Wtorek, 25 maja 2021 r.

Ampfutbolowi juniorzy wybiegną na murawę stadionu przy Reymonta

W ostatni weekend maja pod Wawelem odbędzie się zupełnie wyjątkowe zgrupowanie juniorskiej sekcji Amp Futbol Polska. Młodzi piłkarze po amputacjach, na specjalne zaproszenie "Białej Gwiazdy", będą mieli okazję spędzić dwa aktywne dni na stadionie przy ulicy Reymonta. Przed nimi treningi, spotkania, a nawet obiad w Loży Prezydenckiej!

Junior Amp Futbol to ogólnopolski darmowy program, który umożliwia realizowanie piłkarskiej pasji dzieciom i młodzieży po amputacjach lub z wadami kończyn z całego kraju. Projekt opiera się na organizacji bezpłatnych, regularnych i profesjonalnych zgrupowań piłkarskich oraz na udziale zawodników w imprezach i w meczach międzynarodowych. Zgrupowania organizowane są w formie weekendowej raz na dwa miesiące i mogą w nich wziąć udział zawodnicy z całej Polski wraz z opiekunami.

Kolejne zgrupowanie, zaplanowane na 29-30 maja 2021 roku, obędzie się w wyjątkowym miejscu. Młodzi ampfutboliści będą mieli możliwość gry bezpośrednio na murawie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie, gdzie swoje mecze rozgrywa na co dzień drużyna Białej Gwiazdy! W planach są między innymi treningi na boisku, warsztaty mentalne, a także obiad w Loży Prezydenckiej. Juniorzy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności piłkarskie, a przy okazji zwiedzą znany dotychczas wyłącznie z telewizji stadion i oczywiście Kraków - stolicę wrześniowych mistrzostw Europy w ampfutbolu.

To wspaniała inicjatywa, która nie tylko pozwoli młodym zawodnikom Amp Futbol z całej Polski podejrzeć, jak wygląda "wielka piłka" od zaplecza, co - jak wierzą organizatorzy wydarzenia - zarazi ampfutbolowym bakcylem juniorów z Krakowa i z okolic.

- To zgrupowanie to ogromna szansa na rozpoczęcie przez najmłodszych przygody z tą odmianą piłki nożnej - ocenił Krystian Kapłon, napastnik Wisły Kraków. - Celem zgrupowania w Krakowie jest zachęcenie dzieci i rodziców z Małopolski do spróbowania gry w ampfutbol. Jako Wisła pragniemy otworzyć sekcję juniorską, dlatego zachęcamy do wspólnego treningu u boku naszych zawodników - zakończył zaproszeniem.

- Bardzo się cieszymy, że projekt Amp Junior zawita w końcu do Krakowa. Dzięki temu chcielibyśmy zaszczepić wśród młodych osób po amputacjach chęć do gry w piłkę - zauważył również Bogdan Kapłon, menedżer sekcji Amp Futbolu Wisły Kraków. - Wydarzenie jest idealnym sposobem na promocję dyscypliny, co w dalszej perspektywie - mamy nadzieję - pozwoli na utworzenie w ramach Wisły Kraków Amp Futbol drużyny juniorskiej - dodał.

Podobny mechanizm zadziałał w Warszawie: na początku powstała seniorska drużyna (Legia Amp Futbol Warszawa), a następnie na kanwie tych działań - sekcja juniorska. Dlaczego miałoby to się nie udać w Krakowie? Tym bardziej, że w Grodzie Kraka potencjał jest naprawdę olbrzymi. Duże miasto ze sportowymi tradycjami, w które Wisła ze swoją 115-letnią piłkarską historią wpisuje się wprost idealnie. Właśnie dlatego jesienią ubiegłego roku Biała Gwiazda powołała do życia nową sekcję, tworząc ampfutbolową drużynę seniorów. Ampfutbolowa Wisła działa prężnie, a w obecnym sezonie ligowym jest liderem tabeli. Czy w tak wyjątkowym miejscu mogłaby nie powstać sekcja juniorska? Wygląda na to, że ten projekt jest po prostu skazany na sukces.

- Wisła Kraków to połączenie doświadczenia z młodością. Myślę, że to bardzo korzystne zestawienie. Każdy z zawodników - czy starszych, czy młodszych, to wielka wartość dla wiślackiej drużyny - mówił Przemysław Świercz, obrońca ampfutbolowej Wisły Kraków, a także kapitan reprezentacji Polski oraz trener Amp Futbol Junior. - Zgrupowanie juniorów w Krakowie będzie też świetną okazją do tego, by ci młodzi gracze zaprzyjaźnili się z Białą Gwiazdą, poznali trójkolorowe barwy i być może zaszczepić wiślackie wartości. Bardzo cieszę się, że będę mógł pokazać juniorom miasto, Klub i właśnie ampfutbol. Do zobaczenia! - zakończył.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zgrupowaniu Junior Amp Futbol, które odbędzie się w Krakowie (29-30.05.2021). Na dzieci czeka niezapomniana przygoda, zaś na rodziców cenne wsparcie, które zapewnią spotkania i rozmowy z opiekunami pozostałych uczestników programu. Nie może Was zabraknąć. Czekamy na Was!

Organizator - Stowarzyszenie Amp Futbol Polska - pokrywa koszt noclegu i wyżywienia dziecka oraz jednego opiekuna dorosłego. Zapewniamy również komplet stroju piłkarskiego oraz sportowe kule.

Plan zgrupowania w Krakowie:

29.05.2021 r. (sobota) 
od 12:00 Zbiórka na stadionie Wisły Kraków
13:00 - 14:30 I Trening - stadion
15:00 Obiad w Loży Prezydenckiej
16:00 Warsztaty mentalne juniorów z Przemkiem Świerczem
18:00-19:30 II trening

30.05.2021 r. (niedziela) 
10:00-11:30 III trening na stadionie

Sponsor Główny: Energa Grupa ORLEN
Oficjalny Sponsor: PZU
Dofinansowanie ze środków: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?