Czwartek, 20 maja 2021 r.

Stal Mielec z licencją na grę w Ekstraklasie

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała licencję Stali Mielec na występy w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2021/2022. Przypomnijmy, że pierwotnie mielczanie byli jedynym klubem z najwyższej klasy rozgrywkowej, który tej licencji nie otrzymał.

Stal Mielec licencję na sezon 2021/2022 ma jednak z nadzorem finansowym, a Komisja zobowiązała klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wykazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania. Ponadto nałożyła obowiązek zapłaty kwoty 15 000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.


Źródło: PZPN

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

Maxi
Skandalem by było nie przyznanie im licencji
Decyzje przy zielonym stoliku i decydowanie kto spadnie to [...] . Stal na boisku się utrzymała a poza tym inne kluby mają problemy nie mniejsze niż Stal a to ze stadionami a to z zadłużeniem itd. Dlatego cieszy mnie że ta komisja odwoławcza nie decydowała o spadku a boisko . Pamiętamy jak ponad 10 lat temu ta Komisja skrzywdziła ŁKS i go zdegradowali i dzięki tylko temu utrzymała się wtedy w ekstraklasie cracovia .

75            -1
~~~rafekmiel ec
Komu kibicować
Mielec to mój klub w którym grałem i moje rodzinne miast i fajnie że po tylu latach awansowali u utrzymali się na boisku . Wisła jednak to klub mojego serca któremu kibicuję już połowę mojego życia te 23 lata . Teraz mieszkam w Płocku od 10 lat i komu kibicować ? Zawsze mamy spiny z przyjaciółmi i że prawdziwa Wisła to ta z Krakowa nie Płocka . Mecze oglądane wspólnie Wiseł są mega fajne i doszła teraz Stal Mielec , ale nic tak nie jest fajniejszego jak wsiąść z samochód i przejechać pół polski żeby zasiąść na Reymonta . Pozdrawiam prawdziwych kibiców .

25            -5
~~~Diogenes2 2
Za rok to my mozemy miec problem z licencja
Generalnie 20% ekip nie powinno realnie grac w eklasie i 1 liudze gdyby trzymac sie przepisow. A co ciekawe JB mial ostatnio jakies zale do Bonka o to, ze Wisle kilka late temu dali licencje... Kuriozum.

6            -20
~~~Kloszard
Stal Mielec to zasłużony klub,
grało w nim wiele gwiazd naszej kopanej. Dobrze, że się utrzymali i mają licencję. Mieszka tam też moja rodzina, ale ja jestem od dziecka fanem Wisełki i jestem jej wiernym kibicem ponad 60 lat i nic to nie zmieni nawet gdyby klub miał problemy, czy jakieś zawirowania. Liczę jak każdy kibic, że teraz powoli będzie lepiej, chociaż wiem, że to musi potrwać.

20            -5
~~~kazek
Ze punktu widzenia ducha sportowego to wspaniała wiadomość
Mieli olbrzymie tyły, byli wskazywani jako murowany spadkowicz, a wyszarpali pozostanie w ekstraklasie. Pokazali charakter i za to im się ta liga po prostu należy

20            -4
~~~Bartosz
Licencje
Wreszcie można zauważyć ze Komisja zwraca uwagę na terminowe spłacanie ugód bez możliwości ich dalszego odraczania i tworzenia ugody ugody. To sprawi że kluby zaczną respektować i brać odpowiedzialność za podpisane przez siebie zobowiazania zwiazane z kontraktami i ugodami. To tyczy się także Wisły.

13            -4