Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r.

Gegenpress wśród kibiców!

Kibice Wisły znani są z nieszablonowych akcji. Ratowanie klubu, powołanie Stowarzyszenia "Socios", akcje charytatywne. Teraz doszła kolejna. Otóż - fani "Białej Gwiazdy", postanowili tym razem wesprzeć duchowo zawodników w... ich ciężkim okresie przygotowawczym i w styczniu 2021 roku "Przebiec 1906 km dla Białej Gwiazdy". Akcja nabrała takiego tempa, że dystans udało się osiągnąć zaledwie po ośmiu dniach! Wzięli w niej udział kibice nie tylko z Krakowa, ale np. z odległego Szczecina, Nowej Soli, Rzeszowa, jak i mieszkający poza granicami Polski!

To jednak nie koniec! W związku z jubileuszem 115-lecia Klubu, uczestnicy postanowili przedłużyć akcję i dołożyć kolejne kilometry. Ile? Szczegóły wkrótce. Jednocześnie zapraszamy do wspólnej zabawy, wkrótce w mediach społecznościowych pojawią się stosowne informacje.

A oto co do powiedzenia mieli jedni z uczestników akcji:

@Paweł Paulos 1906:
Jestem Wiernym kibicem Wisełki, od 1978 roku mieszkam w Szczecinie. Staram się być regularnie na meczach Wisełki chociaż mam 660 km do przejechania Jestem bardzo dumny z tego że zaproponowano mi udział w akcji 1906 km Dla Wisełki. Cieszę się że mogę dołożyć swoją skromna cegiełkę.

Poniżej przeczytać możecie natomiast obszerniejszy wywiad z Joanną Jochymek, znaną na Twitterze jako @JoannaJulia11 - artystyczną duszą kibicującą Wiśle.

Nasi piłkarze w pocie czoła, przygotowują się do sezonu. ""Gegenpress" trenera Hybbali chyba podoba się kibicom?

- Wydaje mi się że trener wprowadził dużo energii do drużyny, a kibicom wlał więcej wiary w ukochany klubz. Taktyka, którą wprowadza, wymaga od drużyny większego zaangażowania i wysiłku. Choć nie jestem znawcą, by stwierdzić czy da to pożądany efekt, to wierzę w to, a kibice tym bardziej.

Kibice Wisły są wyjątkowi, co sądzisz o akcji przebiegnięcia 1906 km dla Wisły w styczniu?

- Kibice Wisły Kraków są naprawdę wyjątkowi. Obserwuję od dłuższego czasu to z jakimi emocjami podchodzą do każdej rozgrywki, każdej kontuzji zawodnika, jak wymieniają się poglądami. Ale przede wszystkim jak nie tracą nadziei, że klub będzie trwać bez względu na jakiekolwiek wyniki. Akcja przebiegnięcia 1906 km daje nam obraz ilu kibiców potrafi się zjednoczyć. Dla mnie osobiście jest to świetny pomysł. To dowód na to, że jesteśmy z naszą drużyną, udowadniamy, że jesteśmy nie tylko kibicami ale (jak to niejednokrotnie słyszę) Wiślacką rodziną i to jest fajne. Motywacja dla drużyny również poprzez też nasze wyniki, bo styczeń ledwo się zaczął, a my już wydreptaliśmy te tysiące kilometrów.

Sama wzięłaś w tym udział, ciężko było?

- Gdy dowiedziałam się o tej akcji, bardzo się ucieszyłam, nie wahałam się ani chwili, bo robimy nie tylko coś jako kibice, ale też jest to pozytyw dla nas samych. W końcu po świętach ma się te nadliczbowe kalorie do spalenia... A czy było ciężko? Nie , zwłaszcza, że obiecałam sobie na początku roku wprowadzić w swój siedzący tryb życia więcej ruchu, poprawę kondycji, a ta idea jeszcze bardziej mnie zmobilizowała.

Skąd Twoje zamiłowanie do Wisły, jak trafiłaś na R22?

- Pamiętam, gdy jeszcze chodziłam do liceum w Krakowie, wracałam z koleżanką bardzo późno ze szkoły, nagle zaczęła do mnie mówić: "Aśka, dzisiaj są derby! Jak ktoś Cię zaczepi i spyta za kim jesteś, powiedz że za NIKIM! Odpowiedziała na to, że to chyba też niedobrze, bo ktoś odpowie, że powinnam być za jego klubem. Już wtedy przyszedł mi pomysł, by zainteresować się tym, ale na krótko... Po wielu latach poprosiłam kuzynkę, by zabrała mnie na taki mecz, bo zawsze chciałam zobaczyć, poczuć te emocje na żywo. Tak też zrobiła, a ja nie mogłam się doczekać. Przed meczem nauczyłam się hymnu Wisły Kraków, kupiłam szalik, koszulkę. I nie podejrzewałam, że mogę się tak "wkręcić" w ten świat, a później poleciało. Następne mecze, następne gadżety. Takie rzeczy pokazują, że kibice Białej Gwiazdy są wyjątkowi. Najpierw ratowanie klubu, wiele akcji charytatywnych, ale również zabawa, czego przykładem jest ta inicjatywa… Tak, to jest piękne, potrafimy tworzyć coś niesamowitego, akcje charytatywne w których również brałam udział, ta zabawa motywująca wszystkich kibiców - super sprawa.

Wiśle nie tylko kibicujesz, ale również uwieczniasz zawodników na portretach!

- Tak, jest spore zainteresowanie portretami zawodników Białej Gwiazdy. W planach jest jeszcze Brożek, a powstało już kilka portretów Kuby Błaszczykowskiego, Henryka Reymana, Marcina Wasilewskiego, a także Jarosława Królewskiego, czy Tomasza Jażdżyńskiego. Swojego doczeka się pewnie nasz charyzmatyczny trener Hyballa.

Twój twitterowy profil @JoannaJulia11 odwiedzają również zawodnicy Wisły.

- Tak, odwiedzają. Czasem zaznaczają swoją obecność i to cieszy. Wiesz brakowało mi wiary w to co robię, że to ma sens itd. Wychodząc poza swoje cztery ściany na świat, świat Internetu - tak to nazwijmy - liczyłam się z krytyką, choć do tego musiałam dojrzeć. Nie jest jednak źle, jest dobrze, a czasem bardzo dobrze. Miło jest przeczytać "zrobiłaś mega robotę, dziękuję". To największa zapłata.

Wlastimil Hofman też malował zawodników Białej Gwiazdy, może i Twoja sława będzie równie wielka?

- Nie sądzę, zresztą zawsze mówię, są lepsi ode mnie, ale nigdy nie zapominam o tym, że każdy ma swój styl w sztuce i tego się trzymam.

W tym roku Wisła obchodzi jubileusz 115-lecia, a kibice Wisły to ludzie o wielkich sercach. Może z tej okazji jakiś obraz/rysunek Twojego autorstwa i aukcja charytatywna?

- Nie ma sprawy, ja na takie akcje jestem zawsze chętna, oczywiście w miarę możliwości!

Dziękuję za rozmowę!

Poniżej prezentujemy kilka wiślackich prac Joanny:

Autor: @JoannaJulia11
Autor: @JoannaJulia11
Autor: @JoannaJulia11
Autor: @JoannaJulia11
Autor: @JoannaJulia11
Autor: @JoannaJulia11
Autor: @JoannaJulia11
Autor: @JoannaJulia11
Autor: @JoannaJulia11
Autor: @JoannaJulia11
Autor: @JoannaJulia11
Autor: @JoannaJulia11


 Siara, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~Mirson
1906
Piękne portrety naprawdę masz talent gratuluję serdecznie !

58            -1
~~~heban_1
Może tak
Witam, Pani Joanno po pierwsze chciałem pogratulować talentu, bardzo podobają mi się pracę. Ale żeby nie było za słodko ;) skoro rok się dopiero zaczął (a to rok 115-lecia) to może "małe" wyzwanie - 115 portretów największych postaci Naszego Klubu na przestrzeni tych lat. Przy okazji konkurs dla Kibiców nad wyborem, który ze sportowców i działaczy "zapracował" na takie wyróżnienie (przypomnę, że Wisła nie tylko piłką nożną stoi/stała - żeby przypomnieć hokej na lodzie, nie wspominając o zawodnikach skaczących na skoczniach w Lasku Wolskim)

23            -4
~~~LEONIDAS O'RODOS
Rewelacja
Portrety kapitalna rzecz - akcja z bieganiem luks, wymiar nadmaterialny, fajne zjednoczenie...Dajcie znac kiedy biegamy ; ) Mam nadzieje, ze kiedys tez powstanie jakas wystawa-galeria Joanny , to sa historyczne (trudne) chwile, ciezka walka o istnienie >> WISŁA 1906 KRAKÓW <<

23            -2
~~~goal
Brawo.
Jak widać, kibicować można na różne sposoby. Także artystycznie.

27            -1
~~~ @Agniesz8187 0521
Przyjaciółka
Czytając ten wywiad miałam wrażenie, że już gdzieś to wszystko słyszałam. I dokładnie tak było. Asiu pamiętam jak zaczęłaś mi opowiadać o meczach, kibicowaniu i oczywiście o tym jak starasz się pomóc klubowi biorąc udział w wielu aukcjach, malując obrazy. Życzę Ci dalszych sukcesów 

29            -1
~~~arex
Portrety
Marzy mi się, abym mógł kiedyś wejść na stadion, w którym na korytarzach wisiałyby portrety i zdjęcia z całej historii Wisełki. Czekam z utęsknieniem na otwarcie sali historycznej. A swoją drogą, czy nie można zrobić galerii piłkarzy, zasłużonych dla Wisełki , na zewnętrznej fasadzie stadionu. Taki widok by krzepił i podnosił rangę stadionu - domu Wisełki.

28            -2