziecie-SKANDAL !!

57            -95
~~~fan Wiselki
o jezu!!
Tylko porozumienie?? , aż sie boje, bo zawsze odkad pamiętam to taqkie sprawy zawsze przegrywamy!

52            -17
~~~Onomatope jus
Kontrakt Buksy
Czyli rozumiem, że 15 stycznia Aleksander Buksa bierze długopis i podpisuje. Bo jak nie to...trudno. Bo co napiszę? Bedę klął? Komunikat klubu wprowadzał w błąd i za to powinny być przeprosiny. Niestety, ale prawdopodobne jest, że chłopak nam ucieknie. A właściwie - odejdzie i tyle. Szkoda, że w Wiśle nadal nie ma pełnego porządku - tragedii nie ma, dobrze jak widać też nie jest. Ale, nie wolno nam tracić z pola widzenia faktu, że obecna wartość sportowa Olka jest, jak dla mnie, niska. Choć nasz trener jakiś wybitny nie jest, to nie sądzę, by forował JCS-a na środek ataku, gdyby Buksa stanowił nawet, powiedzmy, 80% "wydajności" Carlosa, mając na uwadze choćby presję na promowanie talentu Olka. Jak chcemy być poważnym klubem to powinniśmy, oprócz opłacenia za gruby hajs działu prawnego, szanować pracę i umiejętności każdego piłkarza. Brown Forbes jest najlepszy? To gra w pierwszym składzie. Fatos popracował i zasługuje, by wejść z ławki? To wchodzi. Buksa przegrywa z JCS. To się bierze do roboty, bo sory, ale wielkie kluby mają na jego miejsce z pewnością kilku młodzików, którzy wiedzą, czego chcą. Nawet jak przyjdzie do takiego giganta za darmochę plus prowizja agenta to zaraz go odpalą na wypożyczenie i tak dalej aż do zakotwiczenia w jakiejś Belgii czy Holandii. No, MLS też. W skrajnym przypadku, wróci do Polski. Powyższe rozważania nie zmieniają faktu, że obowiązkiem klubu jest zatrzymać Olka. Przynajmniej formalnie. Brak takiego działania spowoduje, że nie zrobiliśmy postępu jaki należało. A, i pamiętajcie włodarze - tym razem stracicie kogoś kto prawdopodobnie ma zdrowe plecy. Sprawa Olka to wasze USG panowie. Oby wypadło pomyślnie.

58            -12
~~~Czesław Mroczek
Nie dobrze się dzieje w klubie
Z tego komunikatu wynika że zbawca klubu KUBUŚ. robi z kibiców ludzi nie nie bardzo rozwiniętych. Teraz czyni zagrywki z Buksą, a cały czas prowadził i dalej prowadzi grę trzymając na stanowisku Skowronka. Tym sposobem robiąc przyszłe stanowisko Wujaszkowi który za jakiś czas straci posadę selekcjonera reprezentacji. By się tylko nie okazało że zbawca klubu staje się jej grabarzem. Rodzina, piłkarz, kapitan to nie jest dobry układ dla klubu

43            -90
~~~OLD KIBIC
Szanowny kibicu z daleka
Ile masz lat ? Porozumienie jest bo Buksa jest nieletni. Kiedy skończy 18 lat jako " dojrzały " zawodnik będzie miał prawo decydować o swoich losach. Sorry, nie słyszałeś o takim prawie ?

45            -55
~~~Mateusz. M.
Info
Gdy przeczytałem ta informację w mediach, to niesamowicie się wkurzyłem. Ale trochę ochłonąłem i teraz widzę to tak: - Olek ma dopiero 17 lat, a zgodnie z przepisami to dopiero pełnoletni piłkarz może podpisać kontrakt z klauzula odstępnego, - między klubem a zawodnikiem i jego tata jest dżentelmeńska umowa, że nowy kontrakt zostanie podpisany w styczniu, jak Olek skończy 18 lat, - wówczas Olek podpisze swój pierwszy profesjonalny kontrakt do 2023 roku, a Wisła zabezpieczy się tak, że coś na nim zarobi (plotki głoszą, że w klauzuli odstępnego ma widnieć 5 mln euro). Olek ma nowego managera i według mnie jest zabieg mający na celu podniesienia jego wartości marketingowej (sławny manager robi swoje) i sprzedania go praktycznie od razu (chyba latem) do klasowego klubu. A zainteresowanie jest ogromne i jest pełno świetnych szkolek, gdzie wydobędą jego potencjał. Tak mi się wydaje. Olek da zarobić Wisle, a Wisła nie będzie mu robić problemów z dalszym rozwojem i marzeniami. Dla mnie te 5 mln euro (jeżeli prawdziwe) to i tak kpina, ale takie pieniądze i tak się nam przydadzą. Pierwsza połowa nowego roku będzie dla nas dość ciekawa. Szkoda tylko, że nie mamy więcej takich Buksow.

66            -9
Raptor
@morgan R22
Jakiej większości? Zejdź na ziemię, na razie nawet nie masz dodatniej oceny pod postem...

39            -7
~~~OLD KIBIC
Buksa jest w takim wieku i głośno o nim,
że może mieć różne myśli, podobnie jak kiedyś pewien nasz młody obrońca, sądził, że będzie grać w Juventusie. A teraz nie zawsze gra w pierwszym składzie swojej drużyny w ekstraklasie. Mam nadzieje, że nad losem Olka czuwa klub i jego rodzice.

48            -2
~~~Wqrwiony
OLD KIBIC
"Szanowny kibicu z daleka Ile masz lat ? Porozumienie jest bo Buksa jest nieletni. Kiedy skończy 18 lat jako " dojrzały " zawodnik będzie miał prawo decydować o swoich losach. Sorry, nie słyszałeś o takim prawie ?"Niejaki Daniel Hoyo-Kowalski jest z tego samego rocznika co Buksa i : "Daniel Hoyo-Kowalski podpisał nową umowę z krakowską Wisłą. Nasz wychowanek parafował kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.".wiec przestan pisac bzdury

52            -18
~~~bielik
Do wszystkich naiwnych
Chyba, że nie wierzycie iż agent Buksy ,obywatel Izraela - Zahavi przepuści taką okazje na zarobek. Możemy już się z nim żegnać.

39            -15
~~~bodzio
Ochłońcie
Styczeń już wkrótce. Nie ma co się denerwować i wypruwać żyły. Kto pełnoletni niechaj skosztuje "napoju który wprowadza elementy bajeczne w szarą rzeczywistość". To ukoi skołatane nerwy. W sobotę kolejny mecz, tu pewnie będą realne emocje.

27            -7
~~~OLD KIBIC
~~~Wqurwiony, nie bądź taki nerwowy
A może jako przedstawiciele ustawowi, rodzice syna, razem z Danielem ustalili kontrakt z Wisłą ? Nie mam takiej wiedzy, być może ją masz, to napisz.

19            -17
kibic z daleka
OLD KIBIC
Ja wiem, że Buksa jest nieletni i nie może podpisać profesjonalnego kontraktu. Natomiast mój komentarz kwestionuje moc 'porozumienia', o który mowa w komunikacie. W jakim stopniu to 'porozumienie' zobowiązuje pana Buksę juniora i pana Buksę seniora do podpisania z Wisłą kontraktu w styczniu? Bo jeżeli to jest na zasadzie 'gentlemen's agreement', to obawiam się że, tak jak pisałem, zarobi tylko Pini Zahawi. Obym się mylił.

25            -15
~~~Zico
Wqurwiony
Tak naprawdę to nikt poza zainteresowanymi nie zna treści umowy z Hoyo Kowalskim. Skąd wiesz, że również ten kontrakt nie wygląda tak samo jak z Buksą?

32            -16
~~~Stary kibic
Polityka wlascicieli
Po raz kolejny my kibice zostaliśmy oszukani. Jesteśmy potrzebni kiedy trzeba dokładać kasy do przedsięwzięć ratujacych klub czy kupować akcje po cenie wielokrotnie wyższej niż trójka głównych udziałowców. W zamian jesteśmy karmieni polprawdami i kłamstwami. Przykre to ...

22            -35
~~~Wqrwiony
umowy;kontrakty
znalazlem tylko to,nie szukalem dokladnie bo ....do stycznia niedaleko, : "link » " w tym "prawie jest takie zdanie:"Aktualnie jest tak, że możesz podpisać Kontrakt U18 na dzień przed 18-mi urodzinami, kontrakt ten będzie ważny przez 3 lata, oraz gwarantował Ci będzie szalone 500 zł miesięcznie brutto. Co więcej, PZPN zabrania Ci rozwiązać kontrakt z winy klubu". i m inn.jest tam rowniez takie stwierdzenie:(przeprasza m,ze cytuje wyrywkowo,ale mozna samemu wejsc i poswiecic troche czasu na zaznajomienie sie z tym dokladnie)-to "aluzja",ze np Daniel H-K mogl podpisac taka umowe i Olek rowniez.Ale nie musieli oczywiscie." cytat: Teraz pokrótce przedstawię Ci najważniejsze założenia Kontraktu U18: może być zawarty wyłącznie przez zawodnika, który w momencie jego podpisania ukończył 15 rok życia, a nie ukończył 18 roku życia, na okres nie dłuższy niż 3 lata, w chwili ukończenia 18-go roku życia Kontrakt U18 pozostaje ważny do upływu okresu jego obowiązywania, Zagmatwana sytuacja i niejasna.Czas pokaze,czy Wisla zarobi na naszych mlodych talentach

31            -7
~~~Kibic20
Do Kibicow
Ochłońcie trochę i przestańcie wypisywać. Zaczekajcie te 2 miesiące i zobaczycie, że Pan Buksa podpisze. Przecież nie zrobi tego klubowi w którym się wychował, że nie podpisze. To jest na pewno mądry chłopak, rodzice na pewno też. Jak się tak umówili w klubie, to słowa też dotrzymają. Nasze media są katastroficzne z tym pisaniem. Niech się lepiej zajmą polityka, kościołem i Covidem, bo w tych miejscach jest wiele do posprzątania.

22            -33
~~~alakman
młodzi
Dużo myśli mi przychodzi do głowy ale napiszę dwie rzeczy. Po pierwsze Ci którzy uważają i piszą że piłkarz nie podpisze z nikim innym kontraktu ponieważ "ma Wisłę w sercu" "jest wychowankiem klubu od dziecka" itd. ewidentnie żyje w idealistycznym świecie nie majacym wiele wspólnego z rzeczywistością. Takie bajki to możecie dzieciom pisać. Po drugie ok. klub źle postąpił, ale ten płacz nad Buksa to jednak nie poruzumienie. Dzisiaj nie ważne są liczby i umiejętności. Dzisiaj liczy się to czy ktoś ma potencjał i jakiś talent. Byle jaki grajek w Polsce kopnie trzy razy dobrze w piłkę i robi się z niego boga, a potem jak przychodzi co do czego to widać ile tacy zawodnicy są warci. Dla mnie tj. głupie że w momencie kiedy Wisła ma długi płacimy 40tys PLN chłopakowi, który wyróżnił się tym że strzelił kilka bramek ładnych i ma nie całe 18lat i może sobie odejść w styczniu. Tym bardziej że patrząc na przegrane Wisły jeśli chodzi o sprawy prawne do tej pory -nie ważne kto rządził klubem- zawsze przegrywaliśmy. Żebym był jasno zrozumiany być może Buksa ma talent problem jest taki że robi się z niego Boga i drugiego zbawcę Wisły. Jak odejdzie to odejdzie, Wisła sobie poradzi z długiem (gdyby nie miała to nawet nie wiadomo czy by zależało jej na Buksie) w ten czy inny sposób. A klub powinien być bardziej dokładny w komunikacji z kibicami bo czasem już się ma dosyć tej amatorki.

24            -1
szczebelek
Repra przegrała znaleźli sensację we Wiśle...
Prawo w tym kraju traktuje ludzi poniżej 18 lat jako niezdolnych do podejmowania racjonalnych decyzji za to wystarczy stuknąć numerek i jesteś rozumnym człowiekiem gdzie możesz podpisać każdy papier, którego byś dzień wcześniej nie zrozumiał. Po prostu Buksa nie mógł podpisać kontraktu co najwyżej porozumienie z aneksem razem ze swoim prawnym opiekunem i przedstawicielem. Oczywiście nie każdy jest ekspertem od prawa sportowego i powinno się jasno wyjaśnić na czym sytuacja stoi, bo potem meczyki i inne transfery mają używanie...

9            -13
stary wiślak
Abstra[...]ąc od kwestii prawnej,na której się nie znam,powiem tak.
Może mam przestarzałe pojęcie,ale kiedyś młody zawodnik wskakiwał do pierwszego składu,bo na to zasłużył swoją formą i "wygryzał" starszych konkurentów,a niekoniecznie był holowany,bo okrzyknięto go talentem.Dziś wielu już szacuje miliony euro,jakie można będzie zarobić na Olku,a on póki co nie wywalcza miejsca w wyjściowym składzie. Śmieszą mnie też głosy,ze trener Skowronek blokuje grę Buksy i go nie wystawia.Olek to duży talent i owszem wymaga troski,ale to już młody mężczyzna,który powinien walczyć o swoje miejsce w składzie,a nie liczyć na jakiś handicap.a co do kwestii biznesowej z tym związanej,to nic tak nie podniesie tak ceny Olka,jak regularna,dobra gra w lidze.Niech pokaże,że na to zasługuje i posadzi na lawce konkurentów.

31            -6
~~~regomir
szkoda..
Wiadomo było że Zahavi jest żeby "coś" załatwić. Pewnie razem z wspólnikiem nagadał że można wziąść worek kasy za podpis (plus drugi worek dla siebie) i tak już będzie. Wisła niestety zarządzana jest ludźmi którzy niestety mają zerowe doświadczenie w dziedzinie (patrz. DB) i uwierzyli w obiecane 2023... A że teraz rządzi na świecie pieniądz to się przejechali niedoświadczeniem. Może jeszcze coś z tego dla nas będzie ale nie wygląda to różowo.

22            -8
~~~Czesław Mroczek
Płynne nadzieje
Zatroskani kibice . Mówicie o uczciwosci szacunku. Gdzie w grę wchodzą pieniądze i to duże pieniądze, tam szacunku i uczciwosci na pewno się nie znajdzie. Pazerność,chciwość i kłamstwo grają pierwszo planowe role.

23            -7
~~~Kibic
Buksa
Panowie o czym wy piszecie Buksa narazie grzeje ławę tak że raczej nie może pokazać na jakim jest etapie rozwoju Hoyo to samo w dobie pandemi nik nie wywali kosmicznej kasy za tych zawodników

20            -7
~~~Trener
Balon
Nie przesadzajcie małolat jeszcze nic piłkarskiego nie pokazał ,a już robi się z niego gwiazdę od której zależy przyszłość ponad stuletniego klubu jakim jest Wisła.

29            -2
~~~nowość
Co będzie?
Jedno jest pewne. Olek ze swoim Tatą stoją przez te ok. 2 miesiące na totalnym rozdrożu. Podpiszą w styczniu umowę zgodnie z uzgodnieniami i Olek zostanie legendą Wisły już jako junior, albo nie podpisze i zostanie jednym z najbardziej znienawidzonych wychowanków Wisły.

18            -9
~~~Misioł
Hehe ale jaja
Kontrakt bezobjawowy. Tez sądzę, ze Zahavi takiej okazji nie odpusci. Niezla propaganda z tym ogloszeniem ze podpisal do 2023-niczym w telewizji.

18            -5
~~~Britney
Historia kontrkatów
Jak pokazuje historia, to różnego rodzaju przedłuzenia kontraktów czy kwestie roszczeń bylych piłkarzy sa niekorzystne. Mozna tu użyć wiele wyśmiewnych komentarzy, ale po co ? Pytanie kto za tak nieudolną politykę jest odpowiedzialny...

12            -6
~~~Hajduk Split
Dymisja Skowronka
Inaczej Buksa nigdy nie zacznie grac, tylko bedzie gral mdly jak barszcz Forbes, lub co gorsza nie majacy pojecia o grze na szpicy Silva. Bez zmiany trenera nadal Wisla bedzie wykorzystywac 60% swojego potencjalu. Zreszta gdyby nie presja trybun do dzis w jedenastce wybiegalby RB9, a niezly Chuca siedzialby na lawie. Skowronek juz mial problemy chyba z polowa skladu, Makiem, Kuveljicem, Buksa. Jemu kazdy podbada? Nie jest to dziwne? ps. Jak mi ktos napisze, ze Buksa slaby -to samo wypisywaliscie nt Ondraska, kiedy nieliczni widzieli jego potencjal i domagali sie jego gry w pierwszym skladzie.

11            -21
~~~Hajduk Split
Buksa na boisko!! Skowronek OUT
Ile jeszcze Skowronek bedzie nas meczyl Silva na szpicy (to pomocnik!) lub nijakim Forbesem? Prawdziwi goscie do grania w ataku to Buksa i Beqiraj. Nie wiem jakim trzeba byc slepcem zeby tego nie dostrzec. Chlop nawet jakby mial w skladzie Cavaniego i Dzeko to gralby dalej Silva, a tuz za nim wchodzilby na boisko Forbes... To jest kompromitacja, 1/3 sezonu zmarnowana na granie makietami napastnikow.

9            -20
~~~Rav23
Najlepszy komentarz....
Olek podpisze kontrakt i zostanie legendą Wisły...no k nie mogę a jak nie podpisze będzie znienawidzony. Jak podpisze to i tak nie będzie legendą jedynie zachowa się fair wobec klubu i za to mu chwała , na legendę to trzeba zapracować!!

19            -3
~~~niepopraw ny
maRcin ~~Grabowski
Wynik sprawy na korzyść Grabowskiego :) Oni nawet nie czytają podpisanych kontraktów lub mają opinie "prawników" pokroju Prezydenta. Z bólem piszę "Oni". Degręgolada, amatorka i 2m mułu. Nawet brewka "im" nie dygła by poinformować że DALIŚMY CIAŁA - i tu rodzi się pytanie KTO dał ciała, kto nie doczytał zapisów umowy kto jest odpowiedzialny za politykę kadrowa zespołu, kto sprowadza miodnego misia i oddaje za darmo młodych obiecujących zawodników, kto rozwiązuje rezerwy ( niby finanse)a potem płaci grubą kasę nieudacznikom na boisku ...... Niech każdy zada takie pytanie i pomyśli.

12            -10
GrzegorzS
Narazie to taka medialna gó....wno burza medialna
wywołana na Twiterze. Ludzie ogarnijcie się.

12            -18
Maxi
Nadzieja matką głupich . Kibice zostali wprowadzeni w Błąd
W sierpniu czytałem że Buksa przedłużył kontrakt do 2023 roku a tu lipa . Na gębę to sobie można to nie jest żadna umowa Olek już w styczniu może podpisać nową umowę z kim zechce a jeszcze to że Skowronek na niego nie stawia to utrudni mam negocjacje . Nie oceniam zarządu ani źle ani dobrze ale cały czas myślałem że Buksa będzie z nami do 2023 roku. Jego agentem jest Zahavi i oby on czy jego ojciec chłopaka nie przekabacili . Myślenie że Olek kocha Wisłę i pewnie przez to podpisze nowy kontrakt jest naiwne . Już paru takich znałem co to bardzo kochali Wisłę i nawet o tym mówili ale jak zobaczyli jaką mamonę mogą zarobić gdzie indziej to ta miłość nagle się kończyła .

15            -4
~~~Kibic
Sciema
Wcale nie jest g..no burza i to czy Buksa podpisze, podpisal czy nie podpisze nie jest sednem sprawy . Chodzi o to ze miało być transparentnie, rzetelnie i mega uczciwie a tu proszę nowa władza nawiązuje do osiągnięć poprzedników. Najpierw popis nieudolności w sprawie M. Grabowskiego a teraz wyszło ze oszukali wszystkich , i jest to oszustwo bezczelne mające najprawdopodobniej podnieść sprzedaż karnetów (Komunikat nie pozostawiał wątpliwości ''Buksa podpisał do 2023..). Szkoda bo myślałem ze to naprawdę nowe otwarcie z nowymi standardami ... A tak pięknie Pan Królewski mówił o uczciwości i misji ludzi którzy coś mogą..... kpina.

22            -9
~~~janobokto inny
co wy macie w głowach?
Kontrakt profesjonalny może podpisać dopiero po ukończeniu 18 roku życia, więc jak mieli niby ten kontrakt podpisać ? Każdy młody piłkarz w wieku 18 lat może z polskiego klubu odejść za ekwiwalent wyszkolenia i tak jest w całej Polsce. Podpisali pewnie jakąś promesę i tyle mogli zrobić. Nie płaczcie bo się jeszcze nic nie stało. Powiedział, że podpisze to poczekajmy na efekty, a nie już snujecie czarne scenariusze. Ochłońcie znaFcy....

10            -14
~~~Adikrtf
Prosta sprawa
Nie wiem czy ktoś to już wyjaśnił, a nie chce mi się czytać wszystkich komentarzy. Kwestia jest prosta. Nie podpisali teraz umowy bo nie miało by to żadnego sensu. Zawodnik kończąc 18 lat może zerwać każdą umowę. Jedną już ma więc po co byłoby podpisywać kolejną teraz? I druga kwestia, pokażcie mi wypowiedź Błaszczykowskiego (nie wpis w gazecie w stylu '...jak potwierdził Kuba Błaszczykowski...') tylko nagranie jego wypowiedzi o tym, że umowa została podpisana. Kto zna rodzinę Buksów to wie, że słowo przez nich dane jest cenniejsze od wszystkich podpisów...

12            -16
~~~costa
Jak będę miał i jak bedę chciał... tyle czeka nas w styczniu
Gdyby związał się Umową z Wisła na 3 lata to nie spieszyłoby mu się z podpisywaniem kontraktu z menagerem... Teraz w styczniu Wisła nie będzie roznawiać z Olkiem tylko z Panem Z. I należy spodziewać się, ze Pan Z. będzie chciał zrobić ineteres zarówno dla siebie, jak (przy okazji) dla Olka. Kwestii dzentelmeńskich Umów to nawet nie chce mi się komentować... Dzentelmeńsko to sobie żule wódke stawiaja.

14            -1
~~~Ebom
Grabowski
Miał kontrakt z Wisla do końca sezonu 2019/2020. Z powodu COVID-19 sezon ten został wydłużony w czasie (nie zakończył się w terminie takim jak co roku wcześniej). Spór dotyczył tylko daty zakończenia. Wisla twierdziła, ten termin dobiegł końca z dniem zakończenia sezonu, a Grabowski, że wcześniej (tzn z dniem jakby się ten sezon zakończył gdyby nie było Covida). Sąd I instancji przyznał racje Wiśle. Sąd apelacyjny uznał, że to że sezon ten został przez PZPN wydłużony to nie ma znaczenia. Tylko o to chodziło. O datę zakończenia kontraktu.

4            -2