Wtorek, 23 lutego 2021 r.

Wspólnie dla Marcelka!

Współpraca Wisły Kraków z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego nabiera coraz większego rozpędu. Tym razem oba podmioty zdecydowały się złączyć siły w słusznym celu - pomocy małemu, lecz dzielnemu Marcelkowi Kubali, któremu do życia niezbędny jest przeszczep wątroby.

Marcelek Kubala urodził się w 25. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 900 gramów. Tak wcześnie przyjście na świat wymagało podpięcia do respiratora, a maluszek mierzył się z wrodzonym zapaleniem płuc, posocznicą, odmą opłucnową, martwiczym zapaleniem jelit czy cholestazą. Gdy wydawało się, że jego stan zdrowia polepszył się, okazało się, że cierpi na retinopatię, co wymagało licznych zabiegów. W związku z pogorszeniem się parametrów wątrobowych, a na jaw wyszły kolejne dolegliwości - w tym marskość wątroby. Jedyny ratunek stanowi przeszczep wątroby, który możliwy jest wyłącznie w Chicago. Powody neurologiczne i podejrzenie niepełnosprawności zdyskwalifikowały Marcelka z transplantacji w kraju. 1-2 marca czekają chłopczyka badania i konsultacje w Children's Hospital of Chicago. Koszt operacji wynosi 8 000 000 złotych, a do tej pory udało się zgromadzić środki w wysokości ponad 2 850 000 złotych.

Rola Wisły Kraków i jej kibiców zaczyna się właśnie tutaj. Klub bez chwili namysłu przekazał na licytacje oficjalne gadżety m.in. koszulkę meczową z autografami całej drużyny czy kalendarze na 2021 roku z podpisami zawodników i sztabu. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się nam uratować życie Marcelka, który czeka na każdy - nawet drobny - gest. Czasu jest coraz mniej, dlatego wszystkich pragnących włączyć się w akcję, zapraszamy na https://www.siepomaga.pl/marcelek-kubala.


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?