Czwartek, 18 lutego 2021 r.

Oficjalnie: Andrzej Iwan w dziale skautingu Wisły Kraków

To o czym mówiło się już od jakiegoś czasu dziś zostało potwierdzone oficjalnie. Legendarny piłkarz krakowskiej Wisły - Andrzej Iwan - dołączył do działu skautingu "Białej Gwiazdy" i wraz z Arkadiuszem Głowackim będzie poszukiwał zawodników pod kątem gry w pierwszym zespole naszego klubu.

Przypomnijmy, że Andrzej Iwan był piłkarzem krakowskiej Wisły w latach 1976-1985. Wystąpił w 227. oficjalnych meczach, w których strzelił 81 goli i w 1978 roku wywalczył mistrzostwo Polski. Po odejściu z Wisły grał m.in. w Górniku Zabrze, Vfl Bochum oraz w Árisie Saloniki.

Na Reymonta wrócił najpierw jako trener wiślackiej młodzieży, by w latach 1999-2001 przejąć funkcję asystenta trenera pierwszej drużyny. Wraz z inną legendą naszego klubu - Adamem Nawałką - poprowadził Wisłę do mistrzostwa Polski w 2001 roku.

Teraz wraca na R22 po raz kolejny.


Źródło: Wisła Kraków SA, własne

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


15    Komentarze:

~~~~~~
A. I
Teraz wraca na R22 po kolejny tytuł ??

92            -2
~~~krizzz
Powodzenia Panie Andrzeju !
Proszę nam znaleźć samego siebie z młodzieńczych lat :-).

100            -2
~~~TSW
...
Powodzenia Ajwen !!! Witaj znowu w domu.

83            -2
~~~Rozpierdu cha2021
AJWEN
100 razy wolałem Ajwena słuchać jako komentatora niż te pokraki pseudodziennikarskie typu Marcinek Żewłakow Majdan Przytuła czy nie daj Boże Wichniarek. Ajwen to Ajwen co ma powiedzieć to powie. I sie w tańcu nie ..... li . Ale teraz Ajwen do Dzieła - ku chwale naszej Wielkiej Wisełki!!!!

65            -3
~~~nołnejm
Witaj Ajwen
Wiślakiem się jest całe życie, a piłkarzem Wisły bywa

63            -1
~~~Onomatope jus
Dobry Klub dobrych ludzi
Bardzo dobrze. Chciałbym aby Wisła była właśnie dobrym klubem dobrych ludzi. Super jakbyśmy wszystko wygrywali. Ale piękne jest przede wszystkim to, gdy te wygrane są osadzone na solidnych fundamentach. Sportowych, ekonomicznych, ale i...duchowych. Jesteśmy jedynym klubem w Ekstraklasie, który ma widoczny, wyraźny krzyż w herbie. Nie znaczy to, że jest zamknięty dla niechrześcijan. Ale niech nie będzie to pusty symbol, zaszłość z muzealnej ekspozycji którą się ogląda jak greckie wazy, egipskie papirusy i mumie. Nawet fajne, ale to nie ten czas. Przeciwnie! W tym trudnym, szalonym czasie warto stawiać na solidne podstawy. Na boisku walka, odpowiedzialność i granie w piłkę, w szatni dyscyplina, jasne reguły i koleżeństwo, w bilansie porządek a w gabinetach chłodne głowy, dotrzymywanie umów i nowe pomysły. Zaś na trybunach czy przed TV - tylko Wisła. Wszystkiego najlepszego, Panie Andrzeju! Wszystkiego najlepszego Wisło! Bo by było dobrze, sami musimy być dobrzy. Super, że nasz Klub idzie właśnie taką drogą.

55            -8
~~~WNH
AJwen
Ja mam mieszane uczucia odnośnie pracy Pana Iwana w Wiśle,bo z jednej strony to Wiślak z krwi i kości,ale z drugiej gdy pracował w Wieczystej to bardzo dużo cierpkich słów wypowiadał na temat Wisły.Moim zdaniem często były to słowa niesprawiedliwe i przykre dla właścicieli klubu.A teraz co?posada się w Wieczystej skończyła ,to Wisła jest dobra .Przecież w Wiśle jest tak samo jak rok temu,a może nawet ciężej A pan Iwan zachwycony jest teraz Wisłą.

7            -9
~~~SMOK
Wiara
Nie bardzo wierze, ze Andrzej sobie poradzi. Nie z praca lecz sam ze sobą. Mam jednak nadzieje i trzymam kciuki Andrzeju. Bardzo bym chciał. Witaj ponownie w szeregach Ajwenek

10            -2
~~~WisłaNaZa wsze
Iwan
Trzeba przyznać, ze ma oko do piłkarzy. A zmieniając troszkę temat, ale się ostatnio gorąco zrobiło wielu eksyatkasowym klubom. Wydawało się że ten sezon będzie można przebimbać bo na pewno któryś z beniaminków spadnie a tu proszę, nikt nie chce spaść. My musimy wygrać kilka meczów i uciec z dołu bo tam będzie gorąco.

4            -1
~~~~ja
WNH
Bo hajs musi się zgadzać, dzisiejszy świat to tylko fikcja, wszyscy działają niczym chorągwie na wietrze. Gdzie zawieje- tam lecę. Kończy się kasa na chlanie to i Wisła z braku laku dobra. Ale ok, pożyjemy, zobaczymy..

4            -17
~~~WNH
ja
To że pan Iwan pił w określonym środowisku to jego sprawa,ale że za przeproszeniem srał do swojego gniazda w tym czasie ,aby się przypodobać jak mniemam swojemu pryncypałowi ,to go dyskwalifikuje jako człowieka a zwłaszcza wiślaka.My jako szeroko pojęta Wisła,mamy dość swoich problemów i nie potrzeba nam farbowanych lisów ,to tyle w temacie

2            -6
~~~nołnejm
@~~~ja
Sprawą Ajwena jest to na co wyda zarobione uczciwie pieniądze. Nie twój zasmarkany interes bajoku.

8            -1
~~~EUR
Interesuje mnie zdanie Kosmatego i Grzegorza S.
A zwłaszcza dotyczące roku 1985.

2            0
~~~SMOK
~~~~ja
Andrzej tego hajsu ma więcej niż ci się zdaje i wbrew twojej idiotycznej opinii to nie jest jego problem. Trzeba go poznać, zęby wiedzieć. Jedno jest pewne, on potrzebuje zajęcia z oddanymi mu ludźmi. Z Kaziem znają się, jak łyse konie i w tym upatruje jego siłę w pozbyciu się jego słabości.

4            -2
~~~Ciekawy
Komentarz Andrzeja Iwana
Andrzej Iwan wielokrotnie komentował derby Krakowa, praktycznie za każdym razem była to negatywna i niesprawiedliwa ocena w stosunku do Wisełki. Czy ktoś może wie skąd miał ten ból dupy, albo może jakiś ówczesny konflikt interesów?

2            -4