Piątek, 23 kwietnia 2021 r.

Peter Hyballa przed meczem z Cracovią: - Zagramy dla kibiców, którzy kochają ten klub

Konferencja prasowa przed meczem derbowym z Cracovią zaczęła się dość nietypowo, bo zamiast informacji o sytuacji kadrowej, czy pytań od dziennikarzy - trener piłkarzy Wisły Kraków, Peter Hyballa, wygłosił najpierw kilkuminutowy monolog.

- Jeśli zacząłbym teraz mówić o moich odczuciach odnośnie Cracovii i jutrzejszym meczu, to byłoby to szukanie alibi - rozpoczął Hyballa. - Nie pochodzę z Krakowa, nie jestem z Polski, ale odczuwam to, bo mam wysoką inteligencję emocjonalną, że dla krakowskiej społeczności, a przede wszystkim dla kibiców Wisły, bo jest to dla nich bardzo ważny mecz. Nie zagramy go dla nas, dla Wisły, dla naszych premii, które być może otrzymamy, tylko ten mecz zagramy dla krakowskiego społeczeństwa, dla kibiców, którzy kochają ten klub. W ostatnich tygodniach sporo przegrywaliśmy. Czasami zasłużenie, a czasami nie, ale jeśli chodzi o jutrzejszy mecz, to chodzi w nim o to, aby zawodnicy dali z siebie wszystko, aby walczyli i postarali się zagrać jak najlepiej. Postarali się zagrać dla tych kibiców, którzy kochają Wisłę Kraków. Ważne jest to, aby klub nie spadł w tabeli. W tym momencie otrzymuję wiele słów krytyki, ale je przyjmuję. Również piłkarze będą musieli jednak przejąć odpowiedzialność za to co robią - mówił trener.

- Chcę opowiedzieć krótką historię. W poprzednim tygodniu byłem w jednym z supermarketów i jadłem hot-doga, bo byłem głodny, a nie zawsze zwracam uwagę na zdrowe odżywanie się. Dołożyłem sobie do niego dużo ketchupu i musztardy. I nagle zostałem rozpoznany przez jednego z mężczyzn i on powiedział do mnie - "trenerze, wierzymy w Ciebie, wierzymy w nasz zespół". Po czym dodał - "walczcie w meczu z Cracovią". Plus dołożył osobistą dygresję, żebym nie był w złym humorze. Widocznie tego dnia nie wyglądałem na kogoś, kto jest w dobrej formie. Nie zdążyłem go zapytać o imię, ale dodał mi bardzo dużo energii i siły. A że ja sam w sobie mam dużo siły i energii, więc ten gość od tego hot-doga, był dla mnie dodatkowym trenerem mentalnym. I z tego miejsca chciałbym mu podziękować, choć nie zapytałem go o imię. Chcę jeszcze raz podkreślić, że jutro będziemy grać, biegać i walczyć dla tych wszystkich, którzy nie będą mogli być obecni na stadionie. Dla wszystkich tych, którzy będą stać na autostradzie przez osiem godzin, dla wszystkich pielęgniarek, które po dwadzieścia godzin spędzają w szpitalach - walcząc z koronawirusem, a także dla czeladnika piekarskiego, który musi codziennie wstawać o drugiej w nocy, aby zarobić parę groszy. I właśnie dla tych wszystkich osób, które mają o wiele gorzej w życiu, niż my związani z piłką nożną, którzy dobrze zarabiamy. Dla nich wszystkich będziemy jutro walczyć i będziemy starali się tak zagrać, aby wygrać. Oni na to zasługują, to są nasi kibice, naszego klubu i dla nich postaramy się jutro walczyć. Oczywiście, czy pielęgniarka, czy czeladnik, czy ślusarz to mogą być też kibice Cracovii i mam duży szacunek do tego zespołu, który ma bardzo doświadczonego trenera. Pierwszy mecz, który tutaj rozegrałem był właśnie przeciwko Cracovii i faktycznie nadrobili w tym czasie wiele punktów. Dlatego mam nadzieję, że będzie to gorący mecz, że będzie "ogień", będzie tempo, ale będzie też sprawiedliwy. Także dla tych 35 kibiców, którzy będą na trybunach, bo poprzednio też tylu było. No i mam nadzieję, że ten jutrzejszy mecz to będzie gra o wszystko, a przede wszystkim, że zawodnicy przejmą w nim odpowiedzialność i że wygramy. I będzie to ukłon w kierunku pielęgniarek, tego czeladnika piekarskiego, ślusarza i też w kierunku tego pana od hot-doga, który dał mi tyle siły i mnie podbudował - zakończył swoją przemowę trener.

Po tym wstępie Hyballa już odpowiadał na pytania, a pierwsze dotyczyło intensywności meczów, bo jak wiadomo - przed derbami była kolejka ligowa w środku tygodnia, w której nasz występ nie dał nam jednak powodów do satysfakcji.

- Mogę zagwarantować, że zespół będzie na 100% gotowy - zapewnił trener. - To są wszystko młodzi mężczyźni, którzy są w stanie zagrać mecz w odstępie trzech dni. Zgadza się, że ostatnio nie jesteśmy w najlepszej formie, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze wyniki. Po wykonanej analizie nie podobały mi się ostatnio dwie rzeczy, a więc pierwsza połowa meczu z Podbeskidziem oraz ostatnie 20 minut w spotkaniu w Lubinie, gdzie drużyna się poddała. I z takim podejściem nie bardzo byliśmy w stanie cokolwiek zdziałać - stwierdził.

Kolejne z pytań dotyczyło coraz gorszych statystyk biegowych drużyny, co można zaobserwować już od meczu z Wisłą Płock.

- Nie do końca tak jest. Ostatnio bardzo poprawiliśmy się jeśli chodzi o posiadanie piłki. Często jest też tak, że ją tracimy i wtedy musi wejść do gry gegenpressing, żebyśmy mogli ją odzyskać. Trochę tracimy jeśli chodzi o nasze ustawienie. Ponadto nasi skrzydłowi stracili ostatnio trochę mentalnie i musimy to poprawić - mówił trener.

Hyballa został też zapytany o to, że ostatnio po meczach wskazywał piłkarzy, którzy popełniają błędy. Czy jednak po swojej analizie było coś, co sam mógł zrobić lepiej, bo popełnił błąd?

- Przegraliśmy cztery ostatnie mecze i także czuję, że popełniłem błędy. Wymagam bardzo dużo od zespołu, ale też jestem bardzo samokrytyczny i wiele wymagam również od siebie. Biorę odpowiedzialność za te wyniki. Zawsze mogło być lepiej i wobec siebie również jestem krytyczny. To jest tak jak z orkiestrą. Jak drużyna wygra mecz, to wszyscy się cieszą, bo każdy jest odpowiedzialny za wygraną. Ale jak drużyna przegra mecz, to tylko trener jest winny. I tak samo jest z dyrygentem, jak orkiestra dobrze zagra, to wszyscy się cieszą, ale jak źle zagra, to tylko dyrygent jest do wywalenia, ale ważne, że zawodnicy też ponoszą odpowiedzialność. I jutro także zawodnicy muszą pokazać, że ją ponoszą. Ja nie strzelę tych bramek, ale jutro zawodnicy zagrają dla pielęgniarek, ślusarzy i czeladników - zapewniał trener.

Hyballa został także zapytany o naszego derbowego rywala i tego czego się po nim spodziewa w sobotę, bo Cracovia ostatnio zaliczyła remis z Legią oraz wygraną z Wisłą Płock.

- Cracovia to trudny przeciwnik. Często grają ustawieniem 4-4-2, ale też z trójką obrońców. Grają bardzo dynamicznie, grają długie piłki, w dobrym defensywnym ustawieniu, które w ostatnim czasie bardzo poprawili. Na pewno będą to trudne derby, bo dla obydwu zespołów to bardzo emocjonalny mecz i też będą starali się poprawić swoją pozycję w tabeli. Cieszę się już na ten jutrzejszy mecz - stwierdził Hyballa.

Trener zespołu Wisły został także zapytany o ustawienie defensywy oraz o to, czy Wisła zagra tak jak w Lubinie - na trzech obrońców, czy też powróci ustawienie z czwórką z tyłu?

- Gra trzema obrońcami była ostatnio i do 72. minuty dość dobra, gdyby nie błąd bramkarza, co czasami też się zdarza. Mateusz Lis ma bardzo dobry sezon, ale też może mu się zdarzyć błąd. Taktycznie jest to dość interesujące ustawienie. Ostatnio Savić i Yeboah byli dobrze ustawieni, jednocześnie Koné zagrał bardzo dobry mecz - mówił trener.

Kolejne pytanie dotyczyło mentalności drużyny oraz tego, jak Hyballa zamierza swoich piłkarzy podbudować.

- W czwartek trenowali przede wszystkim zawodnicy rezerwowi. Po meczu z Zagłębiem rozmawiałem z każdym z piłkarzy, który zagrał w Lubinie. Mamy dużo młodych piłkarzy, których trzeba było mentalnie podbudować. Mówiłem, że w nich wierzę, że nie mogą opuszczać głowy, że nie mogą się denerwować, że dalej mają robić swoje. Dziś mieliśmy krótki trening, a ja nie chciałem zbytnio się rozgadywać, bo i tak za dużo mówię - stwierdził Hyballa.

- Musimy w końcu wygrać. Od kiedy tutaj jestem bardzo dużo poprawiliśmy i mam na myśli posiadanie piłki, gegenpressing, a także wprowadziliśmy do gry dużo młodych zawodników, więc poprawiliśmy również wiek naszej drużyny. Jedyne co nam nie wychodzi, to strzelanie bramek. I to jest w zasadzie coś co musimy przełamać. Musimy zacząć strzelać bramki i chciałbym aby jutro padła jedna lub dwie. Bo to spowoduje, że wyjdziemy z tego dołka - dodał.

Na zakończenie trener został zapytany, czy jego zespół jest w stanie zająć dziesiąte miejsce w tabeli, co było celem zarządu na ten sezon?

- W zasadzie każdego dnia myślę o tym, że dla tej pielęgniarki, piekarza, czy ślusarza - ważne jest żebyśmy się utrzymali w tabeli. I o tym myślę każdego dnia. Po to tutaj jestem i o to będę walczyć - powiedział trener.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


38    Komentarze:

~~~Armani Jeans
Kołcz
100% poparcia dla trenera. Piszcie co chcecie, ja tego gościa lubię. Jutro jazda z k... #teamHyballa

224            -19
CMD
Brawo
Brawo PH. Przypomniales delikatnym gwiazdeczkom, jak ludzie ciezko pracuja za frakcje tego, co gwiazdeczki na boisku zarabiaja. I jeszcze nie zawsze sie gwiazdeczkom chce....

191            -14
~~~Melon Koto
Wzruszyłem się
Wspaniały trener, który nie zasługuje na tych pier.... leni, których musi trenować. Nie dorastamy mentalnie do takich trenerów. Cała liga nie tylko Wisła...

171            -24
~~~Staszek
1906% poparcia dla Hyballi
Ja nadal wierzę w trenera, dajcie mu szansę zbudowania zespołu na przyszły sezon, nie popełnijcie błędu jak z Petrescu!

156            -18
macio1906
TRENER
Chciałbym zobaczyć Wisłę która walczy cały mecz ora boisko a wynik ............... najlepiej Nasze zwycięstwo ale jak będą walczyć a przegrają to trudno to jest sport ale walka walka i jeszcze raz walka 1906% poparcia dla zmian w drużynie a nie Trenera oby jutro zwycięstwo

108            -7
~~~Nick
Temat
Czytałem opinie by Sobolewski został trenerem Wisły czyli trener, który mając lepszą kadrę, stabilność i lepsze pieniądze zdobył mniej punktów niż Hyballa wraz ze Skowronkiem. Szanuję go za osiągnięcia piłkarskie ale niestety nie trenerskie. Chciałbym by na tym forum było mniej emocji, uczuć i sentymentalizmu tylko fachowe i realistyczne opinie.

130            -14
~~~fabio
Oby
Obyśmy wygrali i się utrzymali bo słabo to wszystko widzę.Nadzieja matką głupich ale umiera ostatnia.Wierzę że będzie tylko lepiej.Ale nie zgadzam się że Yebo i Savic dobrze się ustawiali.Do boju ...

51            -5
~~~Slafkoo
Panie Hyballa
Ja tego już nie kupuje.. źle Pan ustawia zespół i beznadziejnie dobiera taktykę pod rywala i materiał ludzki. W dodatku kłóci się się ze wszystkimi dookoła. Z tego już nic nie będzie, kompletnie straciłem wiarę. O ile byłbym murem za trenerem gdyby nie robił jaj z odesłaniem Czuki albo Wachowiaka czy pomijaniem Kuby to dziś jestem jego kompletnym przeciwnikiem. Niestety nie mamy kasy na lepszych zawodników. Błąd to też pozbycie się Niepsuja, moim zdaniem idealnie pasował do taktyki Hyballi. Ale wtedy mieliśmy ogromną nadzieję w Szocie. Dziwi też fakt, że loty obniżył każdy w piłkarzy, Sadlok katastrofa! Burliga poziom zero. Frydrych grał na 120% teraz na 20.. Yeboah na lewej stronie to tragedia na prawym ostatnio dużo lepiej! Jedynie Savic Żuków i Forbes grają lepiej niż za poprzednika. Mati na bramce super sezon mamy fajnego bramkarza ale przy takiej grze naszej obrony to on może cuda robić. Widzę też że władze zostawią Hyballe, obawiam się że to duży błąd ale zobaczymy, bardzo chciałbym się mylić. Jednak fakty są obecnie takie że gramy NAJGORZEJ w całej lidze! Kadrę mamy na pewno lepsza od Warty Podbeskidzia Stali Mielec Płocka. Uważam że jesteśmy na równi z takimi klubami jak Jagiellonia Śląsk czy Lubin a nasza gra przyprawia o wymioty. Dlatego winię i winić będę Hyballę

40            -155
~~~CHRUT
HOT-DOG
Proponuję zasmakować tego specjału na stadionie,może gdyby trener pochorował kilka dni to ktoś by coś ruszył w tym temacie. A tak to psia karma będzie bardziej atrakcyjna.Pozdrawiam Pana Trenera

28            -27
~~~K
Odpowiedzialność
Każdy kto w dniu meczu ma koszulkę z Biała Gwiazdą na sercu, musi ponosić tą odpowiedzialność. Drużyna jest rodziną i czasem każdemu się upaść przytrafi. Ważne by mieć drugiego, który podnieść pomoże. Taka Drużyna ma wartość. A gdy ktoś się obrazi, to nie pozwolić, by zatruł.

42            -3
GrzegorzS
Fajne te kalki społeczne z innego świata
ale w sumie prawdziwe, bo co za różnica jakie zawody są w to wkładane. Powiem tak pierwszy raz coś takiego słyszę od trenera w Polsce, przed meczem to bardzo proste i bezpośrednie. Jutro nie będzie może tym piłkarzom brakować umjejętności, formy, ale serca nie braknie. Może być ciekawie, czy będą punkty nie wiem, bo nam nie idzie ostatnio i wszystko układa się na nie. I dlatego mimo paru ale uważam, że to jest gość na właściwym miejscu. Trzeba mu dać czas, środki, wytrzymać ciśnienie dokonać koniecznych zmian a nie pytać go kto jakie sobie założenia zrobił. Czy w tych założeniach założył też błędy sędziego z pierwszego meczu, czy głupotę Chuki z poprzedniego meczu z Legią. Takie podejście to zupełny bez sens. Napiszę tak może to brane z sufitu, ale jak zatrudniani Kloppa w Liverpolu (oczywiście znam skalę, ale....) to nim zrobił sukces dostał środki i w przeciągu roku zmienił w 90% skład wyjściowy drużyny pozbył się 50% zawodników i wykręcił maszynkę do wygrywania w lidze i pucharach. Dla naszej przyszłości należy postawić na tę kartę. Dlaczego, bo w ciągu rundy wypromował Plewkę, Szota, Starzyńskiego to są chłopaki do pierwszego składu to są młodzi nasi zawodnicy. To jest matematycznie prawie 28% składu wyjściowego zespołu. Szkoda głupoty Buksy, ale pies go trącał. Pytanie do krytyków pokażcie mi trenera Wisły z takim dorobkiem na przestrzeni dwóch/trzech dekad. Jest tylko Kasperczak z Kuzerą, Strąkiem, Brożkami chociaż to były inne czasy i pieniądze. Zastanawianie się czy będziemy na teraz na 10 czy 12 miejscu to typowo "pismackie" szukanie rozróby sposób na atakowanie człowieka by mieć na niego haka i robić naciski na jego pracodawców. Prawda jest taka i za to ceniłem Cupiała w sporcie w lidze wygrywa tylko jeden Mistrz reszta to przegrani choć są jeszcze skale porażki. Ale by ten tytuł osiągnąć trzeba mieć w piłce kupę farta, czas, wiedzę, pomysł, odrobinę szaleństwa, konsekwencję i pieniądze a i tak może się nie udać bo rywal będzie lepszy. Hyballa na pewno ma wiedzę, pomysł, konsekwencję i potrzebną do tego odrobinę szaleństwa. Czy ma farta różnie bywa. Pytanie czy klub da mu czas i wygospodaruje takie pieniądze by dać mu tę składową chociażby na to by zapełnić połowę potrzeb. Ale realnie patrząc na siedem wymienionych składowych drogi do sukcesu Hyballa pokazał, że ma cztery dwa elementy to musi być wkład kubu a ostatni tow zależności od poglądów zależy od Pana Boga, Bogini Fortuny lub nieobliczalnego przypadku. Ale jak bym miał wpływ to bym zaryzykował. Bo tak po prawdzie ile razy można zmieniać dla zmiany by nadal tkwić w tym samym miejscu i walczyć w tym samym kociołku podlewanym tym samym sosem i martwić się spadniemy nie spadniemy zakładać, że zajmiemy 10 a może 8 a może 14 a może 7 pozycję w tabeli. Ten gość myśli i pracuje (to widać, słychać i czuć) by wygrać. Szkoda było by stracić szaleńca. W naszej lidze od sukcesu dzielą nas detale błędy indywidualne nieskuteczność niemoc. Cupiał kiedyś to przełamał bo liczyło się tylko zwycięstwo i tytuł dał na to środki. U nas z tym na razie krucho więc może jest potrzebne szaleństwo i wizja.

65            -16
~~~Good to be Bad
Teraz albo nigdy!
Jedno jest pewne: jutro trzeba pokazać kto ma jaja i jest prawdziwym profesjonalistą. Nie patrzeć na to, czy trener jest pasującym nam charakterologicznie człowiekiem, czy zarząd jest dobry, czy boisko dobrze przygotowane, czy kontrakt zostanie przedłużony czy nie. Jutro szanowni piłkarze muszą pokazać, że kochają to co robią i są w stanie wznieść się ponad wszystko inne. JAZDA JAZDA JAZDA!

53            -2
~~~Agencja Celna "Spedpol" Spółka z o.o.
To twój ostatni
mecz Panie Hyballa.

17            -146
~~~Szolmen
Farmazony
Hybala na rzecznika prasowego! Plecie takie bzdety,... Brakuje tylko bramek... Kone świetny mecz.... Zagram dla ślusarza..... Bajeczki dla naiwnych dzieci

28            -120
~~~Dopinguja cyNiePiknik
Czyny nie słowa trenerze
"Kup" nas wynikami i czynami nie okrągłymi frazesami

38            -62
~~~Jarek
Trener Hyballa
Trener Hyball 1906 procent poparcia , jesteśmy jednością , nie damy się prowokatorom z Kaluzy , złamasom dziennikarzom szukających taniej sensacji . Gramy o TOP 10 a po sąsiadce przejedzie walec.

62            -15
~~~Obserwato r
Pytanie retoryczne
Czy nieprzychylne komentarze w strone Hyballi nie sa czasem pisane przez samych pilkarzy?

75            -17
~~~Kiko
Derby
To może być ostatni mecz Pana Hyballi w Wiśle Kraków. Narobił w klubie dużo szkód. Wyrzucił Janickiego, Niepsuja i Maka. Odsunął Silvę i Chukę. Teraz nie mamy kim grać. Sprowadził nieudaczników. Taktycznie jest bardzo tragicznie. Nie mamy raczej szans w starciu z Cracovią. Chyba, że nam się poszczęści i wpadnie coś z rykoszetu. Trzeba się pozbyć nieudaczników, a kupić 2-3 młodych piłkarzy z jakością piłkarską i perspektywami. Potrzebujemy napastnika typu Turgeman od zaraz. Bez takiego magika nie mamy szans w przyszłym sezonie. Grajmy zdolnymi Polakami, a nie legią zagraniczną, która nie ma serca do gry, a tylko bierze kasę. Takim wojskiem zaciężnym Wisły nie odbudujemy !

31            -78
~~~joy
oby bez schematu szaleńca
A ja wcale nie chcę oglądać Wisły biegającej i gryzącej trawę jak w obłędzie, co było normą w ostatnich meczach, ale za to bez mądrości i boiskowego ładu. Wcale nie chcę oglądać 120 wybieganych kilometrów i piany na ustach naszych piłkarzy, ale za to chcę zobaczyć pomysł na grę, jego zrozumienie w drużynie i realizację na boisku. Wcale nie chcę epickich i ckliwych wynurzeń na konferencjach, które nijak mają się do tego, co tkwi pod kopułą trenera półszaleńca, a czemu daje upust w relacjach na livie. A co widoczne jest gołym okiem także na boisku, bo może i piłkarzy nie mamy wybitnych, ale da sie z nich ułożyć rozsądne puzzle, natomiast każdy jeden tam, jak i pośród nas, który przebywa na co dzień w atmosferze absurdu i braku szacunku, prędzej czy później by wysiadł. Chcę trenera mądrego, odpowiedzialnego, umiejącego dobrać wszystkie zasoby jakie posiada w sposób optymalny. I niestety wiem, że na to trzeba będzie znowu poczekać do następnego rozdania...

24            -30
~~~Wujek Jurek
#MuremZaHyballa
Trener nie wejdzie na boisko i nie zagra za piłkarzy.

54            -16
~~~Diogenes2 2
Bardzo fajna konferencja
Zgrabne, ukryte przytyki do kopaczy, i zrzuca SLUSZNIE odpowiedzialnosc jutro za walke lub jej brak na pilkarzykow. 1906% Hyballa! PRECZ Z NIEROBAMI, MINIMALISTAMI, STARSZYZNA. Sytuacja niemal identyczna jak z Petrescu, ktory wzial pikarzykow na 6 rano do fabryki kabli, zeby zobaczyli co to znaczy TRUDNOSC w zyciu. Niestety pilkarzykom to sie nie spodobalo i Dan zostal zwolniony przez Brozinho.

54            -13
~~~Diogenes2 2
Fatalne tlumaczenie!
Na pytanie czy Wisla bedzie w stanie zajac to 9-10 miejsce, ktore satysfakcjonowaloby zarzad, Hyballa odpowiedzial troche jednak cos innego: "Mysle o tym kazdego dnia, zeby te pielegniarki, piekarze slusarze BYLI DUMNI ZE SWOJEGO KLUBU. I kazdego dnia od kiedy tu przybylem mysle o tym CHOLERNYM UTRZYMANIU W LIDZE". Te tlumaczenia tej pani zupelnie nie oddaja charakteru PH, jego mentalu. Pani gubi sens.

32            -4
~~~PTAK
Grzegorz S
Właśnie Lech odpuścił mecz Podbeskidziu , jeśli jutro Stal Mielec wygra z Pogonią co jest możliwe a my przegramy derby ,to dalej będziesz twierdził ,że nie spadniemy ,sytuacja jest niestety dramatyczna

33            -7
Mario
Ładne powiedziane
Te z proszę mi ładnie zgarwc i zdobyć 3 pkt.

15            -2
~~~Kibic20
Przed meczem
Potrzebujemy napastnika, bez nie ma szans na dobre wyniki. O Turgeman ie raczej nie piszcie, chyba jest kompletnie bez formy, nie zdobywa żadnych bramek w tym sezonie.

19            -1
~~~Endriu
Trener
Nie z Krakowa a mówi jak Krakus . My kibice. Musimy być murem za Hyballa po p.Kasperczaku i p.Lenczyku w końcu trener z haryzma . Wymienić paru piłkarzy i będzie dobrze, tylko pytanie skąd kasa ? WISŁA nigdy nie zginie 

37            -3
~~~Tsw
Derby
100000000000%dla trenera zapominamy o tym co było i jazda wiadomo z kim. Ave Wisła

26            -1
~~~Piotrek
Tylko jedno:
To mogą byc najważniejsze derby w naszej dotychczasowej historii. I na te 90 minut musi być 1906% zaangażowania. Wszystkich. To co było odkładamy na ten czas na bok. Jazda Jazda Jazda!!

22            -1
~~~Tomasz
Fajny link Bereszynskiego o intensywności i
Podejściu do treningów w Polsce lin k »

29            0
~~~Herti
@Kiko
Z całą pewnością największym błędem Hyballi było pozbycie się Janickiego. To przecież fenomenalny stoper co potwierdział w każdym spotkaniu prawda? Nie wstyd Ci takie rzeczy pisać?

18            -4
~~~Klaus
Brednie
Chłopu się najwyraźniej przepalają styki. Jesteś od trenowania, nie opowiadania bzdur.

4            -32
~~~Janusz
piłkarzyki
Ktoś to już pisał, ale również mam wrażenie że niektóre komentarze pojawiające się tu na forum przeciw Hyballi są pisane przez "naszych " piłkarzy. To nie chodzi o to by nie krytykować trenera tylko sprawa jest jasna. Wina za przegrane rozkłada się 2% Hyballa, 98% piłkarze i zarząd który ich nasprowadzał.

21            -3
~~~Kibic z Polski
obawiam się....
To będzie ciężki mecz! Jeśli Cracovia ustawi się jak na Legie tj postawi autobus ....20-25 metrów od bramki i czekać będzie na kontry ........obawiam sie o wynik! W dodatku Cracovia lepiej wygląda w ostatnich meczach jak Wisła! Mogła przy odrobinie szczęścia z Legią wygrac ,wygrała ostatnio z Plockiem ,Lechem.......

12            -3
Thoren
moim zdaniem...
ta alegoria, czy "dygresja" hot dogowa jest kompletnie niepotrzebna. Ja odebrałem to jako manipulację - "jestem blisko WAS". Szkoda, bo jak sam trener powiedział, iż uważa się za człowieka inteligentnego emocjonalnie. Nie potrzebuję pustych sloganów. Nie "hejtuję" trenera, gdyż uważam, że ma wiedzę. Niestety śmiem twierdzić iż to próba maskowania naszych niedoskonałości. Jest ich trochę... Lubie tok myślenia tego trenera. Ostatnio jednak coś się zmieniło w tych wypowiedziach. Szkoda... bo wolę konkrety. Najwidoczniej komuś z tym nie było po drodze. To jest moja osobista "dygresja".

5            -4
~~~~ja
Tomasz
zauważ pewną analogię. Od dłuższego czasu tak jest, że któryś nasz kopacz liźnie poważnej piłki i osiągnie "jakiś" poziom, pojawiają się takie wywiady. Każdy zwraca uwagę na intensywność treningów poza Polską. Swego czasu czytałem fajny wywiad z Kownackim, który co jak co, nie wygląda na goscia lubiącego reżim treningowy- ale również zwracał uwagę, że w Polsce trenował na 1/3 intensywności niż to co zastał w 2 lidze niemieckiej. Natomiast patałachom, którym nie powiodło się za granicą w czasami śmiesznych prowincjonalnych ligach wracają do EKSTRAklasy z podkulonym ogonem i tylko ciągle narzekają.

5            -3
~~~Stary Wiarus
Intensywność treningu
Przeczytałem i polecam wywiad z Bereszczyńskim albo z Gumnym który określił piłkarzy z bundezligi cytat "robotami którzy biegają bez opamiętania" więc widać po której stronie powinniśmy się opowiedzieć. Dość pobłażania piłkarzom jeśli chcemy coś osiągnąć, albo się dostosują do wymogów trenera albo droga wolna np. do 1 ligi. Pozdrawiam

7            -6
~~~Raulo7
Stańmy murem za trenerem
Wielka szkoda, że nie można iść na mecz i pokazać 100% poparcia dla trenera, a nie dla tych leniwych piłkarzy. To jest problem naszej ligowej piłki, że piłkarzom nie chce się ciężko trenować i to oni zwalniają trenerów. Wolą polskich marnych trenerów z układu, z którymi się dogadają by im życia nie uprzykrzał. Z kolei działacze nie mają jaj, ani pieniędzy na nowych, bardziej profesjonalnych piłkarzy spoza układu. Z resztą nawet jak się kupi z 4 nowych zawodników to oni się dopasują do grupy, albo będą musieli odejść bo reszta im tak życie uprzykrzy. Nieraz już tak było, że piłkarz im dużej w Wiśle tym gorzej gra, ostatni przykład to Frydrych. A bezczelni piłkarze gotowi spuścić klub do 2 ligi bo itak wiedzą, że ktoś inny ich przygarnie (możliwe że za darmochę)i jeszcze na tym zarobią. Tak to się kręci we własnym sosie a kibice cierpią. Dlatego ja trzymałbym trenera Hyballe przynajmniej do końca kontraktu. Po pierwsze dlatego, że wprowadza zachodnie standardy, po drugie by pokazać tym marnym grajkom, że nie oni tutaj rządzą. Tym bardziej, że cieniutko z Wisłą to już jest od dawna i z żadnym trenerem nie można liczyć na większe sukcesy (choćby Mourinho przyszedł za darmo dla kaprysu trenować) bo zwyczajne kasy brak.

13            -6
gamber
Lizusowska wypowiedź pod kibica bo wie,że go możemy zwolnić lub nie.
P.H chyba czyta tutejsze wypowiedzi. Ostatnio pisałem ,że nie mówi, że cokolwiek on zawinił, no to teraz bierze niby winę też na siebie. Ale jakie błędy popełnił nie pisze. To ja zapytam: gdzie jest Silva? Gdzie Kuba? Gdzie Mak i paru jeszcze co nie kłaniali się panu P.H. w pas? Po jednym treningu czy dwóch potrafił odstrzelic chłopaków. No i jaką mieliśmy taktykę w ostatnich meczach? Laga i do przodu dopóki starczy sił? Gadka szmatka trenera pod publiczkę. Niby jak to on się przejmuje ślusarzem co pewnie jego zdaniem żre hotdogi i jest typowym przedstawicielem kibiców Wisły. Jestem inżynierem, hot doga nie żrę , ale też jestem kibicem Wisły i to pół wieku. Mi tu makaron na uszy niech nie nawija pan w skórze. Po derbach sami go będziecie chcieli zwolnić. Brylować to on może co najwyżej strojem na koncercie rockowym lub w gabinecie psychoterapeuty jako pacjent z przerośniętym ego. Tyle w temacie tego pana moim zdaniem. Ps. Przeczytajcie sobie wypowiedź wiceprezesa małopolskiego OZPN. Gdzieś w necie.

4            -5