Poniedziałek, 8 lutego 2021 r.

Andrzej Iwan zostanie skautem w Wiśle Kraków

Piłkarska legenda zespołu "Białej Gwiazdy" - Andrzej Iwan - będzie jednym ze skautów w naszym klubie - poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski.

Andrzej Iwan był piłkarzem Wisły Kraków w latach 1976-1985. Wystąpił w 227. oficjalnych meczach, w których strzelił 81 goli i w 1978 roku wywalczył mistrzostwo Polski.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


36    Komentarze:

~~~bob
Andrzej Iwan
Witaj w domu Ajwen. Powodzenia.

180            -5
~~~Nicki
Czy to aby dobry ruch?
Wojciechem Kwietniem budował Wieczystą Kraków. Zrezygnował jednak z powodu problemów zdrowotnych, o sobie daje mu znać również choroba alkoholowa. Nie wiem czy wizerunkowo potrzeba Wiśle p.Iwana można pomóc ewentualnie w inny sposób chociaż nie wiem czy to ma jeszcze sens ale to jest moja subiektywna opinia.

43            -232
~~~gg
ok
Tak trzymać. Lepiej pomóc WIŚLAKOWI niż płacić niewiernemu, któremu Wisła nic nie dała.

188            -10
kr
Powodzenia panie Andrzeju.
Z korzyścią dla Wisły i pana, proszę się trzymać i nie poddawać.

188            -5
~~~Janko Buszewski
Andrzej to fajny i pozytywny gośc
mieszkalismy obok siebie ponad 10 lat.Znam Go z tej lepszej i.....hmmmm....gorszej strony :):)Ale o niej, to On juz dawno pisał więc nie ma sensu bić piany.Zastanawia mnie jednak troszkę ten mariaż.Andrzej od kilku lat dostrzegał mało pozytywów w działaniu zarządu klubu,krytykował większość transferów i był jawnym oponentem ludzi,którzy chciali zatrudnic trenera Hyballe.Poza tym,współpracował chyba dosyć mocno ze sztabem Wieczystej( kiero ,jak mnie pamięc nie myli?)a nic mi nie wiadomo,by ten angaz został rozwiązany? Cikawy jestem co ztej współpracy wyjdzie i kto pierwszy stwierdził ze....warto to zainicjowac!?

88            -8
~~~Ekonom
Legenda
Zniszczona przez alkohol i nie przemyślane decyzje.Oby długo wytrzymał na tym stanowisku.Powodzenia

71            -5
~~~Ryan
Skautmistrz
witamy z powrotem na R22... Ajwen w mej ocenie będzie odpowiedzialny za poszukiwania piłkarzy z niższych lig oraz poszukiwania nastoletnich talentów do AP.

74            -4
~~~Dopinguja cyNiePiknik
To przede wszystkim wielki gest
Spory gest zarządu i Jażdźa. Sam doskonale rozumiem z czym mierzy się Ajwen i na dłuższą metę może skończyć się to odejściem, albo zwolnieniem. Niemniej bardzo doceniam szansę daną Panu Andrzejowi, którego miałem okazję nie raz spotkać na Prądniku i okolicach. Trzymam mocno kciuki, za Wisełke i za Ajwena!

101            -5
~~~WisłaNaZa wsze
Ajwen
Świetny ruch! Przede wszystkim doskonały ruch wizerunkowy, każdy Andrzeja zna i lubi. Poza tym to nasz człowiek, jesteśmy czymś więcej niż przedsiębiorstwem, potrzebujemy takich ludzi.

81            -5
~~~Gandalf White Pride
Ajwen
Jeśli ktoś psioczy niech obejrzy ostatni Hejt Park. Choć Stanowskiego średnio lubię to ogólnie za pomoc Andrzejowi wielki i dozgonny szacun. Powodzenia dla Ajwena i oby dzięki pracy w Wisełce demony odpuściły. CWZR!

89            -4
~~~~ja
Ajwen
Potrzebny ten Ajwen tutaj, jak dziura w moście. Kwiecień pogonił za pijaństwo, to u nas się wkręci i koło się zamyka.

24            -152
Tss
Nie wiem czy Wisa go potrzebuje
I nie wiem czy on potrzebuje Wisły, ale oglądałem go ostatnio w hejt parku u Stanowskiego i powiem jedno. Jeśli to zajęcie u nas ma go odciągnąć od ,,demonów'' z którymi walczy, jeśli ma tylko na tyle siły by poraz kolejny spróbować, to trzeba mu dać szanse. Tymbardziej, że on należy do naszej wiślackiej rodziny. A kto ma podać pomocną dłoń jak nie rodzina?

136            -4
~~~Arkan
ciekawa informacja
Legenda Wisły wraca do klubu marketingowo super pan Andrzej cieszy się wielkim szacunkiem u kibiców i ma to coś za co się go lubi nawet jak nie zawsze się z nim zgadza. Co do jego pracy może to być jakaś misja gdzie tylko on sobie poradzi bo że będzie tylko skautem to chyba nie. Myślę że będzie chciał zrobić coś niestandardowego dla swojego klubu mam na myśli wejście do Wisły pana Kwietnia bądź powrót do rozmów z Buksami i nowe otwarcie bo mimo wszystko Olek jest naszym wychowankiem i myślę że będzie łatwiej gadać z panem Andrzejem niż z resztą naszego zespołu a pan Andrzej łagodzi obyczaje i może wszystkim uda wyjść z twarzą w tym konflikcie i się pogodzić

41            -18
~~~Janko Buszewski
Pełna zgoda,Panowie przedmówcy
tylko jest tez druga strona tego medalu.Tak jak piszecie,Ajwen to fajny facet,Wiślak etc i dobrze byłoby podac Mu rękę.Tylko ze ma to byc etat,a nie tylko koło ratunkowe dla Andrzeja.To tak jak w pracy....zamówienie-wyko nanie-honoracja.Ajwen musi pracowac i starac się,zeby współpraca była owocna i obu stronom przyniosła wymierne korzyści.Nas nie stac na to,zeby płacic facetowi(nawet niewielkie pieniądze),nie miec z tego pozytku,poza satysfakcją,ze podalismy rękę Wislackiej Legendzie.Tu nawet nie chodzi stricte o finanse a bardziej o aspekt sportowy.My chcemy oprzec strukturę sekcji o młodych i ambitnych piłkarz.Uzdolnionych i dobrze rokujących.Skaut który sie tym ma zajmowac,winien robic to rzetelnie,transparentnie i fachowo.Ajwen sie do tego nadaje...tylko to musi byc "ten" Ajwen.Bez demonów przeszłosci które wciąż Go nachodza.Myslę ze Andrzej ma tego swiadomośc a podjęta praca i efety tejże,takze i jego wzmocnią..?Czasem satysfakcja z wykonanej pracy,ma znaczenie takze terapeutyczne a nie ma chyba klubu,bliższego Iwanowi niz Wisła Kraków?Wierzę,że On ma swiadomośc misji jaką się Mu powierza i wypełni ją właciwie?Inaczej...kolej ny raz Wisła i sam Andrzej nie spełnią pokładanych w sobie obustonnych nadzieji.Praca,praca,par ac i jeszcz raz praca.Life is brutal !

37            -5
~~~Miron
Legenda Wisły.....
Czy to sie komuś podoba czy nie.

62            -3
~~~NeverBack Down
Ja tam się ciesze
Pan Iwan ma rozeznanie w niższych ligach a tam tez są talenty. Wydaje mi się ze to dobry krok bo widać po Plewce ze wizja szansy gry w Wiśle zmotywowała go do pracy. Czekamy na pare perełek z niższych lig

65            -4
~~~Rozpierdu cha2021
Taki dzień...
Kazdy Wiślak dumny, sa 3 pkt jest fajna gra... jest trener przez T i zawodnicy za nim! To sie czuje i widzi. Jest team spirit. A dziś? Sadlok mowi ze chce byc na wieki Wiślakiem, pomagamy Ajwenowi oby nam kogoś zakontraktował na zysk w przyszlosci, kolejna firma w gronie Sponsorów. Panie jak ja sie cieszę ze wiele lat temu wybralem ten klub!! Ostatni taki w Polsce... nigdy nie zginie. I tylko jeden smutek dziś z boku... miasto Gdańsk daje Lechii na promocję miasta 10mln zł w 2021 roku. Gdzie my żyjemy?? Mowisz Krakow- myslisz .... wstyd. Grunt ze Wisla placi za kazdy mecz wynajem... heh. Żenujące to jest! A zaslanianie się miasta niegospodarnoscia to po prostu skandal i to za nasze podatki!

55            -2
~~~N. P
Trzymaj się
Ajwen trzymaj się. Mam takie same problemy jak Ty. Trzymaj się dla naszej kochanej Wisły. To nasz klub, to nasze serce! A Ty Wislak z krwi i kości!. Jestem rocznik 74 pamiętam twoje występy bramki w Wisełce i reprezentacji Polski. Trzymaj się i znajdź gwiazdę tej ligi. Stać Cię na to

43            -3
Maxi
Sami abstynenci tutaj są widzę . Panie Andrzeju powodzenia w nowej roli ci życzę
Jechanie po Panu Andrzeju jest niesmaczne . I proszę nie wypisywać głupot każdy może mieć w życiu różne problemy ostatnio oglądałem z nim Hyde Park na Kanale Sportowym i mi zaimponował zero ściemy z jego strony było . Powodzenia jako Skaut życzę i dużo zdrówka .

53            -7
sk04
A jednak!
Pomimo żalu i nieukrywanych pretensji do Naszego Klubu - "Spalony" - powraca, bo bez względu na wszystko, zostawił w Wisełce wspaniałe wspomnienia, niezapomniane chwile i przyjaźnie z boiska. Zupełne zaskoczenie! Oby Aiwen poradził sobie ze swoimi zadawnionymi problemami i pomógł w rozwoju, chyba w dalszym ciągu umiłowanemu Klubowi, temu, z którego wyszedł i ... powrócił!

27            -5
~~~goal
Adamowi Musiałowi udało się wytrwać dostając posadę w Wiśle.
Więc mam nadzieję, że i Andrzejowi Iwanowi uda się porzucić swoje słabości, bo to może być dla niego wielka, ale i ostatnia już szansa. A gra toczy się dla niego o naprawdę wysoką stawkę.

43            -3
~~~wiśłak90b r
a propo
link » ktoś taki by nam się przydał,,,

7            -19
RomTSW
Powodzenia, Panie Andrzeju!
Są sprawy, z którymi człowiek sobie sam nie poradzi i taką sprawą jest nałóg alkoholowy. Pada tu określenie "demony", w przenośni, ale ono jest akurat w tym przypadku jak najbardziej adekwatne w sensie dosłownym. Pomoc ludzka, jaką kolejny raz dostał pan Andrzej, jest bezcenna. Ale życzę Mu, żeby nie odrzucił także tej najważniejszej, od Boga. Wielu tych, którzy byli od Niego daleko, uratowało się np. dzięki Różańcowi, choćby w ostatniej chwili. Panie Andrzeju, powodzenia!

38            -3
~~~SędziaKal osz
Dobra decyzja
Ajwen jest w stanie nam wyciągnąć wielu dobrych graczy, wydaje mi się, że ma nosa do dobrych piłkarzy i myślę też, że względu na swoje przygody życiowe, jest w stanie też ocenić zawodnika od strony mentalnej. To jest ważne aby do Wisły nie trafiali ludzie, którzy mentalnie do tak WIELKIEGO klubu nie pasują, że już nie wspomnę o innych problemach pozaboiskowych. Pomijam już, że na krakowskich osiedlach zawsze było mnóstwo utalentowanych zawodników, niestety nie mieli możliwości przebicia się, a niektórzy mimo papierów na grę kończyli różnie. Szukamy czasem zawodników nie wiadomo gdzie, a na lokalnym podwórku jest ich sporo.

9            -6
~~~SMOK
IWAN Andrzejek
Z jednej strony chciałbym krzyknąć "Ajwen wraca!" ale z drugiej chciałbym, żeby - "Andrzeju fajny gość z ciebie. Picie ciebie nie warte". Chciałbym wierzyć, ze da rade ale jak go znam ................ Tak czy inaczej - witaj ponownie w szeregach. Pokaz znowu, na co cie stać

11            -6
~~~SMOK
Yeboah
Turcy zainteresowani nasza z'Yawą i dają za niego melonikaEUR. Jak na teraz to przynajmniej pól melona za mało. W lecie nasza z'Yawa będzie jeszcze więcej warta.

19            -6
~~~Szogun
Iwan
A ostatnio ciągle mówił, że źle się dzieje w Wiśle. Oby udało mu się poprawić Wisłę. Trzymam kciuki.

19            -2
~~~Łukasz
Ajwen
Nie jestem pewien czy to Iwan chce pomóc Wiśle, czy raczej Wisła Iwanowi. Tak czy inaczej wizerunkowo strzał w kolano.

11            -55
~~~Diogenes2 2
Jestesmy Wislacka rodzina
Pokazalismy juz, ze potrafimy uratowac wspolnie nieratowalne. Jesli Iwan znow (niestety) pije, a mozemy mu pomoc, a on chce popracowac (a ma oko do graczy, nigdy sam nie byl mietusem) to piekny gest zarzadu! Ajwen zawsze stal murem za Wisla, nigdy nie sprzedal sie warszawce, nie zaczal opowiadac farmazonow zeby sie przypodobac komus. Prawdziwy Wislak.

17            -2
~~~Stefan
Ajwen
- Łukasz - jaki strzał w kolano? Raczej w 10! Wisła dając Ajwenowi pracę pokazuje że jest ponad wcześniejsza krytykę ze strony Iwana. Co więcej pokazuje, że klub ma w sobie wiele empatii i jest otwarty na pomaganie innym. Nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie Wisła jest wygrana . Marketingowo - o czym wyżej, a jeśli Iwan pokaże, że nadal ma dar do znajdowania talentów - to klub zyska może nowych zawodników.

21            -5
~~~Krak
Nagroda za pijaństwo
Wynika z tego, że najlepszymi referencjami, na stanowisku gdzie zarabia sie kupe kasy jest alkoholizm

6            -37
Kosmaty
Witamy w domu.
Bardzo dobra decyzja i korzystna na wielu płaszczyznach. Oczywiście najbardziej oczywiste: skauting Wisły trzeba stale rozbudowywać (to dość oczywiste), a Iwan ma do tego kwalifikacje. Druga kwestia to udowodnienie, że Wisła nie zostawia swoich na lodzie. Wisła to rodzina, która trwa i jeśli ktoś chce do tej rodziny należeć, to nikt go nie porzuci nawet w trudnych chwilach. Swoją drogą ciekawy kontrast między Iwanem, a Buksą. Andrzej Iwan, prawie 10 lat gry w Wiśle, na koncie istotny wkład w tytuł mistrzowski pierwszej drużyny, gwiazda zespołu mówi "Bardzo chcę, żeby mój powrót do Wisły był udany. Chcę odpłacić zaufaniem. Nie byłem i nie jestem w sytuacji, w której mogę powiedzieć: dobra, dzięki za propozycję, to ja się zastanowię i dam wam znać. Nie mam takiego prawa. Po tym ile ten klub mi dał. [...]". Podkreślę raz jeszcze: jedna z legend wszechczasów Wisły stwierdza, że nie ma prawa odmawiać klubowi, bo tak wiele ten klub Mu dał. Dla porównania Buksa (to chyba słowa jego taty, ale nawet jeśli, to w tym wypadku żadna różnica), szkolony przez Wisłę od małego, a obecnie wciąż junior dopiero wchodzący do dorosłej piłki, który dobrą miał jedną rundę: "Wisła nic mu nie dała, a on tyle zrobił dla Wisły, nawet sam namalował barwy klubowe w pokoju". Czy y też widzicie ten kontrast?

20            -2
~~~Kibol z Reymonta
Ajwen ma furę szczęścia....
że w swoim życiu spotyka mega życzliwych ludzi ktorzy podają mu pomocną dłoń w sytuacji gdy zaczyna iść na dno.Tak było z Basałajem ,pozniej był Kwiecień i teraz Wisła.Oby nie spier....ł tego bo wydaje mi się,że kolejnej szansy już miał nie będzie.

9            -1
~~~Dzusi smak
Ajwen
Jak to kiedyś pięknie powiedział Alosza Awdiejew: "Nigdy nie śmiej się z alkholików, bo sam możesz do nich dołączyć" i niech te słowa będą przestrogą dla niektórych Wiślaków, ktorzy widzą w nim tego złego. Trzeba pomóc chłopu, jestem za.

13            -1
~~~Kiko
No i GIT!
Super decyzja. Pan Andrzej pracując w Wieczystej będzie idealnie w penetrować zawodników z niższych lig. Może znowu pojawi się np. taki nowy Błaszczu...

1            -1
~~~Łukasz
Ajwen
Do Stefan: Co Ajwen pokarze jako Skaut? [...] ludzie. Ajwen, Kapka śp Musiał - to historia Wisły , ale to już było . W roku 97 wszedł do Wisły Cupiał z TIRem kasy i co? Oni też wtedy byli w Wiśle . Co to dało klubowi? Pomogli wtedy jak była kasa ? Po co nam Ajwen skaut? kogo będzie szukał i gdzie ?

0            -1