Czwartek, 28 stycznia 2021 r.

TS Wisła Kraków i Wisła Kraków SA podpisały umowę o połączeniu organizacyjnym!

W myśl podpisanego porozumienia stowarzyszenie TS Wisła Kraków i spółka akcyjna o tej samej nazwie dokonają połączenia organizacyjnego. Ma to pozwolić obydwu podmiotom lepiej wykorzystać posiadany potencjał rozwojowy.

W dniu 25 stycznia 2021 roku podmioty składające się na klub Wisła Kraków, obchodzący swoje 115-lecie, podpisały Memorandum definiujące zasady przyszłej współpracy. Ma ona doprowadzić do ścisłej kooperacji obydwu organizacji i być zrealizowana poprzez unię personalną na poziomie zarządzania. W nowym trzyosobowym zarządzie stowarzyszenia dwa miejsca mają zająć członkowie rekomendowani przez spółkę akcyjną, a jedno osoba wskazana przez stowarzyszenie.

Prace zarządu będzie nadzorować komisja rewizyjna, w której większość będą miały osoby nominowane przez stowarzyszenie.

Dokument w imieniu spółki akcyjnej podpisali: przewodniczący rady nadzorczej Tomasz Jażdżyński i jej wiceprzewodniczący Jarosław Królewski, a w imieniu stowarzyszenia prezes zarządu Rafał Wisłocki i wiceprezes Dorota Gburczyk-Sikora. Ustalenia zostały wcześniej zatwierdzone i poparte przez zarząd stowarzyszenia w pełnym składzie.

Strony ustaliły, że zarekomendują opisane powyżej zmiany w składzie organów stowarzyszenia podczas najbliższego walnego zgromadzenia, które jego zarząd zobowiązał się zwołać w najbliższym możliwym terminie.

- Rozpoczynamy nowy etap w historii Wisły Kraków. Po prawie ćwierćwieczu rozdziału wszystkie sekcje znów będą zgodnie pracowały na chwałę Białej Gwiazdy - powiedział Jarosław Królewski, wiceprzewodniczący rady nadzorczej spółki akcyjnej. - W obydwu organizacjach wykonano mnóstwo ciężkiej pracy na przestrzeni ostatnich dwóch lat, sytuacja w związku z pandemią jest jednak nadal bardzo skomplikowana. Wierzymy, że uzyskane synergie pozwolą lepiej przezwyciężyć trudności - dodał Tomasz Jażdżyński, przewodniczący rady nadzorczej spółki akcyjnej.

Spółka akcyjna TS Wisła Kraków prowadzi sekcję piłki nożnej, Blind Football, Amp Futbol oraz sekcję e-sportową. Stowarzyszenie jest bazą dla sekcji koszykówki kobiet i mężczyzn, siatkówki kobiet, gimnastyki, boksu, judo, kickboxingu, pływania, szermierki, strzelectwa i brydża.

- Ustaliliśmy, iż niezależność finansowa sekcji zostanie utrzymana. Posiadana przez stowarzyszenie infrastruktura wraz z wiedzą ekspercką i możliwościami operacyjnymi zapewnianymi przez spółkę pozwoli wygenerować dodatkowe środki wspierające działalność i rozwój wszystkich sekcji - powiedział Rafał Wisłocki, prezes stowarzyszenia. - Nowe władze zobowiązały się zadeklarować dołożenie wszelkich starań w celu utrzymania wszystkich sekcji Towarzystwa na nie gorszym niż obecnie poziomie - podsumowała Dorota Gburczyk-Sikora, wiceprezes stowarzyszenia.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


22    Komentarze:

~~~Człeniu
Spoko wiadomość, tylko jest jedno ale
Żadnych przestępców w strukturach, tak jak poprzednim razem.

134            -3
~~~Rafi 74
""Połączenie""
Niby dobrze. Mam pytanie do pana Wisłockiego, czy wszystkie osoby odpowiedzialne za doprowadzenie Wisły nad krawędź przepaści zostały znalezione i wyeliminowane z stowarzyszenia ? Bo jakoś cicho w tym temacie. Pozdrawiam.

144            -2
~~~tabaluga
yhym
czyli za jakieś 5 lat będzie to samo co było jeszcze dwa lata temu. Dopóki będzie tam nawet sprzątaczka z poprzedniego "zarządu i grupy właścicielskiej" (tak to nazwijmy), tak nic się nie zmieni. A połączenie tych dwóch podmiotów to masakra, wiele osób się odwróci, bo mają po prostu złe skojarzenia z TS-em, z resztą to widać jak wszystkie sekcje po kolei upadają, bo sponsorów brak. Najbardziej żal kosza bo jeszcze 5 lat temu byliśmy jedną z czołowych drużyn wśród kobiet w Europie a teraz spadamy z ligi. Nie chcę być też krytykiem, ale "Posiadana przez stowarzyszenie infrastruktura wraz z wiedzą ekspercką i możliwościami operacyjnymi zapewnianymi przez spółkę pozwoli wygenerować dodatkowe środki wspierające działalność i rozwój wszystkich sekcji" - zapowiada się kolejna zbiórka pieniędzy wśród kibiców. Zamiast na spokoju odbudować potęgę piłki nożnej w Wiśle, uregulować długi, wyjść na prostą to my bierzemy martwy podmiot, który generować będzie same straty.

63            -30
~~~goal
Niech się może najpierw, podadzą się do dymisji skompromitowane władze Towarzystwa.
Uważam, że w grę powinno wchodzić tylko bezwarukowe przejęcie TS-u przez S.A.

75            -10
~~~dery
No
Pani Gburczyk! Osiągnięcie stanu gorszego? To chyba Pani wie jak go osiągnąć!

63            -4
~~~Pytanie
Konferencja
Przydało były się zrobić taką otwarta konferencje że pytania mogli by zadawać kibice. Uważam że wiele osób interesuje kto aktualnie jest decyzyjnym w Tsie czy są tam dalej te kwasniaki itp, bo ludzi ze spółki można być spokojnym to myślę że dokładne wypytanie Wisłockiego i Gburczyk, by nie zaszkodziło. A wiele osób by uspokoiło. Pytań pewnie by było wiele co z gruntami nowa hala itp. Jak ktoś ma tt to niech podrzuci taki temat Krolewskiemu. Sorry za nieład w pisowni, ale pisane w robocie na szybko z tel :)

58            -4
~~~AntyPasy
Czy przypadkiem nie chodzi o grunty TS-u?
To nie fakt ani nawet nie oskarżenie, a tylko zwykłe pytanie, które powinien dziś zadać sobie każdy Wiślak. Z pewnością trio jest grupą inteligentnych i sprytnych osób. Za to należą się im wyrazy uznania. Ale czy kochają Wisłę? 'Po owocach ich poznacie'. No to wobec tego czekamy teraz już nie tylko na mistrzowski tytuł piłkarzy, ale też na trofea innych sekcji. To bowiem będzie wyznacznikiem w ocenie nowych właścicieli.

27            -16
~~~Wislakinf o
Wachowiak
Wachowiak przechodzi testy medyczne dziś wieczór albo jutro info o transferze !

30            -5
Anty Królewski
Z deszczu pod rynnę
Kompletnie złe rozwiązanie. TS Wisła powinna ogłosić upadłość i rozpocząć wszystko od nowa, wraz z nowymi ludźmi i pogonieniem raz na zawsze z władz klubu obecnych dyletantów na czele z Wisłockim i Gburczyk. A co do Królewskiego i Jażdżyńskiego, to uważam, że im chodzi o grunty, które posiada TS, tym bardziej iż nie mają na tyle pieniedzy, aby wprowadzić Wisłę na przyzwoity poziom, a do tego w ten sposób chcą na tym zyskać i zarobić. To jest wpadnięcie z deszczu pod rynnę ... TS jest de facto trupem, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i finansowym, a do tego ma kiepską reputację, dlatego nie widzę tutaj perspektyw i zmiany na lepsze ...

14            -53
~~~tom88
nie ma przejęcia
nie ma czegoś takiego jak połączenia, przejęcie stowarzyszenia i S.A., nie ma, nie da się. Dalej zatem będą dwa podmioty, dwa odrębne budżety. Jak można wnosić z komunikatu, nastąpi tylko "unia personalna", czy też przejęcia władzy w TSie przez ludzi z S.A. Jakiś pomysł to jest, aczkolwiek trudno to sobie wyobrazić tak zwyczajnie, czasowo, że da się być tu i tu. Pewnie przyjdą nowi ludzie. Jeśliby czytać komunikat literalnie, to to jest przejęcie, no ale przecież w stowarzyszeniu zarząd jest wybierany przez walne, które może wybrać tych dwóch, ale nie musi. No i musi być dymisja tego obecnego, wieloosobowego zarządu. Jakiś pomysł to jest, ale od mieszania herbata nie robi się słodsza...

27            -2
~~~Wiślak-Kr akus
wątpliwości!
Pan Miętta, którego kiedyś bardzo szanowałem już raz wsadził bandytów do Wisły. Czy duża brakowało, żeby Wisła upadła na wieki? Mam poważne wątpliwości dotyczące pani Gburczyk. Czy to nie jest jego córka? Po co nam ta fuzja?? Mnie się to nie podoba.

48            -10
~~~Ino Wisła
Zarządzie S.A
Coś Ty zrobił....? Oby to nie był koniec Wisly

30            -21
~~~Gandalf White Pride
Do goal
Spokojnie, krok po korku ;) Niech to idzie w dobrą stronę! Ave Wielka Wisła

32            -6
marcind75
...
Jeśli chodzi o obecny skład zarządu SA to ok, ale zastanawiam się co będzie jeśli kiedyś ten stan się zmieni (np w przypadku sprzedaży sekcji piłkarskiej) czy nowy właściciel będzie zainteresowany zarządzaniem również TSem?

15            -2
~~~Jazda
Grunty grunty grunty
Tylko wszyscy chcą tych gruntów a one odłogiem leżą. Ja nie mam nic przeciwko żeby np postawić tam hotel, który będzie w jakimś stopniu wsparciem finansowym klubu. Inteligentny zarząd na pewno jest w stanie stworzyć na nich coś dochodowego. Póki co to oni swoje środki lokują w klubie i tak już ciągną 2 lata.

15            -5
~~~Żółwik
Dobry ruch z obu stron!!
A ja przewrotnie uważam że to dobry ruch z obu stron. Uwaga: SA pozbywa się po połączeniu długu wewnętrznego (ponoć ponad 40 mln zl)! Ponadto moim zdaniem nowi właściciele SA sięgną do swoich ? Kieszeni i w ten sposób postarają się zagospodarować właściwie grunty TS (np. powstanie hotel itp.) z których będą czerpać w przyszłości wszyscy profity. No i kto wie czy na dzień dobry nie zastąpią długi TSu bo podejrzewam, że finansowo leżą na łopatkach, stąd ten ruch. To tylko moje hipotezy ale uważam że co najmniej część z nich się ziści...

14            -6
GrzegorzS
Zaskakująco szybko doszło do ponownego
scalenia obu organizmów, ale to dobra wiadomość. Może dzięki temu ruszy wreszcie długo oczekiwana inwestycja i powstanie hotel, który da dochód klubowi potrzebny dla ustabilizowania sytuacji finansowej klubu. Mam nadzieję, że szybko nastąpi ujednolicenie administracyjne. Za dużo czasu stracono na niepotrzebną wojnę o loga, ale tak czasem bywa, że najpierw trzeba się podzielić by się scalić. W jedności siła.

13            -15
GrzegorzS
Całe szczęście, że ty drogi nie musisz już ogłaszać upadku
czegokolwiek boś dawno upadł na głowę. Jak to się fajnie mówi zaczynac od nowa weź się za kibicowanie Kuchenkarzowi Wronki

9            -7
~~~Rumcajs
Zgnite korzenie TSu należy jak najszybciej uciąć!
Stanowcze NIE! dla wszystkich winnych i skompromitowanych działaczy z TSu, którzy doprowadzili do upadku SA a później TSu. Tam nadal sporo ludzi którzy są temu winni, łącznie z Wisłockim! Oni muszą odejść i to natychmiast. To jest rak który trawi Wisłę!

25            -5
~~~Gfg
Oby bez rekinkow
Chron nas Boze przed rekinami. Drugi raz klubu normalni kibice nie uratuja.

28            -1
~~~nołnejm
A ja nie patrzę na to optymistycznie
Po pierwsze TS jest przegnity do szpiku kości szemranym towarzystwem (TS - Towarzystwo Sharksowe). Wątpię, żeby tak po prostu sobie odpuścili wpływy. Zwłaszcza, że teraz będą mogli toczyć wojenki z połączonymi władzami TS i SA, do których (tych z SA) nie mieli dostępu. Oby nie zaczęły się jakieś prowokacje, pomówienia i krecia robota, żeby znowu położyć łapska na SA. Drugi raz akcja ratunkowa się nie uda. Jak dla mnie TS mógłby odejść w niebyt i zacząć od nowa z czystą kartą. Przecież już praktycznie każda sekcja ledwo zipie i nie oszukujmy się: zainteresowanie Wisłą wzięło się od sekcji piłkarskiej. Wiadomo, fajnie jakby koszykarki nadal osiągały sukcesy, ale dla mnie istotniejszy jest rozwój uratowanej wspólnymi siłami SA. Przy plajcie TS dług wewnętrzny SA przestaje istnieć. Po drugie, żeby wyciągnąć TS z bagna w jakim się znajduje potrzebna jest masa pracy, a przecież chodzi tu o to żeby ciężką robotę odwalili Jażdżyński z Królewskim. Sami oni przyznają, że od dawna ciężko jest znaleźć czas na wszystko; na prywatne biznesy, na prowadzenie SA, już nawet nie wspominając o prywatnym życiu. Czy potrzebują jeszcze kulę u nogi w postaci TS? Obawiam się, że odbije się to na zaangażowaniu w SA. Po trzecie: TS jest spalony w rozmowach z miastem, sponsorami i użyczenie twarzy ratowników raczej zaszkodzi im samym niż pomoże TSowi. Reasumując mam bardzo duże obawy. Mam jednak zaufanie do ratowników, natomiast nikt nie jest nieomylny i może zdarzyć się też wpadka, a pamiętajmy, że ludzie w TS nie muszą grać fair.

15            -6
~~~bochen
Sekcje związane z TS
Wszystkie sekcje są w czarnej dupie, sponsorzy nie chcieli współpracować z "miśkami" i się wycofali, teraz dzięki S.A. może być normalnie, a Pana Wisłockiego to do trenowania trampkarzy a nie do zarządzania,

17            -3