Wtorek, 4 maja 2021 r.

Wisła Kraków z licencją na grę w Ekstraklasie

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na posiedzeniach w dniach 28 oraz 30 kwietnia 2021 roku rozpatrzyła wnioski o przyznanie licencji dla klubów m.in. Ekstraklasy. Wśród nich znalazła się krakowska Wisła, która otrzymała prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2021/2022, ale z nadzorem finansowym oraz bez możliwości dalszego odraczania ugód i porozumień. Warto jednocześnie podkreślić, że wśród drużyn aktualnie występujących w Ekstraklasie licencji na kolejne rozgrywki nie otrzymała Stal Mielec.

Po analizie złożonych wniosków Komisja postanowiła:

1. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2020/2021 klubom:

- Legia Warszawa,
- Cracovia,
- Górnik Zabrze,
- Jagiellonia Białystok,
- Lech Poznań,
- Piast Gliwice,
- Lechia Gdańsk,
- Zagłębie Lubin,
- Pogoń Szczecin,
- Wisła Płock,
- Warta Poznań (na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim),
- Raków Częstochowa,
- Śląsk Wrocław,
- Arka Gdynia.

2. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym klubom:

- Legia Warszawa,
- Cracovia,
- Górnik Zabrze,
- Jagiellonia Białystok,
- Lech Poznań,
- Piast Gliwice,
- Lechia Gdańsk,
- Zagłębie Lubin.

3. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym klubom:

- Pogoń Szczecin,
- Wisła Płock,
- Warta Poznań (na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim),
- Raków Częstochowa,
- Śląsk Wrocław.

4. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym klubom:

- Podbeskidzie Bielsko Biała,
- Wisła Kraków.

W ramach nadzoru finansowego, klub Wisła Kraków został zobowiązany do terminowego realizowania zawartych ugód/porozumień bez możliwości ich dalszego odraczania.

5. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym klubom:

- Miedź Legnica,
- Korona Kielce,
- GKS Tychy,
- Widzew Łódź.

6. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym klubom:

- ŁKS Łódź,
- Radomiak Radom (na stadionie zastępczym w Bełchatowie).

7. Przyznać klubowi Górnik Łęczna licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym, infrastrukturalnym oraz z zakresu personelu i administracji. Jednocześnie na klub został nałożony środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5.000 zł za naruszenie kryterium P.11 Podręcznika Licencyjnego.

8. Przyznać klubowi Bruk-Bet Termalica Nieciecza licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i z zakresu personelu i administracji.

9. Przyznać klubowi Arka Gdynia licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym. Jednocześnie na klub został nałożony środek kontroli w postaci ostrzeżenia za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

10. Przyznać klubowi Odra Opole licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 (na stadionie zastępczym w Lubinie) z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. Jednocześnie na klub został nałożony środek kontroli w postaci ostrzeżenia za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

(...)

15. Nie przyznać klubowi Stal Mielec licencji upoważniającej do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego.

(...)

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, który w sposób znaczący wpłynął na sytuację finansową klubów, a którego skutków nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie kluby uczestniczące w procesie licencyjnym na sezon 2021/2022 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji, w najbliższych miesiącach konieczna jest szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej klubów.

Od decyzji Komisji klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.


Źródło: PZPN

 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

~~~Kibol z Reymonta
Ciekawe dlaczego....
nie dostaliśmy licencji upoważniającej do udziału w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2020/2021 .Taka Warta ma nadzor finansowy i strukturalny a licencję na rozgrywki UEFA dostała.Tak na marginesie rok temu za Obidzińskiego taką licencję otrzymaliśmy.

87            -7
~~~Zen
Badia
Mam nadzieję że temat Badia to jakiś kiepski żart. Jak robić takie transfery to lepiej grać juniorami albo zgasić światło i skończyć ten kabaret

52            -19
~~~blebleble
Stal Mielec
Czyli jeśli Stal nie otrzyma licencji to tylko ona spadnie i mamy zagwarantowane utrzymanie?

9            -51
~~~Rudy
Badia
Odnośnie Badii z piasta .. Stare to jest dobre wino i las dębowy a nie stary hiszpan na skrzydle

43            -9
~~~Robert
Liga zadłużonych gołodupców
Jak w tytule i dziękuję. Amatorka. Żyją na kredyt, grają gdzie taniej bo swego nie mają itd. I jeszcze Stal, za spóźnienie powinni tam kogoś wywalić. Licencję dostaną, ale kluby bez swoich boisk powinne jej nie dostać.

26            -6
~~~Misioł
@~~~Zen
mamy jakoś 10 graczy na poziomie ekstraklasy w kadrze i minusowy budżet na transfery, więc obniż oczekiwania. Badia na pewno nie zaniży poziomu.

22            -11
WislakZWiedn ia
@Zen, @Rudy
A uargumentujecie jakos wasza niechec do Badii? 31 lat, dobry technicznie, ograny w naszej lidze. W tym sezonie 5 asyst, czyli wiecej niz jakikolwiek nasz zawodnik. Jako uzupelnienie skladu? Zaje*isty! Jak juz sciagac starszych obcokrajowcow to wlasnie takich, a nie Beqiraje.

37            -5
~~~Adamo
Do kibola z Reymonta
A po co nam licencja na rozgrywki UEFA? Pewnie się nawet nie staraliśmy o nią, a Warta ma szansę na puchary, więc to oczywiste, że zabiegała o licencję.

24            -3
~~~Misioł
@WislakZWiedn ia
dokładnie tak. Lepiej ściągnąć ZA DARMO faceta który gwarantuje ekstraklasowy poziom i czasem dorzuca coś ekstra nawet w wieku 31 lat, niż 24letniego Chukę który przy lekkim pressingu rywala zachowuje sie jak junior, traci piłki w środku pola po czym nie wraca, a jak już wróci to popełnia [...]yczne faule w polu karnym. Młyński, Starzyński i Badia do uzupełnienia skrzydeł będzie w sam raz, w dodatku nie zdziwiłbym się gdyby Hiszpan zrobił więcej punktów niż pozostała dwójka, bo jest ograny w lidze. Celowo pomijam Yeboaha, bo to jest piłkarz który na pierwszy rzut oka umie więcej niż cała reszta, a później najlepiej zamknąć oczy na widok jego strat, złych decyzji i niewymuszonych błędów w każdym właściwie meczu.

26            -3
~~~Kibol z Reymonta
~~~Adamo
Jasne.Wisła Płock ktora walczy o utrzymanie też ma zaje....tą szansę na puchary więc licencję dostała.

2            -3