Sobota, 17 kwietnia 2021 r.

Piotr Tworek: - Utrzymaliśmy się w Ekstraklasie

- Zanim skomentuję dzisiejszy mecz, to chciałbym powiedzieć coś ważnego i nie boję się tego powiedzieć. Moi chłopcy zrobili dzisiaj niesamowitą rzecz. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek utrzymaliśmy się w Ekstraklasie. Taki był cel główny i to udało nam się dziś zrobić - mówił po wygranej w Krakowie z Wisłą, trener poznańskiej Warty, Piotr Tworek.

- Jestem ogromnie dumny z moich piłkarzy i chylę przed nimi czoła, bo od pierwszego meczu z Lechią Gdańsk, aż do dzisiaj i śmiem twierdzić, że także do następnego i kolejnego - tak będą biegać, pracować i grać. Dziękuję Wam chłopcy i cieszcie się tą chwilą, bo na Wiśle Kraków nie wygrywa się często - dodał opiekun beniaminka.

- Co do meczu, to spodziewaliśmy się trudnego spotkania, ze względu na fakt, że po pierwsze Wisła Kraków gra u siebie i potrzebuje punktów, a po drugie to zespół dobrze wybiegany i przygotowany, starający się od razu odbierać piłkę na połowie przeciwnej. Musieliśmy się tego wystrzegać i z różnym skutkiem nam to w pierwszej połowie wychodziło. W drugiej już tego miejsca było więcej i ułożyliśmy sobie to spotkanie tak, jak dzisiaj planowaliśmy. Cieszę się ogromnie i teraz przed nami długa podróż do domu. Musimy się szybko zregenerować, bo we wtorek mamy kolejne trudne spotkanie, tym razem z Rakowem Częstochowa i musimy być na nie gotowi w stu procentach - powiedział ponadto Tworek.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~567
W jednym się nie zgodzę
Za hybali na Reymonta wygrywa kto chce , niestety smutne lecz prawdziwe . Drużyna najemników i wyrobników , bez pomysłu na grę . Emocje do końca w walce o spadek , jesteśmy zaangażowani najbardziej .Hybala out .

27            -37
~~~KamTS
u siebie..
"...na Wiśle Kraków nie wygrywa się często..." powiedział trener Warty Poznań Piotr Tworek, dziękuje trenerze za repect ale to zdanie należałoby wypowiedzieć jakieś 7-10 lat temu.. W tym sezonie to my jesteśmy mega gościnni.. te tłuki już 8 porażek u siebie mają no idą "piłkarze" na rekord..

36            -1
~~~Diogenes2 2
Bez obrazy, ale ogral nas wuefista
Pytanie jeszcze o to, co zagrala Warta. Ano zagrala przecietna, wrecz nijaka pilke. Ale na nas znow wystarczylo. Glownym bohaterem Sadlok, ktory pieknie pokryl wbiegajacego na jego oczach goscia w '89. Winy sie tym razem chyba nie da zrzucic na Radakovicia, co Maciek? NAstepnym razem nie drzyj m***y na nikogo w zespole.

35            -11
trogdor
Nie za Hybali a za Pandemi...
Widać po wynikach w Krk jak brakuje kibiców na trybunach. Obecnie nie wiem czym miałby się przejawiać atut własnego boiska jak gra się w takiej samej ciszy u siebie jak i na wyjeździe.

26            -6
~~~lisander
mecz
brawo Panie Trenerze brawo Warciuchna!!!! szacunku za zaangażowanie i ambicję!!!

17            -3
~~~Ryba
Wyniki
Patrząc na tabel z wiosny to ciągle 7 miejsce - myślę że ciężko z takim budżetem (i długami po poprzednikach) ugrać coś więcej. Wiadomo, w tabeli ścisk i trudne mecze ale całościowo nie jest tak źle. Trzeba spłacić trochę długi a sytuacja ciężka przez zamknięcie stadionów i firm...

1            -1