Poniedziałek, 31 maja 2021 r.

Tomasz Pasieczny dyrektorem sportowym Wisły Kraków

Jak na Twitterze poinformował prezes Wisły Kraków SA, Dawid Błaszczykowski, nowym dyrektorem sportowym "Białej Gwiazdy" zostanie Tomasz Pasieczny.

Wisła i Pasieczny rozmawiali o współpracy już kilkukrotnie, ale ostatecznie nigdy do niej nie doszło, przynajmniej aż do teraz.

Mimo młodego wielu, bo Pasieczny to 35-latek, ma on duże doświadczenie na sportowym rynku, ma bowiem ukończone studia FIFA Master, a w swoim CV pracę dla Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej oraz jako skaut - Legii Warszawa, West Bromwich Albion, a także przez ostatnie aż siedem lat - Arsenalu.

Od września 2012 roku do połowy marca 2013 roku Pasieczny był dyrektorem sportowym Cracovii, ale jak widać - jego praca przy Kałuży trwała bardzo krótko. Nie pozostaje nam nic innego jak liczyć na to, że po drugiej stronie Błoń współpraca będzie nie tylko dłuższa, ale i zdecydowanie bardziej owocna. Powodzenia!

Aktualizacja: po oficjalnym komunikacie klubu o zatrudnieniu Pasiecznego wiemy, że pracę rozpocznie on od 1 lipca br.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


33    Komentarze:

kr
Skaut Arsenalu ?
Będzie tylko w Wiśle ? Czy nadal pracuje dla Arsenalu ?

62            -16
~~~dery
Ok
Ok że w porę się opamiętał i pożegnał frajerów. Tak, czy inaczej witamy. Mam nadzieję że na dłużej.

93            -13
~~~Anna
Witamy
Witamy w Wiśle. Życzę udanej i owocnej pracy. Na papierze to wygląda ciekawie, jak bedzie w praktyce? Czas pokaże, ale bądźmy dobrej myśli. :)

83            -8
~~~Koka
Dr
Powodzenia

69            -8
Maxi
Powodzenia
Daję panu Pasiecznemu duży kredyt zaufania jak większość kibiców pewnie . Powodzenia i sukcesu życzę bo sukces Pasiecznego to jednocześnie sukces Wisły udane transfery , udana gra i wysokie miejsce w tabeli

84            -8
~~~Taran
x
Z tego co pytałem ziomka to podobno kierownictwo klubu w Wawie chyba nie było szczególnie zadowolone z jego pracy, ale na pewno zebrał sporo doświadczenia od tego czasu. Ważne, że jest jakiś odpowiedzialny za drużyne człowiek.

44            -11
kuszczak
W takim razie wszystkie znaki na niebie wskazują, że jutro, pojutrze
Brzęczek zostanie ogłoszony trenerem. Wcześniej się nie dało bo szkoda rezygnować z miesięcznej pensji selekcjonera za maj.

42            -78
~~~Dec
Hmm..
Cos nie wymieniacie sukcesow transferowych tego Pana :) Po czynach go poznamy, ja sie nie jaram przedwczesnie.

79            -23
~~~Amen
O Boże!
Ło rany błoskie! Co tło jest?!!!

40            -76
~~~Kibol z Reymonta
Ciekawe dlaczego....
Pejsy się go pozbyły?

30            -39
~~~Bobik
Fajnie fajnie fajnie
No i super A jego brat pewnie bedzie nam spiewal w przerwie ;) Czemu nie !

10            -39
~~~Kibic20
Trener
Moim życzeniem i wielu kibiców jest trener Brzęczek. Żeby się tylko chciał zdecydować, to jak najbardziej na ja!!! A Panu Tomaszowi życzymy wszystkiego najlepszego, udanej i owocnej pracy w naszej Wisełce.

67            -86
~~~Kibol z Reymonta
Szykuje się ewenement....
na skalę światową.Współwłaścicielem klubu jest czynny zawodnik.Prezesem klubu jest brat czynnego zawodnika a trenerem drużyny być może zostanie wujek czynnego zawodnika i Prezesa klubu.Ciekawe czy jest gdzieś na świecie czy chociażby w Europie podobny przypadek.

75            -101
Kosmaty
Witamy. Dyrektor sportowy to oczywiście ruch tyleż dobry, co poprostu niezbędny, ale o tym
wiadomo było od dawna. Co do personaliów... pod niego Wisła czyniła podchody od dawna. O ile wcześniej (gdy pracował w Legii i Cracovii) mogło mu brakować doświadczenia i siły przebicia, o tyle teraz ma znacznie większy bagaż doświadczeń... i kontaktów. Arsenal przez lata słynął ze sprowadzania młodych piłkarzy i szlifowania ich, zobaczył więc jak pracuje profesjonalny skauting i budowa drużyny. Myślę, że może się u nas sprawdzić. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Dyrektor sportowy to bardzo specyficzna posada. Pamiętajmy też, że dyrektor ma odpowiadać za kształt drużyny jako całości, a nie tylko poszczególne, indywidualne transfery. A w takim wypadku co mówił Płatek jest szczególnie istotne: na efekty pracy dyrektora sportowego trzeba czekać. Jego zadanie to nie tyle pojedyncze transfery niezłych piłkarzy, ile stworzenie w klubie spójnego pionu sportowego... czyli zarówno kadry I zespołu, sztabu szkoleniowego i efektywne wykorzystanie zaplecza w postaci akademii. Pojedynczy transfer można przeprowadzić w kilka dni, ale na proces selekcji i przygotowanie transferu trzeba miesięcy. A im mniejszy budżet tym więcej czasu potrzeba. Tymczasem jeśli Wisła chce wrócić do krajowej czołówki nie wystarczy wymienić/dołożyć 1 dodatkowego elementu, tylko potrzeba gruntownej przebudowy zespołu. W tym okienku może coś od siebie dodać, ale jego autorskie transfery zaczną się dopiero od przyszłego lata (zimą liczba zawodników na rynku jest mocno ograniczona, będzie miał więc niewiele lepszą sytuację niż teraz, gdy nie ma czasu). Jednym z najlepszych dyrektorów sportowych na świecie jest ten z Sevilli i taki model pracy (i mam nadzieję, że także skuteczności) powinien być przyswojony w Wiśle. Mam nadzieję, że zachowując skalę takim właśnie dyrektorem okaże się Pasieczny.

68            -19
~~~Rozpierdu cha2021
Derektor...
W końcu coś może ruszy po tej naszej pladze łapanek szrotowców. Skauting u nas nie istnieje... Głowa to sorry ale żadne doświadczenie, pozbyli się Kuźby ktory mial nienajgorsze typy i skrytykował ongiś zarząd ? Gość sie widac nie jara transferami ale rozbudową pionu i odpowoedzialną pracą... i zdanie klucz: lepiej czasem nie zrobic transferu niz zrobic beznadziejne... i za to juz goscia lubię! Powodzenia Chłopaku... łeb masz nie od parady zatem działaj w imię wielkiej Wisły!

55            -10
~~~Kibic
Rodziny klub
Do kibola z Reymonta daleko nie trzeba szukać w Goczałkowicach masz klub Piszczków za chwilę to będzie tradycja w Polsce rodzinne firmy już są to teraz czas na kluby

53            -17
~~~TiTi
JUNCO
Ja nadal uważam że najlepsze transfery ostatnim czasem przeprowadzał MANUEL JUNCO . I jego przywitałbym z otwartymi ramionami. Ale oczywiście Panu Tomaszowi życzę jak najwięcej udanych transferów :)

91            -11
~~~wilk
sorry za link
przepraszam za link ale może kogoś interesuje wywiad z Tomaszem Piasecznym link »

45            -13
~~~fabio
Mam nadzieję
Mam nadzieję,że teraz będzie już z górki.Tylko wykorzystać potencjał młodzieży.

35            -9
~~~Bartosz
Wywiad
Ciekawy wywiad z tym człowiekiem można znalezc na weszło. Człowiek młody, wykształcony i ze sporym doświadczeniem za granicą. Myślę że warto by zarówno kibice jak i zarząd dali mu kredyt zaufania - tak aby spróbował poukładać różne rzeczy po swojemu.

59            -11
GrzegorzS
Trzeba powitać i miec nadzieję, że w pewnym
wymiarze czasu praca ta przyniesie efekt. Nie znam zakresu kompetencji umocowanie Pana Piasecznego w strukturach decyzyjnych klubu. Oby była to pełna swoboda w kształtowaniu zespołu. Oby nie był to po prostu człowiek od podpisywania umów czy ich negocjowania. Mam nadzieję, że będzie miał czas swobodę i określone założenia kształtowania drużyny. Mam też nadzieję, że będzie miał wpływ na wybór trenera. Pragnę traktować zatrudnienie Pana Piasecznego jako kolejny krok w stabilizowaniu pracy i sytuacji klubu. Pytanie czy w Wiśle będzie to stanowisko jak w niemieckim modelu, czy po prostu będzie to człowiek od rozmawiania o kontraktach. Osobiście był bym raczej za przyjęciem modelu brytyjskiego jeśli zaś ma być to model niemiecki to niech będzie w pełni niemiecki czyli dyrektor sportowy to gość odpowiedzialny za kształt budowanego zespołu i to on dobiera zawodników a trener ma z tego co zostanie mu dostarczone ma zbudować formę i grę drużyny.

16            -29
~~~WNB
wilk
Wilk z Piasecznym,to sobie poczytasz wywiad po jego koncercie. Nasz Dyrektor nazywa sie Pasieczny

34            -6
~~~WisłaNaZa wsze
Nie znam człowieka
Widać na co stawia trójka właścicieli, na młodość, nowość i innowacyjność. To nic złego, oby wypaliło.

61            -9
~~~Ryan
witamy przy Reymonta
wspólnych sukcesów! Ave Wisła

45            -4
~~~Janusz
wywiad
Wywiad z panem Pasiecznym przeczytałem. Wiele konkretów tam nie ma. Mam nadzieję, że zarządowi przedstawił jakieś swoje konkretne osiągnięcia, a nie tylko szeroką wizję. Generalnie na plus, że w ogóle jest.

33            -7
~~~szczebele k
Skaut to i ma sporo namiarów... Powodzenia!
Manuel Junco zanim został dyrektorem sportowym był skautem Liverpoolu na ten sam obszar i jak przyszedł miał notes z nazwiskami piłkarzy oraz numerami do agentów... Pan Pasieczny może mieć podobną sieć kontaktów i mam nadzieję, że nie popełni tego samego błędu czyli zbyt szerokiej kadry. Obszar jego działania pokrywa się z obszarem skąd Wisła dość często piłkarzy pozyskuje. Zdarza się zajrzeć do Hiszpanii czy Portugalii ( w sumie Chuca, Silva, Yeboah, Mehremić i Gorre), ale głównie to Bałkany i Europa Wschodnia. Wolałbym by w klubie był jeszcze ktoś taki jak Kuźba do weryfikacji zawodnika , ale to na przyszłość.

30            -9
~~~ZeN
dyrektor
Ta wiadomość to miód na moje skołatane serce.. Może w końcu będzie normalnie

33            -8
~~~ABC Wisła.
Wreszcie, zobaczymy po owocach pracy
@stary wiślaku, ty się nie cieszysz ? Wiem czekasz aby po jakimś czasie przywalić. Czy za twojich wieloletnich postów chociaż raz pochwaliłem Wiśle lub działania zarządu. Wiem, napiszesz, że często. Inni też to widzą. Proszę o link. Jeśli tak to przeproszę, a nie bede motał, że tego nie napisałem ! To nie moja domena. Co sądzisz o nowym dyrektorze ? Dziwnie zamilkłeś !

10            -14
Mario
Dość młody jak na tak poważne stanowisko
Miejmy nadzieję, że da sobie radę.

16            -9
~~~Diogenes2 2
Bylby optymizm gdy by nie beznadzieja dnia powszedniego
Miniony sezon pokazal, ze niestety nie tylko finansowo jestesmy na mieliznie. Szatnia rzadzi, pilkarzyny zwalniaja trenerow za niekoniecznie cicha aprobata zarzadu (Skowronek, Hyballa w kilka miesiecy). Nie wiem czy rozsadny trener bedzie chcial przyjsc do Wisly, ale tez nie wiem czy jakikolwiek ambitny zawodnik bedzie tutaj chcial grac. Kompletny chaos, bezkrolewie i obraz Wisly jaki powstaje na zewnatrz jest coraz mniej ciekawy. Pasieczny, owszem fajnie, ale co on zdziala bez budzetu w tak niestabilnym srodowisku? Zawodnikow utalentowanych mielismy juz dziesiatki, ale summa summarum sa to takie talenty, ze sa rozsylani po Radomiakach, Belchatowach itd. Mielismy tez zawodnikow ze szkolek Sportingu i tym podobnych, ale jakos nie zrobili oni zadnej roznicy. Chcialbym sie mylic, ale po zdemontowaniu po raz kolejny kadry, brakach na wiekszosci pozycji i pozostawieniu takich asow jak Mehremic to bedzie kolejny frustrujacy sezon, a twitterowy PR Krolewskiego niewiele zmieni.

24            -53
~~~Salceson
Kolejna zasłona dymna
Pewnie wyjdę na malkontenta ale jak dla mnie to żadna zmiana. Kolejne stanowisko bez odpowiedzialności. W pierwszej kolejności powinien być sponsor, później trener i dopiero zawodnicy. Miał być trener - nie ma. Miał być nowy wielki sponsor - nie ma. Kolejne deklaracje, szumne obietnice, a rzeczywistość sobie... Problem w szatni zostaje - pewnie się odrodzi po kilku tygodnia po raz enty - jak Fenix z popiołów. Mam nadzieję, że się mylę ale obecne ruchy (a raczej bezruchy) nie napawają optymizmem. Nie ma perspektyw na rozwój. Chwała włodarzom, że zadziałali w krytycznym momencie ale na dłuższą perspektywę to za mało... nie ma żadnych konkretnych ruchów i ciągle mam nieodparte wrażenie, że tak na prawdę wszystkim chodzi o to samo: grunty...

10            -62
trogdor
@Diogenes
Wiem, że nick zobowiązuje - ale czy musisz ciągle narzekać?

15            -2
~~~goal
Znając nasze szczęście, ...
... to pewnie zaraz się dowiemy, że dyrektor sportowy jest kontuzjowany.

7            -2