Piątek, 27 listopada 2020 r.

Sytuacja kadrowa Wisły przed meczem z Zagłębiem

W spotkaniu ligowym z Zagłębiem Lubin trener Artur Skowronek nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników. Jednym z nich jest Jakub Błaszczykowski. Ten wciąż zmaga się z urazem, który wykluczył go z gry po pierwszej połowie spotkania z Rakowem Częstochowa.

- Kuba nie będzie brany pod uwagę w tym meczu. Cały czas ma problem z tym samym urazem. Robimy wszystko żeby był gotowy i pomógł drużynie w meczu derbowym, ale w tym najbliższym nie możemy z niego skorzystać. Poza tym jeszcze jedna osoba nie może być brana pod uwagę, ze względu na wirus. Pozostali piłkarze są zdrowi - powiedział o aktualnej sytuacji kadrowej zespołu "Białej Gwiazdy" trener.

Dodajmy, że Skowronek nie zdradził, z którego z piłkarzy nie będzie mógł - poza Błaszczykowskim - skorzystać.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

~~~maciej
ale to powszechnie wiadomo kogo jeszcze nie będzie
bo wiadomość o zakażeniu covidem przez sadloka była podana publicznie

43            -5
GrzegorzS
To dobra wiadomośc, ale była by dużo lepsza, gdyby
na konferencji zapytano trenera kto ma jakie zaległości treningowe w związku z wirusem a komu ostatnio za dużo przyłożono na treningach w minionym okienku reprezentacyjnym. Bo moim zdaniem większość ostro popracowała, pod względem końcówki sezonu. Ktoś uznał, że z Wartą i tak sobie drużyna poradzi z palcem w nosie. Efekty były widoczne w poprzednia sobotę. Wisła jako całość nie potrafiła szybkościowo i fizycznie zdominować rywala, który mimo słabości kadrowej był w stanie wytrzymać tempo grania i spokojnie wytrzymał fizycznie ten mecz a Wisła nie potrafiła ich zabiegać. Bo Warta grała na świeżości a Wisła myślała o ostatnich trzech meczach w sezonie i miała w związku z tym ciężkie nogi i w drugiej połowie jednostajne tempo człapania. Pytanie czy teraz to jakoś zaprocentuje w tych meczach o konkretna stawkę, gdy postawiono już na trening szybkościowy, taktykę i gierki to będziemy mieć jakości by pokonać silniejszych niż Warta rywali. Bo mogliśmy zagrać na świeżości i łyknąć punkty w Grodzisku bez powstałego smrodu w szeregach. Tu rodzą się konkretne pytanie o przyjęta na te rozgrywki strategie, bo ktoś świadomie poświęcił rundę na budowanie i lepienie drużyny jesienią i w efekcie ten ktoś teraz może zapłacić za to głową jeśli w końcówce po prostu drużyna nie zagra czterech dobrych meczy i nie zdobędzie 9/10 punktów. Bo może byc tak, ze zagramy świetne mecze i skończymy rok 2020 z dorobkiem 10/12 punktów i ziści się marzenie większości kibiców, by poleciała głowa trenera. Inna spraw co Ci kibice będą pisać, jeśli jednak co też jest w sumie realne, gdy jednak będziemy tych punktów mieć np. 20/22. I co wówczas będziecie budować pomniki??

19            -22
~~~Misioł
GrzegorzS
I uważasz, że przyciśnięcie zawodników ma usprawiedliwić porażkę ze zdziesiątkowanym słabeuszem? Człowieku, oni nie zrobili żadnej zmiany! A my mieliśmy 1,5 składu do dyspozycji!

37            -4
Maxi
GrzegorzS
O jakiej ty świeżości Warty piszesz . My powinniśmy ich ograć nawet jak by nasi piłkarze grali na kacu po całonocnej imprezie . Przecież w tej świeżej Warcie jak to piszesz nie miał kto grać !! Do protokołu meczowego można wpisać bodaj że 20 zawodników oni wpisali 15 tu grali cały mecz bez zmian bez 6 podstawowych graczy i z dwoma bramkarzami na rezerwie i dwoma juniorkami ich ławka powalała na kolana a mimo to nas ograli . My się martwimy sytuacja kadrową Wisły że nam wypadnie jeden czy drugi gracz ale tak naprawdę to możemy stworzyć dwie różnorzędne jedenastki .

31            -7
~~~Pp
Drużyna
Po ostatnim meczu nie wieże już w tą drużynę i tego trenera! Rozgonić to towarzystwo w oknie zimowym!!

24            -13
~~~Jarek
Sytuacja kadrowa
Nie mam zamiaru bronić piłkarzy ale Warta wystawiła 8 zawodników co praktycznie grali w każdym meczu. Janicki i Jaroch to nie gracze podstawowi, Hiszpan dołączył w czwartej kolejce , zagrał cztere mecze i kontuzja. Jedynie Ławniczak podstawowym był do momentu przyjścia stopera z Finlandii , potem kontuzja i stracił miejsce i dlatego ich trener zmuszony do wystawienia Bjelicy w bramce kosztem Lisa by wypełnić przepis o młodzieżowcu. Kolejny nieobecny Spychała dostał szansę w Mielcu czerwień , pauza i zastąpił go Grzesik mający doświadczenie ligowe z ŁKS. Także łatwo sprawdzić że jedynie Kupczak to spore osłabienie środka pola Warty. Miała 5 zawodników na ławce to fakt. Ale mają rezerwy w 4 lidze Wielkopolskiej i nie zdecydowali się zgłosić ich do rozgrywek. Co nie zmienia faktu że jeżeli prowadzisz 1-0 i prowadzisz grę to nie ma prawa tak zagrać po przerwie.

4            -9
~~~Kroolik
Budowa drużyny...
@Grzegorz S Wiesz co, strasznie mnie denerwuje to mówienie o budowie drużyny. Powiedz mi, który zawodnik rozwinął się pod Skowronkiem? ... czekam... Nikt? Tak myślałem. Buksa, podobno wielki talent gra taki piach, że zęby bolą. Hoyo zniknął. Plewka poprawił się na wypo w Odrze, a nie u nas. Żukow? Basha? Mam kontynuować? To może powiesz która formacja jest zbudowana? Obrona? No chyba nie, bo tracimy mnóstwo frajerskich goli, a poza Frydrychem nie mamy ani solidnego środka, ani boków. Pomoc? Według mnie ogromny regres w porównaniu do Stolarczyka. Atak? Bez żartów! No to na czym qrwa polega ta budowa drużyny, którą Skowronek prowadzi już równy rok? Piszecie, że możemy wystawić dwie równorzędne jedenastki. Może prawda, tylko obie będą zwyczajnie nędzne.

22            -6
~~~mecze
kadra
co sie dzieje ze nie widac w kadrze w ogole mak ; janickiego i klemenza

0            -2