Poniedziałek, 23 listopada 2020 r.

Oceny dla piłkarzy Wisły po meczu z Wartą

Według naszej podstawowej zasady głosowania na "piłkarza meczu" dany zawodnik, aby być później oceniany, zagrać powinien przez co najmniej piętnaście minut. Śmiało można byłoby więc po sobotnim meczu przeciwko poznańskiej Warcie w ogóle zrezygnować z tej "zabawy". Piłkarze "Białej Gwiazdy" zagrali bowiem w sobotę tylko przez pierwsze... dziewięć minut, a więc do momentu zdobycia bramki na 1-0. Potem grę już wyłącznie "udawali"... Siłą więc rzeczy - można stwierdzić, że nie wypełnili wymaganego do wystawienia oceny "kwadransa".

Rozgoryczenie kibiców po takim meczu, jak ten, który odbył się w Grodzisku Wielkopolskim jest tym większe, że nasz rywal zagrał przeciwko nam "gołą jedenastką". Szkoleniowiec zespołu z Poznania miał na ławce rezerwowych do dyspozycji... dwóch bramkarzy oraz zaledwie trzech zawodników "z pola". I z żadnego z nich nie skorzystał...

Dla wiślaków występ przeciwko Warcie był zwyczajnie kompromitujący, więc nie ma się co dziwić, że wystawiliście im oceny, z których nikt nie może być specjalnie dumny. Najwyżej oceniony został przez Was Michal Frydrych, który jako jedyny dostał u Was "czwórkę". Zaraz za nim znleźli się Adi Mehremić, Mateusz Lis oraz Patryk Plewka i Łukasz Burliga, którzy w komplecie dostali "trójki". Pozostali wiślacy ocenieni zostali już znacznie słabiej, a najgorzej ocenilście Nikolę Kuveljicia, który dostał ocenę zaledwie 1.99.

Nie był on jednak największym "antybohaterem" meczu z Wartą, bo był nim w Waszej ocenie trener Artur Skowronek, który otrzymał od Was średnią notę równą 1.91 punktów. Mówi ona jakby wszystko o tym jakie notowania ma dziś ten szkoleniowiec wśród kibiców...

Oto komplet wyników

Michal Frydrych 4.28
Adi Mehremić 3.74
Mateusz Lis 3.36
Patryk Plewka 3.32
Łukasz Burliga 3.13
Stefan Savić 2.96
Yaw Yeboah 2.88
Víctor Moya Martínez 2.78
Vullnet Basha 2.67
Jean Carlos da Silva Rocha 2.63
Gieorgij Żukow 2.52
Felicio Brown Forbes 2.40
Dawid Abramowicz 2.25
Nikola Kuveljić 1.99
Pozostałe oceny:
Gra zespołu: Warta Poznań 4.29
Praca sędziego: Bartosz Frankowski 4.25
Gra Wisły w ofensywie 2.31
Gra Wisły w defensywie 2.29
Gra zespołu: WISŁA KRAKÓW 2.25
Praca trenera: Artur Skowronek 1.91
Fatos Bećiraj i Aleksander Buksa - grali zbyt krótko, aby ich oceniać.
Oceny redakcyjne:

Mateusz Lis - 4. Można dyskutować, czy przy którejś z bramek dla Warty mógł zrobić "coś więcej". Niestety nie zrobił, więc nota nie może być pozytywna.
Łukasz Burliga - 4. Pozytywnie nie może być też przy grającym jako kapitan "Burym", bo choć to nie z jego strony pojawiało się największe zagrożenie, to jednak niewiele zdziałał też w ofensywie, czego dziś od bocznych defensorów wręcz należy wymagać.
Michal Frydrych - 5. Niby zagrał poprawne dla siebie zawody, a w końcówce częściej można było go oglądać w ataku, niż w obronie, ale tym razem nie pokierował naszą defensywą, aby uchronić ją od poważnych błędów. 
Adi Mehremić - 5. Może i nie był specjalnie zamieszany w stracone gole, ale to bliżej jego strony udało się przedrzeć zawodnikom Warty pod naszą bramkę. Ocenę na pewno musi podwyższyć mu więc strzelona bramka. Szkoda tylko, że niewiele nam ona dała.
Dawid Abramowicz - 2. Na jego występ przeciwko Warcie lepiej spuścić zasłonę milczenia. Co też uczynimy.
Jean Carlos Silva - 3. Niby najbardziej aktywny zawodnik w naszej ofensywie, ale wciąż brakuje mu najważniejszego. Skutecznego i mocnego strzału.
Nikola Kuveljić - 2. Od początku mocno "elektryczny" i już 18. minucie mógł sprezentować gospodarzom bramkę... Niestety dla siebie nie dał argumentów do tego, aby wystawić go w kolejnym meczu.
Patryk Plewka - 5. Zdecydowanie najlepszy z naszych pomocników, bo nie tylko zainicjował kilka akcji do przodu, ale i zanotował kilka udanych powrotów.
Chuca - 3. Od Hiszpana wciąż i wciąż wymagać należy więcej. A skoro tak, to na więcej niż "trójka" w tym meczu nie zasłużył.
Stefan Savić - 3. Austriak ma trudny powrót do gry i wydaje się, że niezmiennie potrzebuje zagrać w paru meczach, aby odzyskać błysk sprzed choroby.
Felicio Brown Forbes - 3. Zdecydowanie zawiódł, bo od napastnika wymagać wręcz należy, żeby stwarzał zagrożenie pod bramką rywala. Tym razem nie stworzył żadnego.
Yaw Yeboah - 4. Wniósł trochę ożywienia do naszej gry, ale nie na tyle, aby odmienić losy tego meczu.
Vullnet Basha - 3. Wyróżnił się niestety tylko żółtą kartką. Już trzecią w tym sezonie.
Gieorgij Żukow - 3. Wraz z doliczonym czasem gry przebywał na murawie 20 minut i zaliczył najlepszy wynik w liczbie fauli w naszym zespole.
Aleksander Buksa - grał zbyt krótko, aby go oceniać.
Fatos Bećiraj - grał zbyt krótko, aby go oceniać.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


17    Komentarze:

~~~Ona
Trener 1
Zarzad 1

57            -10
~~~Marian64
Oceny
Uważam, że ocena Plewki, Frydrycha trochę za niska. Po drugie w dzisiejszej krakowskiej/Wisła Kraków, news/ wywiad że Smuda, warty przeczytania i do przemyślenia.

27            -3
Mario
Mam wielki szacunek do Zarządu
oraz do Właścicieli, ale trzeba zrobić porządek z trenerem. Dostał już wiele szans i drużyna nie robi postępów. Jasne raz na jakiś czas zagramy lepiej coś wygramy coś zremisujemy, ale ta drużyna nie robi postępów, nie ma stylu , anie wypracowanych schematów. Trzeba przyznać się do błędów i zmienić coach.

67            -2
~~~Onomatope jus
Komentarz bez znaczenia 2
Krótko dzisiaj, po późna pora. Rozumiem, że z uwagi na oszczędności oraz (być może) ego jednego ze współwłaścicieli zarząd zdecydował o wkurzeniu największego źródła przychodów (kibice) i obniżeniu wartości sportowej (a zatem i marketingowo- rynkowej) drużyny ( w tym prawdopodobnie Olka Buksy). Czyli: teraz nie mamy kasy, więc zmniejszymy sobie ilość kasy w przyszłości. Moim zdaniem, Skowronka należy wywalić dla zasady - pokazując, że mamy jako Klub pewne wartości i nie rezygnujemy z nich - jedną z nich jest brak tolerancji dla zwanego badziewia, kolejną - szacunek dla kibiców.Wisła to (nie tylko zresztą) wasza spółka, panowie. To społeczność - ludzkie uczucia, marzenia. Zanim upokorzenie uwidoczni się w księgowości minie trochę czasu. Ale na pewno się uwidoczni. Zmiana trenera istotnie, nie wpłynęłaby może na grę zespołu. Ale pokazałaby, że chcecie realizować idee rzetelności, sportu, kompetencji. Że Biała Gwiazda to wciąż wielkie ciało niebieskie które - choć obecnie zaćmione - nie spada na ziemię.

51            -14
~~~Rzeszowia k
sędzia kalosz
O piłkarzach i "trenerze" pisali inni, to ja coś dodam od siebie na temat arbitra. Klasycznie - każda stykowa sytuacja kończyła się gwizdkiem i rzutem wolnym dla Warty. Rzut karny (naciągany, moim zdaniem) wziął się z wymyślonego przez sędziego faulu. Żółta kartka dla Savicia - z rękawa. Zero reakcji na przedłużanie gry w drugiej połowie. Biorąc to wszystko po uwagę - skąd taka wysoka nota od kibiców Wisełki? Rozumiem, że piłkarze i "trener" mocno sobie nagrabili (także i moim zdaniem), ale sędzia też ma niemało za uszami. A już nota dla gry poznańskiej Warty - to chyba z czystej przekory...

38            -14
~~~Marian64
Po ocenach
Zakończcie wreszcie pisanie o zwolnieniu trenera. Przyjdzie na to czas i odpowiednia chwila, to będzie zwolniony. Łatwo zmienić trenera, ale nie pochopnie, bo kto da gwarancję, że będziemy wygrywać. Moim zdaniem zarząd powinien kogoś konkretnego szukać na następny sezon, chyba, że po następnych 4 meczach będzie źle, to w przerwie zimowej zmienić. Myślę, że zarząd powoli się rozgląda za następca.

17            -40
~~~Rzeszowia k
do Marian64
Kłopot w tym, że do przerwy zimowej możemy dotrzeć na znacznie niższym miejscu, niż to obecnie przez nas zajmowane. Po rozgrzewce z Zagłębiem, czeka nas maraton trudnych meczów, w których trudno będzie o punkty, zwłaszcza z taką grą i taktyką. Mamy potencjał, ale go marnujemy. Jeśli nie nastąpi jakaś istotna zmiana, to będziemy zimować z tymi dziesięcioma punktami, a morale drużyny upadnie ostatecznie. Kto wtedy przyjdzie wyciągać nas z tego dołka? Teraz jeszcze jest szansa na "efekt nowej miotły", potem może już być za późno.

29            -4
kibic z daleka
Obawiam się...
...że zarząd myśli tak: w tym sezonie i tak nie gramy o nic, więc po co zwalniać Skowronka i tracić pieniądze płacąc mu za nic. Na puchary jesteśmy za słabi, a na spadek za mocni. Czeka nas więc wyjątkowo smutny sezon z nijaką Wisłą.

25            -5
woojtus
Niestety
mój limit zaufania do trenera Skowronka się wyczerpał (przyznam, że dopiero Warta przelała czarę goryczy) - mam nadzieję, że Kuba się opamięta i sięgnie po trenera, który jest w stanie zagwarantować nam górną 8 chociażby. Skład mamy szeroki i naprawdę niezły (chociaż gdzieś czytałem komentarze, że i Guardiola by nie dał rady z tymi piłkarzami:)))) tylko trzeba ogarnąć taktykę, a od piłkarzy wymagać - oni muszą wiedzieć, że jak dadzą dupy to następne mecze z boku sobie pooglądają. Zmiana jest konieczna - inaczej KSZO i Warta to kwestia czasu tylko.

18            -2
Maxi
Może niech portal wprowadzi notę 0
Bo naprawdę patrząc na poczynania naszego trenejro to taka by mu su się należała . Przegrać z rezerwami Warty to jest sztuka mało jaki trener jest w stanie tego dokonać nasz jest i tego dokonał . Zawodników nie oceniam śmiem twierdzić że przy innym trenerze ich gra wyglądała by o niebo lepiej . Na co my czekamy ? z jego zwolnieniem no chyba nie na innego ,,fachowca,, Brzęczka .

14            -4
~~~goal
2 zwycięstwa (z beniaminkami) w 10 meczach!!
Każdy zatroskany kibic powinien głośno wykrzyczeć: co tu nie działa??!! Piłkarze? Trener? Coś innego? A może wszystko! Trener mówi, że karty rozdaje covid. Och, jaka szkoda, że dotknął on tylko jeden klub w ekstraklasie. I to taki, który rozegrał raptem 10 meczów w ciągu 3 miesięcy.

15            -2
~~~WNH
Skowronek
Czas na zmianę trenera w tej rundzie właśnie minoł(2 tyg na kadre)trzeba grać do końca rundy i liczyć że nie będzie np 0-9 co przy wf jest możliwe.

10            -5
~~~kibic20
trener
Czytalem wywiad trenera Dan Petrescu,odchodzi z CFR Cluj.Taki bylby w Wisle dobry.Wyszkoli pilkarzy super,troche mocniejszej reki jak dla niektorych,by sie przydalo/np.Kuljewic niby dobry grajek,a co pokazal w ostatnim meczu?Moim zdaniem lecewazy sobie,dlatego w przeszlosci mial pewno klopoty z trenerem,nie wystawial go do skladu.Co poniektorzy na forum sie buntowali,czemu nie gra.Miejmy nadzieje,ze to tylko jeden mecz jego taki byl /Wypadek w pracy/,bo pokladane sa w nim wielkie nadzieje.

19            -5
~~~Misioł
dla mnie zdecydowanie najgorszy był Abramowicz
obserwuję tego faceta od momentu wejścia do składu i uważam, że w każdym meczu facet odstaje. Karny jego, pierwsza bramka jego, druga częściowo też jego. I co z tego, że czasem trafi kogoś w głowę dośrodkowaniem albo wyrzutem z autu, skoro w każdym kolejnym meczu po naszej lewej stronie jest autostrada do bramki? Był taki facet, co się Mójta nazywał i miał problemy z piłkarskim ABC w grze obronnej. I szybko go pogoniliśmy. Ja uważam, że Abramowicz to taki Mójta 2.0. Lepiej dla nas będzie jeśli trener awaryjnie będzie stawiał na Burego na lewej a Szocika przywróci na prawą. Bo patrząc na formę Sadloka i Abramowicza, mamy w tej chwili w kadrze pół lewego obrońcy. Albo nie wiem, Sadlok w środku a na lewej Adi. Ale to by trzeba było trenera najpierw zmienić.

20            -6
~~~Janko Buszewski
A jest kogo oceniac?
Dno i dwa metry mułu.Jak zawsze ostatnio, najlepszy na placu Frydrych.Obrońca !! Lisek..swoje ,bez szału,ale i bez baboli.Raz czy dwa niepotrzebnie w jakies pseudo bramkarskie dryblingi sie wdawał.Sporo kiwki i jedna,dwie genialne crossowe wrzutki Yeboaha,tak samo Savic...moze dwa fajne zagrania.Reszta szrot.Strzały Chuci to jakas komedia,asekuracja Abramowicza tak samo,Słabiutki Silva,bezbarwny i niewidoczny zupełnie Kuvejlic.Przyzwoity Plewka,podobnie Adi.Mehremic,facet na którego wylewano tu pomyje,nim zagrał u nas choc jeden mecz.Reszta ...do 2 ligi.Tak przegrac z beniaminkiem który ma w składzie tylko starego Trałę,obiecującego Jakóbowskiego,cos jeszcze mozna by rzec o Kielibie i Grzesiku.Reszta to szrot lub juniorzy.I wracamy z meczu z nimi na tarczy.Masakra jakas.Chcemy cos zaistniec w tej lidze..?Chyba jako posmiewisko.Nie ma Kuby i nie ma zespołu.Kuby...faceta co juz szatnie winien ustawiac a nie kolegów na boisku.Jest mi zwyczajnie wstyd!!

18            -6
~~~KRA
Oceny Redakcji
Po takim meczu oceny zdecydowanie zawyżone .oim zdaniem.. 1 o może 2 to odpowiada temu dziadostwu które pokazali. Skąd oceny 5 czy 4 ? Oczywiście każdy ma prawo do swoich ocen ale czy to aby nie jest kolorowanie na siłę tego szarego obrazu meczu?

15            -3
~~~BOLO
subiektywna ocena
Komentarz w spr. Wisły jest prosty bo gra w pikę jest PROSTA. Po co teraz robić śmieszne treningi które nic nie dają jak wszyscy widzimy. Zamiast tego całej tej ZBIERANINIE nieambitnych kopaczy puścić na dużym EKRANIE mecze RAKOWA CZĘSTOCHOWA (nie zadnej Barcelony czy Realu) i spytać ich czy potrafią być tak ambitni jak TAMCI.?!! Tych na "TAK" wystawiać na mecz . Reszcie ?:" PODZIEKOWAĆ "!! bo irytują nas KIBICÓW i ośmieszają przed wszystkimi nasz KOCHANY KLUB. Przy takim poziomie LIGI nawet wystarczy nabór AMBITNYCH w klasie A,B czy Okręgówce . Przynajmniej będziemy oglądać zaangażowanie , radość i szacunek z możliwości reprezentowania WIELKIEGO KLUBU!!. A TRENER ? . No cóż ?! To profesja dla ludzi z PASJĄ i SPOSTRZEGAWCZYCH . Znów posłużę się przykładem z Polski: PAPSZUN!! To jest PROSTE : zobaczcie choćby na jego pracę z ostatnich czterech lat !! Jeśli nie stać NAS na wirtuozów to nie znaczy że mamy być pozbawieni RADOŚCI z KIBICOWANIA . "MAŁE" też potrafi CIESZYĆ . STERNICY !! skorzystajcie z PROSTOTY!!, ku zadowoleniu NAS i WAS - kochających PIŁKĘ NOŻNĄ.

11            0