Piątek, 12 lutego 2021 r.

Vítězslav Lavička: - Wisła pokazała swoją jakość

- Z mojego punktu widzenia to boisko było dziś na granicy. Rano murawa była biała, ale zapowiadano, że nie będzie padać. Przed samym meczem, gdy przyjechaliśmy na stadion murawa była zielona i była bardzo dobrze przygotowana, ale na rozgrzewce śnieg zaczął bardzo mocno padać i było tak na granicy. W takich warunkach jest większe ryzyko kontuzji i obydwie drużyny nie miały łatwo, ale wszyscy dali z siebie maksimum, walczyli bardzo dobrze - powiedział po meczu Śląska z Wisłą trener zespołu gospodarzy, Vítězslava Lavički.

- Wiedzieliśmy, że Wisła Kraków jest drużyną już innej jakości, niż była na początku sezonu, gdy graliśmy z nią w Krakowie. Teraz pokazują się z bardzo dobrej strony. Wygrali swój ostatni mecz i wiedzieliśmy, że musimy stosować wysoki pressing, żeby nie dać szansy na długie piłki. Graliśmy to na co pozwoliła murawa i tak jak pozwolił przeciwnik. Były momenty w tym meczu, że pokazywaliśmy się z lepszej strony, ale trzeba też przyznać, że Wisła pokazała swoją jakość. Przechodziła długimi podaniami i miała niebezpieczne sytuacje w naszym polu karnym. Ważny był ten rzut karny i świetna interwencja Matúša Putnocký'ego, który utrzymał nas w tym meczu - przyznał ponadto trener zespołu z Wrocławia.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

~~~OLD KIBIC
Za wypowiedzi lubię tego trenera.
Wypowiedzi są obiektywne. Szkoda, że nie wykorzystalismy karnego, bo zwycięstwo było blisko. Gramy lepiej brakło skuteczności ale we Wrocku zawsze grało się trudno. Wierzę że po takiej grze będą punkty w trudnych meczach, bo widać po zawodnikach, że się starają.

67            -1