Poniedziałek, 15 lutego 2021 r.

Artur Balicki rozwiązał swój kontrakt z Wisłą Kraków

21-letni napastnik Artur Balicki nie będzie dłużej reprezentował barw Wisły Kraków. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany.

Artur Balicki trafił do Wisły w lutym 2019 roku z Ruchu Chorzów. W sezonie 2018/2019 zagrał w pierwszym zespole "Białej Gwiazdy" w dwóch meczach. Następnie przebywał na wypożyczeniach w klubach II ligi - w Pogoni Siedlce oraz w Garbarni Kraków.

Będąc piłkarzem klubu z Siedlec - wraz z innymi zawodnikami tamtejszej Pogoni - poddał się niedozwolonemu dopingowi (kroplówki witaminowe), za co w grudniu 2019 roku został zdyskwalifikowany na pół roku. Po rewizji tego wyroku przez Światową Agencję Antydopingową (WADA), a co za tym idzie w drugiej instancji przez Polską Agencję Antydopingową (POLADA) - otrzymał dodatkową dyskwalifikację na kolejne półtora roku.

Oznacza to, że Balicki na boisko będzie mógł wrócić dopiero w lipcu 2022 roku. Dodajmy, że w związku z tym, że jako jedyny współpracował z Agencją Antydopingową, jego dyskwalifikacja jest łącznie dwuletnia. Pozostali piłkarze Pogoni Siedlce otrzymali kary czteroletnie.


Źródło: Wisła Kraków SA, własne

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

~~~goal
To jedyne, rozsądne rozwiązanie.
Jakiś palant z Siedlec zniszczył kariery tak wielu piłkarzy.

136            -2
~~~Olek11
Dlaczego
Ktoś wie dlaczego?

12            -45
~~~Czesław m
Nie zrozumiałe decyzję
Na co nam potrzebny polski napastnik. Jak można kupić zagranicznego. To jest chore

10            -158
~~~Kibic20
Balicki
Naprawdę, szkoda mi chłopaka. Niestety do2022 jest zdyskwalifikowany, ale chłopak zdolny, mógł się wybić. Przez taka głupotę, nie wiadomo, czy nie po karierze. Ciekaw, co on teraz zrobi? Szkoda, że nikt mu ręki nie poda. W młodości dużo osób popełnia błędy, później wyrastają na uczciwych ludzi. Szkoda, że się w tych Siedlcach wtedy znalazł!

82            -5
Kosmaty
@~~~Czesław m
Wiesz: krajowy czy zagraniczny... co za różnica?. Chcesz by został w Wiśle? Płać jego pensję. Przez półtora roku nie ma prawa grać, może najwyżej trenować, jaki może zrobić postęp w umiejętnościach? Jakie wróżysz perspektywy na transfer, gdy najlepszy okres na rozwój ma wycięty z piłkarskiego życiorysu, bo może najwyżej trenować, a nie ma prawa grać nawet u amatorów w A-klasie? Decyzja oczywista (i tak się dziwię, że klub tak długo zwlekał). Szkoda mi go, tak po ludzku, ale z punktu widzenia Wisły taka sytuacja sprawia, że to tylko kula u nogi.

41            -5
~~~nołnejm
Szkoda?
W życiu. Żadna szkoda. Gość ma już 21 lat i jeśli teraz rozumu nie miał to mieć go nie będzie. Talentu raczej też bo i w II lidze się nie wybił

15            -41
~~~Dzusi smak
Młyński
Ktoś wie jaka sytuacja Młyńskiego w Arce po podpisaniu kontraktu z nami? Patrzyłem w sparingach na 90 minut po składach to nie widziałem. Kontuzja czy specjalnie nie gra "za kare".

26            -5
Jaaroo
Piłkarze sami nie wpadli na ten genialny pomysł...
...takie wysokie kary powinny być przy recydywie, rok by wystarczył. Natomiast organizatorów takich akcji powinno się rugować ze sportu.

40            -4
~~~nołnejm
@Jaaroo
I przykładali im pistolet do głowy, unieruchamiali w pasach i podawali kroplówki.

5            -15
~~~goal
~~~Dzusi smak
Młyński odstawiony na pół roku, a do tego nagonka kiboli za podpisanie z nami umowy. Przyjdzie jeszcze mocniejszy.

9            -2
~~~Pshem
Odszkodowanie? Kary dla podajacych?
Co z "szanownym trenerem" druzyny Siedleckiej? Jaka kare ten gosc dostal? Co z lekarzem druzyny? Dalej pracuja?! Przeciez to byla ich decyzja o podaniu kroplowek! Mam nadzieje, ze Balicki sie odbije i jeszcze pokaze swoje umiejetnosci.

0            -1