Piątek, 5 lutego 2021 r.

Wiceprezes Wisły składa pozew przeciwko Adamowi Buksie

Wiceprezes krakowskiej Wisły, Maciej Bałaziński, pozwał do sądu Adama Buksę - ojca piłkarza naszego klubu - Aleksandra. Buksa senior w oświadczeniu, które złożył na łamach serwisu meczyki.pl, oskarżył bowiem Bałazińskiego o stosowanie "nielegalnych praktyk", które to związane miały być z niedoszłym zawarciem nowej umowy Aleksandra Buksy z Wisłą Kraków, w tym o rzekome "agresywne podejście" do 18-latka.

Bałaziński domaga się od Buksy wpłaty dość mocno... symbolicznej kwoty - 30 PLN, tyle że płatnych w... "srebrnych" jednozłotówkach na cele społeczne.

Wiceprezes Wisły Kraków SA o swojej decyzji poinformował na Twitterze.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


28    Komentarze:

~~~nołnejm
Brawo
Nikt nie ma prawa do takich oszczerstw. Jeśli janusz biznesu zarzuca nielegalne praktyki niech je udowodni w sądzie. Co za burak.

163            -5
~~~sympatyk
...
brawo zarząd Wisły,niech stary buksa płaci srebrnikami :)mogliscie panie buksa pomóc klubowi który ci wyszkolił syna,synus i tak by poszedł na zachód a klub mozna było wspomóc z transferu,wyciagnąc z kłopotów...zero jest zawsze zerem choćby było pisane pieknym charakterem panie buksa

168            -2
~~~nołnejm
30 srebrników
świetny pomysł. Wiadomo, że jednozłotówki są zrobione ze stopu miedzi i niklu a nie ze srebra, ale i tak dla wszystkich są "srebrne". Fajna szpila.

155            -5
~~~Socio
Roz...bał system
Brawo Panie Macieju :) 30 srebrników:)

163            -2
~~~Tnv
.
Jazda z rwami

89            -6
~~~nołnejm
Pomysł na wypłaty
proponuję w jednogroszówkach w kasie klubu. 40 000 zł w jednogroszówkach to będzie 6,56 tony żelastwa. Wyrobi sobie chłopak mięśnie przynajmniej.

68            -8
~~~T24
Wisła
Zastanawia mnie jedno Trener Hyballa powiedział na konferencji iż będzie Buksie dawał szanse na grę. Pytam się po co? Przecież Buksa po wejściu na bojsko może olać dokumentnie i jeszcze grać na niekorzyść drużyny. Ja bym go trzymał te pół roku na ławce albo do juniorów wysłać.

93            -10
~~~Bebetto
Nie sądzę, aby Wisła, chciała pozbyć sie Olka
Nie przeszedł szkolenia piłkarskiego, takiego jak w Zachodniej Europie, gdzie talenty w tym wieku są gotowi do gry, więc sporo nauki przed nim. Mógł spokojnie odzyskać formę, pograć w pierwszym składzie, nabrać większego doświadczenia i taktyki także. W tym wieku rok, czy dwa nie ma znaczenia, ale umiejętności są większe, wyższa kwota za zawodnika i klub też zarobi. Nie sądzę, aby w jakimkolwiek znanym klubie szybko zagrał, bo czekają go z pewnością wypożyczenia i tułaczka, a Ronaldo czy Messim nie jest. Rodzina i Olek, podjęli taka decyzję, nie sądzę aby jego manager Zahavi także, gdyż jest managerem wielu znanych zawodników, więc kasy mu nie brakuje. Przy dobrym rozwoju Olka, po roku czy dwóch, Olek i jego rodzina i Zahavi kasę mieliby większą. Może brakło cierpliwości, a może brak kasy, ale kariera Olka teraz może teraz potoczyć się różnie. Mam nadzieje, że Olek, gdzieś nie przepadnie i słuch po nim zaginie wraz marzeniami jego i jego rodziny. Pośpieszne działania Olka, bez doświadczenia, mogą zahamować jego rozwój na zawsze. Mam nadzieję, że się mylę, a żadnemu Wiślakowi zle nie życzę.

13            -51
~~~Kibic
Rezerwy
Jak mamy tyle młodych to potrzebujemy REZERWY ich trzeba gdzieś ogrywać z tym jednym Ojciec$$ B ma racje (tylko z tym)

31            -19
~~~Żółwik
Śmierdzisz Buksa!
Śmierdzisz Buksa kasą! Strasznie od Ciebie śmierdzi. Nikt na ławce rezerwowych nie będzie chciał koło Ciebie siedzieć. Nie masz przyszłości w Krakowie. Obecnie tylko zagranicą Judaszu... A za 2-3 łatka wracamy z podkulonym ogonem do jakiegoś klubu który będzie chciał Cię przyciągnąć na ławkę rezerwowych. I nie będzie to Wisła, o nie. Wsppmnisz moje słowa. No i szykuj te 30 srebrników!!!

74            -6
sk04
~~~T24
Spokojnie. Teraz, po całej aferze z brakiem podpisania kontraktu przez Buksę, wszyscy, nie tylko Właściciele, Zarząd, ale przede wszystkim Trener powinni uważać na słowa. Dziennikarze będą zadawać głupkowate pytania i węszyć aferę, jak to Buksa jest psychicznie dołowany w Wisełce. Z kulturą i taktem Hyballa odpowiedział tak, jak nie oczekiwała tego druga strona. I o to chodzi! Kto wie, czy pozostawienie Buksy przy pierwszej drużynie nie jest majstersztykiem Zarządu?! Nikt nie zarzuci, że Buksa karnie został odesłany do juniorów, a przez to, że będzie przy pierwszej drużynie nie powącha murawy z CLJ! Brawo Zarząd, brawo Trener. A za wiceprezesa M. Bałazińskiego trzymam kciuki przed obliczem sprawiedliwości ufając, że niebawem usłyszymy skamlenie A. Buksy i przeprosiny!

55            -2
~~~Arni
Cieszę się
Że Zarząd pozwał tego cwaniaka do sądu. Nie ma co się nad nim rozczulać niech grubo placi za pomówienia i nadszarpnięty wizerunek Zarządu i klubu. Niech poczuje na własnej kieszeni. Brawo Zarząd Wisły.

45            -3
~~~BB
Cenny
Widać jak Olek był cenny dla klubu po jadzie jaki wylewają na niego kibice w komentarzach

3            -93
~~~gutek
zabuksował
Brawo panie Bałaziński tak trzymać! 1906 % poparcia Niech judasz płaci srebrnikami:)

62            -4
~~~goal
Słuszna decyzja.
Wysoką pensję się dobrze inkasowało. Ciekawe, kto teraz da młodemu choćby część tej kwoty.

45            -2
~~~Misiu
Buksa
Dla Ciebie młody krzyż na drogę i róbta co chceta. Ojciec rzuca się na kasę, idź pan wpierona ze swoimi srebrnikami. Adios Amigo. Olać towarzycho. Nie zwracać na nich uwagi. Wiślakiem zostaje się w sercu na całe życie, a nie na dwa, trzy lata. Pamiętam po jakiej uczelni jestem i staram się ja prezentować prywatnie i zawodowo. I kasę stawiam na trzecim miejscu dopiero. A po za tym i tak w dłuższym czasie mam profity finansowe. Tylko się z nimi nie obnoszę na prawo i lewo.

38            -4
~~~kazek
@T24
Będzie mu dawał szanse tak samo, jak dotąd. A, że Buksa jest cieniem samego siebie, to raczej nie liczyłbym na częste oglądanie go.

41            -3
Anty Królewski
Temat zastępczy
Uważam, że prawda leży pośrodku. Według mnie jest totalnym absurdem, że Wisla zgodziła się traktować Buksę wyjątkowo i że dała mu kontrakt w wysokości około 40 tyś. złotych miesięcznie, ktory niczego specjalnego jeszcze u nas nie pokazał. Równie niepoważne jest to, że zarząd klubu bezgranicznie uwierzył w ustne zapewnienia i okłamał kibiców, iż został przedłużony kontrakt z Buksą. Bardzo możliwe, że części tych ustaleń klub nie dotrzymał, niemniej na takie żądania nie należało się zgadzać. Zarazem widać pazerność i wiarołomność zarówno Aleksandra Buksy, jak i jego ojca. Ze swoim podejściem to w mojej ocenie kariery nie zrobi. Według mnie takie zamieszanie o niego jest kompletnie nie warte świeczki, tym bardziej, że nie potrafił się przebić w słabej Wisle, w której atak jest kiepsko obsadzony. A ten cały pozew to typowy temat zastępczy, przecież Wisła więcej na tym procesie sadowym wiecej pieniedzy straci aniżeli zyska. A obecny zarząd lubuje się w rzucaniu tego typu tematow, w celach zarowno PR - owych, jak i odwracaniu uwagi od innych zagadnień oraz, żeby kibice mieli pożywkę. Przykładów nie trzeba zresztą daleko szukać, tak jak rzucenie tematu kwestii starszeństwa Wisły przez Jażdżyńskiego, kilka tygodni temu. Ja bym na miejscu klubu olał ten temat i zesłał Buksę do CLJ (lub próbował rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron).

3            -43
~~~Diogenes2 2
Znakomicie!!!
Ojczulek placze sie w zeznaniach, manipuluje, a dodatkowo pomawia Wisle i poszczegolne osoby. Pozew powinien zlozyc tez Jazdzynski, Kuba i Krolewski. A kolejnym pozwem powinien byc o niedotrzymanie umowy ustnej.

26            -2
~~~Diogenes2 2
30 srebrnikow -piekna symbolika
Judasza Iskariote pozegnajmy godnie jak wrocimy na stadion!!! Moze juz w marcu!!

28            -3
~~~Rav23
Do BB
Trudno się na gościem rozczulać i głaskać go, on już wie ,że odchodzi. Zwodził klub cały rok praktycznie a teraz mamy nad nim płakać? Niego trener wpuszcza w każdym meczu na 30 sekund, żeby PZPN nie miał pretekstu.

29            -1
~~~Stefan
Kolor pokoju
Slyszalem, że kolor pokoju Buksa ma malować juz na zielono. Ale to może tylko zle ludzkie językiem tak mowia...

16            -1
~~~Stefan
Buksa
Osobiście chcialbym go zobaczyć na murawie. Zwłaszcza jak będą kibice. Najpierw go wywołać a później dać mu wsparcie zvtrybun którego nie zapomni...

32            0
~~~Stefan
Do BB
Od miłości do nienawiści jest mały krok. Był uwielbiany przez kibiców holubiony. Twierdził ze jest kimś z nas. Zdradził jak niewierna zona zapewniajaca męża o swojej miłości.

33            -2
Maxi
To co zrobił Buksa starszy i młody jest obrzydliwe
Klub go wyszkolił pomagał ten młody g...j jeszcze nie tak dawno na stadionie całował Wisły herb brak słów . Będę mu bardzo kibicował w tym by nic nie osiągnął w Piłce Nożnej

33            -2
~~~FranC
Niezły przekaz
Nie liczy się kwota ale sam przekaz: "30 srebrnych jednozłotówek". To wyraźne nawiązanie do postaci Judasza, który według Biblii za 30 srebrników miał wydać Jezusa. Trafione w sedno.

31            -1
~~~Soso85
T24
Wydaje mi się, że jakby "przegrał" mecz to żadnej kariery nie zrobi

17            0
~~~Gammay
Czy tatuś Olusia szykuje go na Floriańską?
stary Buksa nazywa zarząd Wisły "nieudacznikami". Tak mówi o ludziach, którzy uratowali Wisłę od upadku wkładając w tą operację własne pieniądze. Wygląda na to, że wg oceny Buksy "udacznikami" są tacy ludzie jak on sam, którzy zgarniają pod siebie jak tylko sie da, nie licząc się z nikim i z niczym. To tyle o moralności tego faceta. A o jego intelekcie świadczy wypowiedź, że Oluś niczego nie zawdzięcza Wiśle, bo to on, tatuś Olusia w całości finansował jego "karierę" Innymi słowy, Buksowie uważają, że Oluś występuje w konkurencji indywidualnej, jak Iga Świątek i żaden klub nie jest mu potrzebny do robienia kariery. Więc Olus powinien uważać, bo nie wykluczone, że jego tatko szykuje go po cichu do solowych występów na Floriańskiej, obok tego pana, który co roku zarabia na życie zręcznym kapkowaniem na leżąco, gumowej piłeczki

24            -2