Piątek, 14 maja 2021 r.

Kazimierz Kmiecik przejął obowiązki pierwszego trenera piłkarzy Wisły Kraków

W piątek 14 maja 2021 roku Wisła Kraków zakończyła współpracę z trenerem Peterem Hyballą. Rola głównego szkoleniowca "Białej Gwiazdy" przypadła Kazimierzowi Kmiecikowi, któremu asystować będzie Mariusz Jop. Obaj poprowadzą zespół w meczu z Piastem Gliwice, kończącym sezon ligowy 2020/2021.

Ostatnim jednostkom treningowym 13-krotnego mistrza Polski przewodzić będą Kazimierz Kmiecik i Mariusz Jop.

Nadzorować będą oni pracę zespołu do momentu zakontraktowania nowego opiekuna wiślaków.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


36    Komentarze:

~~~Diogenes2 2
Wazniejszy niz WISŁA !!
Cos czuje, ze Kazik stanie sie symbolem niereformalnosci w tym klubie. Na wieki wiekow! Klub legend, PRZESZLOSCI i nic poza tym.

135            -103
andeb
Wiślak
W takich awaryjnych przypadkach wychodzi jak wielkie znaczenie ma posiadanie w zespole człowieka z licencją, wiernego klubowi na zawsze

135            -40
~~~sympatyk
...
czy aby Pan Ikono-legenda Kazimierz Kmiecik nie powinien siedziec w domu i wnuki bawic? Co wyście szanowny zarzadzie z tym klubem zrobili...cała Polska sie z nas smieje

139            -138
~~~nołnejm
Przepowiednia przyszłego sezonu
Pierwsze mecze z trenerem Polakiem i zbieraniną piłkarzy ściąganych na wagę przyniesie kilka remisów i jedno zwycięstwo z dobrą drużyną. Po tym wielu kibiców będzie marzyć o pucharach a najkrnąbrniejsi będą mówić: "Widzicie? Za Hyballi by się nie dało. Mistrz nasz TS" Po kilku późniejszych spotkaniach efekt nowej miotły zgaśnie. Zwłaszcza, że połowa składu a w tym JB16 będzie się rehabilitować. Gorąco zacznie się w okresie świąt bo widmo spadku będzie zaglądało do szatni coraz pewniej. Nerwowe ruchy i zbiórki kasy wśród kibiców na nowego Turgemana. Marny trener przepracuje przerwę zimową ale nic to nie da bo wyniki wpędzą nas do strefy spadkowej. Nagła zmiana trenera, który nie miał wpływu na zimowe okienko i okres przygotowawczy będzie potęgować nerwówkę. Cudem w ostartniej kolejce Wisła zdobędzie 4 miejsce. Od końca rzecz jasna. To optymistyczna wizja.

71            -40
~~~Diogenes2 2
Ale jaka propaganda medialna
Zamawiane przez Jazdzynskiego teksty w swojej bylej interii, do ktorej wyrz*gal sie m.in. Carlos Silva plus teksty/insynuacje osob trzecich, co mialo budowac grunt pod zwolnienie Hyballi, dzisiaj dziwnym trafem tekst "Wisłę Kraków czeka gorące transferowe lato" przygotowujacych kibicow na niezle wstrzasy (nie bedzie Forbesa, Lisa itd). Trio postanowilo najwyrazniej zaordynowac od razu serie zlych wiesci w jednej pigulce, w jeden dzien. No i na deser Hyballa out (wciaz nie wiemy za co) i Kmieciu za kierownica tego rozsypujacego sie tramwaju, Kmieciu bo ma licencje i przy bogatej tradycji zonglowania trenerami od Cupiala po dzisiaj bijace rekordy Trio, Kazik musi byc w tym klubie.

61            -52
~~~Kibic89
Oby nie było tak
Że stanie się pierwszym na przyszły sezon. W sumie to każdy ze zwykłych śmiertelników chciałby mieć taką posadę bo jak nie pierwszy to drugi. Postępu niestety nie ma i raczej nie będzie. Obym się mylił.

36            -26
~~~Tylko Wisła
Hybalalalalala
Do wszystkich ciołków obrażających decyzje właścicieli !!! Jesteście trollami z drugiej strony błoń !!! Hyballalalalaaa jest chamem i prostakiem który nigdy nie będzie dobrym trenerem ... Wystarczą fakty !!! Gdzie i w jakim klubie był na dłużej ? Gdzie coś zrobił dobrego ? Wszędzie gdzie był odchodził robiąc skandal i rozstawał się w sposób gdzie wszyscy mieli go dość !!! Ja się cieszę bo nikt nie chce pracować tam gdzie nie ma wzajemnego szacunku !!! Nikt nie chce być tam gdzie nie ma współpracy i dobrej atmosfery !!! Nikt nie chce być tam gdzie jest dyktat i brak empatii !!! BRAWO KUBA !!! Pokazał z amiką gdzie ma głupka Hyballlllleeeeee srale !!! Bardzo dobry ruch ... 1906% poparcia bo chyba taki Hybalalaalaaa był potrzebny żeby zrobić terapię wstrząsową w tym klubie !!!

86            -95
GrzegorzS
Tak na marginesie, ten wariant był rozpatrywany
w okresie poświątecznym, gdy pojawił się i zaczął eskalować konflikt na linii Hyballa - drużyna. Nie wprowadzone tego modelu w życie bo chciano uniknąc spłacania całego kontraktu Hyballi do końca czerwca 2022 roku. Niemiec odejdzie otrzymując trzykrotną wysokość miesięcznej niemałej gaży, ale w porównaniu do sytuacji z wieloma poprzednikami na stanowisku pierwszego trenera to istotna zmiana na korzyść. Ciekawe, czy nowy trener też zaakceptuje podobne warunki kontraktowe. Inna spraw, że sam sobie Hyballa uniemożliwił wynikami, które są pochodnymi i konfliktu z zespołem dalsza prace w Wiśle. Są bowiem granice w traktowaniu pracowników, których nie można przekraczać.

64            -22
~~~goal
To tak na zasadzie: ...
... "Kmiecik Kazimierz, nie rusz Kazika bo zginiesz". A tak na poważnie to .... . Nie tego się nie da na poważnie.

47            -42
~~~Marian, 64
Do sympatyk
Nie podpisuj się pod cała Polska. Ci normalni się nie śmieją, tylko tacy jak ty!!!!!

55            -28
~~~Ryan
Kuba pierwszy skład
jesli teraz Kuba nie znajdzie sie w pierwszej jedenasce "marny los" Kazia. A tak całkiem na poważnie, oczyszczenie b potrzebne, by wzmocnić fundamenty pod budowe drużyny na przyszły sezon. Ave Wisła

34            -24
wujek29
Szczęściarz
ma Pan Kazimierz dużo szczęścia że tylko na 1 kolejkę a nie cały sezon bo możnaby już szykować się na 1 ligę w następnym sezonie. Czekamy na Kubę w pierwszym składzie, mam nadzieję że wytrzyma 90 minut.

24            -28
kr
Palenie kasą w piecu
Takie pytanie, ilu trenerom płaci Wisła ? Ciekawe czy ktoś wie , ale tak dokładnie, a nie w przybliżeniu jak to ostatnio mówił prezes.

30            -25
~~~kmiet
omatko
Brawo emerycie! Haha nawet glowe Jopa przykleili do innego tułowia. Klub mem

40            -41
Engrandel
Będzie nowy trener przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego?
Mam nadzieje, że tak.

16            -5
~~~lol
To się w pale nie mieści
To się nie mieści nie tylko w pale, to się w ogóle nie mieści nigdzie. Czy to jest kolejna manifestacja? Uważam, że powinien zostać na stanowisku trenera aż do września, wtedy pewnie okaże się jaki jest skuteczny, zostanie zwolniony i w ten sposób będzie można w końcu zatrudnić trenera bez ryzyka, że będzie miał jakieś fanaberie żeby sobie sztab dobierać.

23            -25
~~~bez_komen tarza
Idiotyczne decyzje... Klub bez pomysłu - wstyd mi
Klub budując pseudo "Wielką Wisłę", właśnie pozbył się świetnego trenera! Buduwony klub od kilku sezonów to jedynie obrona przed spadkiem! A więc ponownie do klubu będzie sprowadzany szrot i będzie budowane kolejne kolesiostwo legend które nic nie wniesie! Przepraszam jeśli urażam czyjeś poglądy odnośnie naszych klubowych legend, nie zmienia to faktu że w naszym klubie totalnie pomysłu brak! Transfery śmiech na sali za wyjątkiem Frydrycha i może kogoś tam jeszcze... Szkoda słów! Afera bo trener nakrzyczał na Boguskiego, a Kuba obrażony bo nie grał... Banda dzieciaków z nadwyżką EGO! Tak wielu kibiców którzy kochają ten klub, jedyne co dostają wykładając non stop swoje własne pieniądze to strzał w policzek!

76            -41
~~~ale meksyk
szopki ciąg dalszy
Przecież sfrustrowani właściciele muszą pokazać że legendy są górą i choćby na jeden mecz zrobić Kmiecika trenerem.

46            -27
Jaaroo
~~~Tylko Wisła - Ktoś tego Hyballe zatrudnił
i z tego się śmiejemy (płaczemy?). Kłuci się to z pięknym obrazem na jakim jest malowany nasz zarząd, no bo przecież Hyballa nie zamienił się w tego strasznego chama i despotę po Wawelem pod wpływem smogu.

33            -12
~~~Młody
TSW
Czemu nie wuja Brzęczek?

18            -20
~~~Felek
Śmiech warte
Amatorzy, lenie nieudolny zarząd. Krew mnie zalewa i ja mam łożyć na coś takiego koniec najpierw wynik później kasa. Kmiecik 70- lat trenerem to już farsa jego miejsce jest w gablocie i loży honorowej nie w sztabie szkoleniowym.

59            -22
~~~pol
Teraz to Do.....bali
Z tym Kmiecikiem za trenera . Od dziś cała Polska się śmieje z Amatorów anie ludzi rządzącym tym klubem i naszych kopaczy . Szok nie dowierzanie co oni robią z tym klubem i Piłkarzą którym się nie chce zapierniczać . Kabaret jak chce obejrzyć to włanczam tv lub neta .

29            -19
Mario
Kazik Kmiecik Kazimierz nie rusz Kazika, bo zginiesz
Miejmy nadzieję, że przyjdzie dobry trener i nie będzie to Sobol ani Brzęczek

32            -10
~~~PAUL BRENNER
STREJLAU
szkoda ze nie strjlau

32            -11
~~~Scirocco
Super
Kaziu tylko nie trenujemy profesjonalnie tylko tak sobie pobiegamy. Pobawimy się piłeczka. My nie lubimy się męczyć

46            -15
~~~Jest nadzieja?
Dobra zmiana.
Cudów w Gliwicach nie będzie, ale kierował będzie drużyna Wislak z krwi i kości.

25            -30
~~~Zawód Kmiecika
Posada Kmiecika?
No... Legenda.

25            -7
kuszczak
~~~Scirocco
Macie no tu piłkę i kopcie ten balon, a ja, jak coś, to jestem w kantorku.

28            -11
~~~Tom
Prezes spółdzielni
Prezes spółdzielni Błaszczykowski-Boguski-Sadlok Samopomoc pilkarska. Wszystkich członków Socios prosimy o terminowe wpłaty!

36            -16
~~~krak
Kpina
Kmiecik na emeryturę -wstydu nie masz???

22            -13
~~~Jarosław Królewski
Drodzy Kibice
Drodzy Kibice Nie ukrywam że od jakiegoś czasu śledzę to forum aby wziąć pod uwagę wasze opinie na temat rozegranych spotkań naszej drużyny . Od pewnego czasu te mecze , absolutnie nie wyglądają tak jakbyśmy wszyscy chcieli . Nie rozumiem jednak całego Hejtu który kierujecie państwo w stronę piłkarzy , ja wiem że najłatwiej jest to komentować . Zmagamy się aktualnie dalej z problemami Finansowymi , nie jesteśmy w stanie wszystkiego zrobić na raz , proces odbudowy tak zapuszczonego w długi klubu ( bo trzeba powiedzieć sobie szczerze że tak jest ) nie jest w stanie zrealizować się w rok czy 2 lata . Zdajemy sobie z tego sprawę , że nie wszystkie decyzje podjęte przez nas były słuszne , i nie które zachowania też nie były potrzebne . Mimo wszystko chciałbym zapewnić kibiców Wisły Kraków że już nie długo uda nam się spłacić kolejny balast finansowy , który od dłuższego czasu na nas ciąży. Aktywnie prowadzimy również rozmowy z Europejskimi firmami z różnych branż o sponsoringu i pomocy wiśle w wypłynięciu na spokojne wody . Dla państwa informacji , mogę powiedzieć jeszcze że wszystkie te rozmowy zmierzają ku finalizacji choć i tak to jeszcze nic nie znaczy . Nie zdziwię się gdy spojrzycie na ten wpis ze zdziwieniem , ponieważ większość działaczy w klubach piłkarskich nie udziela się na takich forach , ja jednak w porozumieniu z innymi osobami zdecydowałem się na odpowiedź o panującej sytuacji w klubie . Prosimy o zrozumienie i mimo wszystko wytrwałość w odbudowie tego klubu , ponieważ to wy jesteście jego siłą . Pozdrawiam J.K.

24            -28
stary wiślak
Po co te uszczypliwości pod adresem K. Kmiecika?
Ja rozumiem żal niektórych sierot po Hyballi,ale co jest winny K. Kmiecik. Był asystentem i naturalnym jest,że do czasu zakontraktowania docelowego trenera,będzie prowadził zespół. Nie on zwalniał Hyballę i niczego nie zrobił co by usprawiedliwiało szydercze uwagi pod jego adresem. Smutne to jest,ze kibice Wisły,pozwalają sobie na zlośliwości pod adresem tego zasłużonego piłkarza i wieloletniego trenera,pracującego w klubie.

22            -26
Jazz
.
Ja tego nie jestem w stanie pojąć. Skąd ta wilka miłość do Hyballi, że gotowi jesteście wylewać kubeł z pomyjami na wszystkich po kolei: Kubę, Kmiecika, Sobolewskiego, Sadloka, Burligę, bo tylko jednemu człowiekowi na świecie zależy na postępie Wisły: trenerowi Hyballi, a cała reszta gotowa jest spuścić Wisłę do I, II, czy III ligi, tylko dlatego, że nie chce im się trenować. Dla mnie to absurd. Mieli trenera - kumpla, Stolarczyka, jego też koledzy zwolnili bo im się nie chciało trenować?

15            -18
~~~stefan 1906
hyballa
dramat starych dziadów.....K. Kmiecik nie wie jak zjeść owsiankę wiec przestaście wrzucać tu takie g.... Kuba sobie poprowadzi drużynkę zagra ze znajomymi i bedzie fajnie w końcu rto on zna sie na piłce nie jakiś gegenmotherfuckerhybala ...załosne

16            -7
~~~Kibic20
Kibice
Tego nie da się pojąć, jak co poniektórzy sie wypowiadają!!! Nie wiem, ale kibicami naszej Wisły chyba nie są, są prowodorami i niszczycielami naszego klubu. A już minusowanie na potęgę, co poniektórych wypowiedzi, które są prawdziwe? Pan Królewski napisał o sytuacji jak wygląda i też jest zminusowany, pytam za co??, że prawdę napisał. To już szczyt wszystkiego. Jesteście za naszym klubem? Nie wierzę, bo to naprawdę niemożliwe.

8            -11
Mario
Co Wy się tak podniecacie tym Hyballa?
Gdyby był taki dobry to by trenował min. Na zapleczy Bundesligi. Widocznie ma jakieś wady, które u nas nie byly do z akceptowania. Podejmował dziwne decyzję, ogólnie to dziwny gość.

2            -8