Czwartek, 14 stycznia 2021 r.

Alon Turgeman piłkarzem Hapoelu Haifa

Nie dojdzie do skutku powrót Alona Turgemana do krakowskiej Wisły. Izraelski napastnik podpisał bowiem 1,5-roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok z Hapoelem Haifa.

Dla Turgemana jest to powrót do tego klubu, bo występował w nim już w sezonie 2017/2018.

Przenosiny snajpera z Austrii Wiedeń do Hapoelu zamykają ostatecznie rozdział pt. "powrót Turgemana do Wisły", który przewijał się w mediach od lata ubiegłego roku, kiedy to zakończył się okres wypożyczenia Izraelczyka do ekipy z ulicy Reymonta.

Przypomnijmy, że Turgeman zagrał w wiślackich barwach wiosną i latem 2020 roku w zaledwie 9 spotkaniach, ale wykazał się sporą skutecznością, bo strzelił w nich aż 6 goli walnie przyczyniając się do pozostania "Białej Gwiazdy" w Ekstraklasie na kolejny sezon.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


21    Komentarze:

~~~wiślak90b r
Alon
stary lubię cię itd ale te twoje kontuzje i wymagania finansowe,ale życzę ci powodzenia w dalszej karierze i nie mówię "do widzenia":)

59            -11
~~~Ino Wisła
Dzięki cześć pozamiatane
I nikt nic nie wie żadne pisanki ... I pseudo dziennikarzyny... Ale to dobrze świadczy o Wiśle że info nie wycieka A zapewne przyjdzie 1 lub 2 nowych

55            -6
Anty Królewski
No i dobrze
No i dobrze, bo sam byłem sceptyczny w sprawie jego transferu do Wisły, ze wzgledu na jego kontuzjogenność, brak ogrania w tym sezonie oraz fakt, że dostawałby bardzo duże pieniądze jak na możliwości klubu. Niemniej znając dyletanctwo naszych działaczy i Królewskiego to sprowadzimy kolejny szrot pokroju Beciraja albo Forbesa.

26            -135
RomTSW
Bez żalu
Uff, ulga. Nie pasował mu nasz herb, to znaczy, że Wisła nie jest dla niego. Powodzenia w ojczyźnie, tamtejszy ZUS jest bogatszy.

31            -46
~~~TSW
...
No i w pizdu, wylądował, i cały misterny plan też w pizdu.

32            -38
~~~goal
Felcio o Facio, czyli ból głowy kibiców Wisły.
Kmiecik i Kapka, Żurawski i Frankowski itd, itd ... . Długo by można wymieniać pary snajperów, z których każdy był królem strzelców. Dziś mamy Felcia i Facia, i ten stan napadu, jakoś dziwnie mi się nie podoba.

29            -8
Kosmaty
Cóż.
Z jednej strony szkoda, jego jakość na boisku jest niepodważalna. Z drugiej poprostu trudno, w końcu równie często co na boisku przebywał w gabinetach lekarskich. Faktem jest, że sprowadzenie nowego napastnika jest Wiśle potrzebne, bo z nim gra się łatwiej. Tym razem Wisła nie będzie się męczyła do ostatniej chwili z jednym, konkretnym transferem (tak jak latem do samego końca walczyli o Alona przez co nie starczyło czasu na solidne przeprowadzenie "planu B"), tym samym mam nadzieję, że nie pomylą się tak jak z Becirajem i nie będą musieli ratować sytuacji półśrodkami jak Forbes. Jednak koniec końców najważniejsze na chwilę obecną jest ogólne przygotowanie całej drużyny. Jeśli ta będzie kiepsko grać, to nawet najlepszy napastnik wiele ze swojej skuteczności straci, bo poprostu nie będzie miał sytuacji. Z kolei jeśli drużyna będzie dobrze przygotowana, to nawet nieskuteczny napastnik będzie miał tyle sytuacji, że siłą rzeczy liczby nabije. Zresztą Forbesa jeszcze bym nie skreślał. Pamiętacie jakie sytuacje marnował Brożek? W zasadzie im łatwiejsza tym trudniej mu było (do dziś pamiętam jak w Gdańsku, będąc sam na sam z bramkarzem potknął się o powietrze i lipa), a mimo to strzelał tych goli sporo. Być może przy odpowiedniej taktyce i jakości gry całego zespołu także Forbes wiosną dorzuci trochę goli. Myślę, że ma jeszcze trochę miejsca na poprawę, więc jeszcze bym go nie skreślał. Choć ostatecznie nie będę odkrywcą, jeśli stwierdzę, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem (z punktu widzenia sportu, o ile finanse na to pozwolą) byłoby wywalenie Beciraja, zatrudnienie nowego napastnika (skutecznego napastnika) i korzystanie z Forbesa (i Buksy jeśli pozostanie u nas) jako z zaplecza do wejścia z ławki.

28            -5
~~~kibic62
kontrakt
jutro czekamy na nowy kontrakt OLKA!

18            -15
~~~maek
AntyKrolewski
To wez kup Wisłę i zarządzaj mądralo...

58            -7
~~~Nicki
I co?
A nie pisałem że gazeta krakowska to nowy superak?

25            -5
~~~ggg
do ~~~wiślak90b r
ile chcial, nie udalo Ci sie wynegocjowac nic nizej? xD

14            -5
szczebelek
W Izreaelu weźmie te swoje 25 tys. euro na miesiąc lub więcej...
Wyjaśniło się w tej sprawie i przynajmniej mam nadzieję, że działacze jeszcze czymś pozytywnie nas zaskoczą. Może czekają na sobotni mecz z jakimś wymagającym rywalem by zweryfikować swoje teorie co do wzmocnień, bo napastnik to chyba potrzebny od zaraz.

20            -3
Tss
I dobrze
Mimo że świetny napastnik, typowy egzekutor to prawdopodobnie pół rundy by miał kontuzje. Jak dla mnie możemy zostać z tym co mamy. Teraz mamy trenra i niech do końca sezonu zrobi przegląd kadry, a po sezonie zrobić czystki. W tej chwili jestem pewny o utrzymanie ze Skowronkiem nie byłem. Trzeba też pamiętać, że wielu graczy może wejść na wyższy poziom przy nowym trenerze.

16            -2
~~~Mateusz. M.
I dobrze
Dziękuję mu za bramki, dzięki którym utrzymaliśmy się w lidze. Ale to tyle. Może i nie byłby złym wyborem, ale jest bardzo podatny na kontuzje oraz za drogi dla Wisły. A Wisły nie stać na płacenie piłkarzowi takiej kasy gdy ten może wypaść na bardzo długo z gry. No cóż, też jestem zawiedziony brakiem wzmocnień i ruchów z klubu, ale podobno ma jednak coś być, więc tylko spokój nas ratuje. A jak nie, to trzeba stawiać twardo na młodzież i ja promować. Ciekaw jestem tylko jak nasz trener na to spogląda, bo podobno wzmocnienia były mu obiecywane. Ale to i tak profesjonalista, więc wierzę w jego szkole, że i z tych grajków coś poskleja na najbliższą rundę.

10            -3
stary wiślak
Pod poniedziałkowym artykułem o Turgemanie,napisałem by nie rozmawiać o niepotwierdzonej informacji.
I okazało się,że niestety nie ma już kwestii tego zawodnika. Trochę szkoda,ale przecież to nie był ktoś aż tak dobry,a poza tym podatny na kontuzje.

9            -6
~~~Ktoś ważny.
@stary wiślak
Dlaczego tutaj na wiślackim portalu nie možna rozmawiać o Turgemanie? To może powiesz ekspercie gdzie można. Nawet w gazetach zdarzają się " kaczki dziennikarskie " a ty chcesz tutaj gotowca ? Na drugi raz osobiście do ciebie napisze - jak podasz adres - i zatrąbie info z wierzy mariackiej ! Z wiślackim pozdrowieniem.

4            -1
stary wiślak
~~~ktoś ważny!
Gdzie w moim tekście napisałem,ze nie można rozmawiać o Turgemanie? Można,tylko bez potwierdzenia rozmawiano o czymś,co nie miało miejsca,czyli o fikcji zwanej kaczką dziennikarską. Rozpatrywanie kwestii jego powrotu,bez potwierdzenia takiej informacji przez klub było rozpatrywaniem fikcji.

3            -4
~~~AAA
Oj stary wiślaku, bawisz się w cenzora ?
Tu tutaj na tym fajnym portalu już o niczym nie można dyskutować tylko pisać o tym czego oczekujesz ? To nie jest normalne. A jak gdzieś pojawi się informacja, że Piszczek zagra w Wiśle, to o nie można o tym pisać? A ten portal jest od czego ? Widać że coś z tobą nie jest tak.

4            -2
stary wiślak
~~ĄAA! Jakiego cenzora?
Przecież nie napisałem,że nie wolno rozmawiać o kwestii Turgemana,tylko,że jest to rozmowa o niepotwierdzonym domniemaniu! Ceznzorem może być tylko moderator strony ,a ja wcale nie napisałem,że nie można o tym rozmawiać,tylko zadałem pytanie. O czym rozmawiamy? O spekulacjach medialnych. Czy nie miałem racji?

1            -3
~~~AAA
@stary wiślak
A kto wyżej napisał "pod poniedziałkowym artykułem o Turgemanie napisałem by nie rozmawiać o niepotwierdzonej informacji "? Ktoś to napisał za ciebie ? Człowieku łzesz, Dobrze że nie znikają posty, bo nawet co napisałeś jest dowodem i tłumaczenie jest stara twoja metoda manipulacji!. To może napisz o czym tutaj wolno lub nie wolno pisać ! Pisany bełkot !

3            -2
stary wiślak
~~~AAA!
Rozpamiętywanie niepotwierdzonej informacji i propozycja,by się tym nie zajmować,nie jest postulatem nierozmawiania o Turgemanie,jako takim.Tak to należało odczytać,a nie wmawiać mi,ze jestem przeciw rozmawianiu o samym Turgemanie.

1            -3