Dołącz do drużyny Akademii Wisły Kraków i Kuby Błaszczykowskiego!

Zbliżające się Dni Otwarte Akademii Wisły Kraków, które odbędą się w dniach 8-10 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, to doskonały sposób do sprawdzenia umiejętności małych adeptek i adeptów futbolu. Szansę na pokazanie piłkarskich walorów otrzymają dzieci urodzone w latach 2010-2015. A o tym, jak ważnym filarem Klubu są młodzi adepci przekonywał sam Jakub Błaszczykowski.
- Każdy z nas ma marzenia, ja również je miałem. Teraz musimy zrobić wszystko, aby było nas - reprezentantów Wisły Kraków - coraz więcej. Zależy nam na tym, by Akademia stale się rozrastała, stanowiąc o sile Białej Gwiazdy! Jestem przekonany, że młodzi zawodnicy są w stanie spełniać piłkarskie cele, jakimi są debiuty przy R22 czy w Ekstraklasie - zwraca się do małych Wiślaków Kapitan 13-krotnego mistrza Polski, Jakub Błaszczykowski.
Terminy Dni Otwartych Wisły Kraków:
8 czerwca (wtorek): 17:00 - rocznik 2015; 18:45 - rocznik 2014;
9 czerwca (środa): 17:00 - rocznik 2013; 18:15 dziewczynki; 18:45 - rocznik 2012;
10 czerwca (czwartek): 17:00 - rocznik 2011, 18:45 - rocznik 2010.
W nowej edycji rozgrywek Akademia zamierza uruchomić trzy równoległe grupy U-7 (rocznik 2015), U-8 (r. 2014) oraz U-9 (r. 2013) w dziale Grassroots, a także dwie kolejne w rocznikach 2012, 2011 i 2010.
- Od niecałego roku piastuję funkcję Dyrektora Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Jestem na etapie poznawania Krakowa i Małopolski, lecz od razu rzuca się w oczy wielkie zainteresowanie Klubem w każdym zakątku miasta. Wiemy, w jak dużym i istotnym dla środowiska miejscu pracujemy i widzimy też, jak wiele dzieci pragnie grać z białą gwiazdą na piersi. To główny powód, dla którego od nowego sezonu będziemy chcieli poszerzyć fundamenty szkolenia - mówi Krzysztof Kołaczyk, dodając: - Przygotowujemy się do stworzenia odpowiednich warunków do pracy dla nowych członków naszej Akademii. Planujemy i kompletujemy sztab. Mogę także zdradzić, że od sezonu 2021/2022 do jednej z nowych grup dołączy postać, która w historii Wisły zdążyła się już zapisać.
1 lipca Akademia została włączona w struktury TS Wisła Kraków. Szkolenie młodzieży prowadzone jest w dwóch lokalizacjach: w Krakowie (grupy od U-7 do U-15) oraz w Myślenicach (U-17 oraz U-18), gdzie łącznie trenuje ponad 250 sportowców - w tym 15 dziewczynek. Dodatkowo, dużą popularnością cieszą się sobotnie zajęcia Wisła Junior, na które uczęszcza już ponad setka dzieci urodzonych w latach 2015-2018.
- Bogata oferta skierowana do młodzieży sprawia, że musimy dysponować odpowiednim personelem mającym doświadczenie w pracy z najmłodszymi, a także dostosowanym do potrzeb zapleczem sportowym. To także obszary, którym poświęcamy w ostatnim czasie sporo uwagi, aby w niedalekiej przyszłości podnieść standard pracy, m.in. z wykorzystaniem bazy szkoleniowej - zaznacza Kołaczyk.
Akademia zatrudnia obecnie ponad 20 wykwalifikowanych trenerów piłki nożnej, trzech trenerów odpowiedzialnych za szkolenie bramkarzy, czterech trenerów przygotowania motorycznego, dwóch psychologów, trenera mentalnego, pięciu fizjoterapeutów, a nad prawidłowym funkcjonowaniem pionu sportowego czuwa trzech koordynatorów. Trzy najstarsze roczniki wiślackiej Akademii na co dzień występują w Centralnej Ligi Juniorów, a drużyny U-14, U-13 i U-12 uczestniczą w rozgrywkach wojewódzkich. Z kolei młodsze roczniki rywalizują wśród najlepszych drużyn w Polsce. Wierzymy, że wkrótce sytuacja pandemiczna pozwoli nam na rozegranie prestiżowych meczów towarzyskich i na sprawdzanie umiejętności naszych zawodników na tle zespołów zagranicznych.
REJESTRACJA »
- Liczymy, że Dni Otwarte przyniosą nam kilkudziesięciu młodych kandydatów na piłkarzy, którzy będą mogli rozwijać swoje umiejętności w koszulce z białą gwiazdą na piersi - deklaruje dyrektor Akademii.
Dni Otwarte dotyczą zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Od października 2020 roku w strukturach Akademii Piłkarskiej funkcjonuje 15-osobowa grupa żeńska obejmująca małe piłkarski urodzone w latach 2011-2014. Od nowego sezonu Akademia zamierza utworzyć również minimum dwie takie grupy: U-11 oraz U-9.
Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz wiadomość zwrotną z informacjami dotyczącymi Dnia Otwartego (mapka z dojściem na Stadion, regulamin Dni Otwartych oraz inne szczegóły).
Źródło: Wisła Kraków SA
Redakcja
Tagi:
Zobacz także:
- « Koniec wypożyczenia Damiana Pawłowskiego do Stali Mielec
- « Kacper Chełmecki w kadrze U-19
- « PKO Bank Polski i LOTTO z Ekstraklasą na kolejne dwa sezony
- « Ampfutbolowi juniorzy wybiegną na murawę stadionu przy Reymonta
- Zakochany w Wiśle. Per aspera ad astra powraca »
- Oficjalnie: Aschraf El Mahdioui piłkarzem Wisły »
- Wiślackie magnesy na lodówkę dostępne w sprzedaży! »
- Per Aspera Ad Astra: Dzieje Wisły Kraków. Część 5: Zbigniew Lech »
Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:
- « Jarosław Królewski potwierdza rozmowy z Wojciechem Kwietniem
- « Zwycięstwo w próbie generalnej przed ligą
- « Alexis Trouillet nie zostanie piłkarzem Wisły Kraków
- « Poważna kontuzja Piotra Starzyńskiego
- « Alexis Trouillet na testach medycznych w Wiśle Kraków
- « Trener Mariusz Jop po zgrupowaniu w Turcji