Piątek, 19 lutego 2021 r.

Kosta Runjaić: - Zabrakło nam dziś jakości

- Gratulacje dla Wisły Kraków i dla jej trenera Petera Hyballi za mecz pełen emocji. Nie powiem może, że była to całkowicie zasłużona wygrana, ale jak się gra tak emocjonalnie i z taką zimną krwią strzela bramki, to można też taki mecz wygrać - mówił po porażce 1-2 w Krakowie trener zespołu Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić.

- Wiedzieliśmy co nas dziś tutaj czeka. Już w pierwszej połowie mieliśmy sporo dobrych sytuacji, ale mieliśmy też za dużo w naszej grze prostych błędów. Nie byliśmy na tyle dokładni i konkretni jak sobie to wyobrażamy. Zawsze rozmawiam z zawodnikami po meczu i dziś zabrakło nam tych najważniejszych detali. Na pewno dobrze wyszliśmy na drugą połowę, szybko strzeliliśmy wtedy bramkę i wywieraliśmy presję na przeciwnika. Graliśmy szybko piłką, dużo biegaliśmy, ale ostatecznie zabrakło nam dziś jakości. Mamy ją, pokazaliśmy ją, ale w pewnym sensie zabrakło nam konkretów, bo zawsze między naszą szansą znalazła się jakaś noga, która to nam uniemożliwiła, aby zdobyć kolejną bramkę. Mamy teraz przed sobą długą podróż powrotną. Na pewno ponownie obejrzymy ten mecz, a zawodnicy będą mieli czas na refleksję, bo dopiero na rano dojedziemy do Szczecina. W kolejnych dniach będziemy przygotowywać się do następnego trudnego zadania - powiedział ponadto trener "Portowców", który został jeszcze zapytany o to, czy Wisła zaskoczyła go ustawieniem z dwójką napastników.

- Nie zostaliśmy zaskoczeni tym, że Wisła zagrała dwoma napastnikami. Wszyscy widzieli jak padły bramki. Pierwsza to na pewno forma szczęścia, a druga to gol, który nie strzela się na co dzień. Dwójka napastników nie miała decydującego wpływu. Nam brakowało trochę tej naszej energii i determinacji, żeby te detale pokierować w naszym kierunku. Wisła niczym nas nie zaskoczyła, bo to my sami zaskoczyliśmy siebie tym jak pod względem energetycznym zagraliśmy w pierwszej połowie - zakończył Runjaić.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

~~~nołnejm
Dostaliście lekcję jak grać
więc teraz możecie wygrać ligę, aby nie zrobiła tego Legia.

124            -5
~~~goal
Widać, że nie może pogodzić się z porażką.
I w takim nastroju każdy trener ma stąd wyjeżdżać.

4            0