Poniedziałek, 30 listopada 2020 r.

Kazimierz Kmiecik i Grzegorz Mokry tymczasowymi trenerami Wisły

Jak poinformowała oficjalna strona naszego klubu - obowiązki pierwszego szkoleniowca "Białej Gwiazdy", po sobotnim zwolnieniu z tej funkcji Artura Skowronka i do czasu zakontraktowania nowego trenera, przejął duet Kazimierz Kmiecik i Grzegorz Mokry.

Drużyna "Białej Gwiazdy" rozpoczęła przygotowania do zaplanowanych na piątek Derbów Krakowa. Poniedziałkowe zajęcia poprowadzili już trenerzy Kmiecik i Mokry.

Dla Kmiecika będzie to już piąty okres, kiedy prowadzić będzie tymczasowo naszą drużynę. Pierwsze dwa takie momenty, to listopad i grudzień 2015 roku, kiedy prowadził "Białą Gwiazdę" wspólnie z Marcinem Broniszewskim - najpierw po zwolnieniu Kazimierza Moskala, a następnie po rozstaniu z Tadeuszem Pawłowskim. Kolejny taki czas to już współpraca z Radosławem Sobolewskim - najpierw jesienią 2016 roku po odejściu z Wisły Dariusza Wdowczyka, a następnie w grudniu 2017 roku, po zwolnieniu Kiko Ramíreza.


Źródło: Wisła Kraków SA, własne

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


39    Komentarze:

~~~Zatroskan y kibic
o Boże.....
Może lepiej oddajmy ten mecz walkowerem? Wymyśli się jakaś ,, bajkę", np ze niespodziewany ,, virus" wkurzył się tym bezkrólewiem na stanowisku trenera i wziął sprawy w swoje ręce. A tak na poważnie : Skowronek od początku sezonu w każdym meczu wyraźnie pokazywał, ze nie ma pojęcia o prowadzeniu zespołu w Ekstraklasie. Po prostu nie ten poziom. I aż się sam prosił o zwolnienie Go z tej funkcji. Tylko ośli upór Kubusia pogrążał coraz bardziej drużynę i powodował, ze zaliczaliśmy zjazd . W końcu Skowronek został zwolniony- co nie było zaskoczeniem. Ale...... ta decyzja pokazała ponownie , ze nasza" Trójca Zbawców" co najwyżej może sobie poprowadzić klub .... ale w FIFIE. Jak można mądrale, nie mieć opcji B.? Opcji, która już w sierpniu powinna być uruchomiona. Jak długo jeszcze będziecie się ośmieszać swoimi amatorskimi działaniami? Jak już uznaliście , ze klub Wisła to kabaret to może zakontraktujcie A Strejlaua. A co..... kto właścicielom zabroni. Boże. Wislo- żal serce ściska gdy widze co się dzieje z tym klubem.

65            -210
~~~Gandalf
Treneiro
Jak to jest. Czy SERIO nikt w klubie przed ostatnim meczem nawet NIE POMYŚLAŁ, że BYĆ MOŻE mozna się rozejrzeć za innym trenerem? Boże jedyny, SERIO?!!

74            -81
~~~Mariusz
Skorża od stycznia
dlatego do końca roku Kmiecik.. Osobiście marzę o powrocie Kasperczak..

18            -164
~~~Rzeszowia k
do Zatroskanego kibica
A idźże, idźże z takimi pomysłami... Derby oddać walkowerem, też coś! Były już takie derby po zwolnieniu Ramireza, kiedy to nasi wygrali na wyjeździe 4:1, choć nic tego nie zapowiadało. Może więc i teraz, uwolnieni od słowiczego kwilenia, nasi odżyją i zaskoczą? W końcu ani oni nie są tacy znów najgorsi, ani tamci znów nie tacy cacy... Trzeba byś dobrej myśli i wierzyć w drużynę. Z Legią i z Lechem może być różnie, ale w Derbach musi być dobrze!

155            -13
trogdor
@ Zatroskan y kibic
Jesteś (mówiąc eufemistycznie) niepoważny. PO PIERWSZE: do Pana Kazimierza mam zaufanie a o motywację na derby specjalnie nie trzeba się martwić. PO DRUGIE: Jak wiadomo Wisła jest obecnie taka marką z takimi możliwościami finansowymi, że może sobie trzymać od sierpnia trenerów w trybie "on hold". Ugadanych, z wynegocjowanymi kontraktami i skompletowanym sztabem - czekających tylko na telefon z klubu że moga zaczynać pracę. A PO TRZECIE: od Kuby to ty się odczep - już się tu wczesniej pojawiła opinia pod którą mogę się podpisac, że Kuba co miał osiagnąc upierając się na Skowronka to osiagnął - bo kiedy ten był zatrudniany liczyło sie tylko utrzymanie. I nie wyskakuj mi tu z tekstami ze zrobili to piłkarze a trener niewiele miał do w tym udziału, bo równie dobrze możesz powiedzieć, że teraz też to piłkarze a nie trener sa jedynymi winnymi jak grają...

105            -24
sk04
Panika?!
Zwolnienie Skowronka przez Zarząd i pozostawienie opcji trenera tymczasowego jak dla mnie jest oznaką paniki w ... Zarządzie! Zatem na tą chwilę w Klubie nie ma opcji zapasowej? Zupełnie nie rozumiem takiego postępowanie Zarządu! Chyba, że uznano, iż pozostawienie Skowronka miało destrukcyjny wpływ na Drużynę! To, co się tam u diabła w Zespole działo! To wszystko wygląda i świadczy b. źle o Naszym Klubie, o Jego funkcjonowaniu i sposobie podejmowania decyzji, które nie tylko nie rozwiązują problemów, ale wręcz je generują! Najbliższe derby widzę w ciemnych kolorach, a warunki jakie Zarząd stawia piłkarzom można przyrównać do desperata, który siedzi na gałęzi i ją podrzyna, by za chwilę spaść na dół z łomotem! Czyli, co się właściwie stało, że Skowronek został wyrzucony (zwolniony)?! Przecież nie mecz z Zagłębiem, bo był kolejnym przegranym! W Naszym Klubie zaczyna robić się b. nieciekawie, a wręcz dramatycznie! Chyba nie tak to powinno wyglądać, co daje mocno do myślenia?! Oj daje!

36            -77
~~~Pp
Zatroskany kibic
Wytrzeźwiej i pograj sobie w fife!!!

54            -15
~~~goal
Kmiecik Kazimierz, nie rusz Kazika ... .
Tak kiedyś śpiewano na trybunach. Gdyby nie wiek, Kmiecik pokazałby Beqiraiowi i Forbesowi, jak prawdziwy napastnik strzela bramki.

70            -13
~~~Onomatope jus
Powodzenia
Nie przegrać derbów i nie zbłaźnić się z L&L. W sumie co można poprawić na teraz to mental i wybór składu. I do tego obaj panowie się raczej nadają, a pan Kazimierz to na pewno ( co do mentalu). A jak się okaże, że się nie nadają? To dziękujemy za współpracę. Konkludując, też o coś walczycie Panowie. I chcę efekty tej walki zobaczyć. Terminarz sprawia, że po prostu będę musiał. I bardzo dobrze.

37            -5
Maxi
Dziwna decyzja delikatnie to ujmując .
Ten Mokry to powinien odejść razem ze Skowronkiem bo i on jest współodpowiedzialny tych ostatnich kompromitacji to raz a dwa ja się k.....a pytam czemu zarząd nie miał planu B przecież widział że gramy piach zawsze trzeba mieć plan B . W takim Mielcu się nie p...lili nie czekali i rezultaty są a u nas szkoda gadać teraz dopiero szukają trenera .

44            -30
charlie
KK
Kaziu, co byśmy bez Ciebie zrobili? Za to co robisz i za to co zrobiłeś należy Ci się pomnik.

75            -5
~~~Stary kibic
Trenerzy
Czyli na naszej ławce Mokry i Suchy (ksywka Kazia z lat kariery) więc jesteśmy przygotowani na każde warunki ?

87            -4
~~~alakman
Prowizorka
Ja sam byłem za zwolnieniem Skowronka, ale nigdy nie jestem zwolennikiem, aby zwalniać kogoś jeśli nie masz od razu godnego zastępcę na to stanowisko. Takie działanie jest dla mnie mało poważne. Przecież od kompromitacji z KSZO Ostrowiec wiadomo było, że prędzej czy później ten związek się zakończy w tym sezonie i serio w klubie nikt nie szukał alternatyw? Nie mam nic przeciwko obecnemu Sztabowi bo w naszej eklapie może być różnie i akurat jakieś tam punkty można ugrać, ale poważna organizacja powinna mieć różne rozwiązania w momentach kryzysowych, a wybrali najłatwiejszą i równocześnie najbardziej ryzykowną opcję...oczywiście ktoś może przywoływać casus Flicka z Bayernu Monachium, który w zeszłym roku miał podobną sytuację, ale nie ma co porównywać naszego klubu z hegemonem Niemieckim. Czasem taki eksperyment wypali, ale jest to rzadkość i trzeba mieć do tego mega dobrych piłkarzy. Pytanie jest zasadnicze czy w ogóle jest jakiś trener, który odważy się teraz wejść do klubu z takim terminarzem. Tym bardziej, że jeśli nasz duet przerżnie trzy mecze może się okazać, że będziemy na ostatnim miejscu i wtedy w ogóle może już być ciężko z z znalezieniem odpowiedniego fachowca, bo nikt nie będzie chciał podjąć tak ryzykownej misji. Zarówno w tym roku jak i rok temu za późno decydowano się na zwolnienie trenera i nasz zarząd nie za bardzo wyciągnął wniosków.

23            -27
~~~Smuga
Do Gandalf
A po prawdopodobnych trzech porażkach z sąsiadką, Legią i amicą tacy jak Ty wylewaliby gnój na nowego trenera, że zatrudniono kolejnego WF-istę, który od wszystkich zbiera oklep. Zalecam trochę lodu na głowę, bo dopiero wszyscy domagaliście się wywalenia Skowronka, a teraz wszyscy płaczecie, że Zarząd nie ma nikogo na jego miejsce, co jest bzdurą. Nowy trener i tak już nic by teraz nie zdziałał, bo zawalone są przygotowania, drużyna rozbita, więc lepiej byłoby, aby startował z carte blanche, najlepiej od przyszłego roku. Poza tym lepiej poczekać i wziąć kogoś konkretnego, z wizją i konkretnym warsztatem, a nie kolejny wynalazek z łapanki, który najdalej za pół roku trzeba będzie pożegnać. Obojętnie, czy to będzie Hyballa, Skorża czy Doll, niech dogadają z nim każdy szczegół, skład przyszłego sztabu i kierunki rozwoju tej drużyny. Czas tu nie gra roli, bo lepiej być cierpliwym niż potem znowu żałować pochopnej i podejmowanej pod wpływem impulsu decyzji.

58            -11
~~~Zatroskan y kibic
Ha ha ha Trogdor
Ubawiłeś mnie do łez tym swoim postem. Aż nie wiem od czego zacząć, byś zrozumiał. Może o ,, opcji B" :Drogi Wislaku, w każdym klubie, mądry prezes zawsze ma w wypadku trenera( a w wypadku Wisły to nie był nagły wypadek, gdyż jyz przed sez w PP Skowronek pokazał, ze praca w Wiśle Go przerasta). Wiec nie trzeba już pół roku wcześniej- jak sugerujesz- podpisywać rezerwowego trenera, ale mój Młody Kolego- trzeba już mieć rozeznanie KTO EWENTUALNIE ( na wypadek" wojny". A w naszym klubie panował stan błogiego zadowolenia. Kolejna sprawa jaka mi wytknąłem- Kuba B. Zauważyłeś, ze ja nie mam nic do Kuby piłkarza, Kuby- człowieka, ale mam duże zastrzeżenia do Kuby właściciela. Wie doskonale jak powinien funkcjonować profesjonalny klub, bo przecież długo ,, pracował na Zachodzie". A robi amatorskie błędy. Jakie? Przypomnij sobie fanatyczny kibicu. A jak nie potrafisz sięgnąć pamięcią w niedaleka przeszłość- to już nie moja wina. Użyłem w poprzednim poście słowa ,, Trio...." . Jeżeli np przyjmiemy, ze Kuba zajęty był graniem i nie zawsze miał czas na sprawy ,, biurowe", to powiedz mi kolego od czego jest np ,, słynny Jaro" Królewski? Czyżby tylko od robienia ,, dziecinady na tt"? Powiedz wiec, w którym momencie mojego, poprzedniego postu się pomyliłem? Chyba zrozumiałeś, ze wstęp z ,, walkowerem" to sarkazm. Chyba, ze już naprawdę nie potrafisz nic zrozumieć. Dodam, ze ostatnio, gdy w derbach graliśmy oficjalnie" bez trenera" to mieliśmy ,, killera Carlosa" , super grajka Jesusa. Kogo dzisiaj mamy na Ich miejscu? Pozdrawiam

14            -47
~~~T24
Wisła
Myślę że lepiej dogragc do przerwy z Panem Kmiecikiem i później zacząć przygotowania z nowym trenerem niż na chura brać. Ja obstawiam 3pkt z Craxa i następne mecze remisy.

41            -25
kazo73
Trener
To chyba jakiś żart ...?

12            -42
~~~Czesław
Niespodzianka od władz
To Kubuś z rodzinką zrobili niespodziankę. Najlepszy sposób na dobrego trenera, to dać mu pracować i nie wywierać presji w podejmowaniu decyzji. Wielokrotnie to powtarzam. Zawodnik, kapitan, właściciel to nie dobry układ dla trenera. , Prawdopodobnie szanujący się trener nie wejdzie w taki rodzinny układ. By ten zbawca klubu nie okazał się jej grabarzem.

13            -32
~~~kibic 62
do trogdor
przyznam Ci ,że rzeczywiście nie ma się o co czepiać Kuby -zatrudnił Skowronka ,żeby ten utrzymał Wisłę w ekstraklasie i to mu się udało dokonać! Ale ja nie rozumiem dlaczego Kuba i cała trójca przedłużyła z nim kontrakt o kolejny rok? Skowronek miał osiągać coraz lepszy wynik, a końcówka poprzedniej rundy wcale na to nie wskazywała że to potrafi? wielu to widziało tylko nie zarząd z Kubą w składzie! Już wtedy potrzebny był nowy trener! A dlaczego Kuba zgodził się na pozbycie się Deyi znał doskonale tego trenera przygotowania fizycznego bo on przecież postawił go na nogi na ostatnie mistrzostwa Europy! Dlaczego do tego dopuścił i dlaczego tak bezgranicznie zaufał Skowronkowi! W efekcie sztab szkoleniowy to trenerzy zorganizowani w ostatniej chwili z tzw łapanki i efekty tego widać!!!

21            -10
~~~WladekWis la
Mariusz co za bajki opowiadasz
Na pewno stać nas na wypłatę Skorży, która wącha się w przedziale 100-120 tysięcy. W obecnej sytuacji w klubie na pewno mamy na to pieniądze.

13            -17
~~~zagłoba sum
Noby jak sobie wyobrazaja niektórzy tutaj ową sławetna opcje B?...
Jakis trener miał czekać cierpliwie, az dostanie telefon, ze "JUŻ"??? Zresztą, skąd wiecie, ze jakieś rozmowy nie były prowadzone przez zarząd od. powiedzmy, 2 tygodni?.. Wiadomo, ze jeśli zmienia sie trenera w środku rundy, to musi być prowizorka przez tydzień czy dwa!

31            -3
~~~Szczypior
Sobol nie utrzyma sie w Płocku
Po co nam Skorża? Jak zdecyduje zarząd? Czy po drodze Sobolowi z Kubą? Liczy się klub, nie prywatne przepychanki, był W Wiśle, zawsze miał jaja, takiego trenera potrzebujemy z wiślackim DNA, twardego, nieustępliwego, perspektywicznego z angażem na kilka lat, wreszcie.

11            -29
~~~Cristiano
Walkower???
Ludzie jak chcecie krytykować to konstruktywnie, a nie biadolić co to będzie w derbach i najlepiej oddać walkowerem mecz. Serio? Derby walkowerem? Choćby nie wiem jaka była forma piłkarzy to powiedzenie, że derby rządzą się swoimi prawami nie wzięło się znikąd, moja pamięć sięga dalej niż do wczorajszego obiadu. Poza tym jak ktoś się interesuje sportem to powinien również wykazywać pewne cechy jakże pożądane w sporcie jak determinacja i wola wygrania. Zawsze, niezależnie od przeciwności i realnych szans, walczyć trzeba zawsze! Dopiero po ponad 90 minutach można stwierdzić kto był lepszy, komu się bardziej chciało. A z takim podejściem, że lepiej się poddać to zapraszam do kibicowania innym klubom, najlepiej takim które mają mentalność frajerów głęboko zakorzenioną (nie brakuje takich, dla każdego starczy). Czy decyzja o zwolnieniu była dobra i potrzebna? Tak była. Czy była odpowiednio przygotowana? Niestety nie do końca. Być może wahano się do samego końca, stąd brak przygotowania następcy. Ale prawdę powiedziawszy wolę już poczekać tych kilka meczy jeśli trzeba, byle znaleziono w końcu trenera, który zna się na tej robocie, a nie kogoś kogo za chwilę trzeba będzie znowu zwalniać. Taką drogę już przerabialiśmy i doprowadziło to do sytuacji, w której zamiast mieć fachowca z kompletnym sztabem i mu zapłacić należycie to mamy na utrzymaniu kilkoro przeciętniaków, którzy zarabiali mniej niż niejeden z bardziej krytykowanych piłkarzy przez nas wszystkich tutaj na forum. Tak też nie zbuduje się autorytetu w szatni. Jestem również zdania, że mimo wszystko gorzej od meczu z Zagłębiem nie zagramy w najbliższych meczach, bo byłby to jakiś wyczyn jednak. I kończąc już to żeby była klamra kompozycyjna owszem krytykujcie, ale z sensem. Podawajcie jakieś rozwiązania, bo na pewno ktoś z rządzących Wisłą częściej lub rzadziej tu zaglądnie i co zobaczy? Wszystko źle, to nie pasuje, poddajmy się. I nie mówię że jest teraz super fajnie być kibicem Wisły, bo dawno nie uświadczyliśmy sukcesu, ale musimy też szanować to że nikt z osób, które od strony organizacyjnej pomogły uratować klub wcale nie musiał tego robić. Więc swoją nieprzemyślaną krytyką nie zniechęcajmy ich do ciągłej, lepszej pracy na rzecz klubu, a właśnie motywujmy.

24            -2
~~~Name
Zatroskany kibic i inni tzw. znafcy zacznijcie myśleć
Wy naprawdę uważacie, że jakby nowy trener pojawił się fizycznie w klubie np we wtorek, to on by realnie przygotowywał drużynę do piątkowego meczu??? Szczególnie nie znając drużyny, dotychczasowych występów poszczególnych zawodników, nie mając samodzielnie rozpracowanej drużyny rywala??? Przecież nawet taktyki by nie ustawił. Plan B w klubie jest od dłuższego czasu i zakładał od razu, że nowy trener obejmie klub w styczniu, o ile wyniki Skowronka będą niezadowalające. Wyniki jednak były na tyle złe, że uznano iż Skowronek nie daje nadziei na coś więcej niż może 1 pkt w ostatnich trzech meczach, więc nie ma co go trzymać dalej bo ten sam wynik równie dobrze może osiągnąć Kmiecik a może uda się przyspieszyć pozyskanie trenera, żeby przez te 3 mecze poznał choć trochę drużynę. Prawdopodobnie do piątku ogłoszone zostanie nazwisko nowego trenera ale nie znaczy to, że poprowadzi oficjalnie drużynę w tym roku. I to ma sens. Dograć tę rundę i skupić się na wiosennej. Umówmy się, że to czy drużyna zajmie miejsce 9 czy 12 nie ma większego znaczenia, szczególnie gdy kibiców i tak nie ma i szybko nie będzie mogło być na trybunach w komplecie. Najważniejsze jest utrzymać się. Szkoda tylko, że nie zaryzykowano od razu gry z większą ilością młodych w pierwszej 11tce, wyniki nie byłyby gorsze, ale każdy po cichu liczył, że wyniki będą znacznie lepsze, więc nie chciano osłabiać drużyny grając Szotem, Plewką, Hoyo i Buksą od początku sezonu.

28            -8
sk04
Ku rozwadze i zastanowieniu!
Jeżeli ktoś uważa, że bez trenera, a z tymczasowym, Wisełka zacznie punktować, to chyba pozamieniał się z ... na łby! Drużyna jest rozbita i kwestia odsunięcia tylko Skowronka od Drużyny niczego nie załatwia! Przecież w dalszym ciągu nie mamy odpowiedzialnych za przygotowanie fizyczne, analityka i tego, który decyduje nie tylko o ustawieniu Zespołu, ale o przygotowaniu Go do każdego kolejnego meczu - T R E N E R A! Na zdrowy rozum! Dlaczego ma wygrać Drużyna, która w ostatnich dwóch meczach przegrała i to w dodatku w kiepskim stylu?! Dlaczego ma wygrać Drużyna, której sił starczy ledwo do 60 min.?! Dlaczego ma wygrać Drużyna, która nie ma już trenera, a naprzeciwko sobie będzie miała zespoły poukładane, punktujące i w dodatku z pewną ławką trenerską! Tą Drużyną w tej chwili jest Wisła Kraków! Probierz ze swoją kurtyzaną przejedzie się po Nas i odbije swoje upokorzenie z minionych lat, a uzbierało się trochę tego! Potem prawdopodobnie PoLegła dopełni obrazu zniszczenia, a jeżeli nie ona, to na pewno zrobi to u siebie, w Poznaniu, Amica! Przecież z chwilą zwolnienie Skowronka w Klubie powinien pojawić się Trener ze swoim sztabem szkoleniowym! Każdy dzień zwłoki działa na niekorzyść Naszej Wisełki! A co, gdy właśnie w tych 3 nadchodzących meczach nie tylko nie zdobędziemy jednego punktu, ale zbierzemy za to worek bramek i to pokaźny?! Piłka nożna to gra błędów. Dotychczas w Naszym Klubie popełniono ich aż zanadto! Osobiście żal mi Pana Kazimierza, bo wsadza się Go na takiego konia, że aż łzy napływają do oczu! I to tak wiernego Naszemu Klubowi! To sztuka, aby w tym sezonie, gdy z ligi spada jeden zespół, spowodować, że będziemy bili się o utrzymanie do ostatniego spotkania! Przestrzegam, że nie każdej zimy trafi się Nam takie okno transferowe jak ostatnio! Ze smutkiem stwierdzam, że wśród wielu Kibiców dominuje życzeniowe myślenie, że nawet z tymczasowym trenerem jakoś to będzie. Wbrew rozsądkowi oraz na przekór rozumowi! Pewnie jakoś to będzie, tylko, czy przypadkiem nie zależy Nam na tym, aby w Naszym Klubie działo się pozytywnie i dobrze?! A teraz coś z mojej ulubionej Premier League - The Special One (J. Mourinho) - odpowiada dziennikarzowi na pytanie, co może zrobić trener w przerwie na reprę, gdy rozjeżdżają mu się po świecie piłkarze i nie ma z kim trenować - mniej więcej tak: Wszystko. Trener analizuje przeciwnika pod każdym kątem, tego, jak zachowuje się, gdy atakuje 3 zawodnikami, 4 zawodnikami, albo jak się broni, nie tylko przy stałych fragmentach gry!

7            -10
kajus19
O Boże daj trochę pokory Zatroskanemu !
Zatroskany Kibicu jesteś zadufanym do kwadratu megalomanem , masz prawo mądrzyć się na temat drużyny i sposobu jej prowadzenia (pewnie jesteś doradcą K-H Rummenige) ale jak już zadeklarowałeś że szanujesz Kubę jako piłkarza i człowieka to nie pisz o nim lekceważąco per Kubuś , osiągnąłeś i zrobiłeś w życiu 1% tego co osiągnął Pan Jakub Błaszczykowski ? O jednym z Krakowa już pewien klasyk powiedział że jest zerem , nie napiszę co o Tobie myślę .

25            -6
~~~WisłaNaZa wsze
Już czas
skończyć z bylejakością. Wierzę, że zaczniemy wygrywać w końcu.

13            -4
~~~Tw Bolek
Trogodor
Tak? To ja Ci powiem jak tamten koleś nie powie że Skowronek to miał taki wkład w utrzymanie jak ja w podbój księżyca ?Wolne żarty ? Wyłącz sobie z tamtego okresu Turgemana i popatrz na statystyki wtedy. Wyłącz sobie trenera od przygotowania fizycznego mimo że tego już sprawdzić się nie da ale można uruchomić wyobraźnię co było by gdyby za niego był człowiek teraz trzymany przez Skowronka! Popatrz na zjazd Formy np Żukowa przy tym geniuszu i nie bredź bo mi się już słabo robi jak widzę obrońców tego maga Skowronka!

25            -9
trogdor
@Zatroskan y kibic
Po pierwsze odpuść sobie takie infantylizmy jak "mój Młody Kolego". Nie wiesz kim jestem i ile mam lat więc używasz takich zwrotow jedynie by podbudować swoją pozycję w rozmowie. Na przyszłość rób to proszę argumentami a nie osobistymi wycieczkami. A jeśli tego nie zrobisz to uważa dyskusję z tobą za zakończoną. A teraz ad meritum: Nie napisałem o utrzymywaniu rezerwowego trenera tylko o tym, że Wisła ma obecnie zbyt słabe argumenty by potencjalni trenerzy czekali aż się zwolni miejsce. Prezes/Zarząd może mieć i najlepsze rozeznanie na rynku ale dobry trener nie przyjdzie z dnia na dzień bo dobrzy trenerzy zwylke nie są zbyt długo bez pracy więc rynek dobrych trenerów szybko się zmienia. Powtarzam "dobrych trenerów", bo to w tym wszystkim kluczowe. [.] Powiedz proszę jakie to masz zastrzerzenia do Kuby jako właściciela? I nie wyskakuj z hasłami zebym to ja przypomniał sobie i podawał przykłady na poparcie twojej opini - bo to świadczy o twoim braku argumentów. Kuba uparł się na zatrudnienie Skowronka - efekt w postaci utrzymania uzyskał. Kuba nie dogadywał sie z Obidzińskim więc się z nim rozstał. Jak obaj przyznali chodziło o inne podejście do tego jak prowadzić business sportowy. I jako właściciel miał pełne do tego prawo a Wisła przez te pół roku jakoś organizacyjnie nie padła. Zresztą Obidziński sam o sobie mówi że to jest jego praca by przyść do firmy zrestrukturyzowac ją i iść dalej. I skąd przekonanie, że to akurat Kuba upierał się by trzymac Skowronka? Może np sugerował to głowny księgowy mówiąc że nie stać nas na utrzymanie dwóch trenerów. A może i Kuba i zarząd wychodzą z założenia, że trener powinien dostać szansę na wyjście z kryzysu? "Może" - bo ja tego nie wiem i dlatego nie bedę forował wyroków. No i kiedy jest najlepszy moment na zwolnienie trenera? Na pewno nie po pierwszym czy dwoch słabych meczach. A przypomne, że kadrę to Skowronek miał zamkniętą dopiero w Październiku. Jaką rolę w zarządzie pełni Krolewski? Współwłaściciela, tego kto wyłozył 1,5 mln prywatnych pieniędzy na ratowanie klubu kiedy inni się do tego nie kwapili. A to co pisze na swoim prywatnym koncie twiterowym to jego sprawa a nie oficjalne stanowisko Wisły czy zarządu. Wiadomo że nie ma co porównywać poprzednich derbów kiedy prowadził nas pan Kazimierz bo wtedy Wisła grała generalnie lepiej niz obecnie. Ale nie ma tez co się poddawać bo to chyba nie o to w sporcie chodzi.

20            -5
trogdor
@kibic 62
Wiadomo - ktoś gdzieś błąd/błędy popełnił bo inaczej wyniki byłyby lepsze i nie zwalnianoby trenera. Ale nie jestem pewiem czy jest to takie jednoznaczne. Łatwo być mądrym po fakcie że Skowronkowi nie trzeba było dawać nowej umowy. Jak mówi przysłowie: jakbym wiedział że się wywrócę - to bym się położył. A z drugiej strony trzeba też być uczciwym - skoro Skowronek powierzone zadanie wypełnił to czemu nie dać mu szansy. Z oceną gry na koniec bym się wsytrzymał - po pierwsze do kiedy było to niezbędne druzyna punktowała (nie licząc dwóch porażek po wznowieniu rozgrywek z późnieszymi mistrzem i trzecią drużyną rozgrywek), a po zapewnionym utrzymaniu ciśnienie zeszło i gra siadła całkowicie. Po drugie żaden trener nie był przygotowany na to że w połowie rundy przychodzą dwa miesiące zawieszenia rozgrywek a nawet wspólnych treningów. Po trzecie kiedy przedłużano kontrakt ze Skowronkiem miał pełny sztab a Szulczek odszedł później. A jesli prawdą jest że to on robił dobrą robotę w tym sztabie (Wigry obecnie grają nieźle więc moze to prawda) - to bardzo zmienia kontekst. A dlaczego zgodzono sie na zwolnienie Deji? No bo zaufano trenerowi, który wcześniej wykonał swoje zadanie i który chciał mieć swój sztab - za co od początku mówił że bierze odpowiedzialnośc na siebie.

9            -6
trogdor
@Tw Bolek
Nie wiedziałem, że byłes na jednym z kierowniczych stanowisk w Programie Apollo - nawet jesli nic na nim nie robiłeś... bo to by było adekwatne porównanie dla twojej oceny Skowronka (swoją droga kogo tam "podbijaliście" skoro nikt na Księżycu nie mieszka?). A co do jego udziału czy tez braku w utrzymaniu to zwróć uwagę ze jeszcze jesienią bez wzmocnień zdobyliśmy pod jego wodzą 6 pkt bez których wiosna z Turgemanem czy bez nic by nie dała. A licząc nieuznaną prawidłową bramke w Zabrzu mogłoby być jeszcze lepiej. Zauważ też, że oprócz Turgemana który za czaśów Skowronka strzelił 6 bramek, kolejne 23 strzelili inni zawodnicy w tym sam Kuba strzelił 7. Turgeman miał serię na koniec sezonu (podobnie jak Brożek na poczatku) ale bez pozostałych nikogo by nie utrzymał. A poza tym czy trener miał udział w tych bramkach Turgemana? Czy to nie on odpowiadał za ustawienie drużyny tak, że Turgeman miał szanase te bramki strzelić? Nie zrozumcie mnie źle - ja nie uważam że Skowronka trzeba było dalej trzymać - drużyna gra słabo albo co najwyżej w kratkę i faktycznie większość zawodników gra poniżej swego potencjału. Zwolnienie było konieczne. Jendak ocena Skowronka nie moze być tylko negatywna bo to trochę nieuczciwe.

16            -9
GrzegorzS
Z tego co wieść niesie mamy taką możliwość, że dziś lub jutro na treningu nowy trener zostanie
zespołowi zaprezentowany i bezie obserwował treningi, ale czy poprowadzi pierwszy mecz derbowy z ławki to jeszcze nie wiadomo. Bo jest pod uwagę brana taka opcja, że spokojnie będzie go oglądał w wysokości trybuny a zespół w meczu poprowadzą "Suchy" i Mokry, którzy ustalą skład personalny, to da szansę nowemu guru zobaczyć zespół w grze o punkty. To w sumie było by ciekawe rozwiązanie. Ale to są tylko takie moje nieoficjalne informacje.

11            -10
wilkrobert13 2
martwi mnie ta..."tymczasowość".
bez względu na wyniki "polecą".Piłkarze też nie lubię takich...Gdzie szacunek.Nowy trener powinien być na wczoraj.A co do derbów...Dajcie spokój.

2            -13
~~~Czesław
Odpowiedź dla kibic 62
dlaczego tak bezgranicznie zaufał Skowronkowi! Nie jest trudno uzyskać odpowiedź na to pytanie. Kubuś wiedział że może wpływać w decyzje trenera i jego kompetencje. Skowronek był zakładnikiem swej pracy. Na meczu w Białymstoku, kamery uchwyciły sytuacje gdy kapitan, właściciel dawał skowronkowi rady. Trener tylko słuchał i przytakiwał

10            -12
GrzegorzS
Trenerem przygotowania fizycznego
będzie ponownie Pan Leszek Dyja więc po jakimś czasie, ale odczujemy to pewnie dopiero wiosną brak tlenu i szybkości przestanie byc problemem drużyny Wisły a od tego wszystko się tak naprawdę zaczyna i na tym się kończy

20            -7
~~~Slafkoo
sytuacja
zacznę od Skorży, na początku bylem jego wielkim zwolennikiem, wyadawal się idealny ale ... no właśnie, dzis juz wiemy że nie obejmie on Wisły ze względu na zasady(chcial przejąć klub zapewne dopiero po rundzie) które mogą sugerować, że obawia się najbliższych meczy. Tym samym pilkarze którzy potrzebują bodźca nie dostaliby go od trenera który się obawia nawet jeśli przyszedł by po rundzie to juz na starcie mógłby zostać źle odebrany przez zawodników. Tak więc uważam, że nie mamy czego żałować. Doll i Hyballa. Cv lepsze u pierwszego ale z drugiej strony Hyballa chyba preferuje fajna piłkę ( skoro krytykował Probierza) plus stawia na młodzież. U nas warto mysle postawić na Hoyo Kowalskiego(przy Frydrychu się czegoś nauczy) i Bukse. Jestem pewny, że przy zmianie stylu gry napastnicy Wisły mogą błyszczeć. Bo Yeboah Savic i Kuba jako trójka ofensywnych pomocników w usawieniu 4-2-3-1 powinna poradzić sobie z kreowaniem sytuacji. Druga linia to Basha Chuca Kuvelic i Plewka mysle że tez dadzą radę w różnych konfiguracjach. Wracając do trenera Hyballi, osiągnięcia mniejsze ale młodszy a jakoś nie jestem przekonany do starej szkoły trenerskiej obecnie. Doll pewnie byłby większym autorytetem co tez nie jest bez znaczenia ale wydaje mi się, że w naszej sytuacji wybierzemy Hyballe i to będzie dobry wybór, oby!

10            -6
~~~CHRUT
Nadal
nikogo nie mają,profesjonalne podejście brawo brawo

4            -14
Kosmaty
~~~Slafkoo
Ciekawe spostrzeżenia, zresztą myślę podobnie (że optymalnym wyborem byłby Hyballa, choć między nim a Dollem decydują różnica jest niewielka, a każdy z nich ma swoje niepodważalne atuty), ale argumenty mam inne. 1. Między Skorżą, a "opcją niemiecką": Szatnia potrzebuje autorytetu na którym może się oprzeć. Dla większości tych naszych zawodników na których ma się oprzeć siła Wisły Skorża jest anonimem. Polacy go znają, ale Yeboah, Savić, Forbes, Frydrych, Basha, Żukow itd... nie znają go. Ok, mistrzostwa i puchary w dorobku to ważna rzecz, ale to sukcesy tylko na krajowym podwórku, a to nie to samo co praca w ekstraklasie niemieckiej czy holenderskiej. Zwłaszcza dla piłkarzy, którzy są w ekstraklasie stosunkowo krótko. Nie uważam, by Skorża ustępował umiejętnościami Niemcom, ale Jego cv na tle pozostałej dwójki może - w oczach zawodników - nieco odstawać. "W końcu żaden trener, pracujący w ekstraklasie, nie zdołał choćby zaistnieć w top 5 ligach, nawet jeśli w Polsce wielokrotnie zdobywał mistrzostwa i puchary". Choć Twój argument o obawach Skorży i odbiorze tego przez szatnię także ma swoją wagę. Inna sprawa, że Skorża jest w kraju znanym nazwiskiem, i choć z pewnością "tańszy" od Dolla, to niekoniecznie musiałby mieć mniejszych wymagań od Hyballi. 2. Między Dollem, a Hyballą. Dla Dolla Wisła byłby tylko kolejnym miejscem pracy. Na uznanym trenerze z Niemiec historia i rozmiar Wisły nie zrobią żadnego wrażenia. Jeśli do nas trafi, to ze względu na relacje z Kubą, ale nawet wtedy nie zejdzie z żądań finansowych tylko dla tego, że Kuba go o to poprosi. Być może nieco je obniży, ale wciąż będzie bardzo drogi jak na finanse Wisły. To jest niekorzystne z 2 powodów: a) obciążenie budżetu; b) późniejsza ewentualna zmiana w razie gdyby mu nie wyszło (mimo wiary w sukces, to e0zawsze trzeba brać pod uwagę najczarniejszy scenariusz). Sama motywacja Dolla do pracy w Wiśle też byłaby "czysto służbowa", a przy problemach jakie obecnie przechodzi Wisła to mogłoby być niewystarczające. W końcu warunki w Wiśle są z jego punktu widzenia dość ekstremalne. Oczywiście nie znaczy to, że by sobie nie poradził, ale z pewnością byłoby mu trudniej przełknąć pewne ograniczenia. Z drugiej strony Hyballa jest podobno zainteresowany Wisłą jako projektem, może więc być bardziej "zmotywowany" do radzenia sobie z trudnościami. Oczywiście Doll ma przewagę doświadczenia i autorytetu, ale osobiście wydaje mi się, że na dłuższą metę podejście Hyballi do Wisły, jako "projektu" w który trzeba się zaangażować w specyficzny sposób, będzie korzystniejsze niż doświadczenie i autorytet Dolla.

3            -4
~~~Dyrektor
nowy trener
Trener Hyballa od wczoraj jest ju7ż w Krakowie, rozmowy trwają

9            -3