Sobota, 8 maja 2021 r.

Rafał Boguski: - Jest wiele czynników, które mają przełożenie na naszą dyspozycję

- Brakowało nam tak naprawdę wszystkiego. Lech Poznań przyjechał tutaj i miał pod kontrolą całe to spotkanie, więc dobrze, że skończyło się tylko wynikiem 1-2 - powiedział po porażce z "Kolejorzem" Rafał Boguski.

- Jeśli chodzi o atmosferę w klubie, to nie chodzi tylko o to, że nie ma wyników. Wpływa na to bardzo wiele czynników, które mają przełożenie na naszą dyspozycję na boisku. I to widać, bo od kilku spotkań nie możemy narzucić swojego stylu gry i to rywale są stroną dominującą, przez co ciężko jest nam nawet strzelać bramki - przyznał Boguski, dla którego było to pożegnanie z wiślackim stadionem. Nic więc dziwnego, że został poproszony o wskazanie swoich najlepszych momentów przy Reymonta. - Oczywiście są to mistrzostwa Polski z Wisłą. To już dawne dzieje, ale te wspomnienia nadal są - zakończył wiślak.


Źródło: Canal+ Sport

 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


27    Komentarze:

~~~Pjoter
RB9
Jesteś Legendą, hej Rafał jesteś Legendą!! dziekuje za wszystko Boguś!

161            -27
~~~Diogenes2 2
Tlamsil was Carrillo, Petrescu, Hyballa
Pomyslcie tylko o kibicach, bo ich powoli tracicie. Kibic nie jest glupi - w ktoryms momencie zrozumie, ze go dymacie REALIZUJAC SWOJA PRYWATE i ide o zaklad, ze nawet przy full otwartych stadionach, po tej rundzie nie znajdzie sie 10.000 chetnych na zaryzykowanie byc znow wydymanym. A dlaczego nie potrafiliscie narzucac swoich warunkow gry rywalom? A byliscie z Piastem Jaga itd . Potem wam sie nie chcialo. Nazwisko HYBALLA mozna dowolnie zamiennie zastepowac CARRILLO czy PETRESCU. Trzy identyncze historie.

162            -73
woojtus
Rafał
dzięki za te wszystkie lata na Reymonta. Dziś zdecydowanie powinieneś grać zamiast Medveda. Powodzenia i mam nadzieję, że jeszcze zdążysz coś dla nas ustrzelić!

90            -12
~~~Kibic89
Trener
Śmieszy mnie że wszystko zwala się na trenera jego charakter. Czy Wy nie widzicie że każdego trenera z zagranicy nasi kopacze zwalniali? Ot taka moja dygresja dlaczego tak się dzieje a no z prostego powodu że ów trener ma w d.. czy ktoś jest legendą danego klubu czy nie taki trener WYMAGA OD KAŻDEGO Z KOPACZY ABY TEN ZAPIER... ale niestety naszym to nie odpowiada. I co i będzie jakiś POLACZEK Brosz Zieliński Urban czy inny i co będzie KOLEŚIOSTWO BĘDZIE Będę chciał to będę trenował nie to nie. Boguś dzięki !

129            -35
~~~arex
Diogenes 22
Stary nie popłacz się, bo jak podejrzewam, to grosza na Wisłę nie dałeś, a judzisz. Jaki masz w tym interes. Wracaj na drugą stronę błoń.

41            -86
Jazz
.
Kuba nie jest święty i popełnia błędy. Zresztą przyznaje się do nich, jak choćby w kwestii trenera Skowronka. Niemniej czytając dzisiaj komentarze, to co ludzie piszą, teksty w stylu "Kuba, jesteś zerem" mi staje przed oczami scena z meczu, kiedy Kuba podbiega do Bogusia i przekazuje mu opaskę kapitańską. To zapamiętam z tego smutnego bogusiowego pożegnania na Reymonta.

104            -12
~~~felo-tsw
Niestety
wraz z odejściem Cupiała i Telefoniki, odłączono prąd od wiatraczka, który siłą rozpędu w minionej dekadzie, jeszcze pracował. Napędzały go legendy jak Głowa, Sobol, czy Brozio. Pokończyli kariery, teraz czas na Bogusia, wkrótce na Kubę. Strach pomyśleć, jak to się skończy w niedalekiej przyszłości bo wątpliwej klasy najemnicy, tego klubu raczej nie uratują. Jeśli nic się tego roku nie zmieni (a nic na to nie wskazuje), to w nowym sezonie będziemy jednym z głównych kandydatów do spadku. BOGUŚ-SZACUN!

101            -7
~~~Młody
TSW
Rafał który statusu ,,legenda" dorobił się przez zasiedzenie

40            -112
~~~Stary Wiślak z R22
Czy tutaj piszą komentarze prawdziwi kibice Wisełki?
Czytają niektóre komentarze na tej stronie zastanawiam się czy piszą to prawdziwi Wiślacy czy też "przerzuty" z drugiej strony Błoń! Tyle hejtu który wylewają na prawdziwych Wiślaków takich jak Boguś, Sadlok, Burliga , to się w głowie nie mieści! Hyballa w 100% odpowiada za złą atmosferę i grę naszej drużyny! Kto przy 4:1 wpuszcza Kubę w 89 min? Kto zestawia jedenastkę? Kto ustawia taktykę? Kto prowadzi treningi? Kto opracowuje plany treningowe, nie tylko wytrzymałościowe? To nie piłkarze grają na zwolnienie trenera, tylko on sam się zwalnia, nie potrafi przyznać się do błędów i brnie w to bagno które sam zbudował! Jakby był dobrym taktykiem to by drużyna nie przegrała z Piastem prowadząc 3:0. Zamiast w takim momencie wycofać piłkarzy żeby pilnowali własnego pola, to gościu dalej wysoki pressing. Ja osobiście radzę prawdziwym Wiślakom mniej emocji, natomiast tym "rzekomo znawcom" piłkarskiego rzemiosła którzy na piłkarzy z Wiślacką gwiazdą w sercu plują w.....ać z R22.

100            -40
~~~goal
To widać, że jest wiele czynników.
Tylko dlaczego od tak dawna nikt nic nie robi, aby te czynniki wyeliminować. Przecież to z każdą rundą jest gorzej, zamiast lepiej. Zmieniają się trenerzy, zmieniają piłkarze, tylko wyniki pozostają te same. No i ten obraz klubu, który kibiców tak boli.c

33            -4
~~~Raulo7
Jaka legenda
to, że Rafał długo był w klubie i że jest sympatycznym człowiekiem nie oznacza, że jest legendą. Kibicuję Wiśle już 30 lat. Pamiętam jak Boguski przychodził. Miał lekkie przebłyski, ale nigdy nie był nawet wyróżniającym się zawodnikiem. Więc proszę nie nadużywać słowa legenda, które się należy np. Frankowskiemu, Żurawskiemu. A Ty arex nie bądź taki mądry z tym odsyłaniem na drugą stronę błoń, bo irytujesz głupimi tekstami od rana. Sami piłkarze, trener i ich gra wystarczająco nas swoją grą irytują. I piłkarze długo nas będą.

40            -34
~~~Mat
"Zagraniczni" trenerzy
Wg mnie temat "wymagający" trenerzy w Polsce dobrze wyjaśnia tu Stanowski: link » W skrócie, treningi jak na zachodzie, kończą się "zamuleniem" całej drużyny, jeśli nie ma w niej zawodników przystosowanych do takiego wysiłku. I wcale nie trzeba tu złej woli, którejkolwiek ze stron.

34            -4
~~~Kibic20
Do kibic89
Przestań z tym pisaniem. Trener nie szanuje nikogo, tylko samego siebie, to nie może być dobrze. Samo traktowanie i odstawianie piłkarzy!! To co powiedział w styczniu Hall, jak go potraktował, to powinno już dać trochę do myślenia. Teraz dochodzą inni, co do tej pory milczeli. Ciągle nagadywanie na piłkarzy, a trener święty?? Z jego winy jesteśmy w tym miejscu, gdzie jesteśmy!! Wczoraj nie widać było żadnej taktyki, Medved ciągle krytykowany, pomimo tego wystawiany, pytam po co? Żeby klubowi zaszkodzić, a Buksa? I to ma być nasz trener? Nie, od wczoraj nie mamy trenera!!

40            -15
Maxi
Legenda ?? a ile sezonów on miał dobrych
Naprawę nie przesadzajmy ze słowem legenda. Szanujmy go jako piłkarza jako człowieka ale Legenda to za duże słowo

31            -32
~~~TTT
Komentarze
Jak czytam niektóre komentarze to się słabo robi. Jedno mogę dodać Wislakiem się jest A nie bywa. Na tym wypada zakończyć głupie podteksty. Rafal jest w klubie kopę lat I należy mu się szacunek . To że tak długo grał pokazuje tylko że grał dobrze skoro wielokrotnie kontrakt miał przedłużony. Co do samych kibiców którzy sypia te nędzne komentarze odpowiedzcie sobie na pytanie czy zostaniecie z tym klubem na dobre i na złe ?

39            -10
~~~Eoeo
Do Raulo
Skoro nazywacie Wasyla legendą to Boguś tym bardziej zasługuje żeby w stosunku do niego używać słowa legenda

38            -7
~~~~ja
Jest wiele czynników, które sprawiają, że odsuwacie kibiców od tej drużyny..
Od 2015 roku zmiany trenerów w Wiśle są jak w kole fortuny. Mam nadzieję, że wymienię w dobrej kolejności: Kazek Moskal, krakowska piłka, pan remis, nie pasował; Teddy Pawłowski, 69 dni trenerem; Wdowczyk- fachowiec, pogoniony; Kiko Ramirez- utrzymał się jak na nasze standardy bardzo długo, wydawało się już, że będzie jakaś stabilizacja, pogoniony; Carillo- 169 dni zajęło mu zorientowanie się, że ma doczynienia z patologią polskiej piłki i myśli szkoleniowej, obcokrajowiec, więc nie odpowiadał panom piłkarzom, pogoniony; Stolarczyk, kolega, wytrwał najdłużej, bo kolega panów piłkarzy; Skowronek- wybór nowych właścicieli, trzymany mimo wszystko, by pokazać słuszność swojego wyboru, pogoniony; Hyballa- wybrany przez zarząd, tylko oni sami wiedzą czym się kierowali. Będzie pogoniony. Co tutaj jest nie tak? Czy spośród 8-10 trenerów żaden nie sprostał zadaniu trenowania Wisły Kraków? Trenerzy byli pozorantami? Trener Hyballa nie szanuje piłkarzy? Nikogo? A kto jest odpowiedzialny za wybór jego na to stanowisko? Czy w klubie jest dyrektor sportowy, czy ktokolwiek, kto miałby odwagę wyjść, i publicznie powiedzieć o sytuacji w klubie? Czy Pan Błaszczykowski musi demonstrować jakieś przedszkolne akcje wymierzone w trenera? Kubuś, u Niemca za euro zapieprzałeś u Kloppa jak mały samochodzik, byle hajs się zgadzał, bo wiedziałeś, że jeden błąd i wylot. Tam nie tolerują cwaniactwa, tylko ciężką pracę. A tutaj co pokazałeś młodym adeptom niejednokrotnie w Ciebie zapatrzonym? Wiekszość z nas ma za złe Buksie, że nie przedłużył kontraktu. Szczerze? Z takiego klubu pierwszy bym uciekał. Nie mamy już nic. Mimo, że uratowali nas przed końcem istnienia, nie mamy nic. A kibice, którzy na to wszystko łożą, czują się troszeczke wydymani.

40            -25
~~~Robin100
Przestańcie porównywać Hyballe do Petrescu...
Widzę, ze niektórzy upodobali sobie takie porównanie i powtarzają je jak mantrę! Oprócz wymagających treningów nie łączy nic tych osób: po pierwsze, Petrescu miał przygotowanie praktyczne i doświadczenie, nie musial niczego udowadniać, po drugie i najważniejsze: szanowal innych i nie budował autorytetu krzykiem i chamstwem, nikogo nie skłócał i na nikogo sie nie obrażał!! Obecny trener jest przeciwieństwem Petrescu, nie wyciąga wniosków z błędów, nie potrafi sie do nich przyznać, zniszczy atmosferę, skłóci wszystkich, poświęci dobro zespołu zeby tylko pokazać, ze to on rządzi!!

36            -13
~~~WisłaFore ver
Prawdziwi kibice??
Czytając komentarze nie dowierzam, że są tutaj osoby nawołujące do bojkotu Wisły, nie przychodzenia na stadion itd. W jaki sposób to pomoże klubowi? Wisła to 115 lat historii, a ja osobiście jestem dumny z tego, że mogłem się przyczynić do tego, że dołożyłem swoją cegiełkę do tego że dalej istnieje. Ten klub to coś więcej niż piłkarze, właściciele, sponsorzy... Może lepiej niech Ci wszyscy "kibice", którzy tak zniechęcają wszystkich do Wisły zaczną wspierać Wieczystą? Tam wszystko jest cacy, kasa się zgadza, są gwiazdy, super właściciel, drużyna wygrywa po minimum 10:0. Będziecie zadowoleni, a ja nie będę się wkurzał czytając Wasze bezsensowne komentarze.

27            -15
~~~Kibic20
Do ja
Zgadza się, zarząd wybrał trenera. Pomylili się, ale charakteru człowieka nie rozpoznasz przy wyborze, dopiero się z czasem pokazuje. Kuba go prawie nie znał, bo jak był w Borussi, to Hyballa chyba młodzież trenował. My na początku też się zachwycali, ale po czasie euforia przeszła Po pierwsze nie szanuje nikogo, to już powód do wypadu. Po drugie, po tylu porażkach nie uczy się na błędach, uparty jak osioł!! Nie można poważać takiego trenera. Mówi się, szanuj innych tak, jakbyś sam chciał być szanowany!! Dlatego nigdzie nie był dłużej, za Charakter i katastroficzny " szacunek"do piłkarzy.

22            -11
~~~Tom
Jeśli Wy w Bogusiu widzicie legendę Wisły
To już wiadomo dlaczego od lat jesteśmy tu gdzie jesteśmy... Ubliżacie prawdziwym legendom tego zasłużonego Klubu! Ktoś wyżej pisał jeszcze o Burlidze i Sadloku... Nawet dla Wieczystej legendami nie będą, bo jej kibice mają więcej oleju w głowie niż co poniektórzy piszący tu "Wislacy".

20            -24
~~~Zen
A główny czynnik to
Że nie umiemy

2            -1
~~~palec1906
Bez napinki
Do tych co bronią Hyballi: jeżeli piłkarze demonstracyjnie nie realizują na boisku jego założeń, grają przeciwko niemu, buntują się przeciw jego treningom, a szefostwo nie pozwala na jego asystenta - oczywiście wbrew wcześniejszym ustaleniom, jeżeli takowe były - to niech Hyballa zwoła konferencję prasową. Niech na niej oznajmi, że ma do czynienia z amatorami z piaskownicy, leniami, panienkami, kolesiowskim zarządzaniem klubu. I nich trzaśnie drzwiami, wyjedzie do siebie. Nie jest z naszej śmiesznej, trenerskiej karuzeli i nie musi wchodzić wszystkim do tyłka. Zachowa się jak mężczyzna, zyska szacunek, a nam kibicom uświadomi w jakim bagnie tkwimy. Do tych co bronią Kuby Błaszczykowskiego: jeżeli Hyballa jest takim potworem, nie szanuje ludzi, obraża ich, mobbinguje, doprowadza do załamania nerwowego, każe kopać piłki po autach, wykonywać rożne i wolne w głowę najbliższego zawodnika w murze lub bez muru i Bóg wie co tam jeszcze, to Kuba już DAWNO powinien zwołać konferencję! Na niej oznajmić o toksycznej współpracy i, jako współwłaściciel, wywalić Hyballę na zbity pysk! Chyba ma jaja? A jak piłkarze są tak poniżani, to niech jeszcze wytoczą mu sprawy z powództwa cywilnego, stać ich na to. Hyballa dostałby wilczy bilet do końca swej kariery, a Kuba szacunek, choćby i miał nas wtedy prowadzić do końca sezonu "wieczny "asystent Kazimierz Kmiecik. Do wszystkich: niestety tak się nie stało, sytuacja jest zgoła inna. Bez wnikania kto ma rację. I tylko nas, kibiców, znów wydymano. Mają nas gdzieś. Bo znów przyjdziemy, dołożymy się, zaśpiewamy, że nic się nie stało...Otóż stało się. Klub funkcjonuje dla NAS. To MY jesteśmy jego siłą i piłkarze mają OBOWIĄZEK starać się i grać najlepiej jak potrafią, bo to jest ich, dobrze opłacany, zawód. A jeżeli od kilku kolejek oni symulują faktycznie grę, jeszcze za przyzwoleniem piłkarza - właściciela, to NIKT z nich nie jest godzien podania ręki. Ten klub to nie, z całym szacunkiem, Wieczysta czy Termalika. Tu jest WISŁA KRAKÓW. Dopóki tego piłkarze, trenerzy i właściciele nie zrozumieją, dopóty nigdy tu nie będzie normalnie.

19            -5
~~~Tw Bolek
TTT i inni
Z tym klubem napewno do końca swoich dni ale nie ze śmierdzącymi leniami i cwaniakami. Wbijcie sobie to wreszcie do głowy że mylicie dwie różne istotne rzeczy! !

10            -2
~~~Diogenes2 2
Boguski a kto przerypal z KSZO? Hyballa?
Ze Stargardem czy Legia 0:7 tez on? A jak bylo ze Skowronkiem? Tez poczatek niezly, a potem CHLOPAK STRACIL SZATNIE jak huczaly media. Hyballa idento. Jestescie po prostu nierobami.

23            -1
~~~~ja
~~~palec1906
1000% racji. Ciągle coś nie pasuje, ale nikt nie ma odwagi wyjść i oznajmić o co w tym wszystkim chodzi. Faktycznie, rządzący klubem mogli popełnić błąd przy wyborze trenera- nie da się wszystkiego ocenić po jednej, dwóch albo trzech rozmowach. Ale do cholery, który to już raz, kiedy gość z zagranicy nie zagrzewa u nas miejsca ? Jeszcze, jeżeli miałoby to jakieś przełożenie na wyniki, nawet bym słowem nie pisnął. Ale od kilku lat, notujemy systematyczny zjazd w dół co sezon. Gra wygląda coraz gorzej, pomysłu na tą drużynę nie ma nikt. Czepiacie się tutaj co poniektórzy, że należy szanować "legendy". Szanujemy. Być może niektórzy z Was nie wiedzą nawet, że Pan Kazimierz strzelił dla Wisły ponad 150 goli. Jest legendą. Postawmy mu pomnik przed stadionem, wstawmy tablicę upamiętniającą jego osiągnięcia, będzie na wieki. Nikt tego nie kwestionuje. Ale są jakieś granice tego wszystkiego, granice zdrowego rozsądku, nawet tego nie ma u nas. Nie jestem również zagorzałym fanem Hyballi, być może faktycznie to gość nie do życia, być może to nie trener a analityk, być może. Nie wiem. Ale nie jestem dyrektorem sportowym Wisły Kraków, żeby sobie odpowiadać na te pytania. To panowie Błaszczykowski, Jażdżyński i Królewski powinni je sobie zadawać, a jeżeli nie oni, to osoba pełniąca funkcję dyrektora sportowego. Czy zadali sobie te pytania zatrudniając trenera Hyballę? Nasz klub, to jest tak ogromne bagno, że czasami mam dość. Zawsze powtarzam sobie, że będzie lepiej, bo każdy kryzys kiedyś się kończy a następnie od nowa widzę te same powielane błędy i tak w koło. Tak jak napisał kolega "palec" oczekiwałbym jako kibic, i niejako fundator klubu kupujący karnety, żeby osoba odpowiedzialna za tą sytuację w klubie miała odwagę wyjść i przekazać istotne informacje. Jeżeli pan Błaszczykowski ma odwagę celebrować jakieś przedszkolne cieszynki w stronę trenera Kmiecika, niech udzieli wywiadu bo też chcemy się dowiedzieć po co ta cała szopka.

14            -4
~~~Staranny kibic
Maxi
Szanowny kolego Maxi nigdy nie chodzieś na mecze Wisły siedziałeś przed telewizorem w Leżajsku i natychmiast po każdym meczu Wisły obojętnie czy Boguski grał czy nie obsesyjnie opluwałeś jego postać.Ja ostatnim swoim wpisem jaki tu wpisałem zapytałem czy te bramki zdobyte przez Boguskiego z Wisłą Płock mają wpływ na ten sezon.Tak właśnie powstają legendy i opowieści które kibice po latach opowiadają .

2            -2