Piątek, 27 listopada 2020 r.

Krótsza przerwa zimowa w sezonie ligowym 2020/2021

Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. zarekomendowała decyzję o skróceniu przerwy zimowej i wznowieniu rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy już 29 stycznia 2021 roku. W pierwotnej wersji terminarza 15. kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 zaplanowano na 6-7 lutego 2021 roku.

Nadzwyczajna sytuacja wywołana pandemią wirusa SARS-CoV-2 sprawiła jednak, że po konsultacjach ze wszystkimi klubami oraz głównym nadawcą telewizyjnym Canal+ Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. na wniosek Zarządu zarekomendowała skrócenie przerwy zimowej o tydzień. Ponadto Ekstraklasa S.A. wystąpi do PZPN o wcześniejsze rozpoczęcie zimowego okna transferowego, żeby przed pierwszym meczem rundy wiosennej można uprawnić do gry nowych zawodników.


Źródło: Ekstraklasa SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~Prawdziwa Wisla
Bardzo
Dobra decyzja

19            -3
~~~Bartek
Runda wiosenna
Rozpoczynanie rundy wcześniej jest bez sensu. Każdy czeka na transfery i wkomponowanie nowych zawodników podczas przygotowań. Jeśli zawodnik będzie mógł być zakontraktowany od lutego, a poprzedni klub się nie zgodzi na jego przygotowania do rundy z nowym klubem to takie transfery będą bez sensu (wejście do drużyny przeciętnego piłkarza to 4-6 tygodni). I w takiej sytuacji mamy zawodnika od połowy marca do gry. Nie ma co się dziwić Zarządzającym że wtedy zrezygnują z transferów albo je znacznie ograniczą. Mam nadzieję że głównym hasłem w tym okienku transferowym będzie JAKOŚĆ. Wystarczy już nam szrotu w Wiśle i całej polskiej ekstraklasie. Niestety sprowadzamy za dużo przeciętnych albo po prostu słabych zawodników bez umiejętności. To samo tyczy się trenera naszej Wisełki!

5            -23
GrzegorzS
To będzie przerwa zimoiwa bez ładowania akumulatorów, bez obozów
wyjazdowych, bez sparingów, zresztą piłkarze tez chyba nie poszaleją na wakacjach, bo realnie drużyny potrzebują 5 tygodni by się przygotować do meczy, w efekcie jeśli zakończymy rozgrywki 22 grudnia to po świątecznej przerwie zawodników trzeba będzie zebrać najpóźniej 2/3 stycznia, ale by zachować pięciotygodniowy tryb przygotowań to zespoły powinny zabrać się za pracę 29 grudnia.. Inna spraw, że kilka ekip już miało 30 dniowe przerwy w rozgrywkach jesienią. Powoli zmierzamy by jak w Bundeslidze minimalizować przerwę zimowa do 10/14 dni. I moim zdaniem to dobrze bo przy nowoczesnej infrastrukturze klubowej i stadionowej oraz zmianach klimatu półtorej do dwóch miesięcy zimowej przerwy w rozgrywkach to trwanie w przestarzałych ramach obniżajacych poziom naszej piłki kopanej.Jak sobie wspomnę pamiętny dwumecz z Lazio to widać jak zmienił się polski piłkarski świat w ciągu niecałych 20 lat. Ówczesny problem z płyta boiska w obecnych realiach jest chyba przy normalnej pracy przy utrzymaniu płyty boiska niemożliwy do spełnienia. Obecnie boisko można utrzymać, przy odpowiednich nakładach na etapie normalnej wegetacji praktycznie przez całą zimę, co dwadzieścia lat temu w Polsce było niemożliwe. A jak sobie wspomnę derby grywane 17 stycznia na ubitym śniegu z liniami z ceglanej mączki, różową piłkę. Łoł. A sparingi grywane z zespołami na naszym starym boisku kortowym. To były inne czasy, ale teraz mam pieknę wspomnienia niedostępne już dla pokolenia dzisiejszych 25/30-latków. No może najstarsi z nich załapali się jeszcze pierwsze pięciolecie lat 90-dziesiątych, ale potem to już w epoce Cupiała była inna bajka. Ot nostalgia za latami dzieciństwa i młodości.

8            -11