Czwartek, 17 grudnia 2020 r.

Łagodne kary Komisji Ligi po meczu derbowym

Wulgarne słownictwo władz Cracovii w stronę arbitra niedawnego meczu derbowego z Wisłą Kraków, Daniela Stefańskiego, co uwieczniono na wideo - zostało bardzo łagodnie potraktowane przez Komisję Ligi. Jak podał serwis internetowy "Sportowe Fakty" włodarze klubu z ulicy Kałuży - Janusz Filipiak i Jakub Tabisz - otrzymali kary po 5 tysięcy złotych, z półrocznym jednak zawieszeniem. Obydwaj zostali ponadto ukarani "naganą".

Można śmiało stwierdzić, że "Pasy" mają całkiem niezłą passę w łagodnym traktowaniu przez piłkarskie władze. By przypomnieć zaledwie pięciopunktowy debet na koncie sezonu ligowego 2020/2021 oraz karę finansową w wysokości 1 mln złotych za czyny korupcyjne sprzed lat.

Warto jednocześnie nadmienić, że PZPN "negocjował" w/w "warunki" przystąpienia Cracovii do bieżącego sezonu ligowego, co od momentu jego startu było jednocześnie przez osoby związane z tym klubem wielokrotnie w wywiadach kwestionowane i podważane.


Źródło: Sportowe Fakty

 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


22    Komentarze:

~~~Olek11
Kara
Kolejny raz się zawiodłem na PZPN

120            -2
~~~Jekaty
Cracovia?
Cracovia? Co mnie ona obchodzi, przecież jestem za Wisłą. Miłego dnia.

114            -1
~~~matbzdy
Tiaaa
Właśnie to dowodzi, że piłka nożna jest skorumpowana ;)

92            -4
~~~EUR
Filipiak
Smaruje, to i jadą.

90            -5
~~~dziki
smiech
Pewnie filipiak sam taka kwote wynegocjowal z pzpn, ma juz doswiadczenie. Swietny przyklad dla innych. Nie ma sie co dziwic ze w nizszych ligach wszyscy klna na sedziego itp. skoro na szczycie tez tak mozna bez konsekwencji.

94            -3
~~~Lucas
Żart
I w tej sytuacji PZPN pokazał tylko jedno że jak ktoś ma kasę może wszystko. Po takim przykładzie każdy będzie jechał sędziego a na koniec pokaże mu środkowy palec z dopiskiem i tak mi ch*** zarobisz. Gratulacje a to nas nazywają kibolami ?

76            -2
~~~TS77
Normalka
A czego się spodziewaliście po karze za korupcje ? I tyle w temacie ?

81            -2
~~~Robert
Pejsy
Śmieszny klub jak ich właściciel

55            -3
~~~Mark
Polska piłka pod kierownictwem PZPN
Zmierza w przepasc

48            -3
~~~jp53
kara dla ..................
Nie wiem kto,ale teraz całą tą komisję ligi to powinni ukarać po 10 tysięcy na łeb,a póżniej rozgonić na 4 Świata strony.Tam d0piero zasiadają przekupne dziady.

48            -1
GrzegorzS
Zakładam wręcz, że kolejne kary nakładane
na kibiców za złe zachowanie na innych stadionach będą co najmniej w podobnej wysokości. Bo jeśli Filipiakowi wolno to dlaczego inni maja płacić więcej.

54            -5
~~~Kibol z Reymonta
Największą karą było.....
zarejestrowanie chamskiego zachowania tych osobników i pokazanie tego opinii publicznej.

32            0
~~~Robin100
Nie ma sie co dziwic
Bali sie ze następnym razem Filipiak i ferajna zaśpiewają piosenkę o pzpn

28            -2
Kosmaty
"Łagodne kary"? To nie jest nawet eufemizm, to totalne olanie sprawy przez KL.
Ten facet więcej wydaje na kolację w restauracji i waciki. Nie dość, że dali karę której nawet nie zauważy, to jeszcze dali ją w zawiasach, czyli jakby tylko chciał, to mógłby wcale jej nie płacić (jeśli tylko przez pół roku kamery nie wyłapią go ponownie bluzgającego na sędziego).... znaczy mógłby nie płacić, gdyby tylko się tym przejął, w co wątpię, bo dla niego to są drobne, więc pewnie i tak zbluzga kogoś jeszcze, po czym z uśmiechem na ustach stwierdzi, że zrobi przelew, bo nie wziął drobnych do portfela. Kurde, to nie jest żadna kara, to wyważenie taranem bramy z napisem "bluzganie i obrażanie ludzi". Zwykły kibic to co innego, ale to jest działacz: prezes i właściciel klubu... takich ludzi obowiązują inne standardy zachowania. Inna sprawa, to jak wielkim hipokrytą trzeba być, by zarzucać stronniczość sędziego przeciwko sobie, kiedy samemu najpierw kupiło się awans do ekstraklasy, by w ramach nagrody od PZPN kupić jeszcze kolejne 5 punktów. I ten 1 milion za 5 punktów na chwilę obecną to cena promocyjna, bo te 5 punktów to na dziś 6 miejsc różnicy (Cracovia mając nie mając dodatkowych 5 ujemnych punktów więcej zajmuje teraz 9 miejsce zamiast 15 gdyby dostała pełną karę w punktach). W zeszłym sezonie drużyna z 15 miejsca za wynik sportowy otrzymała 0.53 miliona złotych, ta z 9 miejsca dostała 2.27 miliona złotych. Łatwo więc policzyć, że Cracovia kupując bezpośrednio od PZPN 5 punktów za 1 milion złotych na chwilę obecną i tak zarobiła na czysto 740 tysięcy złotych. Kpina, żenada, tragikomedia, kabaret, cyrk... to tylko niektóre określenia cisnące się na usta. Pozostałe zdecydowanie nie nadają się do pisania na forum publicznym.

25            -3
~~~Prawda jest naga
Współczuję panu Stefańskiemu i jego rodzinie.
Czyżby prezes - profesor nie panował nad emocjami i jego słownictwo było kibolskie i używane potocznie ? Nadto groźby zabicia są karalne i spokojnie można je przy tylu świadkach wygrać ! A jeżeli D. Stefańskiemu lub jego rodzinie coś się stanie, to wątpliwie sprawiedliwa Komisja Ligi umyje ręce, a może ktoś za decyzje dostanie tylko naganę. Inna sprawa to jak może czuć się człowiek D.Stefański po tylu obelgach i grożeniu, jeżeli nawet jego PZPN nie bardzo chce go bronić. Farsa !

27            -2
~~~bob
zachęta
Takie kary to śmiech na sali. To nic innego jak zachęta do obrażania ludzi. Cracovii wszystko wolno?

29            -2
~~~nołnejm
Kolejny sukces Corumpovii
Może grają tak sobie, ale za to rozgrywają PZPN jak chcą.

22            -1
~~~OLD KIBIC
Teraz prezes pasów powinien się modlić,
aby s?dziemu nic się nie stało, bo wiadomo, że groźbą może być zrealizowana. Stefański jest zawodowym sędzią i z tego żyje, a dla prezesa pasów to taka zabawka lub hobby. Jak taki człowiek z tego powodu może tracić głowę? Co do kar to dla pasów są wszystkie śmieszne. Może kiedyś ktoś tym się zainteresuje ? Czy tak ma wyglądać sprawiedliwość ?

20            -1
~~~goal
To jest kolejny krok w stronę bagna.
Zobaczcie, że nie długo się doczekamy, jak w ekstraklasie ktoś komuś na loży da w pysk. I nie zdziwię się, jeśli bijącym lub bitym będzie prezes.

11            0
stary wiślak
Bezkarność rozzuchwala!
Klub z Kałuży jest tego dobitnym przykładem.Jeśli władze ligi są tak pobłażliwe,to pan Stefański powinien wystąpić. z prywatnym pozwem wobec naruszenia jego dóbr osobistych przez Filipiaka. Sprawa jest wygrana. Oprócz rekompensaty pieniężnej,sąd powinien zasądzić publiczne przeprosiny na koszt pozwanego. Najlepiej aby to były drogie spoty w 3 telewizjach o największej oglądalności. Jest to mało prawdopodobne,ale pomarzyć można.

10            -5
~~~Badac
Kara
Ciekawe jaką karę dostałby jakikolwiek piłkarz za takie obrażanie sędziego-też 5tys?? Jeśli tak to coś czuję że wielu z nich nie gryzło by się w język ? a obrażanie sędziów stałoby się sportem narodowym ??

9            0
~~~OldTS
Ta kara to atrapa
Ma pokazać że PZPN czuwa i nikomu nie przepuści. Śmieszne i żałosne.

1            -2